forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Zoe 18 mar 2020 08:32:07

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449799)
Stiu ca am mai vorbit despre asta, dar acum o cred mai mult decât oricând:exista o dieta pentru fiecare. Si nu ma refer la slabit, ci la functionat. Fiecare avem alimente care nebpriesc sau care nu, care pe noi ne slabesc pe altii ii ingrasa, care noua ne fac bibe si altora rau, etc.

aleluia!!! mulțumesc c-ai scris asta, sper să te audă cât mai multă lume! >:D< :)

Citat:

Anterior postat de Q88 (Post 1449801)
De ani de zile: iaurt cu fulgi de ovăz. Mă gândesc că dacă aș mânca mai mult dimineața, poate nu mai rup frigiderul seara.
Trebuie să inversez cumva.

luând în calcul ce scria fluturaș mai sus, spun doar despre mine: md-urile subțiri sau prea carbohidrate mă bagă în priză pentru tot restul zilei cu mâncatul. dacă mănânc preponderent proteine cu grăsimi, eventual chiar un mic dulce la final, sunt fericită până după ora prânzului, mi se face foame târziu și suportabil, iar seara mi-e mai ușor să mă amăgesc cu gândul la ceva consistent peste 8 ore.

butterfly30 18 mar 2020 22:44:26

Re: jurnal de fluturas
 
Ieti nu mai stiu ce am mâncat, au fost 3 mese lowcarb, ultima pe la 9, de stress si oboseala

Azi
M1. Chec lowcarb
M2. Bors de gaina, cârnați de casa picanti, o lingura de frisca cu Green sugar in cafea, o pruna uscata

butterfly30 18 mar 2020 23:39:09

Re: jurnal de fluturas
 
40 minute de bicicleta, m-a doborat somnul, ma culc. Sper sa ot dormi. :(

lidiuta 20 mar 2020 08:37:23

Re: jurnal de fluturas
 
O zi buna, fluturas!>:D<

butterfly30 25 mar 2020 09:08:23

Re: jurnal de fluturas
 
Crus, nu prea am cum sa te motivez, ca sunt cam varza. Cea mai mare problemă au fost noptile in care am dormit 4-5 ore, care m-au terminat. Sper sa imi revin. Nu am luat-o rau pe aratura, dar o banana la 2 noaptea, niste mamaliga sau paine prajita in timpul zilei, sport pauza, gustat nereu din mancarea pt familie.. Se vede. Evident trebuie sa imi modific strategia, if si lowcarb nu mai este viabil acum. Mai ales ca if da insomnie. Cred ca voi incerca sa merg spre mancat sanatos si mentinere. Ma cântăresc maine, ma aștept la 2 kg in plus. Problema nu e foarte mare, avand in vedere ca slabisem cam 10 kg de la începutul anului, era de așteptat un mic recul. Daca pana la sfârșitul stresului ma mențin la 58 ma declar multumita, având in vedere ca timpul pt mine s-a redus drastic. Mi-am mai revenit puțin psihic, mai exact m-am acomodat cu ideea ca va fi tragic.

butterfly30 26 mar 2020 08:45:55

Re: jurnal de fluturas
 
59 de kg:((. Fructele seara ma omoară. Stresul. Eh, or veni si vremuri mai bune, altele sunt prioritățile acum. :D

Q88 26 mar 2020 14:47:07

Re: jurnal de fluturas
 
La 59 esti foarte bine.
După ce strece stresul, imediat ajungi la 57.

Să treacă isteria asta! Și sperăm cu cât mai puține pierderi.

butterfly30 12 apr 2020 19:03:15

Re: jurnal de fluturas
 
Cu zile de mancat normal dar nu lowcarb, rar IF si ciocolata la 1 noaptea, ieri cantarul arata 60.0. Am înnebunit instant si m-am mobilizat. Ieri lowcarb dar mancat pana tarziu. Oricum dimineata cantarul revenise la 59. Azi am mancat la pranz crap la gratar cu usturoi si la 2 ore dupa masa m-a luat o greta ca nu mi-a mai trebuit nimic. Bine, o sticla de cola zero :x.
Sport
15 minute start walking
20 min lean arms cu fitnessblender
60 min bicicleta de camera

butterfly30 12 apr 2020 19:09:19

Re: jurnal de fluturas
 
Urmatoarea cantarire in prima zi de pasti. Ca motivație :D

happygirldiana 13 apr 2020 09:02:59

Re: jurnal de fluturas
 
Neata! Sa ai o saptamana buna cu spor in toate!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:02:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO