Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1021 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 09:20:09
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neatzaaaaa
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata gagici
Mai tine cineva ziua de fructe? Cred c-am ramas singura
Angi si Emi, la primavara merg la doctor,de fapt el la ultimul control mi-a zis ca ajunge odata la 3 ani sa merg,m-am cam mirat cand am auzit. Daca merg la primavara este dupa 1 an jumatate de la ultimul control.

Pai ar trebui..de mult nu am mai tinut..da azi nu-s pregatita,adu-mi aminte sapt viitoare cu o zi inainte,si tin si eu cu tine
A,atunci e ok..desi asa mult sa treaca intre controale nu stiu ce sa zic..tu ai zis ca "ai sarit controlul anual",deaia ne-am impacientat pe aicicredeam ca era programat si nu l-ai facut.
Bafta cu ziua,ce mananci anume azi?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Nu crezi c-ar fi mai bine sa-i dau eu si Angii?
Am ajunge la un echilibru, Poate si Anes e amatoare
Imediat ai sarit sa-i dai tu, te si vedeai cu ceva ani mai tanara.
ce mai sariti cand e vorba de dat ani...ma bag si eu,de cateva saptamani incep sa-mi iasa fire albe intr-o nebunie..vreo 4 am smuls pana acuma
Happy cred ca nu mai da pe aici,ca deja s-a pricopsit cu asa multi ani ca o sa intre in baston in casutza

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul


Primul sosit,primul primit

............buna dimi ,am luat micul dejun si vreau sa-mi fac o cafea ca iar nu am dormit de 2 nopti ,cred ca m-am cam saturat sa stau singura adorm la 1-2 noaptea si la 6 sunt in picioare ,apoi treaba toata ziua ,azi sunt pe drumuri mai toata ziua ,merg sa platesc utilitatile si sa dechid un cont la o banca si ieri am fost toata ziua plecata ,dar eu cred ca a prins bine ,am mers pe jos si dimi la cantar inca 200g minus si nu am avut iesire si trebuie sa vina si rusii.Am depistat problema ,e la la laptop ,tebuie instalat nu stiu ce minuni ,dar vine sotul si ii schimba windows.o zi frumoasa fetele ,merg sa-mi fac cafeaua
Bravo pt scadere,inseamna ca dupa rusi deja o sa vezi cel putin un kil minus
Cand vine sotul?sa-ti "repare" si somnul si laptopul
bafta la ce vrei sa faci azi!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata iubitele mele ,o zi plina de reusite va doresc ! Eu mi-am terminat sportul ,si ma pregatesc sa merg cu mamii la fratior si pe urma acasa si inapoi la treburile mele ,merg sa iau si analizele ingerasului ..pup dulce pe toate ! Azi merg si eu la recuperare pentru coloana ,mai intru cand pot ,va iubesc pe toate !
Spor si tie la treburi si la fizioterapie
ms de tratatie,eu aleg sucul de rucola,cred ca mori ce gust areda mie imi place culoarea
pupicei multi si marunti,o zi faina sa ai!


Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
neata
si eu sunt prin zona

ti-am scris in jurnal despre fructe ...baga la pranz si seara multe legume :ardei,castraveti,rosii,salata de cruditati

ce putin dormi
felicitari pt minus

prin zona ..cu treburile



spor

si eu fac teme ..am facut ordine ,aerisit dormitoare ..pus ciorbica la foc
acusi plecam ..Andreea tb sa ajunga la 10:30 la scoala ..pleaca la teatru ...la Is e Festivalul International de teatru ..au azi Cenusareasa in varianta comica-nonverbala ..o trupa din Rusia .
iar eu o vizitez pe sorela ,tb sa ma intalnesc cu contabila si poate intru si pe la targul de haine ..nu prea am banuti de cheltuit

azi pap asa -
md.lapte cu fulgi de ovaz
g-1 mar
pranz-ciorba de pui
g2-1 iaurt
cina-varza calita la cuptor + 1 buc de carnita de pui
la varza am furat reteta postata de Fulg
o zi minunata
Hello,.Lacra drag!
Noi numim generic ziua de fructe,dar sigur bagam si legume la greu..eu normal bag mai multe legume decat fructesi bag si semintzoase(oleaginoase),pun si ulei de masline pe salata..asa ajung usor pragul de calorii si ajuta mult slabitul grasimile alea.
Ce frumos suna excursia asta..vreau si eu teatru de copiitare-mi plac desenele,teatrul de papusi..Hm..un bun psiholog ar zice ca sunt imatura si mai am de copilarit
De ce te strambi la micul dejun? nu-ti placepai nu pui nimic indulcitor..daca nu ai de stevie sau agave,poti sa bagi bucatele uscate de mere,caise sau prunesi scortisoaracare ajuta la slabit,orice dieta tii
Pupici si spor la treburi,deja vad ca ai facut o groaza

Fetele,am avut o noapte agitata,m-am tot trezit sa ma duc la baie,asa flux puternic am avut luna asta..
Azi sper sa fie mai bine,dureri nu mai am
Am de spalat o groaza,si tre sa duc si la curatatorie niste paturi de lana virgina,niste pilote cu puf de gasca..or sti aici sa le curete..Unele sunt noi,au fost ale soacra.mi,da asa obicei au batranii in toata lumea,ca le lasa acolo inchise in saci toata viatza..eu una am zis ca o sa folosesc tot..
Va pup,fetele,o zi frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1022 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 09:46:00
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna slabutele...
... nepotelul a iesit din operatie si s-a trezit...plange ca-l doare...Doamne tie iti multumesc!...acum ramane de vazut cum a iesit operatia...
... asteptarea aceasta ma omoara... plus ca astept sa treaca si ziua de luni si marti sa vad ce face fata la examen..luni scris,marti interviu...e comosie de la prefectura...
... pana la ora aceasta nu am reusit sa manac nimic...nu intra...
...va pe toate si va doresc o zi linistita...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
  #1023 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 09:56:18
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

of..mititelul..da acu a scapat,urmeaza recuperarea si fizioterapia,la anu' o sa fie deja un vis urat
Pune mana si mananca,mai fortat -obligat,ce,vrei sa te imbolnavesti?Fata o sa se descurce,ca e isteatza foc.
Sanatate nepotelului,bafta la fata si tie pofta buna!

Of..casa e vraiste,am de pus la loc diverse,am de spalat,am servicii de cesti si farfurii pe jos in sufragerie..si al meu a constatat ca ne mai trebuie vitrinutze..a cautat el pe net,a gasit la galati o firma ce face la comanda,si acu ma bate la cap sa mergem..of..nu am chef..da ma duc ce sa fac,ca e incapatanat..si ma enerveaza Galatziul in perioada asta,ca e in lucrari,plin de praf si strazi blocate,si eu nu cunosc deloc orasul..
Va pup,nu stiu daca mai apuc sa intru azi
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1024 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 10:48:02
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am revenit ,sunt la fratior acasa si ce credeti cand sa ma apuc sa pap papa pentru el ,nu sunt gaze ,tot asteptam dar nimic ,el este la munca ca daca stiiam sunam inainte ,ma apuc un pic de curatenie pe aici si pe urma oi mai vedea ,oricum dupa -amiaza trebuie sa fiu in zona mea de acasa ce de case am ,al meu m-a sunat mai devreme si ma intreba unde esti ? Dar eu de colo acasa ,care casa .
Sa va zic ce pap eu azi :
dimi- fulgi de ovaz cu iaurt a inceput sa-mi placa
gustare -banane
pranz - fasolica verde cu piept de pui
gustare - compot de prune fara zahar
cina- cred ca tot fasolica verde .altceva nu am .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1025 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 11:02:07
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Of..casa e vraiste,am de pus la loc diverse,am de spalat,am servicii de cesti si farfurii pe jos in sufragerie..si ma enerveaza Galatziul in perioada asta,ca e in lucrari,plin de praf si strazi blocate,si eu nu cunosc deloc orasul..
Va pup,nu stiu daca mai apuc sa intru azi
Emy meu drag ,of daca stateai aproape de mine ce bine era ,ce mai imi place sa spal cescute si sa asez prin casa,stii cum te rezolvam,sa vezi cum este in Bucuresti ,mie imi vine sa urlu ,cel mai poluat oras din Europa,mai ne miram de ce ne simtim rau ,cand mancam de regim...,cel putin la mine am camere si pe fata si pe spate ,toata vara am inebunit,acum sapa ,acum astupa,peste drum se face Kaufland si am inghitit la praf ,stergeam praful de 4 ori pe zi ,era negru ca pacura ,cica termina in 2 saptamani,dar mai fac langa niste magazine asa ca tot nu scap de tot de praf si mizerie,nu ai vrea sa vezi cum se vedea cand rastura o masina de nisip si adia un pic vantul ,poate reusesc sa plec la prietena mea in Germania acum cu ea ,vine pe 21 ,cu copiii ,sotul...sa vad ce zice si ingerasul meu ,daca poate sta fara mine cateva luni !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1026 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 11:11:19
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna slabutele...
... nepotelul a iesit din operatie si s-a trezit...plange ca-l doare...Doamne tie iti multumesc!...acum ramane de vazut cum a iesit operatia...
... asteptarea aceasta ma omoara... plus ca astept sa treaca si ziua de luni si marti sa vad ce face fata la examen..luni scris,marti interviu...e comosie de la prefectura...
... pana la ora aceasta nu am reusit sa manac nimic...nu intra...
...va pe toate si va doresc o zi linistita...
Angy iubita ce a fost mai greu cu nepotelul a trecut,nu iti spun sa papi ca stiu cum este sa nu poti,banuiesc ca o sa te linistesti un pic mai tarziu si o sa papi cand te simti in stare ,iar cu fata stai linistita,cum zicea si Emy este isteata si se descurca ,tu fiind mama normal ca te consumi mai mult si eu pup dulce si ai grija de tine .Am uitat de Pupu ,sa-l smotocesti un pic si pe el ca tare imi este greu fara un sufletel in casa ,nu mai am pe cine sa alerg.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1027 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 11:31:46
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
si eu fac teme ..am facut ordine ,aerisit dormitoare ..pus ciorbica la foc
acusi plecam ..Andreea tb sa ajunga la 10:30 la scoala ..pleaca la teatru ...la Is e Festivalul International de teatru ..au azi Cenusareasa in varianta comica-nonverbala ..o trupa din Rusia .
iar eu o vizitez pe sorela ,tb sa ma intalnesc cu contabila si poate intru si pe la targul de haine ..nu prea am banuti de cheltuit
azi pap asa -
md.lapte cu fulgi de ovaz
g-1 mar
pranz-ciorba de pui
g2-1 iaurt
cina-varza calita la cuptor + 1 buc de carnita de pui
la varza am furat reteta postata de Fulg
o zi minunata
Lacra ce de treaba si pe tine,o fii o zi in care sa stam si noi si sa zicem azi nu fac nimic ,nu cred ,cred ca tare-i frumos la teatru ala ,sa ai spor la banuti in caz de cumperi ceva ! Si tu ai papat azi fulgi de ovaz sper sa-ti placa varza,este o reteta simpla si gustoasa ,chiar daca nu are afumatura prin ea,soacra ma intreba carnita nimic si scotocea prin tava este terminata fara carne,ea papa in fiecare zi mezeluri....nu pot sa o pacalesc sa pape sanatos deloc,baga tigari si cafea la greu si se mai mira ca arata la fata urat ,fiecare e liber sa faca ce vrea
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1028 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 11:42:58
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata gagici
Mai tine cineva ziua de fructe? Cred c-am ramas singura
Angi si Emi, la primavara merg la doctor,de fapt el la ultimul control mi-a zis ca ajunge odata la 3 ani sa merg,m-am cam mirat cand am auzit. Daca merg la primavara este dupa 1 an jumatate de la ultimul control.
Iubirea mea ,nu mai intreba inca o data ca acum las tot regimul si iti mananc toate fructele ! Este bine si atunci,daca asa zice nenea doctorul .
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Niste fructe servesc si eu
Pupici Fulga
Ce pupici pe mine trebuie sa ma iubesti cel mai mult uite asa ,vezi multe inimioare ,mai Aly eu cred ca dragostea dintre noi s-a stins ochii care nu se vad se uita ,de fapt nu ne-am vazut niciodata mai grav !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1029 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 11:51:24
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna, slabutelor! Ma alatur si eu grupei voastre. Va pup si va doresc spor la slabit...sau la mentinere
Răspuns cu citat
  #1030 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 12:17:52
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Buna, slabutelor! Ma alatur si eu grupei voastre. Va pup si va doresc spor la slabit...sau la mentinere
Bine ai venit in casuta noastra !
Buna iubita ce ma bucur ca ai intrat la noi ,eu am mai citit pe la tine prin jurnale,in cel de mentinere m-am intristat un pic,din ce povesteai ,dar te asigur ca alaturi de noi o sa uiti de multe ,macar cat esti in casuta aici,noi glumim mult ,toate avem probleme,...dar o sa te convingi singura ca totul este mai usor cand alaturi sunt fete pe care o sa ajungi sa le iubesti din tot sufletul si sa le simti lipsa daca nu intri o zi aici ,am mai citit ca in concediu ti-a fost greu dar te-ai mentinut cu siguranta aici cu noi o sa ajungi unde iti doresti,eu nu ma prea pricep la diete ,nu tin una anume ,eu tin de sanatate ,dar toate fetele or sa-ti de-a un sfat in fiecare zi si o sa te rog sa nu te superi pe noi daca o sa te mai certam un picut sau mai iei bataita la gol.
O zi minunata iti doresc !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole