Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Zoe

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1001 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 10:22:26
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

ah, n-am ce reveni, di, sunt staţionară. m-am dat în bărci cu ocazia ruşilor şi am rămas acolo
dar de azi, back on tracks. trebuie, de altfel, să mă duc să-mi iau de mâncare, cam bate vântul în frigiderul meu.

soooo, ce mai veste-poveste?
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
anqutz (10 mar 2014), corinnef (12 nov 2014), marilo (10 mar 2014)
  #1002 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 11:31:42
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
ah, n-am ce reveni, di, sunt staţionară. m-am dat în bărci cu ocazia ruşilor şi am rămas acolo
dar de azi, back on tracks. trebuie, de altfel, să mă duc să-mi iau de mâncare, cam bate vântul în frigiderul meu.

soooo, ce mai veste-poveste?
Mai bine stationara decat moi, cu ingrasari. Nu imi pot imagina ziua in care o sa scad sub 90 si ma laudam ca am imaginatie bogata. Iar daca ma gandesc ca in 2010 cand mi-am facut jurnal aveam 89... Mai bine nu ma mai gandesc.

Jos din barci si hai inapoi pe cai sa-i calarim catre normoponderabilitate, baga food şoping, poate ma mai inspir si eu. Momentan mananc orez cu praz din lipsa de altele, desi orezul stiu sigur ca-mi blocheaza slabitul, fie el brun.

Te pup, sa ai un inceput de saptamana bun!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
corinnef (12 nov 2014), marilo (10 mar 2014)
  #1003 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 11:44:30
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Mai bine stationara decat moi, cu ingrasari. Nu imi pot imagina ziua in care o sa scad sub 90 si ma laudam ca am imaginatie bogata. Iar daca ma gandesc ca in 2010 cand mi-am facut jurnal aveam 89... Mai bine nu ma mai gandesc.

Jos din barci si hai inapoi pe cai sa-i calarim catre normoponderabilitate, baga food şoping, poate ma mai inspir si eu. Momentan mananc orez cu praz din lipsa de altele, desi orezul stiu sigur ca-mi blocheaza slabitul, fie el brun.

Te pup, sa ai un inceput de saptamana bun!
păi cam am ceva listă în cap: conopidă, neapărat, că am nişte parmezan de aruncat pe ea, şi vreau să încerc şi piureul de conopidă, toată lumea-l laudă. şi într-un ghiveci am de gând s-o pun. deci în plus: dovlecei, vreo vânătă, dacă mă îndur de bani, ardei, fasole verde, roşii (am găsit în piaţă ceva de dimensiune medie şi foarte gustoase, aproape ca de vară). verdeţuri, ce s-o nimeri; neapărat pătrunjel, am luat couscous pentru tabouleh.
la categoria proteine: brânză (de burduf sau mozzarella), peşte, pui, lapte bătut/iaurt. am avut în weekend pui la capac de la mama şi mi l-au halit musafirii
şi aş mai pofti nişte fructe, dar încă nu ştiu ce, să văd ce-mi face cu ochiul. sau mă potolesc, că şi-aşa n-am bani, şi scot o cutie de fructe de pădure/mure de la congelator. cu iaurt şi eventual fructoză, pot să-mi fac gustări pentru la serviciu, ca c'est une idee!

hug fata şi să-i dăm bice cu normo, că în stilul ăsta ne apucă vara, alte chinuri, alte depresii!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014)
  #1004 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 12:05:36
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


păi cam am ceva listă în cap: conopidă, neapărat, că am nişte parmezan de aruncat pe ea, şi vreau să încerc şi piureul de conopidă, toată lumea-l laudă. şi într-un ghiveci am de gând s-o pun. deci în plus: dovlecei, vreo vânătă, dacă mă îndur de bani, ardei, fasole verde, roşii (am găsit în piaţă ceva de dimensiune medie şi foarte gustoase, aproape ca de vară). verdeţuri, ce s-o nimeri; neapărat pătrunjel, am luat couscous pentru tabouleh.
la categoria proteine: brânză (de burduf sau mozzarella), peşte, pui, lapte bătut/iaurt. am avut în weekend pui la capac de la mama şi mi l-au halit musafirii
şi aş mai pofti nişte fructe, dar încă nu ştiu ce, să văd ce-mi face cu ochiul. sau mă potolesc, că şi-aşa n-am bani, şi scot o cutie de fructe de pădure/mure de la congelator. cu iaurt şi eventual fructoză, pot să-mi fac gustări pentru la serviciu, ca c'est une idee!

hug fata şi să-i dăm bice cu normo, că în stilul ăsta ne apucă vara, alte chinuri, alte depresii!
Dadada, incearca piureul de conopida, eu imi fac cel putin o data pe saptamana si-am incercat toate combinatiile posibile, ieri am mancat si cu un morcov si-un pastarnac mic pe langa conopida, cu o lingura de feta si una de unt. Excelent, nu-i duci dorul cartofului.

La faza cu rosiile m-ai atins, trebuie sa le analizez si eu, mi-e atat de dor de rosiile coeur de boeuf, trantesti langa ele niste vinete si o branza si ai o masa satisfacatoare.

Mai bine cu fructele de padure din congelator. Eu mi-am tot luat din Auchan coacaze, marea mea pasiune de copil care a crescut langa o "livada" de coacaze pe care le amestec cu ricotta/urda/iaurt si mai trec bazdacii cu dulciurile.

Dam bice, dar uite cate kile mai am numai pana la supra, desi ce bine suna supraponderal pe langa obez. Brr. Urat cuvant. Rimeaza cu orez, de care mananc eu. Coincidenta? Nu cred. Mi-am luat o rochita neagra cu fluturi rosii pentru la vara de la un SH, ar face bine sa ma incapa, altfel ma inchid in casa.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014)
  #1005 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 13:38:04
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Dadada, incearca piureul de conopida, eu imi fac cel putin o data pe saptamana si-am incercat toate combinatiile posibile, ieri am mancat si cu un morcov si-un pastarnac mic pe langa conopida, cu o lingura de feta si una de unt. Excelent, nu-i duci dorul cartofului.

La faza cu rosiile m-ai atins, trebuie sa le analizez si eu, mi-e atat de dor de rosiile coeur de boeuf, trantesti langa ele niste vinete si o branza si ai o masa satisfacatoare.

Mai bine cu fructele de padure din congelator. Eu mi-am tot luat din Auchan coacaze, marea mea pasiune de copil care a crescut langa o "livada" de coacaze pe care le amestec cu ricotta/urda/iaurt si mai trec bazdacii cu dulciurile.

Dam bice, dar uite cate kile mai am numai pana la supra, desi ce bine suna supraponderal pe langa obez. Brr. Urat cuvant. Rimeaza cu orez, de care mananc eu. Coincidenta? Nu cred. Mi-am luat o rochita neagra cu fluturi rosii pentru la vara de la un SH, ar face bine sa ma incapa, altfel ma inchid in casa.
păi îl încerc, ţi-am zis că toată lumea behăie că e bun. dacă tot am re-descoperit conopida, să-i dăm şi cu reţete noi, că e suficient de puţin calorică.
roşiile mele din piaţă sunt la vreo 6-7 lei kilogramul, decent pentru o săptămână. abia aştept să vină vara să pot să-mi iau cinci kile odată
mda, am şi eu multe fructe de pădure prin congelator, mai bine scot din ele, că şi-aşa n-am loc de altele. plus că până pe 16 sunt cu fondurile blocate prin absenţă, aştept leafa
depinde CÂT orez, că aşa, doar el prin sinea-i, nu cred că e atât de nociv. da, multe kile, şi? eu am unul şi nu-l dau jos de două săptămâni. adică l-am dat şi l-am pus la loc, de pofticioasă ce-am fost şi de împrăştiată cu banii. deci asta nu-i o scuză; ştii tu: pic cu pic se-adună gramele. şi în sus, dar şi în jos. ia, mai mult praz şi mai puţin orez! dixit!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
lidiuta (10 mar 2014), marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014)
  #1006 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 16:48:59
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


păi îl încerc, ţi-am zis că toată lumea behăie că e bun. dacă tot am re-descoperit conopida, să-i dăm şi cu reţete noi, că e suficient de puţin calorică.
roşiile mele din piaţă sunt la vreo 6-7 lei kilogramul, decent pentru o săptămână. abia aştept să vină vara să pot să-mi iau cinci kile odată
mda, am şi eu multe fructe de pădure prin congelator, mai bine scot din ele, că şi-aşa n-am loc de altele. plus că până pe 16 sunt cu fondurile blocate prin absenţă, aştept leafa
depinde CÂT orez, că aşa, doar el prin sinea-i, nu cred că e atât de nociv. da, multe kile, şi? eu am unul şi nu-l dau jos de două săptămâni. adică l-am dat şi l-am pus la loc, de pofticioasă ce-am fost şi de împrăştiată cu banii. deci asta nu-i o scuză; ştii tu: pic cu pic se-adună gramele. şi în sus, dar şi în jos. ia, mai mult praz şi mai puţin orez! dixit!
Cu conopida mi-am mai facut si blat de pizza, amestecata cu urda si ou si condimente. Mbine, un blat mai bleg, dar daca inchideam ochii si ma imaginam in Napoli, putea aduce cu un blat normal.

Pfuai de capul meu, eu vara mananc rosiile de la muma-mea din gradina, cat mai ieseam in fiecare dimineata din casa sa le ud si sa ma uit la ele sa vad nu s-o fi copt la lumina lunii. Abia astept. Hai ca m-ai facut sa ma entuziasmez pentru legume, e o treaba!

La asta cu banii empatizez, mi se pare ca dau prea mult pe mancare si ca totusi nu mananc tot ce-mi doresc, recunosc ca nu-s organizata in cheltuieli, trebuie trecut pe hartie ce si cum si facut meniuri si ales retete. Or veni si zilele astea.

Lasa ca dai tu kilul, chiar, ca acum vad ca esti asa aproape sa scazi sub BMI-ul de 30, te incurajez de pe margine, ca o majoreta obeza.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
corinnef (12 nov 2014), marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014), Zoe (10 mar 2014)
  #1007 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 18:53:45
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

păi hai cu leguma, că altfel n-ai cum da din pompoane, nu ştii ce le ţopăie majoretele pe la ăia pe la meciuri? roşiile din grădină sunt cea mai minunată invenţie de la pat şi baie încoace. eu mai ştiu şi castraveţii timpurii, şi puhoaie de fructe, şi ridichile de grădină. aveam şi noi grădină, maaaare, cu de toate în ea.

mmmm, biutiful, rezumă ea cu gura plină. omletă şi tabouleh - yammy!
mi-era o foame cruntă, dacă am înlocuit micul dejun cu 2/3 de banană . plus că a trecut mult peste ora mea de masă de seară, care dacă nu e pe la şase fac ca trenul!

aşa. să văd ce gătesc pentru mâine. ceva aripioare de pui am, şi o să le dau în fiert, apoi văd eu cum le organizez pentru mâine, ce mai pun lângă ele să le iau la muncă (deci exclus ceapă verde ). conopida o s-o fac mâine, că vreau să mănânc caldă.
să scot nişte fructe de pădure să se dezgheţe pentru gustările de mâine.
dimineaţă, dacă mă trezesc destul de devreme, încerc clătitele alea de ovăz şi banană, să vedem cum sunt. oricum trebuie să bag nişte carbo dimineaţa, că altfel leşin.

cât despre bani, cred că o să încep un excel cu cheltuielile pe mâncare, să-l pun aci. că nu se mai poate.

cum arată rochiţa ta cu flori roşii, dia?
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Zoe; 10 mar 2014 at 18:56:20.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014)
  #1008 (permalink)  
Vechi 10 mar 2014, 21:15:36
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
păi hai cu leguma, că altfel n-ai cum da din pompoane, nu ştii ce le ţopăie majoretele pe la ăia pe la meciuri? roşiile din grădină sunt cea mai minunată invenţie de la pat şi baie încoace. eu mai ştiu şi castraveţii timpurii, şi puhoaie de fructe, şi ridichile de grădină. aveam şi noi grădină, maaaare, cu de toate în ea.

mmmm, biutiful, rezumă ea cu gura plină. omletă şi tabouleh - yammy!
mi-era o foame cruntă, dacă am înlocuit micul dejun cu 2/3 de banană . plus că a trecut mult peste ora mea de masă de seară, care dacă nu e pe la şase fac ca trenul!

aşa. să văd ce gătesc pentru mâine. ceva aripioare de pui am, şi o să le dau în fiert, apoi văd eu cum le organizez pentru mâine, ce mai pun lângă ele să le iau la muncă (deci exclus ceapă verde ). conopida o s-o fac mâine, că vreau să mănânc caldă.
să scot nişte fructe de pădure să se dezgheţe pentru gustările de mâine.
dimineaţă, dacă mă trezesc destul de devreme, încerc clătitele alea de ovăz şi banană, să vedem cum sunt. oricum trebuie să bag nişte carbo dimineaţa, că altfel leşin.

cât despre bani, cred că o să încep un excel cu cheltuielile pe mâncare, să-l pun aci. că nu se mai poate.

cum arată rochiţa ta cu flori roşii, dia?
Eh, o sa fiu o majoreta plus-size. Leguma mea preferata e sfecla de zahar. Hai nu, si cartoful! Glumesc caci azi am fost cuminte, am facut-o si pe Jillian cu al ei 30 days sau mai degraba m-a facut ea pe mine. Prost mai stau cu oasele, ma tot incapatanez sa topai pana o pocni ceva, dar daca fac pilates si plimbari nu mi se pare ca fac ceva eficient.

Da, gradinile sunt raiul pe pamant, circula o poza pe net de zicea ca avem nevoie doar de carti si de-o gradina, sunt perfect de acord. Ah da, si de gramezi si cufere de bani ca sa ne putem intretine pasiunea fata de carti si gradini.

Suna bine cina ta, eu ma ingras si de la tabouleh, deci ma rezum la patrunjel. Hai ca ai fost organizata azi si sper ca iti duci toate planurile culinare la capat. Eu incercasem sa fac o reteta de tot circula doar cu banane si ou, dar fara ulei n-am reusit sa le fac, s-au lipit cu tot cu teflon scump sau Delimano sau ce tigai mai aveam eu pe aici.

Buna ideea cu Excelul, e de incercat si de speriat.

Iata rochita mai jos (si covorul murdar in jurul ei), e cu fluturi nu cu flori, nici nu-s prea rosii daca ma uit bine la ei, dar e genul meu, imi aminteste de albumul meu preferat de la trupa mea preferata si de-aia am cumparat-o (The Cure - Disintegration, desi nu m-a intrebat nimeni). Deci noah, imi cumpar haine ciudate din motive ciudate.

Te pup, seara productiva prin bucatarie!
Imagini ataşate
File Type: jpg Clipboard02.jpg (70,6 KB, 0 vizualizări)
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
marilo (10 mar 2014), rozica1965 (10 mar 2014)
  #1009 (permalink)  
Vechi 11 mar 2014, 09:43:41
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

foarte bune clătitele alea! nu mă dau eu în vânt după banană şi n-am avut ce face cu jumătatea rămasă, a trebuit s-o pun în umplutură, dar clătita în sine excelentă. n-au avut nevoie de nimic dulce, le-am hăpălit umplute cu fructe de pădure şi banană.
pentru prânz cuşcuş cu năut şi ras-el-hanout, iar la gustări iaurt grecesc cu fructe de pădure. cam sar calul la carbohidraţi, dar asta e tot ce am încropit dimineaţă în jumătate de oră.
diseară o bucăţică de creier pane, şi o să-mi fac ghiveci pentru mâine, plus nişte ciocănele luate ieri pe care nu ştiu cu ce să le fac, mă mai gândesc dacă solo (cu bere la cuptor şi piure de conopidă) sau în vreo mâncare/ciorbică. o să mai am creier, o vreme (a făcut mama un pachet mare), trebuie să găsesc garnituri pentru el

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Ah da, si de gramezi si cufere de bani ca sa ne putem intretine pasiunea fata de carti si gradini.

Suna bine cina ta, eu ma ingras si de la tabouleh, deci ma rezum la patrunjel. Hai ca ai fost organizata azi si sper ca iti duci toate planurile culinare la capat. Eu incercasem sa fac o reteta de tot circula doar cu banane si ou, dar fara ulei n-am reusit sa le fac, s-au lipit cu tot cu teflon scump sau Delimano sau ce tigai mai aveam eu pe aici.

Buna ideea cu Excelul, e de incercat si de speriat.

Iata rochita mai jos (si covorul murdar in jurul ei), e cu fluturi nu cu flori, nici nu-s prea rosii daca ma uit bine la ei, dar e genul meu, imi aminteste de albumul meu preferat de la trupa mea preferata si de-aia am cumparat-o (The Cure - Disintegration, desi nu m-a intrebat nimeni). Deci noah, imi cumpar haine ciudate din motive ciudate.

Te pup, seara productiva prin bucatarie!
ueeeei, ai făcut cu jillian! eu mai departe de chalene n-am curaj. hai-de, di-a, hai-de, di-a!
mie-mi zici cu grămezi de bani?! mai am 18 lei până la leafă (16.03)
haidi, bre, cum să te îngraşi de la tabouleh? cu două linguri de cuşcuş în el? aloooo, doamna! lăsaţi orezul .
nu mi s-a lipit clătita, fără ulei fiind, dar am o tigăiţă minunată care e cam teflonată de fel, şi ouăle ochiuri tot acolo le fac. e adevărat că acum vreo trei dăţi am făcut în ea ochiuri pentru dragul şi am dat două pufuri de ulei de măsline într-însa, dar de-atunci s-au perindat multe ouă pe-acolo.
eu dimineaţă pe drum mă gândeam la rochiţa ta cu fluturi (fluturi, da, ai spus de prima dată, dar eu ieri am stat o oră şi-am descărcat wallpaper-uri cu flori, deci...) roşii şi-mi suna în cap diane de la therapy, deci da
să faci bine să încapi în ea, ca să ne putem vedea ca doo doamne, până atunci poate-mi găsesc şi eu vreo rochiţă anşeeaaa, de să mă uit la ea şi să ferec uşa frigiderului
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
rozica1965 (11 mar 2014)
  #1010 (permalink)  
Vechi 11 mar 2014, 17:59:30
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

nem ghiveci, mi s-au stricat morcovii din cămară
iar creierul l-am mâncat cu castravete, că dacă mai anvizajam şi nişte conopidă cu lapte, adios scădere la cântar. cam calorică ziua de azi, încet-încet s-au adunat.
mâine md cu fulgi de ovăz, seminţoase şi fructe mici şi roşii, plus lapte bătut. la prânz creier pane cu... cred că o salată de crudităţi murate. iar seara piure de conopidă cu vreo două ciocănele fierte şi date un pic la cuptor. gustări de măr şi migdale.
aş face iar un clafoutis, că mai am migdale. sau pun un amestec de făină de migdale şi de ovăz în loc de făină, n-ar trebui să fie rău...
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
rozica1965 (11 mar 2014)
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole