Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #501 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 08:04:46
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
emy,crapul a iesit super ..mai am si azi o buc
vidia,sa ai pofta
si sa pui o foto cu ochelarii ..si eu tb sa-i schimb dar deocamdata n-am finante si la cat costa ..ma ia durerea de cap ....imi tb vreo 1500 ronO sa pun ,dar de ce i-ti trebuie asa de scumpi 1500 ron ,mai bine mai pun 1500 si ma operez si nu dau atat de multi bani pe ochelari .Tipa de acolo ,pe care o cunosc ,mi-a aratat modele noi cu cristale swarovski erau bestiali ,nu am intrebat cat costa dar cu siguranta era o suma ....
emy,crema roz de la bulgari,nu?
o sa-mi cumpar si eu ulei de migdale
cred ca pot sa-mi dau pe tot corpul,nu?
de cand zic ca o sa ma dau cu ulei de masline ,sa stau vreo ora ....ca am pielea uscata
o zi frumoasa
Eu m-am dat o data si oauuuuuuuu dupa persista mult timp pielea hidratata si catifelata ,fa-ti timp si incearca si o sa vezi diferenta
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #502 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 08:17:27
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[QUOTE=VentoFreddo;1139128]
Sigur e retinere de apa,bine ca ai revenit la cat stiai tu
Da si la mine dimi imi arata la cantar cu 2 kilo si ceva in plus ieri nu arata atat ,sunt balonata de aceea retin apa si beau multa apa


Sa-i porti sanatoasa!poate faci si o poza
Cu psihologul,fa-ti curaj..o sa vezi ce bine o sa te simti
O sa fac Emy astazi cand o sa am timp
muult..da bine ca SUNTETI tineri si sanatosi,va descurcati voi,si merita pt asa copii minunati.Pai aveai o groaza de pantofi nu se potrivesc?
Da dar ,am vazut o pereche ce mi-au luat mintile
i-auzi,Lacra,ce ravagii a facut crapul tau pe aici
Ii simtem mirosul
din ce e ceaiul,tei?bine ca mi-ai adus aminte,ma duc sa fac si eu unu de sunatoare,sa-l savurez aici cu voi.Somn usor!
De tei ,doar acela m-a mai linistit
Buna,Angi
Ai dreptater cu animalutele..nu-s ele de vina ca vin pe lume,dar mie mi ciuda pe stapanii care lasa caini pe strada sa se inmulteasca,lor le-as taia ceva
Pupu e si batranel..nu?
Voiam sa-ti zic ca eu ador iepurele la cuptor..si berbecutul,in Ita mancam in fiecare saptamana,nu ma asteptam aici sa nu gasesc neam in magazineAm cautat intr-o zi de-am innebunit..am gasit doar congelat,din Ungaria,carcasa intreaga,cu tot cu cap si coada,costa in jur de 70 lei kilulAm ramas paf..si eu stau si la Braila,de unde in fiecare an se iau iepuri de camp si se exporta..am si eu un urecehat,il vad mereu cand intru seara cu masina..ca stau mai pe camp asa..si ieri dimi am vazut 2 fazani superbi,masculi
Spor la treburi,oare nu o fi o metoda sa-mi trimiti si mie carne de iepure..contra cost,fireste?
Sa stii ca nu gasesti ,eu am cautat si prin marile hipermarketuri si nimic ciudat ,gasesti doar porc si vita ,de pui m-am cam saturat si sa stii Emy ca nici in perioada de sarbatori nu am gasit
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #503 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 08:23:53
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Noapte buna Vidia si ai grija de tine...nu pune totul la suflet,nu merita,viata aceasta e asa de scurta si e pacat sa ne incarcam sufletul cu toate nimicurile...sa fim sanatosi si acolo sus sa ne iubeasca cineva si trecem peste toate...
...azi am fost cu pisica la sterilizat,acum o pazesc,s-a trezit saracuta din anestezie si a plecat din cutia ei,e inca sub efectul anesteziei..mi-e asa mila de ea...e pisica vecinilor ...ce sa fac?...s-a mutat la mine inpreuna cu prietenul ei motanul...fiind pisica nu vreau sa faca pisoi...ce sa fac cu ei?..la cat imi sunt de dragi nu ma indur sa-i dau ... am si eu un puiut mic de pisica,sa creasca si o sterilizez si pe ea...dragele mele de animalute micute...ce vina au ele ca uneori oamenii sunt fara suflet ... Pupu si pisica mica au fost bolnavi,cum s-a schimbat putin timpul si a fost racoare au racit,acum fac ambii tratament...Pupu nu a vrut sa pape nimic,de dimineata i-am descongelat carnita de iepuras(stiu ca e preferata lui)si i-am dat,a papat dar putin,acum pe seara a papat un pliculet de hrana umeda...
...maine vreau sa fac din nou 5 portii de salata pt.iarna...o ciorba de fasole cu ciolan afumat(nu am facut demult)si friptura inabusita de iepuras...si fac si o ciorba de varza cu carnita de porc...asa ca maine gatesc...mai vreau sa bag cateva masini de haine la spalat si am si haine de inpachetat...marti m-am programat la pedichiura,manichiura,tuns...sambata merg la socrela la cules de porumb...sper ca pisii sa ma lase la noapte sa dorm...
...de dimineata m-am cantarit 65 kg...incet ,incetut dau jos ce am pus pe mine...am uitat maine fac si o portie de salata de vinete,le-am scos sa se descongeleze...mult de munca pe maine...am si vreo 20 de gaini de sacrificat ...inca oua...am mai sacrificat din ele...e vecina care una doua le taie capul...eu numai la gandul ca le condam la moarte ma inbolnavesc,ma doare sufletul si ma simt tare aiurea...
...noapte buna fetele... pt.toate...
Buna Angy ,multumesc pentru sfaturi ,imi revin eu stii tu ca eu cad des dar ma ridic si mai des
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #504 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 08:25:07
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata am iesit,ma apuc de treabalas deschis
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #505 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 08:38:58
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

vidia,eu am miopia mare -4.5 ..lentilele tb subtiate si mai multe figuri ..adica protectii ..ajung peste 1000 ron ...iar cu operatia nu rezv nimic ...imi mai scade miopia dar tot port ochelari
ce papica buna faci
si eu ma gandeam la niste ciuperci umplute cu branza ..mai vedem
spor la bucatarit
eu am facut 30 min/bici ..fug la ordine ,teme ,preg acte,dus copila la scoala,finante si mai vedem
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #506 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 10:33:12
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
vidia,eu am miopia mare -4.5 ..lentilele tb subtiate si mai multe figuri ..adica protectii ..ajung peste 1000 ron ...iar cu operatia nu rezv nimic ...imi mai scade miopia dar tot port ochelari
ce papica buna faci
si eu ma gandeam la niste ciuperci umplute cu branza ..mai vedem
spor la bucatarit
eu am facut 30 min/bici ..fug la ordine ,teme ,preg acte,dus copila la scoala,finante si mai vedem
Am inteles ,pai de ce nu se rezolva cu operatia ,eu cunosc pe cineva care s-a operat la Buc avea -7 la ambii ochi si i-a reusit dar a scos bani grei din buzunar a facut cu laser si a dat pentru fiecare ochi 1350 E,dar a meritat a mai purtat o perioada ochelari de protectie uv si acum e ok nu mai are nimic.PS am scos pestele din cuptor si e o batalie de arome ,la 12 pap si dupa merg la cosmetica fac tratamentul pentru ten
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #507 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 12:14:11
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
acolo inca nu am problemesau sa dau asa,preventiv?
pai sa vezi cand suntem toate on line(de obicei iarna,ca pana atunci nu prea ne nimerim multe).Vine el si timpul sa stam la gura sobei cu compul in brate
ce mai face Ilinca?
ilinca e mai bine, a avut febra, muci, tuseste... Dar acum parca si-a mai revenit putin. Azi noapte insa iar nu a dormit, iar eu sunt zombi...
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
vidia,eu am miopia mare -4.5 ..lentilele tb subtiate si mai multe figuri ..adica protectii ..ajung peste 1000 ron ...iar cu operatia nu rezv nimic ...imi mai scade miopia dar tot port ochelari
ce papica buna faci
si eu ma gandeam la niste ciuperci umplute cu branza ..mai vedem
spor la bucatarit
eu am facut 30 min/bici ..fug la ordine ,teme ,preg acte,dus copila la scoala,finante si mai vedem
Eu am facut operatie la ochi in 2003 aveam -6,5 dioptrie. A iesit bine operatia, doar ca dupa 2 ani mi-a crescut putin si a trebuit sa imi fac ochelari ptr condus. In rest nu am nevoie sa ii port. A meritat fiecare banut.
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat
  #508 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 12:15:11
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am inteles ,pai de ce nu se rezolva cu operatia ,eu cunosc pe cineva care s-a operat la Buc avea -7 la ambii ochi si i-a reusit dar a scos bani grei din buzunar a facut cu laser si a dat pentru fiecare ochi 1350 E,dar a meritat a mai purtat o perioada ochelari de protectie uv si acum e ok nu mai are nimic.PS am scos pestele din cuptor si e o batalie de arome ,la 12 pap si dupa merg la cosmetica fac tratamentul pentru ten
wow, ce de bani! eu am dat 400 euro ptr un ochi, adica 800 euro toata opeartia - dar asta a fost acum aproape 10 ani!
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat
  #509 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 12:32:39
Aligrasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Da, Vento, bine ca mi-am revenit. Carne de iepure nu-mi amintesc sa fi vazut pe aici..doar daca iesim la vanatoare pe campuri sau sa fugim dupa vreunul-asa,sa facem sport. Animalutzele imi plac si mie,dar nu pe strazi pt ca si sterilizate fiind,tot musca. Am mai citit una alta despre voi,ma bucur ca in general sunteti ok. Vidia, ai o singura viatza,nu te mai stresa atat. Imi pare rau pt cele cu probleme la ochi-ma gandesc ca daca as fi in astfel de situatie as da oricat sa am ochii buni din nou-dar e groaznic cand nu ai bani nici pt sanatatea ta..Fetele noi,bafta la slabit!
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #510 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 13:15:30
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,fetele
Azi mi-au venit boxele comandate ieri..of,fetelor nicidecum nu reusesc romanii nostri sa duca o treaba pana la bun sfarsit..cum am scos una din ambalaj era ciobita putin,.si 2 suruburi rupte de la buretele ala de la boxa..nu-i bai mare,ca ciobitura e intr-o parte si nu prea se vede,cred ca daca dau cu un marker se rezolva,si suruburile fiind din plastic le lipesc cu superglue,da de ce nu reuseste Dorel sa faca treaba buna niciodata?asa am patit si cu mobila si cu tot..banii mei insa sunt buni si fara ciobituriAcu m-am refugiat in birou cu voi,ca al meu le face probe si ma doare capu de ce tare a dat la muzicanici mancare nu-i mai trebe o sa ies repejor sa fac ceva rapid de papa,pt mine salata cu branza ,pt al meu legume mixte si sa mai manance salamuri pe langa,ca am frigiderul plin
Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
buna dimineata ,ce faceti fetele?cum sinteti?
hello,camy,noi bine,tu?mai ai piciorul in ghips?te-am intrbat si ieri,da nu cred ca ai timp sa citesti din urma..
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
buna diminiata
haideti la cafeluta

buna,camy
Yammy,ms lacra,buna desi e tarziu,da merge la orice ora,ca e virtuala doar
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
emy,crapul a iesit super ..mai am si azi o buc
vidia,sa ai pofta
si sa pui o foto cu ochelarii ..si eu tb sa-i schimb dar deocamdata n-am finante si la cat costa ..ma ia durerea de cap ....imi tb vreo 1500 ron
emy,crema roz de la bulgari,nu?
o sa-mi cumpar si eu ulei de migdale
cred ca pot sa-mi dau pe tot corpul,nu?
de cand zic ca o sa ma dau cu ulei de masline ,sa stau vreo ora ....ca am pielea uscata
o zi frumoasa
Da,deaia eMie imi place,fara parabeni,fara produse din petrol..miroase bine,si ar trebui sa fie antirid..acu nu stiu cat e de eficienta,ca o folosesc de vreo cateva luni deabia..si asa din cand in cand,cand mi-aduc aminteE cam scump uleiul asta de migdale sa te dai pe tot corpul..da-te cu ulei de masline,ia extravergin,nu deala din rersturi de masline(sansa),si mai fa-ti tu din unt sau smantana,galbenus de ou,miere,stai vreo ora asa si fa dus pe urma,vezi ca pateaza deci odihneste-te ora aia pe un cearceaf protejat cu vreo folie cevada rezultatul e garantat
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna fetele .Am venit de la gradi acum cateva minute ,ieri cand l-am luat pe David mi-a facut un circ acolo,nu mai vroia acasa si abia am putut sa-l iau,acum de dimi plangea ca vroia sa stau cu elnici el nu stie ce vrea s-a facut un rau si jumatateO zi frumoasa,ma apuc de gatit ,vreau sa fac umplutura pentru sarmale ,le fac cu varza ,ciuperci umplute si pui cu smantana si ciuperci,cam atat
pai cand il duci ii e teama ca-l abandonezi acolo,pe urma se ia cu joaca si copiii si cand te vede nu vrea sa plece..e normal,tu fii calma si nu ii da atentie,se invata el si nu o sa mai planga in curand
Buna papa ta
[QUOTE=david;1139257]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Sigur e retinere de apa,bine ca ai revenit la cat stiai tu
Da si la mine dimi imi arata la cantar cu 2 kilo si ceva in plus ieri nu arata atat ,sunt balonata de aceea retin apa si beau multa apa


Sa-i porti sanatoasa!poate faci si o poza
Cu psihologul,fa-ti curaj..o sa vezi ce bine o sa te simti
O sa fac Emy astazi cand o sa am timp
muult..da bine ca SUNTETI tineri si sanatosi,va descurcati voi,si merita pt asa copii minunati.Pai aveai o groaza de pantofi nu se potrivesc?
Da dar ,am vazut o pereche ce mi-au luat mintile
i-auzi,Lacra,ce ravagii a facut crapul tau pe aici
Ii simtem mirosul
din ce e ceaiul,tei?bine ca mi-ai adus aminte,ma duc sa fac si eu unu de sunatoare,sa-l savurez aici cu voi.Somn usor!
De tei ,doar acela m-a mai linistit
Buna,Angi
Ai dreptater cu animalutele..nu-s ele de vina ca vin pe lume,dar mie mi ciuda pe stapanii care lasa caini pe strada sa se inmulteasca,lor le-as taia ceva
Pupu e si batranel..nu?
Voiam sa-ti zic ca eu ador iepurele la cuptor..si berbecutul,in Ita mancam in fiecare saptamana,nu ma asteptam aici sa nu gasesc neam in magazineAm cautat intr-o zi de-am innebunit..am gasit doar congelat,din Ungaria,carcasa intreaga,cu tot cu cap si coada,costa in jur de 70 lei kilulAm ramas paf..si eu stau si la Braila,de unde in fiecare an se iau iepuri de camp si se exporta..am si eu un urecehat,il vad mereu cand intru seara cu masina..ca stau mai pe camp asa..si ieri dimi am vazut 2 fazani superbi,masculi
Spor la treburi,oare nu o fi o metoda sa-mi trimiti si mie carne de iepure..contra cost,fireste?
Sa stii ca nu gasesti ,eu am cautat si prin marile hipermarketuri si nimic ciudat ,gasesti doar porc si vita ,de pui m-am cam saturat si sa stii Emy ca nici in perioada de sarbatori nu am gasit

Ai reusit sa dormi mai bine?
da,e ciudat..si imi pare rau,pt ca e mancare sanatoasa,BERBECUTUL NU POTI SA-L TII IN CUSTI DE 30 CM CA PE GAINISi eu m-am saturat de pui
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul

Am inteles ,pai de ce nu se rezolva cu operatia ,eu cunosc pe cineva care s-a operat la Buc avea -7 la ambii ochi si i-a reusit dar a scos bani grei din buzunar a facut cu laser si a dat pentru fiecare ochi 1350 E,dar a meritat a mai purtat o perioada ochelari de protectie uv si acum e ok nu mai are nimic.PS am scos pestele din cuptor si e o batalie de arome ,la 12 pap si dupa merg la cosmetica fac tratamentul pentru ten
nu am fost niciodata la cosmetica..in ce consta tratamentul?eu adineuri mi-am facut unghiile,cu un roz bombon,zici ca e fosforescentImi place.De obicei ma fac eu acasa,doar sprancenele nu stiu sa mi le fac,ma duc la cosme.
sa-ti fie de bine!

Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul

ilinca e mai bine, a avut febra, muci, tuseste... Dar acum parca si-a mai revenit putin. Azi noapte insa iar nu a dormit, iar eu sunt zombi...

Eu am facut operatie la ochi in 2003 aveam -6,5 dioptrie. A iesit bine operatia, doar ca dupa 2 ani mi-a crescut putin si a trebuit sa imi fac ochelari ptr condus. In rest nu am nevoie sa ii port. A meritat fiecare banut.
of,mititica..de unde a luat?Poate dormi cu ea la somnul de la pranz.
Citat:
Anterior postat de Aligrasa Vezi mesajul
Da, Vento, bine ca mi-am revenit. Carne de iepure nu-mi amintesc sa fi vazut pe aici..doar daca iesim la vanatoare pe campuri sau sa fugim dupa vreunul-asa,sa facem sport. Animalutzele imi plac si mie,dar nu pe strazi pt ca si sterilizate fiind,tot musca. Am mai citit una alta despre voi,ma bucur ca in general sunteti ok. Vidia, ai o singura viatza,nu te mai stresa atat. Imi pare rau pt cele cu probleme la ochi-ma gandesc ca daca as fi in astfel de situatie as da oricat sa am ochii buni din nou-dar e groaznic cand nu ai bani nici pt sanatatea ta..Fetele noi,bafta la slabit!
Nici mie nu-mi plac deloc animalele de pep strada..in sensul ca mor de ciuda ca nu pot iesi si eu in parc cu nepotelul linistita,cum se face in toata lumea,de teama capuselor,puricilor,a cainilor carora le atarna pielea din cauza riiei si ca sunt multer mizerii pe alei facute de ei..deaia zic ca de animale mi-e mila,dar pe oameni necivilizati mi-e ciuda de nu mai pot..ca pana la urma de la ei a pornit totul,si acum am vecini care da cainii pe strada,cica sa se simta liberi si sa ia aer..si normal ca se imperecheaza,cand fac pui sfarsesc in strada,si e un cerc vicios..
O zi frumoasa si tie!
Unde o fi feli,nu a intrat de vreo 2 zile..
Va pup si spor la slabit tuturor!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 27 sep 2012 at 13:18:22.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole