forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal bambina-I wanna have a new life (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-bambina-i-wanna-have-new-life-6782.html)

bambina 21 oct 2010 18:11:21

Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Am stat intr-o seara si am inceput sa ma gandesc cand am inceput sa ma ingras. Cand eram mica eram o slabuta autentica, care arata bine imbracata cu orice. Am ajuns la concluzia ca din clasa a 5-a. Nu am mai practicat nici un sport, am inceput sa mananc junk food.>>reteta pentru dezastru.
Insa anul acesta am spus stop. De ce sa nu fac o schimbare in viata mea?
Si m-am hotarat sa slabesc. Pentru ca vreau sa va dau sfaturi si sa primesc si eu la randul meu, va impartasesc planul meu:
-am renuntat la dulciurile excesive (mancam in jur de 1000 kcal numai dulciuri pe zi).. iau zahar din fructe sau legume dulci si imi mai permit cate o bucatica de ciocolata neagra
-am renuntat la painea in exces. La un bol de ciorba mancam 4-5 felii de paine. Acum ma limitez la max. 1 felie pe zi.
-am inceput sa fac exercitii fizice in fiecare seara, ma culc ma linistita si stiu ca fac ceva bine pentru corpul meu
-dupa ora 6 nu mai pun nimic in gura, este regula de baza
-am renuntat la zaharul din ceaiuri, acum le beau simple
-mananc in limita a 1200 kcal/zi

Astept sa imi spuneti ce credeti. :-*

choco 21 oct 2010 18:26:38

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
buna :-*
bine ai venit pe forum!ce sa spun,vad ca stii ce faci destul de bine :)
cam cat sport faci pe zi?dar am vazut eu bine ca ai 1,65 si 47 de kg?tu mai vrei sa mai slabesti?sincer,cred ca nu prea mai ai ce,poate vrei doar sa te mentii :d

mvthebest 21 oct 2010 18:31:13

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Esti deja subponderala:( Incearca sa faci sport,te v-a ajuta sa arati asa cum iti doresti.
Esti inca f micuta si si slabuta,de unde mai vrei sa slabesti?:-/

anqutz 21 oct 2010 19:42:44

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Buna Bambina! In primul rand o sa te felicit pt ca ai hotarat sa renunti la dulciurile in exces si le-ai inlocuit cu ciocolata neagra (care de alftel este ft sanatoasa consumata moderat) si ca te-ai apucat de sport. Este bine sa ai grija de corpul tau. Dar, si aici vine darul, esti slaba, nu mai ai de unde sa slabesti. E mult mai bine sa te mentii si sa incerci sa te dezvolti armonios. :) Plus ca la varsta ta nu e ok sa tii cura, ai nevoie de toate alimentele sanatoase.

Ne poti pune niste poze cu tine, te rog?

andra_aly 21 oct 2010 20:00:40

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Bine ai venit printre noi:-*
In primul rand vreau sa te felicit ca ai renuntat la porcarii:-s E bine ca papai peste 1000 kcal:) dar acum cred ca e de ajuns:-s la 47 de kg eu zic ca e de ajuns. esti deja subponderala cum spune si Mira... nu cred ca mai este nevoie sa slabesti:-s eventual sa te mentii;) dar poate ne pui si o pozisoara cu tine sa te vedem si noi:-*

bambina 22 oct 2010 15:14:39

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
2 ataşament(e)
Multumesc mult pentru incurajari. Stiu ca poate parea ca sunt slaba, insa am oase usoare. Stiu ca e o varsta dificila, de aceea nu incerc diete, ci doar reguli ale unei alimentatii sanatoase. Nu vreau sa imi dereglez organismul. Am revenit si cu niste poze:

Si masurile mele sunt (luate pe 5 octombrie):
Talie: 63cm
Bust: 80cm
Solduri: 85cm
Coapse: 48cm
Doar masura coapselor ma deranjeaza in aces moment. Si talia putin, ca vreau sa ajung la 60.

riky 22 oct 2010 15:31:02

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 376315)
Multumesc mult pentru incurajari. Stiu ca poate parea ca sunt slaba, insa am oase usoare. Stiu ca e o varsta dificila, de aceea nu incerc diete, ci doar reguli ale unei alimentatii sanatoase. Nu vreau sa imi dereglez organismul. Am revenit si cu niste poze:

Si masurile mele sunt (luate pe 5 octombrie):
Talie: 63cm
Bust: 80cm
Solduri: 85cm
Coapse: 48cm
Doar masura coapselor ma deranjeaza in aces moment. Si talia putin, ca vreau sa ajung la 60.


Scumpo, ai un corp superb, as da o gramada ca sa arat ca tine ;)...si coapsele sunt foarte sexy, nu trebuie decat sa le tonifici nu sa scazi

choco 22 oct 2010 18:14:50

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 376315)
Multumesc mult pentru incurajari. Stiu ca poate parea ca sunt slaba, insa am oase usoare. Stiu ca e o varsta dificila, de aceea nu incerc diete, ci doar reguli ale unei alimentatii sanatoase. Nu vreau sa imi dereglez organismul. Am revenit si cu niste poze:

Si masurile mele sunt (luate pe 5 octombrie):
Talie: 63cm
Bust: 80cm
Solduri: 85cm
Coapse: 48cm
Doar masura coapselor ma deranjeaza in aces moment. Si talia putin, ca vreau sa ajung la 60.

esti foarte slaba,as vrea asa un abdomen ca al tau :x
tot ce trebuie sa faci este sa te mentii.pt a te mai lucra e bine sa faci sport :x

mvthebest 22 oct 2010 20:33:30

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Citat:

Anterior postat de bambina (Post 376315)
Multumesc mult pentru incurajari. Stiu ca poate parea ca sunt slaba, insa am oase usoare. Stiu ca e o varsta dificila, de aceea nu incerc diete, ci doar reguli ale unei alimentatii sanatoase. Nu vreau sa imi dereglez organismul. Am revenit si cu niste poze:

Si masurile mele sunt (luate pe 5 octombrie):
Talie: 63cm
Bust: 80cm
Solduri: 85cm
Coapse: 48cm
Doar masura coapselor ma deranjeaza in aces moment. Si talia putin, ca vreau sa ajung la 60.

Arati SUPER:x
Pune-te la mentinere,nu-ti strica frumusetea de corp,pentru ca ve-i ajunge suuper slaba.

bambina 23 oct 2010 11:11:31

Re: Jurnal bambina-I wanna have a new life
 
Mersi mult pentru comentarii. Daca spuneti voi, o sa trec pe mentinere. Si mult sport ca sa mai subtiez putin coapsele. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:17:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO