forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/raport-mentinere-ventofreddo-11795.html)

VentoFreddo 19 aug 2012 22:04:51

RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Un nou jurnal...de data asta cu mentinerea.Am reusit sa slabesc(iar) cu dieta Montignac.De fapt un mod de viata nu o dieta..in timpul in care am tinut Monty am invatat un nou mod de a privi alimentele,de a le combina si de a ma obisnui cu unele noi in alimentatia mea..si de a inlatura altele,de care credeam ca nu am sa ma pot lipsesc in veci.(zaharul,painea,orezul,cartofii etc).
azi m-am cantarit si am modificat tikerul..64 kg in cap.Sunt incantata ca deja ma mentin de cateva saptamani,ba chiar am mai scazut cateva sute de grame.Urmeaza(sper) si introducerea sportului,ca sa fie totul perfect,pt ca e drept ca am slabit, dar fara sport pielea nu are tonus si se vad ceva valurele pe pulpe mai ales..
la mentinere nu mai salvez meniurile,le-am salvat cat timp am tinut dieta,cu mici exceptii(zilele cand calcam stramb).
meniul de azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-300 gr somon in tigaie,salata de rosii si ardei iute,jumatate guguloi mozzarella,un pahar de vin alb.
cina-prune(voiam legume sote,dar e asa cald ca nu-mi arde nici de gatit..si prunele erau in frigider,numai bine au picat).
Noapte buna,pe maine la raport!

feelix 19 aug 2012 22:29:23

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Multa bafta la mentinere Emy!>:D<
Sper ca intr-o luna sa spun si eu acelasi lucru.
Maine o sa incep iar 2 zile de Dukan, asa , sa dau un impuls organismului. Acum am 69 kg. Am mai luat un kilogram in concediu.
o seara frumoasa !:-*

nicoleta100 19 aug 2012 22:40:02

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1114964)
Un nou jurnal...de data asta cu mentinerea.Am reusit sa slabesc(iar) cu dieta Montignac.De fapt un mod de viata nu o dieta..in timpul in care am tinut Monty am invatat un nou mod de a privi alimentele,de a le combina si de a ma obisnui cu unele noi in alimentatia mea..si de a inlatura altele,de care credeam ca nu am sa ma pot lipsesc in veci.(zaharul,painea,orezul,cartofii etc).
azi m-am cantarit si am modificat tikerul..64 kg in cap.Sunt incantata ca deja ma mentin de cateva saptamani,ba chiar am mai scazut cateva sute de grame.Urmeaza(sper) si introducerea sportului,ca sa fie totul perfect,pt ca e drept ca am slabit, dar fara sport pielea nu are tonus si se vad ceva valurele pe pulpe mai ales..
la mentinere nu mai salvez meniurile,le-am salvat cat timp am tinut dieta,cu mici exceptii(zilele cand calcam stramb).
meniul de azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-300 gr somon in tigaie,salata de rosii si ardei iute,jumatate guguloi mozzarella,un pahar de vin alb.
cina-prune(voiam legume sote,dar e asa cald ca nu-mi arde nici de gatit..si prunele erau in frigider,numai bine au picat).
Noapte buna,pe maine la raport!

multa bafta cu mentinerea!
esti super tare! sigur te vei mentine!;);););)

losefat 19 aug 2012 22:43:29

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1114964)
Un nou jurnal...de data asta cu mentinerea.Am reusit sa slabesc(iar) cu dieta Montignac.De fapt un mod de viata nu o dieta..in timpul in care am tinut Monty am invatat un nou mod de a privi alimentele,de a le combina si de a ma obisnui cu unele noi in alimentatia mea..si de a inlatura altele,de care credeam ca nu am sa ma pot lipsesc in veci.(zaharul,painea,orezul,cartofii etc).
azi m-am cantarit si am modificat tikerul..64 kg in cap.Sunt incantata ca deja ma mentin de cateva saptamani,ba chiar am mai scazut cateva sute de grame.Urmeaza(sper) si introducerea sportului,ca sa fie totul perfect,pt ca e drept ca am slabit, dar fara sport pielea nu are tonus si se vad ceva valurele pe pulpe mai ales..
la mentinere nu mai salvez meniurile,le-am salvat cat timp am tinut dieta,cu mici exceptii(zilele cand calcam stramb).
meniul de azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-300 gr somon in tigaie,salata de rosii si ardei iute,jumatate guguloi mozzarella,un pahar de vin alb.
cina-prune(voiam legume sote,dar e asa cald ca nu-mi arde nici de gatit..si prunele erau in frigider,numai bine au picat).
Noapte buna,pe maine la raport!

Felicitari Emy!
Sa sti ca dieta Monty...ma tenta si pe mine..mai ales ca ma zbat atat dupa proteine...:))

VentoFreddo 19 aug 2012 23:05:28

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Multumesc,Feli,Nico,Emma>:D<
Sper sa nu o dau iar cu bata in balta cand ma intorc in Ro..acolo sunt tentatiile,aici in Ita am din belsug peste proaspat,wasa 24%,legume si fructe la preturi mici..acolo ..o am pe mama:Pcare ma indoapa si se supara daca refuz..ea ma vede slaba moarta:((

losefat 19 aug 2012 23:11:00

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1115018)
Multumesc,Feli,Nico,Emma>:D<
Sper sa nu o dau iar cu bata in balta cand ma intorc in Ro..acolo sunt tentatiile,aici in Ita am din belsug peste proaspat,wasa 24%,legume si fructe la preturi mici..acolo ..o am pe mama:Pcare ma indoapa si se supara daca refuz..ea ma vede slaba moarta:((

Of, o sa ai de luptat cu mama ta...
Rad acum, imi amintesc dupa ce am nascut-o pe Enya (fetita mea cea mica), bunica mea de la Moldova a venit sa o vada...eu eram cam de 80 de kg...ingrozitor...Mamaie cand ma vazut, vai de mine mama da ce bine arati, esti o femeie sanatoasa si frumoasa...eu sa mor nu alta ca ma simteam ca hipopotamul...ea nimic, tot o tinea cu ce frumoasa esti mama..:))
Acu la 68 de kg daca ma vede zice: Mamaie tu nu esti bine, mama, arati rau, precis esti bolnava!
Pup si noapte buna tuturor!

laurra 20 aug 2012 07:03:42

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Felicitari Emy pt kg slabite ...esti chiar un Model pt mine de data asta o sa ramai asa ,ba chiar o sa mai slabesti.
Acum esti pregatita si pt un bebe mic.Nu mai poti sa zici :sa slabesc intai si apoi copilul....

VentoFreddo 20 aug 2012 23:06:33

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 1115056)
Felicitari Emy pt kg slabite ...esti chiar un Model pt mine de data asta o sa ramai asa ,ba chiar o sa mai slabesti.
Acum esti pregatita si pt un bebe mic.Nu mai poti sa zici :sa slabesc intai si apoi copilul....

Multumesc,laura,model nu sunt,ca am tot slabit si am pus la loc imediat..de data asta sper si eu sa fie altfel,dar astept sa mai dau nas in nas cu problemele,sa vad atunci daca ma mai mentin,ca eu asta fac..cand sunt stresata ma arunc pe papa:(
:)) chiar ziceam de bebe la fetele de 30 de ani..ca la anu ma vad cu unu mic in brate:Dsi visez f des copilasi..cateodata ca sunt ai mei,cateodata ai surorii mele,visez des si baietelul prietenei mele..cred ca e subconstientul care imi trimite subtil mesaje.
Multumesc de vizita!:-*>:D<App,vin acasa,ce zici de o intalnire:)ai zis odata ca nu te simti pregatita..eu o sa mai incer din cand in cand;;)>:D<

VentoFreddo 20 aug 2012 23:11:07

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
Raportul pe azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-iepure cu sos,carne de porc prajita,cicoare fiarta,2 pahare de vin(unu rosu,unu alb).
cina-prune
e gresit fructe la cina,pentru fetele care mai citesc pe aci..nu faceti ca mine:Pdoar ca eu vreau sa le termin,azi am mai avut..
maine am in program:(nu stiu daca intru)
md-lapte cu cafea
pranz-somon afumat,rosii,cicoare sau spanac,vin alb
cina-inca nu stiu,mergem la restaurant,gasesc eu ceva Monty acolo:>:>

vera37 21 aug 2012 07:58:25

Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo
 
neatza vento! >:D<>:D<
felicitari pt slabit si multa bafta cu mentinerea >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:20:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO