Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 14:41:15
shahla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Buna ziua si bine v-am gasit !

Studiez de cateva saptamani acest site . Am incercat sa imi gasesc dieta potrivita si pe alte site-uri , dar nu m-am simtit confortabil nici macar sub imperiul anonimatului oferit de net.
Sa mai spun odata ca am 37 de ani ,1.68m si 77 Kg din care vreau sa dau jos macar 20 kg. M-am mutat de un an langa marele oras Bucuresti pt ca ne-am dorit sa locuim la casa cu curte .
Totul are avantaje si dezavantaje . Un dezavantaj - nu mai am acces la servicii de intretinere corporala ( masaj si electro macar ) .

Am fost un copil subtirel , chiar slabut , desi ma indopau ai mei cu diverse vitamine pt ca mereu ieseam anemica la analize .
Pe la pubertate am inceput sa ma dezvolt ( aveam cei mai mari sani din clasa - va dati seama ce "bataie" isi luau idiotii din clasa mea pe tema asta ) . Tot atunci am descoperit ca imi place mancarea si pe la 18 ani aveam 60Kg la 1,68m . Era bine .
Dupa terminarea liceului am stat 1 an pe tusa pana la facultate si m-am ingrasat 10kg . Motiv pt care sora mea mai mare m-a cam luat peste picior si atat m-am simtit de jignita ca in vara respectiva am slabit 15Kg in 3 luni asa :
* la micul dejun consumam o feliuta de paine obisnuita cu ceva : un ou , o bucatica de carne fiarta , iaurt , lapte , unt etc . - toate bio - de la mama din curte .
* la pranz ceva similar + o salata sau doar o ciorba .
* la cina mai nimic .
Gustarile erau cam asa ; morcovi cruzi ( nici nu-mi plac fierti ) sau fructe .
Nu imi mai amintesc cata apa beam . Dar nu conteaza ....
Dupa ce am ajuns la 56Kg m-am apucat de aerobic si faceam o ora si jumatate pe zi , mai putin duminica , daca nu faceam miscare eram "bolnava" . Ajunsesem la o forma fizica de invidiat ! Of , ce vremuri ...

In Dec.2007 am inceput dieta South beach . Am facut prima etapa ( aceea fara fructe ) si am dat jos 5Kg . Dupa care am inceput cu masaje si electro dar nu m-am mai tinut pt ca am a decedat socrul meu ( in Febr.2008) si am anulat o data sedintele si duse au fost .

Anul 2009 a insemnat pt mine , in afara de munca la propia noastra afacere , o schimbare radicala a traiului : in toamna 2008 ne-am mutat din oras , iar tot anul care a trecut a trebuit sa imi reorganizez toata activitatea in functie de aceasta mutare .
Nu mai aveam toate la botic . Daca vreau ceva trebuie sa ma urc in masina pana la primul magazin . A trebuit practic sa o iau de la capat cu toate si sa invat sa traiesc altfel . In afara de asta sa ii fiu sprijin si lui , se stie ca barbatii sunt mai sensibili la mutari/stres decat femeile . Plus ca am suferit un traumatism la spate in Dec2008 de la care am dureri si azi .

M-am uitat pe mine si am mancat fara sa gandesc . Consecinta de la 68Kg Sept.2008 la 77Kg Dec2009 . Am cautat diete miraculoase ( pe care nu le-am tinut ) , pastile minune pe care nu le-am luat , am vorbit cu mine in fiecare zi , am rememorat lucrurile de mai sus si am ajuns la concluzia ca dieta pe care am tinut-o la 19 ani este cea mai buna , ca Mihaela Bilic are dreptate cand spune "Traiesc , deci ma abtin ! " pana cand voi ajunge la o greutate sanatoasa .
Daca cineva imi va studia din curiozitate meniul va observa ca mananc ce am in casa . Toate sunt preparate cat mai light .

Nu prea beam lichide . Am reusit sa beau 2 litri / zi , acum am trecut la 2,5litri / zi . Mai greu e cand plec de acasa cu treburi .
Nu prea mai cunsumam legume , acum trebuie sa le reintroduc , putin cate putin in alimentatia mea . Incerc .

De doua zile fac abdomene pe ab-rocket si cateva miscari de pilates .
Am si un cross-trainer , dar nu vreau sa ma fortez din cauza de spate .

Eu le multumesc celor care au creeat acest site , si va doresc tuturor sa va "treziti" , sa va iubiti si sa slabiti atat cat doriti !
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de shahla; 05 feb 2010 at 14:46:20.
  #2 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 14:46:58
karemina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Disociata
Date: 174cm, 73.5kg
Mesaje: 2.438
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Bine ai venit Shahla. Perseverenta si vointa plus sport si alimentatie adecvata duc la kg pierdute. Bafta multa in tot ceea ce ti-ai propus.
  #3 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 14:47:53
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

bunaBine ai venit alaturi de noi Trebuie sa iei lucrurile cu calm..ce dieta te-ai hotarat sa tii?Din cate observ una personalizataTe-ai hotarat sa faci si sport?Sau sa iti numeri kcaloriile?ar fi o idee buna dupa parerea mea o sa ma uit acum peste meniul tau,daca ti l-ai trecut la meniuri
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 14:51:22
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

M-am uitat peste meniul tauIncearca sa scoti dulciurile..sau sa apara in meniul tau cat mai rar!si sa nu depasesti 1300 de kcalorii zilnicCu putin sport si ambitie o sa reusesti sa ajungi acolo unde iti doresti
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:01:19
shahla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Multumesc pentru incurajari . Incerc sa scot dulciurile . Dar fara , fara nu se poate , nimeni nu recomanda asa ceva din cate am studiat pana acum . Incerc totusi sa nu le mai combin cu alte alimente .
Multa bafta si tie Karemina .
Liviutzza - am inceput sa fac abdomene , cum am spus , incetul cu incetul din cauza de spate .

Invat sa mananc sanatos din nou . Ca atunci cand eram copii si nu ne dadea mama decat ce era cel mai sanatos
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:04:35
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

nu se poate fara dulciuri? Ba se poate daca vrei sa fii sanatoasa...nu a zis nimeni sa nu mananci un cub de ciocolata neagra...sau chiar ciocolata cu alune..20 de grame o data la ceva timp,doar ca elimina patiseriile..am vazut ca mananci fornetti..strudele..bomboane...daca vrei sa slabesti si sa fii sanatoasa nu au ce cauta in meniul tau
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:06:44
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Citat:
Anterior postat de shahla Vezi mesajul
Buna ziua si bine v-am gasit !

Studiez de cateva saptamani acest site . Am incercat sa imi gasesc dieta potrivita si pe alte site-uri , dar nu m-am simtit confortabil nici macar sub imperiul anonimatului oferit de net.
Sa mai spun odata ca am 37 de ani ,1.68m si 77 Kg din care vreau sa dau jos macar 20 kg. M-am mutat de un an langa marele oras Bucuresti pt ca ne-am dorit sa locuim la casa cu curte .
Totul are avantaje si dezavantaje . Un dezavantaj - nu mai am acces la servicii de intretinere corporala ( masaj si electro macar ) .

Am fost un copil subtirel , chiar slabut , desi ma indopau ai mei cu diverse vitamine pt ca mereu ieseam anemica la analize .
Pe la pubertate am inceput sa ma dezvolt ( aveam cei mai mari sani din clasa - va dati seama ce "bataie" isi luau idiotii din clasa mea pe tema asta ) . Tot atunci am descoperit ca imi place mancarea si pe la 18 ani aveam 60Kg la 1,68m . Era bine .
Dupa terminarea liceului am stat 1 an pe tusa pana la facultate si m-am ingrasat 10kg . Motiv pt care sora mea mai mare m-a cam luat peste picior si atat m-am simtit de jignita ca in vara respectiva am slabit 15Kg in 3 luni asa :
* la micul dejun consumam o feliuta de paine obisnuita cu ceva : un ou , o bucatica de carne fiarta , iaurt , lapte , unt etc . - toate bio - de la mama din curte .
* la pranz ceva similar + o salata sau doar o ciorba .
* la cina mai nimic .
Gustarile erau cam asa ; morcovi cruzi ( nici nu-mi plac fierti ) sau fructe .
Nu imi mai amintesc cata apa beam . Dar nu conteaza ....
Dupa ce am ajuns la 56Kg m-am apucat de aerobic si faceam o ora si jumatate pe zi , mai putin duminica , daca nu faceam miscare eram "bolnava" . Ajunsesem la o forma fizica de invidiat ! Of , ce vremuri ...

In Dec.2007 am inceput dieta South beach . Am facut prima etapa ( aceea fara fructe ) si am dat jos 5Kg . Dupa care am inceput cu masaje si electro dar nu m-am mai tinut pt ca am a decedat socrul meu ( in Febr.2008) si am anulat o data sedintele si duse au fost .

Anul 2009 a insemnat pt mine , in afara de munca la propia noastra afacere , o schimbare radicala a traiului : in toamna 2008 ne-am mutat din oras , iar tot anul care a trecut a trebuit sa imi reorganizez toata activitatea in functie de aceasta mutare .
Nu mai aveam toate la botic . Daca vreau ceva trebuie sa ma urc in masina pana la primul magazin . A trebuit practic sa o iau de la capat cu toate si sa invat sa traiesc altfel . In afara de asta sa ii fiu sprijin si lui , se stie ca barbatii sunt mai sensibili la mutari/stres decat femeile . Plus ca am suferit un traumatism la spate in Dec2008 de la care am dureri si azi .

M-am uitat pe mine si am mancat fara sa gandesc . Consecinta de la 68Kg Sept.2008 la 77Kg Dec2009 . Am cautat diete miraculoase ( pe care nu le-am tinut ) , pastile minune pe care nu le-am luat , am vorbit cu mine in fiecare zi , am rememorat lucrurile de mai sus si am ajuns la concluzia ca dieta pe care am tinut-o la 19 ani este cea mai buna , ca Mihaela Bilic are dreptate cand spune "Traiesc , deci ma abtin ! " pana cand voi ajunge la o greutate sanatoasa .
Daca cineva imi va studia din curiozitate meniul va observa ca mananc ce am in casa . Toate sunt preparate cat mai light .

Nu prea beam lichide . Am reusit sa beau 2 litri / zi , acum am trecut la 2,5litri / zi . Mai greu e cand plec de acasa cu treburi .
Nu prea mai cunsumam legume , acum trebuie sa le reintroduc , putin cate putin in alimentatia mea . Incerc .

De doua zile fac abdomene pe ab-rocket si cateva miscari de pilates .
Am si un cross-trainer , dar nu vreau sa ma fortez din cauza de spate .

Eu le multumesc celor care au creeat acest site , si va doresc tuturor sa va "treziti" , sa va iubiti si sa slabiti atat cat doriti !
Buna, si bun venit pe site!
M-am uitat si eu pe meniul tau, si intr-adevar cam mult dulce si in fiecare zi!
Incearca sa nu depasesti 1400 cal/zi, pentru inceput, apoi scazi la 1200 si apoi la 1000.
E bine sa mananci ce gatesti pt familie, supa/ciorba e recomandat pentru ca te si satura , plus ca au putine calorii (asta daca nu gatesti cu prajeli/ulei).
La inceput va fi mai greu sa renunti la dulciuri ( poti sa mananci o data pe sapt, altfel o sa fie frustrant si la un moment dat tot te intorci la ele). Nu ai spus nimic, dar banuiesc ca ai copii, altfel ti-as fi recomandat sa nu mai ai dulciuri in casa, astfel tentatia ar fi fost mai mica. Daca totusi ai pofta de ceva dulce in fiecare zi, exista numeroase retete dietetice, dar iti recomand sa iti oferi ceva dulce doar ca "recompensa" pt faptul ca nu te-ai abatut de la ceea ce ti-ai propus. Poti alege 2 bucatele de cioco neagra, eu imi mai fac 2 mere calite, cu o lingurita de zahar brut/miere+scortisoara...solutii exista, trebuie sa fie si vointa!
Nu ai scris nimic despre miscare...ai uitat sau nu faci? Dieta fara sport , nu se poate, poti manca 1000 de calorii si tot nu slabesti fara mancare!
Daca ai intrebari, aici suntem!

P.S: te invidiez pentru ca stai la casa, si mie mi-ar placea mult de tot!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:51:23
shahla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Stiu despre ce vorbiti , normal ca se poate fara dulciuri . Ceea ce era trecut in meniu era luat din listele de meniuri . Ceea ce mananc eu , sunt aproape toate preparate in casa , cat mai sanatos , insa nu am gasit pe site nimic similar asa ca am notat ce am gasit , pe unele locuri chiar am plusat ca sa compensez .
Educatia alimentara este importanta si asta se deprinde prin exercitiu .
Copii nu am , as vrea , asa cum am scris la motivatie pe site , insa am un consort care infuleca la dulciuri mai ceva ca un copil . Din cauza asta gatesc eu , si caut retete cat mai light , atat pt el cat si pt soacra mea care e diabetica .
Fac paine acasa - din faina ***** .
Si dulciuri tot din premixurile ***** fara zahar , cu indulcitori sau cu fructoza .
Fiind la inceput de dieta mi-am propus sa scot lucrurile rele pe rand . Am scos painea si fainoasele si cartofii si orezul .
Urmeaza dulciurile . Dar mi-am propus sa o fac gradat .
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 05 feb 2010 at 17:48:00. Motiv: S-a scos promovarea la o marca comerciala.
  #9 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 15:54:48
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Ce e faina asta ********?explica-mi si mie ca m-ai facut curioasa
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 05 feb 2010 at 17:43:06.
  #10 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 17:37:10
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

pai si se gaseste de cumparat faina aia sau cum?
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Stil de viata sanatos - Pucca pucca Arhiva jurnale slabit 245 25 dec 2011 20:17:14
Stil de viata sanatos... Slabuta Sanatatea in familie 4 08 feb 2011 10:42:38
Jurnal Daria - stil de viata sanatos - Daria1983 Arhiva jurnale slabit 23 31 aug 2010 20:09:17
Un nou stil de viata - Roxie style :P Roxie Arhiva jurnale slabit 24 16 nov 2009 12:37:15
caut un loc de munca... mayya Discutii off-topic 4 14 oct 2009 11:57:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole