Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal deyuk

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 10:52:38
deyuk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Dukan
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnal deyuk

Buna dragele mele Slabute! Ma bucur ca in sfarsit am gasit un loc unde, sper eu, sa am parte de tot suportul si motivatia de care am nevoie pentru a deveni si eu o adevarat Slabuta!!
Dar sa o iau cu inceputul... Numele meu e Andreea si sunt eleva in clasa a 10(mai nou, hihi). De cand ma stiu am fost mai plinuta, dar eram impacata cu asta<aici intervine si faptul ca...aveam persoane care ma placeau exact asa cum aratam, la baietzi ma refer>. Dar vremurile se schimba si am ajuns sa cantaresc, dupa sarbatori, la cei 172 cm ai mei (acum aproximez, pe vremea aia nu exista cantar la mine in casa) aproximativ 80kg. Am fost ok pana in momentul in care am observat ca nu se mai aseaza bine pe mine nici o haina!! Groaznic groaznic!! Dar adevarul era ca nu faceam nimic in aceasta privinta. Si totusi, anul asta, prin mai, a intrat in viata mea Cristi(nu stiu cum sa va explic... e un fel de iubit. E mai complicat). E adevarat ca el a fost cel care a facut primul pas(asa bolovan cum eram). Si de atunci, fara sa vreau in mod special, am inceput sa slabesc renuntand la paine dulciuri si prajeli. Si asa am ajuns intr-un timp relativ scurt(2 sapt) la 76 kg(atunci m.am cantarit prima data. Si imi era foarte rusine de mine!). Si cum cu Cristi ma vad o luna da, una nu(asa e serviciul lui), am zis ca ar fi bine venita o schimbare la mine... Si asa, in luna iunie am slabit 6 kg. Defapt primele 4 kg le-am slabit intr-o slaptamana mancand numai biscuiti Dita(1 pachetel de 80 g/zi) si o fructa. Adica infometare, in mare parte. In urmatoarea perioada am inceput sa mananc iar fulgi de porumb cu iaurt, combinati cu biscuiti Diata si fructe si uite asa am dat jos numai 2 kg. Dar Cristi s-a intors si cand m-a vazut...oh privirea aia<care e un fel de motiv sa merg mai departe> mi-a placut atat de mult si ma simteam atat de bine incat am zis ca trebuie sa continui. Din pacate, toata luna august am ramas la 70 kg. Si totusi, 70 kg nu e o greutate laudabila. Dar pana pe 22.08 nu am facut nimic in aceasta privinta(incepusem chiar sa pap mamaliga si cate o gura de tort o data la 2/3 zile, ceea ce nu ma caracteriza). De miercurea trecuta m-am apucat de regimul Dukan si in cele 5 zile de atac am slabit 4 kg(nu am trisat absolut deloc) si asa am ajuns la cele 66 kg(de care pot spune ca sunt f mandra pt ca niciodata nu am mai cantarit atat de putin). Si acum continui cu faza a 2-a. Cu toate ca imi doresc sa ajung la 60 kg, m-as multumi daca pana la inceperea scolii as ajunge la 65... si pana la ziua mea(1 noiembrie) sa ajung si la 60 si sa ma pot mentine asa pana vara viitoare cand poate, cu voia domnului o sa mai slabesc 5 kg(sa ajung la 55). Ah, fetelor, sper ca nu v-am plictisit prea tare.
Lasand la o parte faza cu slabitul, ma consider o persoana sociabila si destul de amuzanta. Imi place sa zambesc si sa fac si alte persoane sa zambeasca. Sunt o familista convinsa si ador sa fac cumparaturi(acum mai mult ca niciodata pt ca am scazut de la marime la alta hihi).

Va pup mult si sa doresc toturor sa ajungeti cat mai usor si cat mai repede la greutatea dorita si uratele alea de kg sa nu se mai atinga de voi!!!!
deyuk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 11:36:40
deyuk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Dukan
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Uitati si meniul de astazi:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Piept de pui la gratar, 50g - 66 calorii, 11.3 proteine, 1.8 grasimi, 29.8 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 285.7 sodiu, 0 zaharuri
Salata de varza, 365, 50g - 30 calorii, 0.7 proteine, 1.7 grasimi, - colesterol, 2.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 200 sodiu, - zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Tarate de ovaz, 15g - 37 calorii, 2.6 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 9.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.2 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:00
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 160g - 108 calorii, 19.7 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 6.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 277 calorii, (mic)36.1 proteine, (mic)5.3 grasimi, 29.8 colesterol, (mic)28.3 carbohidrati, 6.2 fibre, 496.3 sodiu, 5.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1500 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1500 calorii
deyuk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 11:39:50
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Citat:
Anterior postat de deyuk Vezi mesajul
Buna dragele mele Slabute! Ma bucur ca in sfarsit am gasit un loc unde, sper eu, sa am parte de tot suportul si motivatia de care am nevoie pentru a deveni si eu o adevarat Slabuta!!
Dar sa o iau cu inceputul... Numele meu e Andreea si sunt eleva in clasa a 10(mai nou, hihi). De cand ma stiu am fost mai plinuta, dar eram impacata cu asta<aici intervine si faptul ca...aveam persoane care ma placeau exact asa cum aratam, la baietzi ma refer>. Dar vremurile se schimba si am ajuns sa cantaresc, dupa sarbatori, la cei 172 cm ai mei (acum aproximez, pe vremea aia nu exista cantar la mine in casa) aproximativ 80kg. Am fost ok pana in momentul in care am observat ca nu se mai aseaza bine pe mine nici o haina!! Groaznic groaznic!! Dar adevarul era ca nu faceam nimic in aceasta privinta. Si totusi, anul asta, prin mai, a intrat in viata mea Cristi(nu stiu cum sa va explic... e un fel de iubit. E mai complicat). E adevarat ca el a fost cel care a facut primul pas(asa bolovan cum eram). Si de atunci, fara sa vreau in mod special, am inceput sa slabesc renuntand la paine dulciuri si prajeli. Si asa am ajuns intr-un timp relativ scurt(2 sapt) la 76 kg(atunci m.am cantarit prima data. Si imi era foarte rusine de mine!). Si cum cu Cristi ma vad o luna da, una nu(asa e serviciul lui), am zis ca ar fi bine venita o schimbare la mine... Si asa, in luna iunie am slabit 6 kg. Defapt primele 4 kg le-am slabit intr-o slaptamana mancand numai biscuiti Dita(1 pachetel de 80 g/zi) si o fructa. Adica infometare, in mare parte. In urmatoarea perioada am inceput sa mananc iar fulgi de porumb cu iaurt, combinati cu biscuiti Diata si fructe si uite asa am dat jos numai 2 kg. Dar Cristi s-a intors si cand m-a vazut...oh privirea aia<care e un fel de motiv sa merg mai departe> mi-a placut atat de mult si ma simteam atat de bine incat am zis ca trebuie sa continui. Din pacate, toata luna august am ramas la 70 kg. Si totusi, 70 kg nu e o greutate laudabila. Dar pana pe 22.08 nu am facut nimic in aceasta privinta(incepusem chiar sa pap mamaliga si cate o gura de tort o data la 2/3 zile, ceea ce nu ma caracteriza). De miercurea trecuta m-am apucat de regimul Dukan si in cele 5 zile de atac am slabit 4 kg(nu am trisat absolut deloc) si asa am ajuns la cele 66 kg(de care pot spune ca sunt f mandra pt ca niciodata nu am mai cantarit atat de putin). Si acum continui cu faza a 2-a. Cu toate ca imi doresc sa ajung la 60 kg, m-as multumi daca pana la inceperea scolii as ajunge la 65... si pana la ziua mea(1 noiembrie) sa ajung si la 60 si sa ma pot mentine asa pana vara viitoare cand poate, cu voia domnului o sa mai slabesc 5 kg(sa ajung la 55). Ah, fetelor, sper ca nu v-am plictisit prea tare.
Lasand la o parte faza cu slabitul, ma consider o persoana sociabila si destul de amuzanta. Imi place sa zambesc si sa fac si alte persoane sa zambeasca. Sunt o familista convinsa si ador sa fac cumparaturi(acum mai mult ca niciodata pt ca am scazut de la marime la alta hihi).

Va pup mult si sa doresc toturor sa ajungeti cat mai usor si cat mai repede la greutatea dorita si uratele alea de kg sa nu se mai atinga de voi!!!!
Buna.


Eu inteleg ca vrei sa fii slaba , oricine vrea , insa trebuie sa te gandesti ce sa faci sa NU ajungi iar la 80

Sper ca meniul ala NU e pe toata ziua , caci daca e esti la limita infometarii,, iar apoi , cand renunti la dieta si mananci sau cand renunti la dieta si incerci sa slabesti fara o sa ai o perioada luuunga de timp stagnand

Psrima ddata am citit gresit si am inteles ca vreo sa dai 10 kg intr-o luna , my bad!!
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done




Ultima dată editat de Alexik; 28 aug 2012 at 11:43:50. Motiv: Meniu
  #4 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 14:09:29
deyuk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Dukan
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Ba da, e pe toata ziua din pacate. De mult eu am renuntat si la a 3-a masa. Si sincer, nu mi-e foame. Ma simt plina. Stiu ca am mancat cam putin, dar mai mult nu pot.
deyuk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 15:39:29
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Citat:
Anterior postat de deyuk Vezi mesajul
Ba da, e pe toata ziua din pacate. De mult eu am renuntat si la a 3-a masa. Si sincer, nu mi-e foame. Ma simt plina. Stiu ca am mancat cam putin, dar mai mult nu pot.
Numai 200 de calorii E EXTREM DE PUTIN.Mananca alune , nuci , astea au f multe calorii pe suta de grame.

Crede'ma , mai poti , creierul nu vrea crezand ca asa slabesti.

Eu-ti zic din experienta mea , am 3 ani de cand ma chinui sa slabesc , diete , infometare (aproape) , dieta cu apa!!! , binge eating.. am o istorie cam urata ...dar finalul , care e foarte aproape ..e extraordinar.

Si nu , nu tin nici o dieta.

Cristi (numele asta-mi aminteste de-un fost colegcu care ma tachinam ) te va place avand corpul fara piele lasata , tonifiata si tot asa
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #6 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 15:48:53
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Citat:
Anterior postat de deyuk Vezi mesajul
Uitati si meniul de astazi:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Piept de pui la gratar, 50g - 66 calorii, 11.3 proteine, 1.8 grasimi, 29.8 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 285.7 sodiu, 0 zaharuri
Salata de varza, 365, 50g - 30 calorii, 0.7 proteine, 1.7 grasimi, - colesterol, 2.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 200 sodiu, - zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Tarate de ovaz, 15g - 37 calorii, 2.6 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 9.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.2 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:00
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 160g - 108 calorii, 19.7 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 6.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 277 calorii, (mic)36.1 proteine, (mic)5.3 grasimi, 29.8 colesterol, (mic)28.3 carbohidrati, 6.2 fibre, 496.3 sodiu, 5.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1500 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1500 calorii
Buna Andreea,
bine ai venit!
Daca acesta este un meniu normal ptr. tine te pui in pericol, asta depaseste orice limita...e super infometare!
Este obligatoriu sa incetezi acest gen de comportament alimentar...adauga fructe, legume, carne slaba fara piele de pui\curcan, seminte, nuci...cereale integrale, lactate ce au continut mic de grasime!
E obligatoriu sa cresti nr de calorii din meniul tau zilnic pana la 1200-1300 de calorii.
Bafta si multa sanatate, daca continui asa te imbolnavesti!
Ema
__________________
  #7 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 16:46:16
deyuk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Dukan
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Fetelor, ma bucur ca ma certati si ca imi spuneti ca nu imi fac bine!! Multumesc!!!(Nu ca nu mi-ar spune si parintii...) Sincer, mi-atio dat de gandit... Nu vreau sa slabesc si in acelasi timp sa imi distrug sanatatea. Voi incerca de maine sa incep sa imi maresc treptat numarul caloriilor pe care le mananc...

Am uitat sa va spun. Tin regimul Dukan(sunt in faza a 2-a) si e permis sa mananc numai legume+proteine .


Si Alexik, el ma placea cand eram cat casa...nu imi fac griji din cauza asta. Pur si simplu acolo mi.am gasit motivatia .

Acum dragele mele, ma duc afara pentru putina miscare.
Voua va place sa alergati?
deyuk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 17:34:10
deyuk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 iul 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Dukan
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Mda, rusine sa imi fie. M-am tot uitat pe forum si am uitat ca trebuie sa mai ies si afara! Dar gata, acum chiar ma duc sa zburd putin prin livada.
deyuk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 19:13:30
annamarialove's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 160cm, 63.5kg
Mesaje: 241
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Pune mana si mananca !!! o sa iti distrugi metabolismul, n-o sa mai poti sa mai slabesti niciun gram si o sa te ingrasi dublu, doar nu asta vrei nu ? vrei sa ai piele lasata si Doamne fereste vreo boala la stomac?? mananca sanatos si fa sport. minim 1000de kcal pe zi luate din lucruri sanatoase: bea lapte, cereale, oua, legume, fructe, carnita de pui sau peste pe gratar... ai atatea lucruri de unde sa alegi si tu fix alegi sa te infometezi!!! nu e deloc bine.
de maine incearca sa ridici nr de kcal la minim 1000 din minim 5 mese pe zi:3 principale si 2 gustari, fa sport si se vor vedea rezultate.
__________________
Jurnalul meu - http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ria-11805.html
Do not reward yourself with food, you are not a dog !!!
  #10 (permalink)  
Vechi 28 aug 2012, 20:03:59
Shania's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: RO, Romania
Vârsta: 34
Dieta: SPORTul - Cea mai buna dieta! :)
Date: 158cm, 98.6kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnal deyuk

Buna seara, Andreea!


Un sfat cat se poate de prietenesc... pune mana si mananca, nu te infometa. Esti prea tanara si-ti supui organismul la infometare. E suficient sa renunti la dulciuri, prajeli, sucuri si sa faci SPORT! Stii ce misto e sa ai burta plina c-o salata si ceva carnita usoara pe langa si sa fii capabila apoi sa faci miscare fara sa te ia cu ameteli din cauza ca ti-e burta goooaaalllaa??
Nu conteaza ca tii dieta X si azi ai o zi in care tre` sa mananci numai ''apa, paie si bataie''... si te simti satula... te simti o zi, doua, dar vei claca.

Te pup!
Si s-auzim de bine!
Tine cont de sfaturile fetelor... daca mananci, chiar se poate slabi... dar depinde ce mananci.
__________________
''Daca tu nu ai grija de corpul tau, cum poate corpul tau sa aiba grija de tine?''


Shania, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Shania, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1228 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, andreea, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole