forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal Andreea (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-andreea-5591.html)

andreeaiutza 22 iul 2010 11:16:45

Jurnal Andreea
 
buna ma numesc andreea sunt noua in randul slabutelor am deschis acest forum ptr ca am nevoie de suport pe perioada mentinerii :( Observ ca vazand kilogramele pierdute nu mai am motivatia necesara sa continui mentinerea :(( va rog ajutati-ma:">

DeathInVogue 22 iul 2010 11:19:05

Re: Jurnal Andreea
 
Citat:

Anterior postat de andreeaiutza (Post 263258)
buna ma numesc andreea sunt noua in randul slabutelor am deschis acest forum ptr ca am nevoie de suport pe perioada mentinerii :( Observ ca vazand kilogramele pierdute nu mai am motivatia necesara sa continui mentinerea :(( va rog ajutati-ma:">

Buna andreea.......daca spui ca vazand kilogramele pierdute iti pierzi motivatia atunci incearca sa continui cu dieta insa cantareste-te mai rar si nu iti pierde increderea;)

justbelieve 22 iul 2010 11:23:16

Re: Jurnal Andreea
 
Citat:

Anterior postat de andreeaiutza (Post 263258)
buna ma numesc andreea sunt noua in randul slabutelor am deschis acest forum ptr ca am nevoie de suport pe perioada mentinerii :( Observ ca vazand kilogramele pierdute nu mai am motivatia necesara sa continui mentinerea :(( va rog ajutati-ma:">

Buna si bine ai venit>:D<
Felicitari pentru kg pierdute.Cum sa nu ai motivatie?Doar nu vrei sa dai cu piciorul la tot ce ai facut pana acum.Ia zi,cam cate kcal mananci pe zi si daca mai faci sport?

andra_aly 22 iul 2010 11:32:33

Re: Jurnal Andreea
 
Buna andreea:-* si bine ai venit printre noi!
wow, ai slabit foarte mult. felicitari pentru ambitie:)
te inteleg. parca ai ajuns la capatul puterilor si nu mai ai chef de nimic, nu? dar eu zic sa te gandesti la sacrificile pe care a trebuit sa le faci ca sa ajungi aici. si sigur a meritat? deci deja esti la mentinere, nu? de cat timp?;;)

carinush 22 iul 2010 11:39:42

Re: Jurnal Andreea
 
ai fost atat de ambitioasa sa slabesti 18 kg si nu te poti motiva pt mentinere ?
nu cred [-(
cum ai avut incredere ca poti sa dai atata poti sa ai si ca nu vei pune
fi la fel de grijulie cu ce mananci si fa minim 30 de min de sport / zi.
n-ai vazut si la tv? miscare e esentiala ;))
te-am pupat si succes la mentinere :-*

carinush 22 iul 2010 11:53:51

Re: Jurnal Andreea
 
acum m-am uitam la meniurile tale si am cateva intrebari ..
tu decat atata mananci ?! :|
si daca da. cum naiba rezisti toata ziua :-s
ai dapasit rareori 500 de kcal :|
e foarte putin ...

justbelieve 22 iul 2010 12:23:01

Re: Jurnal Andreea
 
Chiar ca mananci putin:-oAsa ai slabit,mancand cate 500-600 kcal/zi?

andreeaiutza 22 iul 2010 12:51:35

Re: Jurnal Andreea
 
incerc sa mananc mai mult am vazut si eu ca este prea putin m'am documentat si incerc sa maresc dar parca de mancaruri sanatoase m-am saturat iar de cele nesanatoase mi'e frica sa ma ating
sport fac plimbari de vreo ora zilnic si tae-bo 3 ori/ saptamana

andreeaiutza 22 iul 2010 12:56:25

Re: Jurnal Andreea
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 263388)
Chiar ca mananci putin:-oAsa ai slabit,mancand cate 500-600 kcal/zi?

Nu chiar primele 10 kg le'am slabit mancand pana la 1300 de kcal pe zii eram la inceput( faceam sport zilnic), asta a fost prima luna dar apoi au urmat 2 saptamani in care nu m'ai slabeam, asa ca am mai redus. vad ca e prea putin dar parca nu pot mai mult :(

anqutz 22 iul 2010 12:56:29

Re: Jurnal Andreea
 
Citat:

Anterior postat de andreeaiutza (Post 263442)
incerc sa mananc mai mult am vazut si eu ca este prea putin m'am documentat si incerc sa maresc dar parca de mancaruri sanatoase m-am saturat iar de cele nesanatoase mi'e frica sa ma ating
sport fac plimbari de vreo ora zilnic si tae-bo 3 ori/ saptamana

Ai tinut o cura mult prea drastica. Nu ai de ales, trebuie sa mananci sanatos daca vrei sa fi sanatoasa si sa ai greutatea ideala. :) Mareste pt inceput aportul caloric pentru inceput macar la 7-800 de kcal/zi si la fiecare 5-7 zile cate 100 de kcal pana ajungi la macar 1000 de kcal si de acolo poti sa adaugi mai putine kcal/sapt, sa zicem 50-70 de kcal pe saptamana.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:27:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO