forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal Tavi (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-tavi-2657.html)

tavimare 08 feb 2010 16:51:50

Jurnal Tavi
 
salut la toata lumea. M-am bucurat cand am vazut ca exista un topic al baietiilor, dar din pacate vad ca activitatea a scazut mult, asa ca daca sunteti de acord fetelor, as prelua eu stafeta !

Nume meu e Tavi si imi doresc sa slabesc pana la o greutate rezolnabila si apoi sa incep sa mananc sanatos. Momentan am 105 kg si am inceput de astazi o dieta disociata(3 zile carne, 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate). Momentan raman la cantitatiile cu care m-am obisnuit ca sa nu sufar de foamete... dar me masura ce avansez si stomacul meu se va micsora.

O sa incep sa imi scriu meniul zilnic (la care doresc sa primesc cat mai multe comentarii) si din cand in cand greutatea pierduta :).Tineti-mi pumnii... :D
Azi , luni : de dimineata cam 200g sunca pui si deseara(18-19) 1/2 piept de pui pe gratar(condimentat bine) . La pranz doar ceai :) (nu am avut timp)

Slabuta 08 feb 2010 17:01:20

Re: Jurnal Tavi
 
Citat:

Anterior postat de tavimare (Post 82188)
salut la toata lumea. M-am bucurat cand am vazut ca exista un topic al baietiilor, dar din pacate vad ca activitatea a scazut mult, asa ca daca sunteti de acord fetelor, as prelua eu stafeta !

Nume meu e Tavi si imi doresc sa slabesc pana la o greutate rezolnabila si apoi sa incep sa mananc sanatos. Momentan am 105 kg si am inceput de astazi o dieta disociata(3 zile carne, 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate). Momentan raman la cantitatiile cu care m-am obisnuit ca sa nu sufar de foamete... dar me masura ce avansez si stomacul meu se va micsora.

O sa incep sa imi scriu meniul zilnic (la care doresc sa primesc cat mai multe comentarii) si din cand in cand greutatea pierduta :).Tineti-mi pumnii... :D
Azi , luni : de dimineata cam 200g sunca pui si deseara(18-19) 1/2 piept de pui pe gratar(condimentat bine) . La pranz doar ceai :) (nu am avut timp)

Buna Tavi si bine ai venit printre noi :)

Daca esti baiat cuminte, iti predam tie stafeta baietilor :D

Dar sa trecem la dieta. Esti sigur ca vei rezista cu disociata? Ai un drum lung de parcurs si eu iti doresc sa faci fata tentatiilor, dar nu stiu in ce masura te ajuta aceasta dieta.

Faci si vreun tip de sport?

Iti tinem pumnii si urmarim cu o mare curiozitate evolutia ta :)
Mult succes si la cat mai multe kg in minus.!

Liviutzza 08 feb 2010 17:10:32

Re: Jurnal Tavi
 
Buna Tavi!Prietenul meu iti ureaza succes:)Si el a inceput de 1 saptamana Dieta lui Catalin Crisan:)e tot un disociat,dar un pic mai drastic:)O sa isi faca si el cont aici,si o sa va puteti sfatui amandoi:)succes:D

ianna 08 feb 2010 17:12:08

Re: Jurnal Tavi
 
disociata e greu de tinut daca nu ai ambitie de fier...si mai ales cand incepi sa calci "stramb" TREBUIE sa faci sport... de fapt orice dieta trebuie insotita de miscare...poti incepe mai usor..avand in vedere kilogramele...cu plimbari de una doua ore...cca 14 zile..dupa care poti incepe plimbari in pas alergator (nu jogging)...trebuie intai sa iti maresti rezistenta... apoi cu ritmuri alternative...stabileste niste pct de reper ca sa vezi in timp rezistenta...

nu te-as sfatui sa treci inca la greutati... risti sa dezvolti intai muschii sub grasime...si apoi vei slabi..da...insa mai greu;)..greutatile (parerea mea) ar trebui sa le incepi cand esti pe la jumatate de drum catre final:D...ca sa incepi sa te modelezi frumos;)

si daca esti serios si te tii de dieta si sport...poate ajungem sa ne intrecem in 6 packs:D...ca tare imi doresc sa gasesc pe cineva cu care sa ma intrec:D..fie el si barbat;)

anqutz 08 feb 2010 17:54:31

Re: Jurnal Tavi
 
Buna Tavi si bine ai venit printre noi!

In primul rand, mananca de 3 ori pe zi. Micul dejun sa fie cel mai consistent.

In al 2-lea rand fa mult sport daca vrei sa slabesti mai repede si sa-ti faci corp de invidiat.

Citat:

Anterior postat de ianna (Post 82215)
nu te-as sfatui sa treci inca la greutati... risti sa dezvolti intai muschii sub grasime...

Eu nu inteleg de unde aveti ideea asta, ca am citit-o la mai multe fete. :)) Muschii ies de sub grasiem. Ba mai mult, consuma si mai multe kcal daca isi face masa musculara.

Fa si body building daca vrei, dar nu neglija ex de tip cadrio.

ianna 08 feb 2010 18:28:56

Re: Jurnal Tavi
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 82239)
Buna Tavi si bine ai venit printre noi!

In primul rand, mananca de 3 ori pe zi. Micul dejun sa fie cel mai consistent.

In al 2-lea rand fa mult sport daca vrei sa slabesti mai repede si sa-ti faci corp de invidiat.



Eu nu inteleg de unde aveti ideea asta, ca am citit-o la mai multe fete. :)) Muschii ies de sub grasiem. Ba mai mult, consuma si mai multe kcal daca isi face masa musculara.

Fa si body building daca vrei, dar nu neglija ex de tip cadrio.

mai adevarul nu stiu unde este...mie stiu ca ideea asta mi-a insuflat-o antrenoru meu de la fitness...cand ma duceam..zicea ca ..intai dai surplus de grasime cu exercitii de tip bicicleta, cardio, aerobic...si apoi treci la body building ...care intr-adevar...o data facuti muschii ard mai bine grasimea... dar nici nu-i poti face peste noapte... si probabil antrenorii sfatuiesc asta ca sa nu cazi in capcana ... doar greutati si nexam rezultate "rapide" care sa te motiveze mai departe...ca logica e burn before you build

anqutz 08 feb 2010 22:15:47

Re: Jurnal Tavi
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 82269)
mai adevarul nu stiu unde este...mie stiu ca ideea asta mi-a insuflat-o antrenoru meu de la fitness...cand ma duceam..zicea ca ..intai dai surplus de grasime cu exercitii de tip bicicleta, cardio, aerobic...si apoi treci la body building ...care intr-adevar...o data facuti muschii ard mai bine grasimea... dar nici nu-i poti face peste noapte... si probabil antrenorii sfatuiesc asta ca sa nu cazi in capcana ... doar greutati si nexam rezultate "rapide" care sa te motiveze mai departe...ca logica e burn before you build

Aici ai mare dreptate. E bine sa te axezi la inceput pe cardio, dar daca poti sa faci si fitness pe langa e ft bine. Ca ai deja masa musculara facuta cand slabesti si iese frumos de sub grasime. Dar niciodata sa nu neglijez ex de tip cardio cand ai de slabit.

mvthebest 08 feb 2010 23:30:56

Re: Jurnal Tavi
 
Citat:

Anterior postat de tavimare (Post 82188)
salut la toata lumea. M-am bucurat cand am vazut ca exista un topic al baietiilor, dar din pacate vad ca activitatea a scazut mult, asa ca daca sunteti de acord fetelor, as prelua eu stafeta !

Nume meu e Tavi si imi doresc sa slabesc pana la o greutate rezolnabila si apoi sa incep sa mananc sanatos. Momentan am 105 kg si am inceput de astazi o dieta disociata(3 zile carne, 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate). Momentan raman la cantitatiile cu care m-am obisnuit ca sa nu sufar de foamete... dar me masura ce avansez si stomacul meu se va micsora.

O sa incep sa imi scriu meniul zilnic (la care doresc sa primesc cat mai multe comentarii) si din cand in cand greutatea pierduta :).Tineti-mi pumnii... :D
Azi , luni : de dimineata cam 200g sunca pui si deseara(18-19) 1/2 piept de pui pe gratar(condimentat bine) . La pranz doar ceai :) (nu am avut timp)

Buna Tavi:) Bine ai venit printre noi..
Multa ambitie si noroc cu dieta si sport.

Cu ambitie si rabdare mult ve-i reusi.
>:D<

Roxana 08 feb 2010 23:44:19

Re: Jurnal Tavi
 
http://www.gustos.ro/forum/userpix/1...l_nostru_1.jpg

Bafta la cat mai multe kg minus !

tavimare 09 feb 2010 13:16:59

Re: Jurnal Tavi
 
Woooooow ...de unde sa incep ?!
In primul rand mersi moderatorului pentru infiintarea unui nou topic si multe, multe multumiri voua fetelor. Sincer nu ma asteptam atat de mult mesaje dupa o zi. Dupa cum am spus o sa incerc sa va tin la curent cu dieta mea.
'Ancutza' ti-am urmat sfatul si am mancat la micul dejun gratar (piept de pui), urmand la pranz si apoi deseara sa ma delectez cu niste crenvusti de pui si apoi sunca de pui. Incep sa muncesc prin bucatarie... ieri am fost la cumparaturi si am cumparat o multime de condimente si astazi le-am incercat (condimente pt pui, salvie , oregano, piper alb) si e cu totul alt gust... incerc pe cat pot sa evit sarea. Ca sa-i raspund si 'slabutei' m-ar fi de folos niste moduri de preparare al gratarului, atat pt. pui cat si pt. vita, deci fetelor va rog.... liber la retete :).
Cred ca am uitat sa va spun dar dieta mea disociata este cea a Monicai Anghel. Iar in primele 3 zile, cele de carne, mananc carne/mezeluri goale, fara salata , fara paine... nimic. 'Liviutzza' spunei prietenului tau ca-l astept... sa ne comparam dietele :P, sa neincurajam :d.
'Ianna' eu nu calc stramb, sunt ambitios si imi doresc f. mult sa vizitez croitorul (pantaloni prea largi... :P). Stiu ca e un pic cam drastica dieta, dar eu cred ca sunt o persoana destul de activa (nu gafai dupa 30 de miscare), cred ca toata problema mea e modul de-a manca, adica imbinarea lor. Si de aceea incerc sa mi-o schimb radical.
Mersi de incurajari 'mvthebest' , 'roxana' si nu ezitati sa veniti cu sfaturi :D.

In ultima instanta sa lamurim problema sportului. Martea merg la fotbal cu colegii de munca (deci 1h juma de miscare) in rest miscare mai putina... incerc pe cat pot sa merg cat mai mult pe jos si promit ca incerc sa nu mai folosesc liftul :). Mersul la sala nu ma incanta; am facut sala(culturism) cam 3 ani de zile in urma cu ceva timp(3ani) si mi-a ajuns, deci de forta nu se pune problema, doar ca nu imi mai face placere sa merg la sala. ['Ianna' the 6 packs abs will have to wait]. Vreau sa incep sa alerg , in aer liber pe malul apei, cum faceam in tinerete :P. In rest o sa raman la exercitiile mele de interios(abdomene si flotari). Ce parere aveti ?
Apropo as dori sa aud mai multe despre exercitiile acelea cardio, ce presupun si de ce as vea nevoie de ele !

Sper ca nu v-am plictisit ...

p.s. Am inceput sa beau si ceai verde, dar doar seara pentru ca am inteles ca prea mult nu e tocmai bun :)). (nu am mai baut niciodata pana ieri).

pe maine fetelor


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:52:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO