Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Suzi ^_^

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 20 aug 2013, 13:44:25
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnal Suzi ^_^

Buna! Deci m-am gandit sa incep si eu un jurnal aici.
Eu sunt Suzi [Suzana] am 15 ani, olteanca. Sunt noua pe aici dar site-ul il stiu demult.
Pai.. am 1.69 si 58 de kg, dar vreau sa ajung la 55, cam asta e greutatea care mi-am dorita mereu. Problema la mine e ca mai am cativa colacei pe burta si mai multa grasime pe picioare mai ales.
Lupta cu kg am inceput-o prin toamna lui 2011, cand pe atunci ajunsesem la 80 de kg la doar 11 ani... Am tinut o dieta disociata care din pacate nu s-a sfarsit bine caci mi-a slabit sistemul imunitar si am facut pneumonie. Dar totul s-a rezolvat.
Ideea e ca dupa, in 2 ani, am mancat cum numeam eu 'normal' pe atunci si am pus la loc, ajunsesem in septembrie 2012 inapoi la vreo 70 de kg, deci ma ingrasasem iar.
Stiti cum e, vezi ca 'ah, am 60 de kile acu.. a, am 64, lasa ca n-are nimic..' si pana la urma se strang usor usor.
Asa ca m-am apucat sa fac sport cum nu facusem toata viata pana atunci. A fost mai greu ca apoi a venit iarna si am incetinit cu slabitul. Dar in fine, cam din octombrie 2012 pana acum am facut sport de mai multe ori pe saptamana + dieta. Dar desigur ca am avut multe scapari, pauze, am fost stresata ca am avut si examene, invatat etc.
Intr-un final am ajuns la 58 de kg[greutatea actuala] si stiu ca e cam de ajuns..Dar sunt de parere ca e mai bine sa ai cu cateva kg in minus fata de greutatea ideala, in caz ca vreodata poate mai pui 1-2kg, si no sa se vada asa mult in felul asta.
Sper ca pana in maxim octombrie [nu ma grabesc] sa ajung la 55 de kg.
Ce ma intereseaza mai mult e sa diminuez cat mai mult grasimea de pe picioare si fund desigur.
De aceea de vreo 2 saptamani ma duc si la o sala foarte buna. Acolo, pana acum, am facut mai mult la banda de alergat vreo 30 de minute la fiecare sedinta. Si am mai fost si pe la sauna de vreo 2 ori, ca e inclusa in abonament.
La sala nu-mi place sa stau jos la bibicleta, nici la stepper... prefer sa alerg pe banda.

Deci banuiesc ca aici voi scrie ceea ce mananc si ce sport fac nu? Azi am zi libera de la sport caci ieri am fost la sala [ma duc de 3 ori pe saptamana]
Asa ca azi poate doar voi dansa pe aici si exercitii usoare.
Pana acum am mancat de dimineata niste fructe[ o para, struguri, cateva prune], la pranz varza calita si o gura mica de gem de afine apoi o felie foarte mica de paine neagra feliata pe care am pus pate vegetal de masline si pe deasupra castravete taiat.
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui chibiusaify:
lavinia elena (20 aug 2013), rosadeni (29 aug 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 20 aug 2013, 13:53:30
alke's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Hei draguto!Bun venit pe aici! Si eu am o sora de varsta ta!! Nu crezi ca e cam putin ce mananci?Ti se va inceti metabolismul asa si pe termen lung nu vei mai reusi sa slabesti asa de mult ci din ce in ce mai putin.
De ce nu alergi pe afara?(strada..stadion.?) Eu am slabit si slabesc mult alergand seara 30 de minute si putin cardio de pe net..stiu ca imi spunea prof de sport ca el nu e prea de acord cu sala si aparatele de fitness caci dupa ce renunti..ca na,totusi odata s'odata nu vei sta toata viata in sala de sport..slabesc muschii si te ingrasi(ceva de genul spunea)..si oricum alergatul afara e mult mai frumos..te si relaxeaza mai ales ca imediat incepe scoala.
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 20 aug 2013, 14:34:27
040489's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Buna Suzi! Bine ai venit. Banuiesc ca asta nu e tot ce mananci astazi....ca e foarte putin. Vezi ca felia aia foarte mica sa aibe data viitoare peste 25 g. macar o felie normala sa mananci. In rest, parerea mea e ca lipsesc multe din meniul tau...carne,lactate,salata...Astept sa pui un meniu complet. Cu 3 mese si 2 gustari.
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1253 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 737 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 21 aug 2013, 07:58:12
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

buna suzi ! la varsta ta ai arderile ff rapide pt ca esti inca in crestere .. ai mare grija sa nu te imbolnavesti mancand asa putin ! nu iti fie frica daca mananci mai mult dar sanatos asta conteaza ... trb sa ii oferi organismului toti nutrientii necesari .. altfel el nu va da rezultate si te vei infometa degeaba

uite cateva articole pe care sper ca le`ai citit inainte
Cura de slabire sanatoasa - Slabute.ro
Dieta + Sport = Rezultate - Slabute.ro
Principii generale în regimurile de slăbit - Slabute.ro
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #5 (permalink)  
Vechi 21 aug 2013, 20:24:53
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Hei!
Nu e tot ce mancasem in acea zi, abia trecuse pranzul. Eu nu ma infometez niciodata.. Mi-ar fi mila de organism sa-l infometez Mai iau un fruct ceva si tot nu stau nemancata .. Nu prea am fost multumita de ce am mancat in ziua asta..
Paii meniul de azi cam ar fi asta:
1. Mic dejun: 2 prune mici, Baton Musli cu nuci, Iaurt 0,1% grasime cu fulgi de ovaz si 2 pere.

--Gustare--: Seminte de floarea soarelui raw, 2 pere

2. Pranz : O felie de rosie [o gasisem pe masa ramasa]
Piept de pui (vreo 170g) cu salata de vinete[fara maioneza]

--Gustare--: Struguri si muulte prune. prunele nu sunt asa zemoase, adica bine facute sau mari.

3. Cina: Piept de pui (mai ramasesera vreo 20g)
O felie de paine neagra cu pate vegetal de masline, pe deasupra cu castravete. (sunt obsedata de asta)
siiii...
2 CLATITE. [fara oua in compozitie] una cu mere si una cu miere.
Stiu x_x foarte proasta alegere, mai ales ca era seara. M-am simtit deja extrem de prost dupa ce le-am mancat.. Ma enervase o chestie minora si le-am luat repede... Macar n-au avut oua... Dar oricum am avut apoi impresia ca mi-am stricat tot regimul fiindca le-am mancat. dar dupa mi-am revenit ca am mers la sala

Sport: 40 minute pe banda de alergat, cu 3 minute incalzire mers usor, si 3x pauze de cate 3 minute mers usor. In rest vitezele au fost de 8.5, 9 si 10.

Cam multe fructe stiu.. Ne-a dat tataie fructe cat pentru un an si ma tenteaza Zilele viitoare o sa incerc sa evit sa mananc asa multe, si desigur de dulce dulce nu ma mai ating cel putin o saptamana..
Sincer dupa atata lupta cu kg, a inceput sa-mi fie scarba de orice tip de carne, mai ales de pieptul de pui. De aia nu prea mai mananc carne/peste decat de vreo 2 ori pe saptamana.. Dar in schimb mananc soia :X lapte, branza dietetica dar mai rar, oua, nuca de cocos etc etc.
In meniul de ieri au lipsit mai multe fiindca m-au luat repede parintii cu hai la tara si acolo nah nu prea am avut din ce alege, n-am fost in 'mediul' meu.

Multumesc tuturor de sfaturi.
Am fost sa alerg si pe afara.. Dar singura nu mai imi vine.. plus ca daca alerg afara mi se pare ca nu tin viteza bine si alerg prea incet cateodata, asa alergand pe banda vad ce viteza ce timp si sunt mai sigura, plus ca pot avea o sticla de apa langa mine si sa fac pauza cand obosesc, sa beau, mai ma sterg cu prosopul.. lucruri care nu le pot face alergand afara. Oricum acum incepe scoala si o n-o sa ma mai duc asa des la sala, cred ca maxim de 2 ori pe saptamana. Dar in schimb am de mers jumatate de ora zilnic la dus si la intors la fel, pana la liceul meu. [sunt a 9a ieee]. Deci o ora de mers fac tot fac asigurat in fiecare zi.

Ca de final.. cum vi se pare meniul meu de azi? Astept pareri/sfaturi/critici orice e bun :3
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 22 aug 2013, 18:19:22
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Asa.. meniul meu de astazi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 19:04
Pere, 60g - 35 calorii
Struguri, 150g - 104 calorii
Lapte semidegresat 1,5% grasime, Pilos, 50ml - 23 calorii
Apa plata, 250ml - 0 calorii

Gustare 1, ora 19:05
Fulgi de ovaz, 20g - 78 calorii
Paine neagra feliata, Dobrogea, 20g - 44 calorii
Pateu vegetal cu masline, Mandy, 40g - 115 calorii
Pere, 30g - 18 calorii

Prânz, ora 19:09
Legume inabusite, 110g - 44 calorii [dovlecei, ardei gras, vinete etc]
Apa plata, 250ml - 0 calorii

Gustare 2, ora 19:05
Porumb fiert traditional, 150g - 150 calorii
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Struguri, 30g - 21 calorii
Pere, 30g - 18 calorii
Prune rosii, 30g - 15 calorii

Cina, ora 19:08
Apa plata, 250ml - 0 calorii
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 150g - 29 calorii
Salata de varza simpla, 100g - 41 calorii
Soia felii bio, Onix, 130g - 362 calorii

Gustare 3, ora 19:10
Apa plata, 250ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1097 calorii

Sper ca nu are nimic ca l-am pus asa.. Azi am incercat sa nu mai mananc asa multe fructe ca daca exagerez cu ele nu ma ajuta deloc la slabit, am patit-o. Ignorati orele ca nu sunt corecte de obicei micul dejun il iau pe la 8-9 dimi, gustarica pe la 10-11, pranzul pe la 1-2, a 2a gustare pe la 4 si cina pe la 6-7.
In timpul scolii o sa iau cina pe la 8 seara ca atunci vin acasa x_x Sii se apropie iar luni si o sa ma cantaresc, doamne ajuta sper sa am sub 57.9 kg. Oricum nu am lasat ca o cina gresita de ieri sa-mi dea peste cap regimul, cum facusem mai demult. Cum se zice, esti in avantaj dar pierzi o lupta spre sfarsitul razboiului, inca ai sansa sa-l castigi daca te aduni.
Azi a fost zi libera de sport, maine ma duc la sala sa alerg :3
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de chibiusaify; 22 aug 2013 at 18:22:53.
  #7 (permalink)  
Vechi 23 aug 2013, 20:26:10
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Deci meniul de azi:

Mic dejun: albus de ou, rosie, un pic de snitel de soia fiert.
dupa un pic mai tarziu: struguri, 2 pere mici
gustare: porumb

Pranz: Ciorba de fasole, castravete , rosii cherry, snitel de soia
gustare: mar, pepene rosu

Cina: O felie de paine neagra cu pate vegetal de masline si cu castravete deasupra
snitel de soia
porumb fiert [jumate din unul intreg]
rosii cherry

Sport: Am mers cam o ora in ritm normal, o plimbarica usoara ^^ maine sala

Mie mi se pare ca am mancat destul si nu m-am infometat deloc.. deci caloriile de azi au iesit foarte putine, nu stiu de ce >.< Oricum organismul meu reactioneaza mai bine daca mananc carbohidranti.. si de carne, piept de pui, mi s-a luat cu desavarsire, nu mai vreau sa vad.. ca mananc de un an mereu piept de pui, sau ficatei si chiar ca ti se ia dar ca sa nu duc lipsa de proteine o sa mai mananc cate un ou, soia, si zilele viitoare peste.
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 24 aug 2013, 16:24:44
tynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 18 iun 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 60.1kg
Mesaje: 576
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Buna Suzi !
Meniul de ieri a fost foarte bun ! Sper ca ai depasit 1000 kcal, chiar si mai mult, pentru ca esti in crestere si organismul tau are nevoie de minim 1000-1200 kcal.

Acel pate vegetal nu este bun pentru nimic, este plin de substante artificiale, coloranti, si substante cancerigene, si nici nu iti ofera nutrienti . Si mie imi placea foarte mult, dar am renuntat la el.

In rest, felicitari pentru meniu !
__________________
Disciplina : Nu renunta la ceea ce vrei cel mai mult pentru ceea ce vrei acum .
Jurnal tynna
  #9 (permalink)  
Vechi 24 aug 2013, 19:44:11
chibiusaify's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2013
Locaţie: Slatina, Romania
Vârsta: 25
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Citat:
Anterior postat de tynna Vezi mesajul
Buna Suzi !
Meniul de ieri a fost foarte bun ! Sper ca ai depasit 1000 kcal, chiar si mai mult, pentru ca esti in crestere si organismul tau are nevoie de minim 1000-1200 kcal.

Acel pate vegetal nu este bun pentru nimic, este plin de substante artificiale, coloranti, si substante cancerigene, si nici nu iti ofera nutrienti . Si mie imi placea foarte mult, dar am renuntat la el.

In rest, felicitari pentru meniu !
Multumesc ! Am incercat si eu sa renunt la el acum vreo 2 luni dar m-am intors La naiba cu ziua cand mama a cumparat primul pate de genul

Asa.. meniul de azi :

1.Mic dejun: -Cereale Musli [fulgi de ovaz si fructe deshidratate] cu lapte ---n-a fost un castron plin--
-natural snack [alune, strafide, migdale]- doar un pic
-un mar
-pepene rosu [ o felie]
-juma de felie de snitel de soia
-cateva boabe de struguri
(am facut o pauza intre fructe si restul]

fara prima gustare m-am trezit la 9 si pana am mancat s-a facut 10 jumate

2.Pranz: -jumate de felie paine neagra cu pate vegetal masline +castavete [mda x_X]
-ardei umpluti cu soia si orez [doar unul maricel]
-ciorba de fasole
-snitel de soia fiert
-un castravete mic
-rosii cherry cateva

gustare: -pepene rosu
-natural snack`u cu alune migdale etc

cina: rosii cherry, castravete
-porumb fiert
-jumate de felie de paine neagra cu miere

gustare [pe la 8] : cateva boabe de struguri si 2 pere foarte micute si nu prea dulci. [am mancat asta dupa ce am venit de la sala]

iar la sala: 25 de minute pe banda de alergat, dar de data asta au fost vitezele mai mari [8.7, 9, 10] -- 360 de calorii

maine pauza cu sala, aleluia :3 dar compensez luni si alerg mai mult si azi am depasit 1000 calorii, sunt asa fericita inainte ma straduiam sa nu fac prea multe si acu vreau sa fac )

ah scoala se apropie , mai sunt 3 saptamani, nu-mi vine sa cred x.x trec a 9a si am emotii ca-s mototoala si timida increderea in sine e cheia. cred.
chibiusaify, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1887 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1370 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de chibiusaify; 24 aug 2013 at 19:46:17.
  #10 (permalink)  
Vechi 25 aug 2013, 18:05:32
tynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 18 iun 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 60.1kg
Mesaje: 576
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Suzi ^_^

Imi place cum mananci ! Chiar am vrut sa te intreb daca ai mancat fructele odata cu restul la micul dejun, dar am vazut ca ai facut pauza intre ele . Nu e bine sa le mananci imediat dupa masa .

Iar din nou, acel pate vegetal ar trebui sa nu mai existe niciodata, dar niciodata ! Spunei mamei tale sa nu-ti mai cumpere si gata. Eu daca nu am acasa, nu ma tenteaza. De fapt, dupa ce am citit despre el, nu ma mai tenteaza deloc. .

Si incearca sa depasesti 1100-1200 kcal / zi. Mai bine mananci mai multe calorii, pe care le iei din alimente sanatoase, decat sa te infometezi. Si cu 1200 kcal slabesti foarte bine, faci si sport si se duc kilogramele. Nici nu mai revin in graba.
In rest, felicitari inca odata !

Cat despre liceu, nu te stresa. Liceul este cea mai frumoasa parte a adolescentei! Si eu incep facultatea in toamna, si am emotii, dar sper ca va fii bine !
Pupici !
__________________
Disciplina : Nu renunta la ceea ce vrei cel mai mult pentru ceea ce vrei acum .
Jurnal tynna
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit, suzi, ^_^

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole