forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Ilfov-Bucuresti (http://forum.slabute.ro/judetul-ilfov-bucuresti/)
-   -   Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti (http://forum.slabute.ro/judetul-ilfov-bucuresti/parcuri-judetul-ilfov-bucuresti-2245.html)

Slabuta 15 ian 2010 20:26:46

Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Cu pasi repezi ne apropiem de primavara si in curand vom putea alerga, merge pe role, bicicleta, jucat badminton, etc. prin parcuri.

M-am gandit ca ar fi interesant sa scriem care parcuri ne plac mai mult, unde mergem cel mai des, ce sporturi practicam in parc, cu ce sunt dotate parcurile, etc.[*96*][*94*][*ciclism*]

Slabuta 15 ian 2010 20:29:07

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Eu merg foarte des in parcul Tineretului, pe care l-am descris si aici:
http://forum.slabute.ro/judetul-ilfo...port-1057.html

Vara asta, am in plan sa imi iau bicicleta si sa ma plimb cu ea prin parc. :)
Rar ajung in Cismigiu si Herastrau.

Slabuta 15 ian 2010 20:31:15

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Ce mi-ar placea, e sa joc badminton in parc :D
Nu am mai jucat de nu stiu cand

drama queen 15 ian 2010 20:41:30

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
si eu as vrea sa'mi cumpar o bicleta vara asta.. parcul pref este Cismigiu :D si Carol este frumos si f mare :)in Tineretului nu prea ajung.. e departe rau :D cand ma mai duc pe la mama la curte ma mai joc un volei :Poricum vara e mai frumos ca iarna parerea mea :D vara poti face o gramada de activitati :x

Slabuta 15 ian 2010 20:45:18

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 65272)
si eu as vrea sa'mi cumpar o bicleta vara asta.. parcul pref este Cismigiu :D si Carol este frumos si f mare :)in Tineretului nu prea ajung.. e departe rau :D cand ma mai duc pe la mama la curte ma mai joc un volei :Poricum vara e mai frumos ca iarna parerea mea :D vara poti face o gramada de activitati :x

Uitasem de Carol, ma mai aduc si acolo, dar mai rar.
Imi place Tineretului, cel nou, pentru ca e foarte ingrijit si are diverse dotari care dintr-o simpla plimbare pot transforma in ceva foarte interesant si funny.

Slabuta 15 ian 2010 20:47:33

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Maine mi-am propus sa merg in Tineretului si o sa fac cateva pozisoare. :)

ali_lumi 15 ian 2010 20:50:46

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Daaaaa.... sunt super de acord cu tine slabuta. Tineretului e super ca parc, poti alergea, merge cu rolele si multe alte sporturi :D abea astept sa vina caldura, soarele .. Eu mai toata vara m-am plimbat cu rolele pe acolo..

Slabuta 15 ian 2010 21:16:56

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
ps: ati ajuns vreodata in dealul din parcul Tineretului unde este o cladire care seamana tare mult cu un memorial, dar e crematoriu?

drama queen 15 ian 2010 21:21:48

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
nup dar m-ai facut curioasa:D chiar e crematoriu?:)

Slabuta 15 ian 2010 21:26:39

Re: Parcuri in judetul Ilfov-Bucuresti
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 65319)
nup dar m-ai facut curioasa:D chiar e crematoriu?:)

Eu de felul meu sunt tare curioasa :D Si intr-o zi ma plimbam cu iubi si fratele meu prin parc, cand am vazut printre copaci un varf de cladire, dar in varful dealului, sa te uiti ca il vezi. Si am zis ca eu vreau sa merg acolo, sa vad ce e acolo :))

Si am urcat multe scari, am ajuns sus abia respiram si era inconjurat de gard.
Am mers pe langa gard si am ajuns in fata cladirii, dar erau niste paznici care nu ne-au dat voie sa mai facem nici macar un pas si ne-a spus sa plecam, ca nu e voie.

Eu nu m-am dat batuta si am intrebat ce este aici, si mi-au zis Crematoriul Cenusa.

Am venit acasa si am studiat... si am aflat lucruri care nu sunt chiar frumoase, se pare ca este crematoriul in care au fost arse cadavrele din Timisoara, la Revolutie. :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:28:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO