Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #9751 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:44:44
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

ma invart pe la 76-77, mai jos n-am reusit
Dar nu-i timpul pierdut , candva voi vedea si eu un 6 la zeci
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui cris17:
Alynuta (21 feb 2013), david (20 feb 2013), feelix (20 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013)
  #9752 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 09:50:05
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata fete frumoaseAlyLacraspor la ziua de fructe.Eu nu tin ,ca n-am decat portocale,si n-am chef sa ies la ora asta sa-mi cumpar altceva.Rozi,Anes,o si usoara la servici sa aveti.O sa caut si eu filmulete cu Carmen.Sa mai diversific.CristinaAi vorbit cu Emi?Este bine?Crissanatate multaPup feteleIntru la sport.Ieri am bifat 80 min cu biciCu sportul stau bine ,si cu dieta ,zic eu.Abateri pot spune ca nu prea am.Iau o gura,doua,daca mi-e pofta si atat.Ptr azi inca nu mi-am planificat ce pap.Am un borcan de linte prefiarta.Sa caut ceva pe net cum s-o prepar,ca n-am facut niciodata
Vai mi-ai adus aminte de ziua de fructe... ma chinui sa o tin de cand am intrat pe slabute si n-am reusit

Singura data cand am facut ceva cu linte, s-a prins de fund, ca m-am luat cu altele prin casa

Spor la miscare si o zi buna!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui cris17:
david (20 feb 2013), feelix (20 feb 2013), Fulguta (20 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013)
  #9753 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 11:07:08
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna scumpici acum am venit de la Rmn toraco-lombar ,greu cu zgomotele ca azi nu mi-a pus casti ,am intepenit pe masa nemiscata ,rezultatul vineri ,oricum stiu ca nu este bun pentru ca acolo am probleme de multi ani ,dar la cervicala a fost un soc din care nici acum nu-mi revin,cica trebuie operat neaparat la gat ,ca prinde nervul si de acolo migrenele nebune ,o sa incerc prin fizioterapie mai intai dar asteapta sa iasa si la restul coloanei ,acum se intreaba care parte o operam prima cea de jos sau cea de sus ,eu i-am zis de acum nici una ,nu umbla nimeni la oasele mele,a ras si a zis ca tare nebunatita sunt ,daca nu ar stii cat de grav sunt a zis ca nu isi dadea seama daca ma cunoastea in alta parte ,ca sunt foarte vorbareata si nu stau locului nici un minut ,pentru mine a fost un chin azi sa stau nemiscata azi atata timp,am avut cateva spasme in picioare cred ca eram incordata dar nu m-am miscat .Nu a durat mult ma asteptam la 1 ora si ceva ,dar in 30 minute am fost gata . Acum ma apuc sa fac repede ceva de papa pentru mine ,adica o salata de brocoli cu ciuperci si ardei ,si pentru ingeras am cumparat orez rosu si exotic inca nu stiu cum sa-l fac ,mai mult ca sigur cu creveti . Eu nu prea ma simt bine , m-am trezit cu rusii dimineata inainte sa plec,noroc ca eram pregatita am vazut eu ca burtica este umflata si sanii dar trebuia sa imi vina pe 28 ,asa ca stresul si-a spus cuvantul ,dar imi trece repede . Va iubesc mult pe toate si va doresc o si frumoasa ! Aveti grija de cei dragi voua ,foarte importanta este familia ,asa cum sunt ei in special soacra mea care s-a inmuiat de tot cand mi-a vazut analizele luna asta ,ea nu stia cat de grav sunt cu coloana (nu imi place sa stie toata lumea) si cum voi sunteti cele mai bune prietene ale mele ,aveti dreptul sa stiti . Am fugit la treaba ! Emy ne este dor de tine scumpa ,si de Roxy ,Ella ....nu mai dau nume sa nu ne supere cineva ca uit .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
anaralu29 (21 feb 2013), anes (20 feb 2013), david (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), losefat (20 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), mariana34 (20 feb 2013), rainbow (20 feb 2013)
  #9754 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 11:08:38
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
mi-am facut datoria de azi fata de propria-mi sanatate ... bifat ziua 2 cu Carmen.
Vidi, daca ai gasi programul asta, a lui Carmen Bruma, eu transpir destul de sanatos de la el si e si variat, zilnic faci alte exercitii intr-o saptamana si nici nu ma plictisesc.
O zi faina si slabicioasa fetelor!
Buna fete dragi.Eu sunt ok ,incet ,incet reusesc sa-l domolesc si pe David sa mearga la gradi.Azi am drumuri de facut ,la primarie ,la banca ,acum fac varza calita mi-e o poftaaaaaaAne nu am gasit filmuletete ,dar spune-mi cum se numesc.Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui david:
Kamyy (20 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), mariana34 (20 feb 2013)
  #9755 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 11:12:44
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna scumpici acum am venit de la Rmn toraco-lombar ,greu cu zgomotele ca azi nu mi-a pus casti ,am intepenit pe masa nemiscata ,rezultatul vineri ,oricum stiu ca nu este bun pentru ca acolo am probleme de multi ani ,dar la cervicala a fost un soc din care nici acum nu-mi revin,cica trebuie operat neaparat la gat ,ca prinde nervul si de acolo migrenele nebune ,o sa incerc prin fizioterapie mai intai dar asteapta sa iasa si la restul coloanei ,acum se intreaba care parte o operam prima cea de jos sau cea de sus ,eu i-am zis de acum nici una ,nu umbla nimeni la oasele mele,a ras si a zis ca tare nebunatita sunt ,daca nu ar stii cat de grav sunt a zis ca nu isi dadea seama daca ma cunoastea in alta parte ,ca sunt foarte vorbareata si nu stau locului nici un minut ,pentru mine a fost un chin azi sa stau nemiscata azi atata timp,am avut cateva spasme in picioare cred ca eram incordata dar nu m-am miscat .Nu a durat mult ma asteptam la 1 ora si ceva ,dar in 30 minute am fost gata . Acum ma apuc sa fac repede ceva de papa pentru mine ,adica o salata de brocoli cu ciuperci si ardei ,si pentru ingeras am cumparat orez rosu si exotic inca nu stiu cum sa-l fac ,mai mult ca sigur cu creveti . Eu nu prea ma simt bine , m-am trezit cu rusii dimineata inainte sa plec,noroc ca eram pregatita am vazut eu ca burtica este umflata si sanii dar trebuia sa imi vina pe 28 ,asa ca stresul si-a spus cuvantul ,dar imi trece repede . Va iubesc mult pe toate si va doresc o si frumoasa ! Aveti grija de cei dragi voua ,foarte importanta este familia ,asa cum sunt ei in special soacra mea care s-a inmuiat de tot cand mi-a vazut analizele luna asta ,ea nu stia cat de grav sunt cu coloana (nu imi place sa stie toata lumea) si cum voi sunteti cele mai bune prietene ale mele ,aveti dreptul sa stiti . Am fugit la treaba ! Emy ne este dor de tine scumpa ,si de Roxy ,Ella ....nu mai dau nume sa nu ne supere cineva ca uit .
Of Fulg drag prin ce treci si tu .Pe mine ma doare osul coloanei vertebrale dupa ceafa acolo eram inflamata ,cand apas pe el se misca si pocneste dar nu mai am inflamatie ,a cedat ,inainte (acum 3 ani )eram tot timpul amortita acolo nu simteam daca puneam mana ,luna viitoare merg si eu la radiografie.Sanatate multa iubita si jos palaria ,esti o luptatoare
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui david:
Fulguta (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013)
  #9756 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 11:28:07
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ai...!ai...! Fulgusor

Iti doresc sa poti rezolva problemele cu fizioterapie
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui cris17:
david (20 feb 2013), Fulguta (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013)
  #9757 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 12:17:41
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna ziua dragele mele....
Fulgu iubita multa sanatate...e naspa cu coloana asta...atatea stari naspa si dureri de la ea...si eu am inceput de azi manuelle terapie,un fel de masaj...sper ca trec ametelile si durerile...vedem...Vidia tu nu faci masaj?
si eu tin azi zii de fructe...a cumparat sotul aseara portocale,banane,struguri,mere...deci am ce papa azi....
Cu Emy am vz si eu aseara...are o satre mai naspa dar va intra zilele astea...ne pupa pe toate...
O zii minunata va doresc...pupik.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (20 feb 2013), Fulguta (20 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), rainbow (20 feb 2013)
  #9758 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 12:22:18
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Ai...!ai...! Fulgusor
Iti doresc sa poti rezolva problemele cu fizioterapie
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Of Fulg drag prin ce treci si tu .Pe mine ma doare osul coloanei vertebrale dupa ceafa acolo eram inflamata ,cand apas pe el se misca si pocneste dar nu mai am inflamatie ,a cedat ,inainte (acum 3 ani )eram tot timpul amortita acolo nu simteam daca puneam mana ,luna viitoare merg si eu la radiografie.Sanatate multa iubita si jos palaria ,esti o luptatoare
Va multumesc dragele mele sunt obisnuita cu boala ,griji imi fac pentru al meu ,sper din suflet bunul Dumnezeu sa ma ajute sa pot umbla pentru el peste 10 zile ,analize ,dosare,casa asigurari,medic familie ...dar cum spuneati si voi sunt o luptatoare ,gata mi-am facut salata si am papat ,am avut o viteza am facut 2 portii una eu una mamii,cei ai casei nu le place ce papam noi . Va las si voua ca tare sanatoasa este fug sa pun si reteta in album ! Am mai zis si o mai zic sunt o norocoasa ca imi permit Rmn,numai azi am da 10 milioane,la cap cand am facut inca 5,plus radiografia 1 milion ,si or sa vina si ale ingerasului care au preturi mari ,numai viremia hepatica cat e,plus fibromax....dar ne iubim mult si reusim impreuna cu intelegere si calm,fara nervi si aici ma refer la el ca eu sunt cu fundul in sus mereu de rea numai zic .el este un scump .Sanatate multa .
Papa bun
Imagini ataşate
File Type: jpg IMG_1683.JPG (170,1 KB, 15 vizualizări)
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
cris17 (20 feb 2013), david (20 feb 2013), floricica0vesela (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), rainbow (20 feb 2013)
  #9759 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 12:49:31
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Buna ziua dragele mele....
Fulgu iubita multa sanatate...e naspa cu coloana asta...atatea stari naspa si dureri de la ea...si eu am inceput de azi manuelle terapie,un fel de masaj...sper ca trec ametelile si durerile...vedem...Vidia tu nu faci masaj?
si eu tin azi zii de fructe...a cumparat sotul aseara portocale,banane,struguri,mere...deci am ce papa azi....
Cu Emy am vz si eu aseara...are o satre mai naspa dar va intra zilele astea...ne pupa pe toate...
O zii minunata va doresc...pupik.
Si noi o pupacim dulce ,dulce Pe Emy ,Kamy sper sa mearga si la mine cu masaje ......ca oricum nu sunt de acord cu ce zic ei ,foarte bine ca ai grija de tine ,bafta in tot ce faci .Zi de fructe ce dor imi este sa rontai ceva tare ,acum am voie tot ce e moale si cum mie imi place numai tare oau ce iese nu mai scriu ,rectific imi plac doar fructele tari ,necoapte .Sa ai pofta !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
david (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013), lacra81 (21 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), rainbow (20 feb 2013)
  #9760 (permalink)  
Vechi 20 feb 2013, 12:56:52
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

Vai mi-ai adus aminte de ziua de fructe... ma chinui sa o tin de cand am intrat pe slabute si n-am reusit Singura data cand am facut ceva cu linte, s-a prins de fund, ca m-am luat cu altele prin casa
Cand reusesti sa o ti sa ma anunti si pe mine ,scumpa mi-ai adus aminte de Emy ea lipea mereu cate ceva cand statea cu noi !
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
ma invart pe la 76-77, mai jos n-am reusit
Dar nu-i timpul pierdut , candva voi vedea si eu un 6 la zeci
Stai linistita ca nu esti singurica si eu sunt dolofana ai vazut cate kg am acum,asa ca nu te lasa ,o sa reusesti cu siguranta daca chiar iti doresti .
Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Bine v-am regasit fetelor! Eu am trecut prin ceva peripetii cu ai mei, dar totul este bine acum.
Ma refac dupa o fisura de falanga la mana. Initial am crezut ca e doar sarit degetul din articulatie si vre-o saptamana l-am tot chinuit ca sa-l pun la loc
Mi-a spus doctorul, ca daca ma mai chinuiam putin il rupeam de tot Sper ca totul este bine la voi si ati inceput acest an, cu mai multa veselie si speranta
Sanatate multa si tie si vino mai des in casuta ,bine ca nu ai rupt degetelulrefacere usoara
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
cris17 (20 feb 2013), david (20 feb 2013), Kamyy (20 feb 2013), manumanuela (20 feb 2013), rainbow (20 feb 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole