Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal slabit orhidee

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2821 (permalink)  
Vechi 27 iun 2017, 23:02:50
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
asa e Maria nu e acasa ,da Doamne sa ne prindă
Multumesc mult pentru raspuns
cand te pui pe scris stii ce sa scrii si cum sa scrii , imi place
Am descoperit anul trecut ca am o hepatită cronica b ,acum sînt sub tratament cu entecavir de 5 luni ,pe 28 imi ies analizele si sper sa fie mai bune si sa primesc incontinuare tratament .
Fructe,asa cu castronul ,cirese ca astea sunt acum,sucuri din fructe si legume asa cu cana din aceea mare ,la un litru, si mancare gatita de obicei o data pe zi ca si pranz sau cină. De balonat ma balonez cu toate ca am grija sa mananc fructele innainte de mancare cu cel putin o jumatate -oră .
De slabit nimic,nu dau jos deloc,doar anul trecut cand am tinut doua saptamani doar cu fructe (prune mai ales ca astea erau atunci de sezon) am sat jos cateva kg ,care le -am pus imediat ce am inceput sa mananc iar gatit.oxcilez intre 83 si 80 de un an jumatate nu am trecut de 80.
Preparate din comert nu mananc,fac alergie (urticarie ) de cativa ani .
Am mai vorbit cu persoane ca si mine cu aceeasi problema dar care mananca fructe din an in paste ,si mi -au tot zis ca e total gresit sa nu mananc carne si sa "bag tone de fructe ca o sa dau in ciroza "....eu nu mananc "tone dar alimentatia mea e cat mai mult crud 70 la suta si 30 gatit fara carne .
Am intrebat si nutritionistul si mi -a zis ca nu mai mult de 500 g fructe pe zi,dar nu prea mi -a inspirat incredere. Nu imi vine sa nu mananc fructe mai ales ca imi si plac dar daca as fi sigură ca imi fac rău as renunța fara sa stau pe ganduri la ele
De sunat nu suna rau ceea ce scrii tu ca mananci
Am inca vreo 2 intrebari : ai citit vreodata cu mare atentie prospectul de la medicamentele pe care ti le-a recomandat medicul ? ( eu cand am citit la ale mele m-am ingrozit , mai ales la efecte secundare )
Mananci paine ? (ajuta nespus de mult la ingrasat )
Care este cantitatea de ulei pe care o consumi zilnic si cum ( prajit , ce fel de ulei -adica uleiul clasic de gatit sau de care )
Eu am incercat si dupa peste 3 ani de veganism am facut o curatare de ficat dupa metoda lui Andreas Moritz .....eram convinsa ca nu prea iese nimic dar .....prima data am eliminat vreo 2 pumni mari de pietre apoi tot mai putin si tot mai putin .
Am facut si curatare de colon (hidrocolonoterapie ) si clisme cu cafea - toate pentru detoxifiere .....poate ca am exagerat ....poate nu dar eu ma simt bine si doar asta conteaza .
Te rog sa nu ma crezi pe mine pe cuvant ci sa iei internetul asta la scuturat si sa cauti si sa sapi pana cand ai sa obtii raspunsuri care sa iti satisfaca curiozitatea si care sa iti dea incredere ca asta este drumul bun pt tine .
Imi pare nespus de rau ca nu pot sa spun cu tarie da! functioneaza in cazul tau dar pot sa spun cu hotarare ca pentru mine a functionat ( am cercetat , am crezut , am actionat si am obtinut rezultate -asta este drumul corect , altfel oricine te va putea influenta si iti va putea schimba parerea )
Trebuie sa investesti tu in cunoastere ca sa poti sa ii cunosti pretul .
Daca eu spun ca nu e ok sa folosesti ulei de gatit ci doar ulei presat la rece si pe cat posibil nu foarte rafinat ...este o informatie care suna bine dar oricand vei fii dispusa sa asculti si alta opinie ; cand tu vei avea in spate ore de citit si gugalit (na ca am scris asta pe romaneste ) apoi testari pe tine cu observarea atenta a reactiilor corpului tau .....atunci vei detine o realitate pe care cu greu cineva ar putea sa te convinga ca nu e cea "buna" (egal ce diploma detine persoana respectiva )
Ok , ce inseamna pt mine gatit ...fiert partial (adica nu le fierb pana se inmoaie de tot ) parte din ingrediente le las eventual crude iar orice fel de grasime o adaug in farfurie in mancarea la temp. numai buna de mancat .
Rar folosesc ulei ....o data la 2 sapt. poate , prefer sa mananc un avocado pe zi sau vreo 2 bombonele cu ulei de cocos sau salata cu multe seminte de in sau nuca de cocos sau lapte de canepa cu susan . Sunt multi de sau dar cam asta e situatia .
Nu am idee de ce nu slabesti dar cu siguranta ceva gresesti .
Cum stai cu mancatul seara ? Cum arata un meniu zilnic ? Ai pe undeva scrise meniuri ?
Inca ceva , de la cirese spre exemplu eu am gaze pentru ca le mananc cu mare pofta si nu le mestec bine ( la fel strugurii )
Trebuie sa inveti sa te cunosti si sa iti asculti corpul pentru ca doar el (corpul tau ) stie ce ii face bine , iti va trimite semnale clare ce ii place si ce nu , ce combinatii ii plac si care nu . Apoi fa-ti timp sa stai tu cu tine in liniste sa faci liniste in interior in suflet sa ierti si sa iubesti la intensitate maxima ; sa arunci temeri , suparari si neiubire .
Incepe prin a te iubi pe tine asa cum esti si incepe sa crezi ca poti sa schimbi tot ce nu iti face bine . Tu ai puterea asta .
Daca eu am putut atunci si tu poti !
Daca organismul meu care era dependent de calmante si antialergice s-a putut regenera, al tau de ce nu ar putea sa o faca (este creat la fel, de acelasi Minunat Creator )
Iar am scris o istorie intreaga ......
O zi frumoasa ....plina de raspunsuri si iubire
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
adinico (16 ian 2018), frumoasa (28 iun 2017), lidiuta (28 iun 2017), nicolae68daniela (28 iun 2017), orhidee (29 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)
  #2822 (permalink)  
Vechi 27 iun 2017, 23:27:55
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Am gasit 2 meniuri si am inca o intrebare : cand mananci seminte sunt hidratate, doar crude sau prajite ?
Apoi aveai intr-una din zile 100gr. seminte (50 gr pin si 50gr fl soarelui ) , nu a fost prea mult ( cum te-ai simtit -nu o lua ca pe o cearta ci incearca sa iti amintesti ziua si cum te-ai simtit )
In aceasi zi scria : fasole verde , ciuperci ,fasole uscata si vinete ( cum te-ai simtit in ziua aia ? )
Eu am incercat simplitatea (cel putin in faza a doua )adica daca am mancat fasole uscata , m-am tinut de fasole si nu am mancat si ciuperci de exemplu .
Te rog inca o data sa nu crezi ca te critic sau ca eu sunt atotstiutoare (pentru ca nu sunt ) , incerc doar sa imi dau seama ce gresesti ( gandindu-ma la ficatul meu care era si inca este sensibil , adica cum nu-i convine ceva protesteaza )
Din cauza ficatului care tot protesta faceam tort si eu doar gustam
Semintele si alunele sau nucile le pot manca doar hidratate peste noapte .
Din experienta iti pot spune ca ficatul meu s-a refacut dar este tot sensibil si este chiar fitos adica nu accepta sa il mai chinui cum vreau eu ci el e seful si el face legea . Cand sunt cuminte ma rasplateste cu energie maxima si stare de bine dar cum calc stramb ......ma rasplateste cu durere de cap stare de rau , dureri in zona ficatului naspa.
Analizele de ficat sunt toate super

Pupici dulci
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
adinico (16 ian 2018), nicolae68daniela (28 iun 2017), orhidee (29 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)
  #2823 (permalink)  
Vechi 27 iun 2017, 23:40:38
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Maria , draga am o veste buna , buna : am caine ......adica fac stii tu din aia , cum le zice ? Din aia de tot te laudai tu cu ei si eu te invidiam la maxim Pasi , soro , pasi dimineata 2 km , seara minim 4 km poti sa crezi ? Plus ce misc in rest .
Poate , poate totusi ne vedem
Stiu ca tu esti o slabuta , trebuie doar sa te regasesti .
Pana atunci te pupacesc si iti mai scriu prin jurnal ca al meu este arhivat la cat suc de grepf si lamaie am in jurnalul ala sigur nu se strica acolo in arhiva
Te pup ca e tarziu
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
nicolae68daniela (28 iun 2017), orhidee (29 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)
  #2824 (permalink)  
Vechi 28 iun 2017, 17:52:12
nicolae68daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Dragele mele, mi-a placut mult conversatia voastra... am avut de invatat din ea!
Multumim de gazduire Maria ,si sper sa scapi cat mai repede de perioada asta stresanta ,sa te pui pe treaba (pe scris pe aici prin jurnal sa ne mobilizam si noi , adica eu si cine iti mai intră in casuta )

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
De sunat nu suna rau ceea ce scrii tu ca mananci
Am inca vreo 2 intrebari : ai citit vreodata cu mare atentie prospectul de la medicamentele pe care ti le-a recomandat medicul ? ( eu cand am citit la ale mele m-am ingrozit , mai ales la efecte secundare )
Mananci paine ? (ajuta nespus de mult la ingrasat )
Care este cantitatea de ulei pe care o consumi zilnic si cum ( prajit , ce fel de ulei -adica uleiul clasic de gatit sau de care )

O zi frumoasa ....plina de raspunsuri si iubire
Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Am gasit 2 meniuri si am inca o intrebare : cand mananci seminte sunt hidratate, doar crude sau prajite ?
Apoi aveai intr-una din zile 100gr. seminte (50 gr pin si 50gr fl soarelui ) , nu a fost prea mult (...

Pupici dulci
Wuuu ce de sfaturi ,multumesc mult !!!
Citind imi dau seama cat de mult eram pe alaturi in ceea ce faceam

Am citit in mare prospectul la medicament ,stiu ca o simpla aspirina sau paracetamol are la reactii adverse cu duiumul ,prefer sa nu citesc ca imi induc singura tot ce acris acolo asa de pacatoasa sunt. N -am alta varianta de tratament e singura ,interferonul cu ajutorul caruia aveam un procent mic sa scap de virus are efecte adverse crunte si eu fiind alergica pot dezvolta cu mare usurinta o boala autoimuna ,asa ca nu au avut cum sa mi- l dea,iau antiviralul care nu face decat sa tina sub control inmultirea virusului , asta pana poate apare ceva tratament sa il distruga cum s-a descoperit pentru virusul C, sunt in probe cica in cativa ani va fi pus pe piata ,Doamne ajuta !

Cu gatitul ,uf nici aici nu procedez cum trebuie calesc legmele usor cu ulei si apa ,nu le prajesc si le gatesc pana sunt moi ,nu e corect ,trebuie sa iau masuri aici.
Semintele ? doar cand le pun in blender le pun la inmuiat ,si asa e nu mi -au priit de aceea le -am cam evitat de luni bune ,sta punga in dulap.
Cu fasolea ....sa zic ca am inceput cat decat sa ma inprietenesc cu ea , am fiert fasole rosie si neagra am congelat -o si imi scot cate o ceasca (are in jur de 100 g) o pun in salata de rosii ,cu o lingură doua de ulei presat la rece cel de struguri .
Mancatul seara ,alta problema, ziua sunt cu fructele in nas , seara cu mancarea ,si imi fac lipii din faina intrgrala ,fara nu ma aimt satula ,asta e de la cap , ca nu ar avea cum daca burta e plină

Trebuie sa fac schimbari trebuie sa imi impun pentru nimeni nu a fost usor la inceput.

O veste buna ,azi mi -am luat rezultatele la analize ,medicamentul si -a facut treaba ,a adormit virusul , sper sa ramana asa adormit sa nu se mai inmulteasca sa -mi distruga ficatul. Transaminazele sunt normale acum ,de ar scade si colesterolul si lipidele serice totale as fi o fericita. Am primit scrisoare medicala să iau inca un an medicamentul, sper sa nu apara vreo criza ai sa dispară ca e foarte scump si nu am voie aa il intrerup , cica virusul se inmulteste si mai si dupa ce a foat pus in repaus .
Multumesc mult pentru toate vorbele care mi le -ai scris , mi -a facut placere sa le citesc si o sa iau aminte la multe .
Te pup si iti doresc tot binele din lume ,sa ai parte de tot ce iti doresti !
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina

Ultima dată editat de nicolae68daniela; 28 iun 2017 at 17:58:03.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui nicolae68daniela:
corinnef (28 iun 2017), orhidee (29 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)
  #2825 (permalink)  
Vechi 28 iun 2017, 17:55:52
nicolae68daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Maria , draga am o veste buna , buna : am caine ......adica fac stii tu din aia , cum le zice ? Din aia de tot te laudai tu cu ei si eu te invidiam la maxim Pasi , soro , pasi dimineata 2 km , seara minim 4...
Te pup ca e tarziu
Wauu ,bravoooo pentru pasi !!!
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina
Acest membru apreciaza mesajul lui nicolae68daniela:
corinnef (28 iun 2017)
  #2826 (permalink)  
Vechi 28 iun 2017, 20:35:36
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Sa vezi ispita ...auzi tu ce miros imi sta in nas si nu pot scapa de el ardei umplut
Macar vegan sa il fac daca raw inca nu am gasit ceva sa il inlocuiasca (mi-e dor de gustul ala de ardei fiert cu sosul ala de bulion cum facea bunica
De la creier mi se trage
Acum gandesc cum as putea face umplutura sa ramana in ardei fara ou
Pupaceala dulce !
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
nicolae68daniela (28 iun 2017), orhidee (29 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)
  #2827 (permalink)  
Vechi 28 iun 2017, 21:15:03
nicolae68daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Sa vezi ispita ...auzi tu ce miros imi sta in nas si nu pot scapa de el ardei umplut
Macar vegan sa il fac daca raw inca nu am gasit ceva sa il inlocuiasca (mi-e dor de gustul ala de ardei fiert cu sosul ala de bulion cum facea bunica
De la creier mi se trage
Acum gandesc cum as putea face umplutura sa ramana in ardei fara ou
Pupaceala dulce !
Mamaä imi ploua in gura ,azi cand am venit acasa mirosea a ardei umpluti la vecina ,chiar ma gandeam ce buni ar fi ,mai ales ca aveam o foame de lup ,am facut repede o salata cu rosii si o ceasca de fasole rosie si m -am potolit.
Sa ne spui cum i -ai facut
Seara buna !
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina
  #2828 (permalink)  
Vechi 29 iun 2017, 06:24:22
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

mariaaaa, mai hai pe aici. chiar dacă eşti cu 0 la raport, măcar la o povestioară mai vino.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
orhidee (29 iun 2017)
  #2829 (permalink)  
Vechi 29 iun 2017, 06:50:26
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Eu am incercat simplitatea
Asta e cheia!!! Eu aici gresesc maxim!!! Combin alimentele...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (30 iun 2017), nicolae68daniela (29 iun 2017)
  #2830 (permalink)  
Vechi 29 iun 2017, 06:55:11
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
mariaaaa, mai hai pe aici. chiar dacă eşti cu 0 la raport, măcar la o povestioară mai vino.
"Am facut rost" de 10 minute si am intrat...
In continuare programul meu este cumplit... Acum ma pregatesc de concediu (15 iulie - 15 august)... Treaba e ca eu in doua saptamani trebuie sa-mi fac treaba pentru toata luna... altfel nu pot pleca... Practic eu nu am concediu de odihna platit...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (30 iun 2017), nicolae68daniela (29 iun 2017), Zoe (29 iun 2017)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, orhidee, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal slabit Daiana gdf Arhiva jurnale slabit 71 15 iul 2011 09:49:36
La multi ani orhidee! Slabuta La Multi Ani! 7 01 iun 2011 15:23:18
Ceaiuri pentru slabit sau pastile de slabit? Ioana88 Pastile slabit 10 06 mar 2011 22:53:56
Jurnal slabit vflori vflori Arhiva jurnale slabit 2 05 mar 2011 12:27:04
Jurnal slabit iulika97 iulika97 Arhiva jurnale slabit 30 21 aug 2010 04:11:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole