Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 14:59:45
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
Hello slabute dragi ! Incep prin a ma prezenta, desi multe dintre voi ma cunoasteti deja (cred ca sunteti cateva care asteptati demult ziua aceasta in care imi fac si eu jurnal )
So, numele meu este Roberta, am 17 ani si sunt din Craiova. In momentul de fata masor 1,66m inaltime si o greutate de ~48kg (mai variaza)
Din data de 15 ianuarie 2012 am decis sa fac o schimbare in ceea ce priveste aspectul meu fizic - pur si simplu nu imi placea ce vad in oglinda, de mica am fost complexata de kilograme, nu cumva sa ma ingras (chiar daca eram slaba) .. se pare ca am reusit sa imi indeplinesc unul dintre "visele" mele, si asta numai cu ajutorul vostru, al Slabute.ro ... alimentatia sanatoasa + sport este cheia ! in materie de sport au fost mai multe care m`au ajutat: bicicleta eliptica, sarit coarda, abdomene clasice, fitness, HHA, pilates ..
Sii uite`ma aici, cu un jurnal de mentinere desigur ca ma mentin la greutatea asta de vreo 3 luni si imi pare foarte bine Imi doresc sa vad cat mai multe slabute fericite si mai increzatoare in propriile puteri, pentru ca va spun eu: SE POATE !


recunosc ca de cateva zile am mancat mai haotic asa m`a apucat foamea nu stiu de ce .. dar sper sa`mi revin zilele astea voi ramane singura, parintii mei pleaca in strainatate si nu se stie cand se vor intoarce iar eu imi voi purta singura de grija si 2-3 zile prin weekend cu ajutorul bunicii sper sa ma descurc, sa nu cad in vreo depresie ceva, dar am norocul ca va am pe voi

va pup, sa aveti o zi la fel de frumoasa ca si voi !

Buna scumpa , ma bucur ca ti-ai deschis si tu jurnal.
Te vei descurca cu siguranta.
Nu cazi mai in nici o depresie doar esti o luptatoare , fi optimista.
Sunt alaturi de tine peste cateva luni poate voi ajunge sa imi deschis si eu un jurnal de mentinere cine stie.
Te pup si iti doresc sa ai o zi minunata .
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 15:19:23
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de allys Vezi mesajul
Bravo ca ti-ai deschis jurnal!
Si asteptam sa ne marturisesti din secretele tale cu slabitul...Ai pus vreun praf magic in macare? sau poate ca ai dormit pe vreo perna minunata care iti dadea energie pt sport?
Glumeeesc
Totusi as fi curioasa cum ai inceput? Adica cum ti-ai facut programul de sport si de asemenea alimentatia, ce principii ai folosit?
Pupici si mentinere placuta!
haha, tari astea cu praful si pernuta magica cine stie .. intial, pana sa termin de citit toata propozitia am crezut ca te referi la ceva pastile pentru slabit si eram pregatita sa spun NU !
Pai in primul rand eu sunt o persoana foarte ambitioasa .. de fiecare data cand imi propun ceva nu ma las pana nu ajung acolo unde imi doresc .. de multe ori chiar depasesc pragul la care ma gandisem initial
la fel si cu slabitul .. cum ziceam si in primul post, eu mereu am fost obsedata sa nu fiu grasa .. si din pacate am recurs de cateva ori la metode mai nesanatoase gen supa de varza care aveau rezultate pe moment
si m`am gandit eu asa: trebuie sa existe ceva care sa nu fie de moment ! trebuie sa gasesc calea spre ceea ce`mi doresc .. sii cautand pe internet diverse sfaturi am dat de slabute aici am aflat ca alimentatia sanatoasa + sportul este cheia .. zis si facut: m`am imformat, m`am gandit cum imi voi programa mesele, ce voi manca, si ca trebuie sa fac miscare tin sa spun ca eu inainte nu mancam seara deloc .. ca deh, asa sunt miturile vechi .. citind pe aici, am aflat ca nu asta este solutia si am remediat problema
eu una cand am zis: de maine vreau sa slabesc ! asa a si fost ! am redus tot ce nu trebuia, in special dulciurile ! regulile le stiti si voi: fara dulciuri, prajeli, carbohidrati multi
initial am facut singura acasa pe bicicleta eliptica pe care mi`a da`to mie matusa apoi incepusem sa ma cam plictisesc si am incercat HHA, coarda si tot ce am enumerat in primul post
asa nu stiu ce sa mai zic, ca rezumat: pe mine ambitia m`a ajutat foarte mult !
astept intrebari

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
Buna scumpa , ma bucur ca ti-ai deschis si tu jurnal.
Te vei descurca cu siguranta.
Nu cazi mai in nici o depresie doar esti o luptatoare , fi optimista.
Sunt alaturi de tine peste cateva luni poate voi ajunge sa imi deschis si eu un jurnal de mentinere cine stie.
Te pup si iti doresc sa ai o zi minunata .
la asta ma gandesc si eu .. ca de obicei sunt o persoana puternica si trebuie sa ma gandesc ca totul este doar pt ca mie sa`mi fie bine
daca renunti la pepsi ala cu siguranta iti vei deschide
si te pup si iti urez un weekend placut !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 20:47:31
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

yeyy, am reusit sa fiu cuminte .. evident ca am mancat pt ca stiu ca trebuie, abia de am avut pofta de mancare dar dupaia gastrita mea avea de suferit
am asa:

MD: musli+fulgi de porumb cu iaurt
pranz: sosul acela de care v`am zis sau un fel de tocanita cu niste branzica
cina: aceeasi mancare cu urda
sport: 20 min pilates

o sa va cam plictisiti de meniurile mele pt ca dimineata mananc la fel iar daca sunt singura voi avea la fel pranzul cu cina
va urez o seara buna in continuare !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 21:42:57
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
haha, tari astea cu praful si pernuta magica cine stie .. intial, pana sa termin de citit toata propozitia am crezut ca te referi la ceva pastile pentru slabit si eram pregatita sa spun NU !
Pai in primul rand eu sunt o persoana foarte ambitioasa .. de fiecare data cand imi propun ceva nu ma las pana nu ajung acolo unde imi doresc .. de multe ori chiar depasesc pragul la care ma gandisem initial
la fel si cu slabitul .. cum ziceam si in primul post, eu mereu am fost obsedata sa nu fiu grasa .. si din pacate am recurs de cateva ori la metode mai nesanatoase gen supa de varza care aveau rezultate pe moment
si m`am gandit eu asa: trebuie sa existe ceva care sa nu fie de moment ! trebuie sa gasesc calea spre ceea ce`mi doresc .. sii cautand pe internet diverse sfaturi am dat de slabute aici am aflat ca alimentatia sanatoasa + sportul este cheia .. zis si facut: m`am imformat, m`am gandit cum imi voi programa mesele, ce voi manca, si ca trebuie sa fac miscare tin sa spun ca eu inainte nu mancam seara deloc .. ca deh, asa sunt miturile vechi .. citind pe aici, am aflat ca nu asta este solutia si am remediat problema
eu una cand am zis: de maine vreau sa slabesc ! asa a si fost ! am redus tot ce nu trebuia, in special dulciurile ! regulile le stiti si voi: fara dulciuri, prajeli, carbohidrati multi
initial am facut singura acasa pe bicicleta eliptica pe care mi`a da`to mie matusa apoi incepusem sa ma cam plictisesc si am incercat HHA, coarda si tot ce am enumerat in primul post
asa nu stiu ce sa mai zic, ca rezumat: pe mine ambitia m`a ajutat foarte mult !
astept intrebari



la asta ma gandesc si eu .. ca de obicei sunt o persoana puternica si trebuie sa ma gandesc ca totul este doar pt ca mie sa`mi fie bine
daca renunti la pepsi ala cu siguranta iti vei deschide
si te pup si iti urez un weekend placut !
Voi incerca sa renunt la pepsi, dar nu stiu cat o sa ma ajute avand in vedere ca nu mananc deloc mult , mai completez cele 1000-1200 kcal pe zi cu pepsi.
La paine alba trebuie iar sa mai renunt , cred ca o voi inlocui cu cea neagra fara gluten.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 21:51:34
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
yeyy, am reusit sa fiu cuminte .. evident ca am mancat pt ca stiu ca trebuie, abia de am avut pofta de mancare dar dupaia gastrita mea avea de suferit
am asa:

MD: musli+fulgi de porumb cu iaurt
pranz: sosul acela de care v`am zis sau un fel de tocanita cu niste branzica
cina: aceeasi mancare cu urda
sport: 20 min pilates

o sa va cam plictisiti de meniurile mele pt ca dimineata mananc la fel iar daca sunt singura voi avea la fel pranzul cu cina
va urez o seara buna in continuare !
La fel ca tine nici eu nu prea am pofta de mancare.
Ce tocanita ai facut? cu ce e?:*
Nu ne plictisim scumpa de meniurile tale , fiecare papa dupa timp si dupa posibilitati .
Eu una nu am de ce sa ma plictisesc:* sunt mult slabute care au pranzul identic cu cina:*.
Si sincera sa fiu asa am si eu de multe ori , mama face mancare pentru 1-2 zile si daca nu am chef sa imi gatesc eu altceva , pap ce a gatit ea .
Sper sa nu iei in nume de rau ce am spus , nu am vrut sa te jignesc sau altceva (spun chestia asta pentru ca mi sa mai atras atentia aiurea , mai bine specific ca sa nu se mai interpreteze gresit).
Iti doresc sa ai o seara linistita in continuare.
Te pup!
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 21:52:45
Twisty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
yeyy, am reusit sa fiu cuminte .. evident ca am mancat pt ca stiu ca trebuie, abia de am avut pofta de mancare dar dupaia gastrita mea avea de suferit
am asa:

MD: musli+fulgi de porumb cu iaurt
pranz: sosul acela de care v`am zis sau un fel de tocanita cu niste branzica
cina: aceeasi mancare cu urda
sport: 20 min pilates

o sa va cam plictisiti de meniurile mele pt ca dimineata mananc la fel iar daca sunt singura voi avea la fel pranzul cu cina
va urez o seara buna in continuare !
Bravo !
Si meniul meu e cam plictisitor ptr. ca in general mananc aceleasi lucruri dar ce conteaza daca mie alea imi plac?
Sa ai un week`end frumos!

__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 22:01:38
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
Voi incerca sa renunt la pepsi, dar nu stiu cat o sa ma ajute avand in vedere ca nu mananc deloc mult , mai completez cele 1000-1200 kcal pe zi cu pepsi.
La paine alba trebuie iar sa mai renunt , cred ca o voi inlocui cu cea neagra fara gluten.
Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
La fel ca tine nici eu nu prea am pofta de mancare.
Ce tocanita ai facut? cu ce e?:*
Nu ne plictisim scumpa de meniurile tale , fiecare papa dupa timp si dupa posibilitati .
Eu una nu am de ce sa ma plictisesc:* sunt mult slabute care au pranzul identic cu cina:*.
Si sincera sa fiu asa am si eu de multe ori , mama face mancare pentru 1-2 zile si daca nu am chef sa imi gatesc eu altceva , pap ce a gatit ea .
Sper sa nu iei in nume de rau ce am spus , nu am vrut sa te jignesc sau altceva (spun chestia asta pentru ca mi sa mai atras atentia aiurea , mai bine specific ca sa nu se mai interpreteze gresit).
Iti doresc sa ai o seara linistita in continuare.
Te pup!
da dar ala nu numai ca ajuta la depunerea celulitei pe funduletz dar nu este bun ptr sanatate .. are to felul de porcarii prin el .. mai bine il inlocuiesti cu altceva mai sanatos .. fructe, eu stiu
nu draguta stai calma ca nu am de ce sa ma supar ba chiar din contra, e bn ca ma "sustii"
asa zisa tocanita este defapt un sos de rosii in care am pus pieptul de pui fiert

Citat:
Anterior postat de Twisty Vezi mesajul


Bravo !
Si meniul meu e cam plictisitor ptr. ca in general mananc aceleasi lucruri dar ce conteaza daca mie alea imi plac?
Sa ai un week`end frumos!

pai si pana la urma ce naiba sa tot gatim mereu schimbat si sofisticat ?? ca daca stam ne gandim, alea mai sofisticate sunt si mai calorice asa ca, ne rezumam si noi la ce ne place si ne este la indemana
merci frumos, un weekend placut si tie !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 07 sep 2012, 22:09:30
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
da dar ala nu numai ca ajuta la depunerea celulitei pe funduletz dar nu este bun ptr sanatate .. are to felul de porcarii prin el .. mai bine il inlocuiesti cu altceva mai sanatos .. fructe, eu stiu
nu draguta stai calma ca nu am de ce sa ma supar ba chiar din contra, e bn ca ma "sustii"
asa zisa tocanita este defapt un sos de rosii in care am pus pieptul de pui fiert



pai si pana la urma ce naiba sa tot gatim mereu schimbat si sofisticat ?? ca daca stam ne gandim, alea mai sofisticate sunt si mai calorice asa ca, ne rezumam si noi la ce ne place si ne este la indemana
merci frumos, un weekend placut si tie !
Suna bine=p~ , chiar mai am niste piept de pui prin frigider , mi-ai dat o idee de papica.
Incer sa fiu si eu alaturi de tine cum si tu ai fost alaturi de mine ajut si eu cu ce pot.
Sa stii ca m-am gandit sa fac un experiment.
Sa nu pap o luna paine alba/dulciuri si sa nu mai beau suc (si sa nu mai gust din cartofii prajiti ai mamei ) + HHA dupa calendar , chiar sunt curioasa cam cate kg as reusi sa slabesc.
Daca as fi cumintica stiu ca as reusi sa dau si 3-4kg .
Ce parere ai?
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 08 sep 2012, 09:29:52
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul
Suna bine=p~ , chiar mai am niste piept de pui prin frigider , mi-ai dat o idee de papica.
Incer sa fiu si eu alaturi de tine cum si tu ai fost alaturi de mine ajut si eu cu ce pot.
Sa stii ca m-am gandit sa fac un experiment.
Sa nu pap o luna paine alba/dulciuri si sa nu mai beau suc (si sa nu mai gust din cartofii prajiti ai mamei ) + HHA dupa calendar , chiar sunt curioasa cam cate kg as reusi sa slabesc.
Daca as fi cumintica stiu ca as reusi sa dau si 3-4kg .
Ce parere ai?
eu zic ca e o idee foarte buna .. asta ajuta si la un fel de detoxifiere a organismului .. sa elimini tot ce e rau din el .. sunt sigura ca te vei simtii mult mai usoara dupa aceea
eu te sustin !


apropo, neata tuturor ! am adus cafelutza pe care lenesa de mine inca nu o facu ma duc imediat sa`mi pregatesc una !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 08 sep 2012, 09:33:33
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
eu zic ca e o idee foarte buna .. asta ajuta si la un fel de detoxifiere a organismului .. sa elimini tot ce e rau din el .. sunt sigura ca te vei simtii mult mai usoara dupa aceea
eu te sustin !


apropo, neata tuturor ! am adus cafelutza pe care lenesa de mine inca nu o facu ma duc imediat sa`mi pregatesc una !
Neatza .
Ce pofta de cafea mi-ai facut=p~.
Cred ca de luni voi incepe experimentul , o sa mor o luna fara pepsi X_x.
Dar macar sa scap de obiceiurile proaste.
Sa imi faci si mie o cafeluta.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, mentinere, sanatos, slabit, whiteangel

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de mentinere Georgii Georgii Jurnale de mentinere 644 20 iun 2013 16:52:11
Jurnal de mentinere - trifanalina12 trifanalina12 Jurnale de mentinere 0 27 aug 2012 11:30:40
La multi ani WhiteAngel! Slabuta La Multi Ani! 7 20 aug 2012 15:05:29
Mentinere, draga mentinere! :) - Andra andra_aly Jurnale de mentinere 474 18 oct 2011 15:50:01
Jurnal de mentinere Anqutz anqutz Jurnale de mentinere 111 03 mar 2011 14:45:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole