forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal cnv (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-cnv-8619.html)

cnv 19 mar 2011 19:31:55

Jurnal cnv
 
Buna,sunt destul de nou pe forum,am scris putine posturi,si as dori sa ma prezint.Ma cheama Maxi am 13 ani sunt din Satu Mare,fac 1 sport,karate,iar vara fac 2 fotbal si karate.Am 1.60 m si 56 kg,motivul ingrasarii este alimentatia proasta pe care o aveam si inca o am.Doresc cat mai multe sfaturi despre cum sa dau jos stratul adipos.(mai ales de pe abdomen)

cnv 19 mar 2011 20:09:06

Re: Jurnal cnv
 
ceva sfaturi?karate fac de 2 ori pe saptamana unde facem abdomene si flotari...ce altceva as putea sa fac?

justbelieve 19 mar 2011 20:12:40

Re: Jurnal cnv
 
Bine ai venit!
Nu pot sa-ti spun decat ca pentru a slabi trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa:3 mese si 2 gustari.Micul dejun trebuie sa fie cea mai consistenta masa,iar cina cea mai usoara.Gustarile dintre mese constau in fructe,fructe uscate,nuci,alune.
Acasa poti face diferite programe de sport care se gasesc pe internet,acum ca vine primavara poti iesi la alergat in parc.

cnv 19 mar 2011 20:14:57

Re: Jurnal cnv
 
ies la alergat din cand in cand cu un prieten...asta,cand putem.Dupa cum am zis,ma ingras din cauza ca nu mananc sanatos...incerc sa-mi fac o dieta dar nu o pot tine fiindca nu are cine sa-mi faca mancarurile...

justbelieve 19 mar 2011 20:20:34

Re: Jurnal cnv
 
Citat:

Anterior postat de cnv (Post 578953)
ies la alergat din cand in cand cu un prieten...asta,cand putem.Dupa cum am zis,ma ingras din cauza ca nu mananc sanatos...incerc sa-mi fac o dieta dar nu o pot tine fiindca nu are cine sa-mi faca mancarurile...

Deci problema este alimentatia.
Sa inteleg ca la tine in casa se gateste mai gras,cu mult ulei?

cnv 19 mar 2011 20:54:02

Re: Jurnal cnv
 
exact...si multa paine

Cassy 19 mar 2011 21:02:23

Re: Jurnal cnv
 
Citat:

Anterior postat de cnv (Post 578998)
exact...si multa paine

Pai las-o mai moale cu painea.. redu-o la 2,3 felii maxim de paine integrala neagra/graham/cu seminte si daca se poate sa fie mancata in prima parte a zilei.

cnv 19 mar 2011 21:06:01

Re: Jurnal cnv
 
de maine o las mai moale cu painea...poate se vad rezultate...si cand nu o sa mai fiu bolnav ma reapuc de antrenamente si cardio acasa

Cassy 19 mar 2011 21:07:00

Re: Jurnal cnv
 
Citat:

Anterior postat de cnv (Post 579005)
de maine o las mai moale cu painea...poate se vad rezultate...si cand nu o sa mai fiu bolnav ma reapuc de antrenamente si cardio acasa

A si trebuie de precizat.. sa nu te astepti la rezultate minune. Tine-te de "dieta" si sport macar o luna,2 ca sa vezi rezultate vizibile..sa nu te lasi dupa o saptamana;))

cnv 19 mar 2011 21:09:21

Re: Jurnal cnv
 
de sport nu am cum sa ma las fiindca de 3 ani fac si....e o parte din mine ca sa zic asa,cand am zis ca renunt n-am facut-o :D.Iar spre norocul meu de 2 saptamani sunt bolnav si nu m-am ingrasat...nu stiu cum dar asa si trebuia:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:22:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO