forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Locul noilor veniti (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/locul-noilor-veniti-2152.html)

Slabuta 08 ian 2010 12:14:44

Locul noilor veniti
 
Hai sa ne cunoastem. :)

drama queen 08 ian 2010 19:15:10

Re: Locul noilor veniti
 
da, sunt de acord mai slabuta ce idei geniale ai :x

sm0kY 13 iul 2010 23:16:47

Re: Locul noilor veniti
 
Buna seara.Nici nu stiu cum sa incep cu forumul asta:-/ sunt cam bulversat asa:-o.Am observat ca sunt cam putini barbati/baieti pe aici:-s

Slabuta 13 iul 2010 23:19:54

Re: Locul noilor veniti
 
Citat:

Anterior postat de sm0kY (Post 252623)
Buna seara.Nici nu stiu cum sa incep cu forumul asta:-/ sunt cam bulversat asa:-o.Am observat ca sunt cam putini barbati/baieti pe aici:-s

Bun venit :)

Inveti usurel :) Daca ai intrebari sau nelamuriri, te vom ajuta. :)

Sunt mai timizi, cred ca :D
Unii dintre ei mai scriu si prin alte subiecte din forum. :)

minouse 19 iul 2010 16:54:20

Re: Locul noilor veniti
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 61789)
Hai sa ne cunoastem. :)

Foarte buna idee slabuta [*70*]

minouse 19 iul 2010 16:56:28

Re: Locul noilor veniti
 
Citat:

Anterior postat de sm0kY (Post 252623)
Buna seara.Nici nu stiu cum sa incep cu forumul asta:-/ sunt cam bulversat asa:-o.Am observat ca sunt cam putini barbati/baieti pe aici:-s


Asa am crezut si eu la inceput, dar ai sa vezi ca sunt destui :) Numai ca nu-s asa de vorbareti.

slabul gabriel 29 nov 2010 10:25:16

Re: Locul noilor veniti
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 260234)
Asa am crezut si eu la inceput, dar ai sa vezi ca sunt destui :) Numai ca nu-s asa de vorbareti.

Aha,deci sunt si baieti, ca eu pana acum am vb la fete:)). Bine v-am gasit! Deci aici trebuia sa scriu eu? Intrebare ptr super moderator.

Slabuta 30 nov 2010 22:43:05

Re: Locul noilor veniti
 
Citat:

Anterior postat de slabul gabriel (Post 419983)
Aha,deci sunt si baieti, ca eu pana acum am vb la fete:)). Bine v-am gasit! Deci aici trebuia sa scriu eu? Intrebare ptr super moderator.

Buna Gabriel si bine ai venit :)

Nu este nici o problema sa scrii la fete. :)
Am creat aceasta zona daca vreti sa va adunati doar voi baietii si sa discutati despre slabit, alimentatie sanatoasa, sport... :)

Dar vad ca barbatii au preferat sa se includa in subiectele in care sunt si femei. :)

slimmy 27 dec 2010 16:41:34

Re: Sunt intr-o continua stare de depresie
 
Buna,

Nu cred ca ce scriu eu are mare legatura cu ce se vorbeste pe aici, asa ca scuze, in caz ca. Aveam si eu o mica problema... Mi-am facut cont aici, dar sunt baiat. Stiti, la noi nu conteaza chiar atat de tare sa fim la milimetru:D Adica nu prea exista "am x kg, dar trebuie neaparat sa am x-1!", asa ca sfaturile si sugestiile voastre de aici mi se par putin cam prea profunde, pentru mine cel putin (ca sa nu mai spun de slabirea in timpul menstruatiei sau dupa sarcina). Asa ca... exista vreo sectiune cu ceva sfaturi mai brute? Am de dat jos vreo 8 kile cred.. e mult?:D

Mersi frumos!

lucia ely 27 dec 2010 17:07:35

Re: Sunt intr-o continua stare de depresie
 
Citat:

Anterior postat de slimmy (Post 449356)
Buna,

Nu cred ca ce scriu eu are mare legatura cu ce se vorbeste pe aici, asa ca scuze, in caz ca. Aveam si eu o mica problema... Mi-am facut cont aici, dar sunt baiat. Stiti, la noi nu conteaza chiar atat de tare sa fim la milimetru:D Adica nu prea exista "am x kg, dar trebuie neaparat sa am x-1!", asa ca sfaturile si sugestiile voastre de aici mi se par putin cam prea profunde, pentru mine cel putin (ca sa nu mai spun de slabirea in timpul menstruatiei sau dupa sarcina). Asa ca... exista vreo sectiune cu ceva sfaturi mai brute? Am de dat jos vreo 8 kile cred.. e mult?:D

Mersi frumos!

buna Slimi si bine ai venit printre noi>:D<
8 kg nu este mult:) sfatul meu e sa incerci sa mananci sanatos...sa iti fac un program de mancat:)
sa incerci sa nu mananci dupa 8...si daca se face sa dormi mai repede sa mananci cu min 3-4 ore inainte de somn:)

si cheia succesului mult sport:)
mult succes iti doresc:)

Nemo 27 dec 2010 17:26:35

Re: Locul noilor veniti
 
Salutare,

Daca ai chef, arunca o privire pe la regimul Dukan ( asta a fost facut special pentru noi cred, nu prea conteaza cantitatile), pentru mine functioneaza, si am de dat jos mai mult decat tine, in plus trupa de acolo e chiar de viata.

Bafta.

mAr3cuTzu 30 ian 2011 10:34:11

Buna Dimineatza
 
Am si eu cateva.. intrebari.. sunt singuru baiat de aici?
Daca da.. pot.. sa comentez cu voi pe aici?
nu ma apuc sa dau detalii despre mine ,Deocamdata..
nu's paranoic sau ceva da este mai bine intru'n fel ptr mine..
Sport fac.. de cand ma stiu,alerg zilnic .. fac multe chesti
interesante.. cum ar fii.. imi place sa alerg =))
Alerg atat de repede.. incat nu imi pot tine multe persoane pasu..
Si cum spunea'm sa revin.. daca sunt singuru baiat..
Are ceva? :)) sincer.. va intreb.. deoarce.. imi e aiurea.. eu singuru .. baiat intre
Atatea "Fete" Frumoase.. "Doamne" "Domnisoare" imi e oarecum aiurea..
sa ma apuc sa vb eu despre mine.. da.. daca ma ajutati putin ... :)) nu e panica..
pot fii si fata.. cu toate ca's baiat :))
va multumesc o zii buna !!!

Recomand Parcul Iore pentru sport,Alergat,si ce mai aveti voi prin program,este un parc ok,nu prea dai de badarani,gen sa faca misto etc.. :) oricum totu conteaza sa vrei sa faci ceva..cand vrei sa "Slabesti" nu te intereseaza de lumea din jur.. (Parerea mea)
Daca vrei sa fii urat.. la fel nu conteaza.. totu se bazeaza.. pe gandire.. (Parerea mea) :)
Stima o zii inca odata ma repet.. cat mai buna.. :)) oricum e frumos afara.. cred ca am sa ies sa alerg si eu cu toate ca am o febra.. :)) da nu stiu sa mai merg bine#:-s

In fine Pace :X >:D<:P

mada g1 19 feb 2011 16:51:06

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
buna fetelor!!
sunt nou aici si vreau sa intru si eu in rindul vostru, al celor care cistiga batalia aspra cu kg in plus....am inceput deja cu o cura de detoxifiere, rezultatele se vad deja, dar vreau mai mult.... problema la mine e:consum cam multa paine..... muncesc si mult......... dar sper ca odata cu venirea primaverii si a minunatelor salate va fi mult mai usor!

Slabuta 19 feb 2011 16:54:51

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de mada g1 (Post 533721)
buna fetelor!!
sunt nou aici si vreau sa intru si eu in rindul vostru, al celor care cistiga batalia aspra cu kg in plus....am inceput deja cu o cura de detoxifiere, rezultatele se vad deja, dar vreau mai mult.... problema la mine e:consum cam multa paine..... muncesc si mult......... dar sper ca odata cu venirea primaverii si a minunatelor salate va fi mult mai usor!

Bun venit printre noi :)

Ce fel de detoxifiere urmezi? da-ne mai multe detalii.
Ce activitate fizica ai?

Ce planuri alimentare ai dupa detoxifiere? :)

mada g1 21 feb 2011 22:05:54

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
pai, in primul rind am renuntat la orice bere.... sprit... si alte chestii si am trecut la ceaiuri: silueta perfecta, de soc, de papadie, ceai verde.......
la capitolul alimentatie, sotia mea a introdus un regim " draconic"...lactate- care merg bine la mine!!!, legume.....sub toate formele!!........ salate- cit se poate, si supite! de pui, vacuta,de legume!
ar merge toate , nu fac mofturi..........dar cu painica????????? mie chiar mi-e foame fara ea!
incercam 3 mese principale, si 1 sau 2 gustari (fructe mai ales) rezultate sunt, nu ma plang, dar tare e greu!!! sper ca toata combinatia sa ne duca la o forma mult mai buna!, ceva sfaturi de la cele cu experienta mai multa nu strica niciodata, asa ca, astept!

cozma 19 mar 2011 00:31:26

info
 
Salut,

Nu am vazut nicaieri daca scrie ca forumul este doar pentru "slabute" si nu si pentru "slabuti". Deci, intrebarea mea este, pot sa ma integrez la voi pe forum pentru a primi niste sfaturi de la experte ?

Am decis sa scriu aici inainte de a va plictisi cu ce incerc eu sa fac din mine :)

Mersi

later edit : se pare ca nu am cautat destul.... :|

Nemo 19 mar 2011 01:51:02

Re: info
 
Citat:

Anterior postat de cozma (Post 578078)
Salut,

Nu am vazut nicaieri daca scrie ca forumul este doar pentru "slabute" si nu si pentru "slabuti". Deci, intrebarea mea este, pot sa ma integrez la voi pe forum pentru a primi niste sfaturi de la experte ?

Am decis sa scriu aici inainte de a va plictisi cu ce incerc eu sa fac din mine :)

Mersi

later edit : se pare ca nu am cautat destul.... :|

Pai, nu e doar pentru slabute, asa ca eu zic sa incerci sa ne plictisesti cu ce ai de gand sa faci din tine. :))

Bine ai venit, mai pe scurt...

cozma 19 mar 2011 10:59:44

Re: Locul noilor veniti
 
Pai, acum 4 zile am vazut 110 pe cantar asa ca am zis gata. Nu mi se pare ca arat "gras" - cel putin asa vreau sa cred ci doar un barbat mai bine facut.

Ce am facut in 4 zile : nu am mai mancat paine nu am mai baut cola deloc - in schimb am baut cafea destul de dulce si citind mi-am dat seama ca nu am facut nicio alvita deci voi elimina si cafeaua dulce. Mi-am luat coarda si in fiecare seara pe la 8-9 bag 10-20 de minute de sarit + am o gantera cu care ma prostesc de vreo 3 kg intre reprize.

Ma rog sunt multe de zis. Eu nu prea am program normal. Ma trezesc la 9 si plec la munca. Nu am mic dejun nu am pranz nu am gustare. La 5-6 seara mancanc (mancare gatita) si cam asta e mancarea mea pe zi :) - acum cel putin, ca inainte mai rontaiam diverse pana pe la 2 cand ma culc...

O sa ma apuc sa citesc pe forum sa vad cum dau jos 10-15 kg. Am zis ca pana la 1 iunie tre sa fiu mai slabut.

p.s. e posibil sa nu dau kg jos si doar sa acumulez masa musculara? Adica, sa am aceleasi kilograme dar sa am mai putina burta si mai multa musculatura... nu cred ca o sa ma incante prea tare..

multumesc

Neagu Mihai 17 feb 2013 18:25:52

Pareri si sugestii !!
 
Buna, sunt elev in cls a X-a am 1,83 m si 78 kg [ acum 2 saptamani aveam 73 kg, nustiu daca grutatea mea in acest moment este chiar grasime pura, cel mult 2 kg sunt de la retentia de apa] de 2 saptmani am inceput sa mananc foarte mult , poate din cauza ca am sustinut o dieta foarte stricta, in unele zile ma infometam iar acum 1-2 luni tineam dieta 3 zile dupa 2 zile mancam in exces ......vreau sa slabesc 6-8 kg in 2 luni jumatete, stiu ca e posibil dar dieta care o tin da gres terminandu-se dupa 3-4 zile cu un exces alimentar , probabil fiind dela infometare[in jur de 1000 -1200 kcal]....vreau sa stiu cate calorii sa consum, dak e bine sa renunt la paine si cat sa fac sport,[am bicicleta stationara acasa]! Va multumesc :) !

Morgot 21 feb 2013 22:27:40

Re: Locul noilor veniti
 
MIhai, in transpiratie nu s-a iinecat nimeni!
Dietele sunt pentru domnisoare, care nu au chef de sport si se satura cu doua masline si un pahar de apa. Iti spun, daca faci macar o ora pe zi sport, dar intens nu frectie, nu ai sa-ti mai numeri caloriile. Ai grija doar sa nu mananci ca spartul saorma sau sa bei 10 beri.

Bicicleta stationara e buna daca ai nerv. Eu nu am. O consider un fel de masturbare. Adica stai in camera, ispiri aer inchis, transpiri si inputi si mai tare camera, si tot timpul asta te uiti la televizor ca sa nu te plictisesti. Bleah
Sportul se practica in aer liber, de preferat nepoluat :) chiar daca ninge. e ceata sau ploua. NU suntem din zahar. Romanii au conceptul ca daca e urat afara nu-si misca hoitul din fata televizorului. Poti sa incepi cu o pereche de "adidasi" si o alergare dimineata. Scurta, dar intensa.

Succes!

Khali 22 feb 2013 09:53:32

Re: Locul noilor veniti
 
Morgot, eu vorbesc din perspectiva unui om iubitor de natura, miscare in aer liber, dar si de sport facut acasa.

Sunt persoane care nu au imunitate asa de buna si daca ies pe frigul asta afara racesc zdravan sau dau in altele si mai grave. In aceste conditii, urmand sfatul tau, pe perioada iernii ce solutii ai mai vedea? Ca daca nu alegem nici sa mergem la sala, nu mai facem nimic o iarna intreaga, urmand aceasta idee.

Nu cred ca faptul ca transpiri intr-o camera inchisa ar fi un motiv pentru care sportul acasa nu poate fi facut, si inca extrem de intens si cu programe complexe, fie de cardio, fie de greutati, fie combinatii de tot soiul, circuite etc - si nu vorbesc aici de uitatul la televizor in timp ce pedalam.

Conteaza foarte mult ce tip de persoana este cel pe care-l sfatuiesti, ca degeaba il pui sa alerge daca pentru el poate alergarea nu e placuta si chiar daca se straduieste, tot nu-i place, astfel ca renunta si la asta, si la a cauta alt gen de sport. Nu spun ca nu poate sa se apuce de alergat si sa descopere ca-i si place, ca si asta e posibil.

Ma refer insa la faptul ca se pot da idei cat mai variate, nu oarecum restrictive.

Cu totii avem nevoie de sport si trebuie sa il includem cat mai des in programul nostru, indiferent de forma, esential fiind sa si gasim ceva care sa ne faca placere, ca sa putem mentine asta pe termen cat mai lung.

Cat despre termenul de dieta, nici eu nu sunt de acord cu el, insa consider ca mancatul sanatos este absolut necesar, consumul de alimente naturale sau cat mai putin procesate posibil -nu e usor, dar e realizabil, pentru ca ele, alaturi de sport, ne regleaza organismul, ne aduc energie, scad grasimea in exces de pe corp si ne fac muschii sa se reliefeze frumos.

Morgot 23 feb 2013 09:28:57

Re: Locul noilor veniti
 
Khali, ai dreptate.
Eu sun un pic mai egocentric, asa ca privesc lucrurile din punctul meu de vedere.

Nici mie nu-mi place alergatul foarte mult, insa il gasesc foarte eficient, timp petrecut vs. calorii arse.

Sportul indoor poate fi si sex, se arde si acolo ceva. Merge si cu greutati, insa nu e cardio. E bun, dar pe mine ma plictiseste. Vezi tu, eu practic ciclism si acolo decorul se schiba foarte repede, de aceea prefer activitatie de exterior.

Un sfat, poate vreti sa incercatisi voi: am reiceput sa iau CLA (acid linoleic conjugat) doua capsule pe zi. In combinatie cu sport si mancat atent am slabit 6 Kg intr-o luna.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:33:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO