forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal emilCR (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-emilcr-10413.html)

emilCR 11 oct 2011 22:40:38

Jurnal emilCR
 
Iote ca facui si asta!

Am dat click pe butonul ala ce face un nou topic si uite asa s-a nascut Jurnalul meu.

A vazut luminita (de la capatul tunelului?!?) pe la 22.35 ora mea. E fain! Inca nu stiu ce o sa fie cu el, dar treaca. Il cheama emilCR, ca si nickname-ul meu, insa total diferit de numele meu. Asa e cand alegi nickuri tampite :D

Zau ca nu stiu ce ar trebui sa scriu pe aici in timp, poate de asta acum aberez, insa sper ca voi, cei si cele cu experienta de pe aici sa ma lamureasca :p


Cam atat! Pentru acum! Revin eu cu alte bazaconii :)

PS: daca aveti intrebari / curiozitati - NU ezitati :)

VentoFreddo 11 oct 2011 22:44:33

Re: Jurnal emilCR
 
Buna,Emil-care-nu-esti Emil:D
Bine ai venit printre noi,banuiesc ca vrei sa scapi de ceva kg,altfel nu intrai pe forumul asta:P
Ai putea sa ne zici pentru inceput cat vrei sa slabesti,cum mananci de obicei(zi azi ce ai mancat:D),si daca faci ceva sport...
Spor in ceea ce ti-ai propus!>:D<

emilCR 11 oct 2011 22:52:22

Re: Jurnal emilCR
 
Hello VentoFreddo :)

Corect, trebuia sa spun si astea nu? Am uitat :D asa ca voi da un copy/paste de aici la cele mai noi informatii despre dieta mea:

Citat:

M-am apucat de Dukan b-)

Am tinut Faza de Atac 6 zile (recomandarea de pe site), doar ca nu am mancat tarate de ovaz (nu am apucat sa imi iau cand am inceput si nici timp nu am prea avut pe parcurs).

Evolutia? 94 --> 88.4 (azi dimineata, deci dupa ultima zi de Atac) = 5.6 Kg - destul de bine, chiar excelent din al meu punct de vedere :x


Azi am inceput Faza 2 - Croaziera - si am decis sa o tin 3 cu 3. Azi a fost prima zi de PL si a fost bestial - o salata cu rosii, castraveti, ridichi, ceva salata + piept de curcan la tigaie (fara ulei, unt, margna, NIMIC ;;))

sarutza 11 oct 2011 23:08:34

Re: Jurnal emilCR
 
Bine ai venit si...felicitari pentru kg pierdute!
Si eu tot de Dukan m-am apucat si tocmai am sfarsit cu succes prima zi din faza1 fara sa-mi fie foame deloc (asta da surpriza!).
Au fost dificile primele zile, reactii secundare - ameteli, etc?

sarutza 11 oct 2011 23:10:54

Re: Jurnal emilCR
 
Si ce ai mancat exact in zilele de atac?

emilCR 12 oct 2011 00:09:39

Re: Jurnal emilCR
 
Salutare,

Mai, eu nu am avut nici o problema! De mancat am mancat cam astea:

- iaurt 0%
- piept de pui
- piept de curcan
- pesteeeeeeeeee (la cutie in special - sos propriu + sos tomate)
- branza 0%
- oua fierte (cred ca doar 1 in 6 zile :D)
- apaaaaaaaaaaa multa apaaaaaaaaaa

+ mersul pe jos, desigur :)

Sand 12 oct 2011 02:50:16

Re: Jurnal emilCR
 
Salut si aici, ce haioasa e fatza de la avatar. :D

Scrie cateva cuvinte si despre locul unde stai, impresii despre tzara, limba, oameni, oras, peisaje...asa ca fapt divers ca pe mine chiar ma intereseaza desi nu are nici o legatura cu slabitul. Succese!

emilCR 16 oct 2011 00:01:56

Re: Jurnal emilCR
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 814916)
Salut si aici, ce haioasa e fatza de la avatar. :D

Scrie cateva cuvinte si despre locul unde stai, impresii despre tzara, limba, oameni, oras, peisaje...asa ca fapt divers ca pe mine chiar ma intereseaza desi nu are nici o legatura cu slabitul. Succese!

Hmm...

Stau in Franta, mai exact in Alsacia.

E minunat aici, eu sunt efectiv indragostit de Franta! Imi place mult... Limba e frumoasa, are... muzicalitate (stiti asta deja, nu?)


Oamenii? Pai - multi zic ca alsacienii sunt rai, rasisti, etc. - Eu insa cred ca tine si de norocul fiecaruia! Eu pana acum am dat doar de oameni faini. Sincer! Mereu cu zambetul pe buze si mereu gata sa te ajute! Nu spun acum ca toti francezii sunt asa, eu vorbesc de cei pe care i-am cunoscut!

Imi place zona pt ca e aproape de Germania (chiar la o aruncatura de bat) si ca e plina de castele, parcuri si alte nebunii. Deci nu prea ai timp sa te plictisesti. :P

Sand 16 oct 2011 06:43:43

Re: Jurnal emilCR
 
Citat:

Anterior postat de emilCR (Post 818495)

...mai exact in Alsacia.

E minunat aici, eu sunt efectiv indragostit de Franta! Imi place mult... Limba e frumoasa, are... muzicalitate (stiti asta deja, nu?)

...pana acum am dat doar de oameni faini. Sincer! Mereu cu zambetul pe buze si mereu gata sa te ajute! Nu spun acum ca toti francezii sunt asa, eu vorbesc de cei pe care i-am cunoscut!

Imi place zona pt ca e aproape de Germania (chiar la o aruncatura de bat) si ca e plina de castele, parcuri si alte nebunii. Deci nu prea ai timp sa te plictisesti. :P

Misto. :)Eu am stat cativa ani exact la granita cu Franta, in zona ta dar pe partea cealalta a granitei, adica in Germania, peste drum de Basel. Exact peste drum, treceam un pod si pac...eram in Elvetia, langa Basel. Ma duceam in Franta in weekend-uri sa-mi iau paine neagra din piata, branza imputita din magazinele de potol (ca era mai ieftina ca in Germania) iar ... benzina din Elvetia, culmea...e mai ieftina decat in Franta sau Germania. E cea mai tare locatie cred pentru cineva care vrea sa vada 3 tari, sa cunoasca 3 culturi, sa haleasca 3 feluri de ciocolata...ups...asta se ignora ca asta e forum de slabti nu de ingrasat.:D

Mi-a placut foarte mult mesajul tau fiindca ai povestit chestii pozitive, toate au fost high vibes. :DHalesti bagheta au ba? (bine...nu acum, ca esti la tortura...am vrut sa zic dieta...;)). Ai slabit tare de tot. Poate cam mult si cam repede, vezi sa nu pierzi si masa musculara, ai grija.

Succese si poate postezi niste poze daca ai vreme si chef intr-un mic album personal aici, eventual doar pentru prieteni deci intim sa nu-l vada o lume intreaga. Poti sa pui doar peisaje daca nu vrei sa apari in imagini. Ar fi interesant pentru mine sa revad zona. Da' ma rog...tre' sa-ti bati capul putin sa pui pozele, poate nu ai chef...Daca apari in poze, trebuie musai sa faci una cu o bagheta in mana si cu un basc pe cap ca sa fie cat mai frantzuz aerul...:D

Succese si distractie placuta!:)(fara bere, doar cu diet coke!!!)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:02:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO