Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Fit for life-Jurnal Sophia

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #511 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 08:37:13
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

neata

sunt la cafeluta, David se zbantuie p-aci pe langa mine..dupa ce mananca are o placere deosebita sa se tot agite si sa tot dea din picioare pana vomita

il astept sa adoarma si apoi ma apuc si eu de sport

ieri am facut Upper body weight training cu Shaun

azi am Plyometric cardio circuit, din nou

m-am hotarat sa fac tot programul de 60 de zile, dar voi inlocui Fit test-ul cu Upper body, deoarece si pentru ca nu ma prea coafeaza Fit test-ul ala, tine si prea putin, am impresia ca nu am facut nimic de fapt...

dupa astea 60 de zile o sa imi iau o pauza de 3 saptamani, plec acasa la Mangalia si dupa ce ma intorc o sa intru la 30 de zile de durere si chin, adicatelea Asylum

dupa aia, mai vedem..diversificam



Claudia, nu urmez planul de nutritie al lui Shaun, nu l-am urmat nici inainte..
am zile cand mananc regulamentar, adicatelea 5-6 mese mici pe zi si zile cand se dezlantuie iadul

foame dupa antrenamente nu am, nici n-am avut, asta imi mai lipsea, dupa ce mananc mai mult decat ar trebui...

incearca sa mananci cat mai consistent dimineata si la pranz, poate scapi de pofta asta de mancare pe care ti-o da sportul
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #512 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 09:15:21
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

recunoasteti personajul??
Davidutz - 3 luni jum. - YouTube

inca nu a adormit, tot chicoteste si da din picioare...sper sa oboseasca mai repede ca vreau sa dau si eu din picioare ca azi iar am o zi incarcata si daca nu fac sportul acum cine stie daca mai apuc
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #513 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 09:40:26
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

f dragalas puiutul..
acum sotul a visat ca eram insarcinata.. cica era asa real.. ca toate testele.. imi aratau ca e pozitiv.. eu radeam de el ca i-am zis acum tu visezi? hahah
e comic.. ma tot intreaba cand trebuie sa imi vina.. si daca simt ceva haha
ar fi tare sa simta el ceva inaintea mea... daca e , cand e..
cred ca pana la urma ma resemnez ca o sa fiu balenuta.. sau ceva de genul..dar dupa ma razbun eu cu slabitul hahaha
nu te jeneaza operatia..? mama cat sport faci.. ai material bun. cate kg mai vrei sa slabesti?
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #514 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 09:51:29
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

jess, cand o fi sa fie o sa fie...fiti relaxati, iubiti-va si lasati stresul

nu ma jeneaza operatia, nu m-a jenat nici in primele zile, dar acum
in schimb ma jeneaza suncile astea si fundul mare care imi taie din energie..anul trecut pe vremea asta eram la fel de turbata ca Shaun si nebunii aia ai lui, acum parca ma misc cam in reluare, dar ii ajung eu din urma
pai vreo 8-9 kile vreau sa mai dau jos


P.S. ma duc sa ma distrez cu Shaun, ca mi-a adormit odorul..yeiiiiiiii
tre' sa vina curierul sa imi aduca ceva, sper sa nu ma nimereasca cu apele curgand pe mine
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de sophia80; 29 mai 2012 at 09:53:44.
Răspuns cu citat
  #515 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 10:46:17
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

bifat sportul pe azi
e greu sa fii gras nenica, cand m-am apucat eu prima data de Insanity aveam 48 de kile, alta viata...acu' parca alearga dinozaurul prin casa


no, ma apuc de curatenie, gatit si apoi plec cu piticul in plimbari pana s-o lasa seara

v-am pupacit
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #516 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 11:55:37
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
bifat sportul pe azi
e greu sa fii gras nenica, cand m-am apucat eu prima data de Insanity aveam 48 de kile, alta viata...acu' parca alearga dinozaurul prin casa


no, ma apuc de curatenie, gatit si apoi plec cu piticul in plimbari pana s-o lasa seara

v-am pupacit
Exact la asta ma gandeam si eu ieri...cand eram mai plinuta, imi venea foarte greu sa execut unele miscari, mai ales la fund, coapse, picioare aveam probleme. Acum, ca ma subtiez, chiar daca asta se intampla incet, la mine , se simte diferenta mare in executie, viteza, agilitate si ma motiveaza si mai mult in cursa asta contra propriului fizic. Am facut ieri un exercitiu cu focus pe abdomen care se concentra mult pe core si m-am surprins eu pe mine ca imi mergea executia mai bine decat ma asteptam initial.

Da, cum imi ziceai mai sus, nu are de ce sa-mi para rau daca ma apuc de Insanity, stiu, ca am mai facut inclusiv Max-urile, doar ca acum vreau sa alternez si cu alte programe, pentru cat mai multa variatie. Imi amintesc ca dupa un antrenament reusit de Insanity, o data, am avut o senzatie similara cu cea de runner's high si aproape mi-au dat lacrimile dintr-un sentiment de implinire, autodepasire...nici eu nu stiu, dar a fost tare placut

O zi superba!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #517 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 12:44:14
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
neata

sunt la cafeluta, David se zbantuie p-aci pe langa mine..dupa ce mananca are o placere deosebita sa se tot agite si sa tot dea din picioare pana vomita

il astept sa adoarma si apoi ma apuc si eu de sport

ieri am facut Upper body weight training cu Shaun

azi am Plyometric cardio circuit, din nou

m-am hotarat sa fac tot programul de 60 de zile, dar voi inlocui Fit test-ul cu Upper body, deoarece si pentru ca nu ma prea coafeaza Fit test-ul ala, tine si prea putin, am impresia ca nu am facut nimic de fapt...

dupa astea 60 de zile o sa imi iau o pauza de 3 saptamani, plec acasa la Mangalia si dupa ce ma intorc o sa intru la 30 de zile de durere si chin, adicatelea Asylum

dupa aia, mai vedem..diversificam



Claudia, nu urmez planul de nutritie al lui Shaun, nu l-am urmat nici inainte..
am zile cand mananc regulamentar, adicatelea 5-6 mese mici pe zi si zile cand se dezlantuie iadul

foame dupa antrenamente nu am, nici n-am avut, asta imi mai lipsea, dupa ce mananc mai mult decat ar trebui...

incearca sa mananci cat mai consistent dimineata si la pranz, poate scapi de pofta asta de mancare pe care ti-o da sportul
Asylum e si mai hard core, nu?
Ma gandesc si eu sa il termin p'asta, iau o pauza mica si apoi ma apuc de Asylum
Sophia multam ptr raspuns

Mi-am facut un calcul cat ar trebui sa mananc ca sa nu mai slabesc.. cica apox 2000 de calorii si daca vreau sa slabesc 1600.. mi se pare enorm
Eu daca mananc 1500 zic ca am mancat cat o armata..
Si nu pot nicicum sa mananc 5 mese pe zi.. 4 maxim
Atunci am avut "criza" aceea de foame ptr ca e posibil sa fi avut o cadere de glicemie
Aseara a fost ok, dupa Pylometric, am mai mancat doua felii de branza cu rosii pe la 22:00 si atata tot..

Ce mai vroiam sa te intreb.. dupa Insanity crezi ca ar fi ok daca as mai face si 15-20 de pilates ptr abdomen, solduri, fund, etc?
Sau e de ajuns Shaun?
Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
recunoasteti personajul??
Davidutz - 3 luni jum. - YouTube

inca nu a adormit, tot chicoteste si da din picioare...sper sa oboseasca mai repede ca vreau sa dau si eu din picioare ca azi iar am o zi incarcata si daca nu fac sportul acum cine stie daca mai apuc
Ai un baietel extra mega uber frumos! Ca mami
Sa iti triasca si sa creasca mare si frumos!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #518 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 13:24:45
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

Clau,

Daca nu te superi, iti dau si eu un raspuns, ca se potriveste cu ce ai intrebat si la tine in jurnal si vine apoi Sophia si cu al ei, si eu sunt curioasa sa-l aflu

Cred cu tarie ca trebuie sa iti asculti corpul, sa-l testezi, sa vezi ce tie iti merge bine si ce nu. Zic asta si cu referire la antrenamente, si la cat trebuie sa mananci, ghideaza-te dupa program, dar considera-l flexibil si adapteaza-l pentru tine.

Istoricul tau in materie de sport, rezistenta ta, raspunsul la diversi stimuli de miscare , toate sunt unice, asa cum si al Sophiei, e unic. Ce tie iti merge excelent, altcuiva poate nu ii va prii si invers. Asa cum unele persoane slabesc repede si altele nu - conteaza geneticul, dar si alti factori variabili de la om la om.

Eu, de exemplu, m-am oprit dupa vreo 3 saptamani de Insanity fiindca ma simteam foarte obosita -asta nu inseamna ca e ceva gresit cu Insanity, ci ca nu facusem ceva la momentul potrivit -poate nu dormeam, nu mancam suficient, poate aveam o perioada dificila la serviciu, poate nici mental sau fizic nu eram pregatita, pentru ca e un antrenament care trece de medie la capitolul efort fizic. Acum ma reapuc, pentru ca vreau sa vad ce se intampla de data asta.

Sophiei ii merge excelent cu el, in schimb, iar motivele, la fel, tin de "istoricul" ei.

Eu as face Pilates, de ce nu, depinde de miscari, insa multe pot fi incadrate putin ca si cum ar fi si stretching, peste care oricum nu trebuie sa sari.

Experimenteaza, incearca intr-o zi ceva, vezi cum te simti a doua zi, vezi daca iti face placere, daca te epuizeaza sau, din contra, simti efecte benefice pe corpul tau etc.

Va pup si sper sa nu deranjeze ca am intervenit si eu cu parerea mea
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #519 (permalink)  
Vechi 30 mai 2012, 09:05:16
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

neata

claudia, ti-a raspuns Khali f bine, nu stiu ce as mai putea adauga...
nu as completa Insanity cu altceva, nu de la inceput, mergi asa cu Insanity si apoi daca simti nevoia de mai mult completezi


raportez pe ziua de azi Cardio Power and Resistance


azi iar am treaba multa, curatenie, de bagat si la spalat, trebuie sa ajung si cu David la oftalmolog pentru un control de rutina, trebuie sa facem si ceva cumparaturi ca e gol frigiderul, diseara vreau sa-mi execut o masca pe mutrita, m-am pricopsit cu una super faina de la Juvena si vreau sa vad minuni
nici nu stiu ce sa mai mananc, ca nu prea mai am idei...stiu, nu ar trebui sa mai mananc nimic la cat de batoza sunt, dar..
as avea pofta de macaroane cu branza si gris cu lapte, beton nu??

voi ce mai mancati??

va
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #520 (permalink)  
Vechi 30 mai 2012, 09:26:46
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Fit for life-Jurnal Sophia

'Neata, Sophia!

Am vrut aseara sa ma uit la inregistrarea pusa de tine cu cel mic, ca de la munca nu am acces, dar am uitat. Ma tin diseara neaparat sa nu uit, ca sunt convinsa ca e adorabil

Uite ca nu stiam de Juvena, la o cautare pe net par interesante. Sa ne spui cum iti merge cu ele, ce tip de ten ai? Al meu e mixt, mie imi plac firmele romanesti ca am incredere in ele si Gerovitalul imi merge binisor, si mai folosesc uneori, desi ar trebui mai des,mastile naturale, kiwi in special imi e bun.

O intrebare: crezi ca definirea muschilor tai a venit din practicarea Insanity sau, fiindca ai spus ca practicai sport de ceva timp, ei existau si inainte si Insanity? Ma reapuc si de Insanity, insa mie mereu imi da senzatia ca nu pot face Insanity decat mai mult in sensul de cardio, nu de forta..poate ma insel, e clar ca trebuie sa ma reapuc ca sa pot intelege clar cum imi va merge.

Buna intrebare asta cu mancarea, pe mine ma cam dispera Eu merg pe chestii rapide si preparate destul de simplu; imi fac des legume la wok, cu mult usturoi si putin cascaval, multe salate cu carne, ficatei cu usturoi...nimic prea interesant, daca ma gandesc bine Tu inca alaptezi, nu? oricum e clar ca trebuie sa te hranesti mai substantial, poate fetele vin cu idei mai multe ca-s gospodine mai bune ca mine, sunt convinsa

O zi frumoasa!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fit, jurnal, jurnale, life, mentinere, sanatos, slabit, sophia


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
Jurnal bambina-I wanna have a new life bambina Jurnale de mentinere 91 04 feb 2011 21:06:45
Pastile slim & fit sambata Pastile slabit 3 14 oct 2010 15:55:25
Dieta Sophia Loren Slabuta Diete Vedete 0 29 ian 2009 21:59:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole