forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-10-a-10849.html)

Diana32 06 ian 2012 10:40:04

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 891902)
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=400buna dimi si o cafeluta pentru voi .Eu am avut o surpriza mare ieri la cantar -500g:)ce ma bucur dar pana luni sa vedem ce o fi ,sper sa nu o dau in bara in weekend caci pana acum a fost foarte greu.De acum nu mai mananc asa rau ca m-am simtit foarte umflatax-(.Voi ce ati mai facut ,merg sa va citesc putin si sa-mi trec meniurile:-*si o zi frumoasa >:D<

Buna dimineata si tie !!:)
Incantata de cunostinta Vidia si multumesc pentru sustinere. Cu voi langa mine sunt singura ca o sa imi fie mult mai usor.
Am si eu o intrebare..in ziua de frcute , trebuie sa mancam fructe in limita caloriilor recomandate? Ca eu cred ca o sa am maxim 900 kcal...

Diana32 06 ian 2012 10:44:22

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 891925)

Felicitari pt. cele 500 gr.
Imi place cum ne-am mobilizat si imediat dupa sarbatori am revenit pe baricade. Sper ca de luni sa ma declar totalmente la dieta. Pana atunci mai incerc azi cu o zi de cruditati,poate ma vad maine sub 54;)

Buna dimineata Alynuta .
Si eu exact la asta ma gandeam...ce repede s-a pus lumea pe treaba...:)
O zi buna !

Diana32 06 ian 2012 10:46:04

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de claudia22 (Post 891951)
Buna dimineata

Buna dimineata Claudia. Eu sunt Diana si sunt incantata de cunostinta :)

kisse 06 ian 2012 22:18:17

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Buna seara Fetelor!

Va multumesc pentru primirea frumoasa si sper din suflet sa slabim cat mai usor impreuna.

Am si vesti proaspete, 1 Kg jos in 4 zile de dieta. Tin un fel de dieta de 5 zile (cel putin asa am inceput), amestecata cu dieta hipocalorica.

Am o gastrita mai veche care nu ma lasa sa tin ca la carte asa ca imi numar caloriile si am grija sa nu sar peste 1200.

Partea geniala este ca si eu si sotul suntem la dieta in acelasi timp, si imi este bine fara tentatii in casa, alta decat el bineinteles, dar acolo caloriile se ard nu se depun :D


Aseara am urcat si coborat scarile din acasa de 30 de ori, azi o sa incerc din nou mai mult, sa vad cat rezist.

Va pup, un sfarsit de saptamana relaxant sa aveti, ca al meu va fi cu treaba la birou :-B

nicoleta100 06 ian 2012 22:20:23

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de kisse (Post 892743)
Buna seara Fetelor!

Va multumesc pentru primirea frumoasa si sper din suflet sa slabim cat mai usor impreuna.

Am si vesti proaspete, 1 Kg jos in 4 zile de dieta. Tin un fel de dieta de 5 zile (cel putin asa am inceput), amestecata cu dieta hipocalorica.

Am o gastrita mai veche care nu ma lasa sa tin ca la carte asa ca imi numar caloriile si am grija sa nu sar peste 1200.

Partea geniala este ca si eu si sotul suntem la dieta in acelasi timp, si imi este bine fara tentatii in casa, alta decat el bineinteles, dar acolo caloriile se ard nu se depun :D


Aseara am urcat si coborat scarile din acasa de 30 de ori, azi o sa incerc din nou mai mult, sa vad cat rezist.

Va pup, un sfarsit de saptamana relaxant sa aveti, ca al meu va fi cu treaba la birou :-B

felicitari pt scadere!!!>:D<>:D<

Diana32 06 ian 2012 22:43:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de kisse (Post 892743)
Buna seara Fetelor!

Va multumesc pentru primirea frumoasa si sper din suflet sa slabim cat mai usor impreuna.

Am si vesti proaspete, 1 Kg jos in 4 zile de dieta. Tin un fel de dieta de 5 zile (cel putin asa am inceput), amestecata cu dieta hipocalorica.

Am o gastrita mai veche care nu ma lasa sa tin ca la carte asa ca imi numar caloriile si am grija sa nu sar peste 1200.

Partea geniala este ca si eu si sotul suntem la dieta in acelasi timp, si imi este bine fara tentatii in casa, alta decat el bineinteles, dar acolo caloriile se ard nu se depun :D


Aseara am urcat si coborat scarile din acasa de 30 de ori, azi o sa incerc din nou mai mult, sa vad cat rezist.

Va pup, un sfarsit de saptamana relaxant sa aveti, ca al meu va fi cu treaba la birou :-B

In primul rand felicitari pentru scadere :) si iti tin pumnii sa o tii tot asa ..
Este grozav cand in casa este numai mancare sanatoasa si nu ai ispite..nici nu-mi pot imagina cum e :))..eu tot timpul am ceva dulce in casa :))
Si nu in ultimul rand felicitari pentru miscare :)

lacra81 07 ian 2012 08:43:53

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
neata>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de Diana32 (Post 888749)
Buna ziua tuturor si un La Multi Ani calduros din partea mea. Am gasit site-ul cand cautam un calculator de calorii si de atunci tot incerc sa-mi fac cont. Am avut ceva dificultati dar in sfarsit sunt cu voi. Eu am de dat destul de mult jos dar sunt sigura ca in acest colectiv , imi voi atinge scopul :)

Citat:

Anterior postat de kisse (Post 889769)
Buna ziua tuturor!

Eu sunt nou venita la voi, astazi este a doua mea zi de schimbare.

Targhetul meu declarat este de 5 kg pana pe 03.03.2011.


Va salut pe toate si va urez un an nou minunat !


:x

bine ati venit,fetelor>:D<
mult succes ;)

feelix 07 ian 2012 09:04:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Buna dimineata!
sa aveti un sfarsit de saptamana reusit!:-*
http://i518.photobucket.com/albums/u...-1624519-l.jpg

nicoleta100 07 ian 2012 09:05:28

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 892918)
Buna dimineata!
sa aveti un sfarsit de saptamana reusit!:-*
http://i518.photobucket.com/albums/u...-1624519-l.jpg

buna dimineata!!!
la fel iti doresc si tie!!!!>:D<:x:-*

feelix 07 ian 2012 09:10:24

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10
 
Citat:

Anterior postat de Diana32 (Post 892768)

Este grozav cand in casa este numai mancare sanatoasa si nu ai ispite..nici nu-mi pot imagina cum e :))..eu tot timpul am ceva dulce in casa :))
Si nu in ultimul rand felicitari pentru miscare :)

Diana, eu in fiecare zi am mancat ceva dulce. Binenteles ca nu mult, dar o bombonica sau o bucatica de ciocolata tot am mancat. Si acum am in casa bomboane de ciocolata (au primit copiii cadou de Mos);).
Nu trebuie sa abuzam de ele.

Citat:

Anterior postat de kisse (Post 892743)
Buna seara Fetelor!

Am si vesti proaspete, 1 Kg jos in 4 zile de dieta. Tin un fel de dieta de 5 zile (cel putin asa am inceput), amestecata cu dieta hipocalorica.
Partea geniala este ca si eu si sotul suntem la dieta in acelasi timp, si imi este bine fara tentatii in casa, alta decat el bineinteles, dar acolo caloriile se ard nu se depun :D
Aseara am urcat si coborat scarile din acasa de 30 de ori, azi o sa incerc din nou mai mult, sa vad cat rezist.

Va pup, un sfarsit de saptamana relaxant sa aveti, ca al meu va fi cu treaba la birou :-B

Felicitari pentru sport si scaderea in greutate!
Bine ai venit in familia slabutelor !>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:46:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO