forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal BlackMartini (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-blackmartini-9616.html)

BlackMartini 06 iul 2011 08:50:32

Jurnal BlackMartini
 
Salut tuturor probabil sunt primul baiat adolescent de pe aici dar vreau sa slabesc si vreau un loc unde sa-mi tin progresul si sa fiu si incurajat de catre altii. Am 17 ani si saptamana asta m-am apucat incepand de luni de slabit

Primul regim pe care il tin este 1 saptamana regim de supa de varza ..Mi se pare foarte usor de tinut si e sanatos dar ma simt cam slabit la sala cand ma duc..Nu mai pot trage ca inainte e si normal nu am proteine... mananc si cate 1-2 batoane de slabit ca au multe proteine.

Dupa acest regim in care sper sa slabesc 5-6 kg (am slabit 2 in 2 zile) ma voi apuca de un regim facut de mn notat pe un caiet cu un iaurt dimineata si variaza ce pe la ora 5 ...de ex luni o salata de rosie cu branza ...marti 1 hot dog...(stiu ca nu e bn paine dar dak asta mananc toata ziua:P ) O sa mai mananc si fructe intre mese:D

Oricum fac sala de 3-4 ori pe saptamana si mai fac un sport solicitant de 2 ori..si ma gandesc serios sa ma apuc si de innot .

Alexik 06 iul 2011 08:54:35

Re: Jurnal BlackMartini
 
Citat:

Anterior postat de BlackMartini (Post 712606)
Salut tuturor probabil sunt primul baiat adolescent de pe aici dar vreau sa slabesc si vreau un loc unde sa-mi tin progresul si sa fiu si incurajat de catre altii. Am 17 ani si saptamana asta m-am apucat incepand de luni de slabit

Primul regim pe care il tin este 1 saptamana regim de supa de varza ..Mi se pare foarte usor de tinut si e sanatos dar ma simt cam slabit la sala cand ma duc..Nu mai pot trage ca inainte e si normal nu am proteine... mananc si cate 1-2 batoane de slabit ca au multe proteine.

Dupa acest regim in care sper sa slabesc 5-6 kg (am slabit 2 in 2 zile) ma voi apuca de un regim facut de mn notat pe un caiet cu un iaurt dimineata si variaza ce pe la ora 5 ...de ex luni o salata de rosie cu branza ...marti 1 hot dog...(stiu ca nu e bn paine dar dak asta mananc toata ziua:P )

Oricum fac sala de 3-4 ori pe saptamana si mai fac un sport solicitant de 2 ori..si ma gandesc serios sa ma apuc si de innot .

Bine ai venit:).
Stii ca dieta cu supa de varza nu e buna deloc nu? Din cauza asta si slabesti 2 kg in 2 zile...si din cauza asta nu ai deloc forta.:P.
Stiu ca vrei sa slabesti repede dar o dieta nu te lasa fara putere.Si vad ca zici de hotdog..nu e bine sa fie mancare pe toata ziua.
Iti dau un exemplu. Degeaba stai 1 saptaman si mananci numai mere ca tot nu vei slabi.Asa-i si cu mancarea asta , un sg fel pe zi.

anqutz 06 iul 2011 10:14:09

Re: Jurnal BlackMartini
 
Buna! Eu iti propun alta strategie. Sa mananci sanatos, sa mananci necesarul de proteine pt sala si sa bagi 20 de min de alergare intensa dupa fiecare antrenament de forta. :) De ce? Pt ca dieta cu supa de varza doar iti va distruge masa musculara. Organismul va slabi prima data din masa musculara si nu din grasime pt ca deh, alege calitatea. In al 2-lea rand, pt ca esti baiat si unul ft tanar deci ai metabolismul alert. Pe langa asta, voi slabiti rapid. Prietenul meu daca mananca intr-o saptamana mai ok imediat scapa de 2-3 kg. Si nu renunta complet la dulce si mai mananca si noaptea.

Mananca asa cum ar trebui sa manance o persoana care merge la sala. 3 mese principale si 2 gustari, mananca proteine dupa sala, nu te atinge de sucuri, dulciuri sau junk-food si vei slabi vazand cu ochii. Pt ca barbatii slabesc incredibil de rapid (spre necazul femeilor :P).

BlackMartini 06 iul 2011 12:38:30

Re: Jurnal BlackMartini
 
hehe stiu asta dar vroiam sa am un start bun...Nu slabesc la sala ca si putere pt ca fac cu mult mai multe kg dekt inainte dar pe la sfarsitul antrenamentului (dupa 3 ore) obosesc foarte tare si nu reusesc sa-l termin...Oricum masa musculara e in crestere si pana acu am dat jos din burta ceea ce si vroiam... Si plus e doar o saptamana dupa care revin la un regim de sala in care sa trag tare :D

Si inca ceva..din cate am inteles supa de varza consuma mai multe calorii ca sa fie digerata decat caloriile pe care le are ea... Oricum dupa startul asta curajos si "periculos" voi revenii la o dieta mai normala cum am si zis:D a zis sora mea ca-mi face ea a slabit 10 kg in 6 luni dar fara sport.. (de la 58 la 48 parca)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:18:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO