forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Jurnal Andra-Claudia (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/jurnal-andra-claudia-8101.html)

Andra Teslaru 10 feb 2011 15:44:59

Jurnal Andra-Claudia
 
Buna dragi slabute. [*128*] Eu sunt Andra, am 23 de ani si sunt relativ noua pe site. Problema mea cu greutatea o am de cand ma stiu. Pana pe la sfarsitul liceului am avut cam 52-55 kg, mai urcam pana la 60 dar apoi ajungeam inapoi la 55. dar la inaltimea de 1.56 si 55 de kg erau multe. Apoi treptat am inceput sa pun, incet dar sigur..am avut un prieten care m-a nenorocit...manca enorm de mult, iar cand eram cu el la masa uitam sa ma mai opresc (acuma nu dau vina pe el, eu trebuia sa stiu knd sa ma opresc) si asa am ajuns la 65 de kg. Am avut scaderi de 3-4 kg, pe care le puneam inapoi si intr-o zi m-am trezit cu 70 de kg. multa vreme nu am facut nimic. de mancat sanatos nu mancam, mancam absolut orice imi era pofta, dulciuri in cantitati industriale. eram constienta ca trebuie sa slabesc dar nu faceam nimic in sensul asta. la vara voi fi miresica si am constientizat ca la kg pe care le am imi voi cumpara rochie marimea 50 si voi fi o mireasa "superba". asa k am dat peste voi si ma bucur pt ca m-am apucat de dieta Rina 90 si mi se pare o dieta echilibrata si sanatoasa. sper cu ajutorul ei si mai ales cu ajutorul si sustinera voastra sa reusesc sa ajung unde mi-am propus.
Va astept cu drag in casuta mea, la un ceai, la o cafea sa mai povestim. va pup pe toate.
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...N0umerCc1GcIPw

ayssa 11 feb 2011 00:12:52

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
http://www.bzi.ro/public/upload/phot...ge0-361108.jpg



Uite cu ce vin eu in vizita pe la tine... Sa ai succes iubita si sa stii ca m-ai facut sa zambesc intr-o zi groaznica. Ma bucur ca te-ai repatriat la Etaj. Te pupic dulce dulce dulce

Andra Teslaru 11 feb 2011 11:58:53

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
buna draga mea deea. iti multumesc mult pt flori, culorile sunt superbe. >:D<>:D< si iti multumesc k ai venit la mine in casuta.:-*

Andra Teslaru 11 feb 2011 12:14:44

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Salutare. Azi sunt la zi de proteine si vreau sa postez meniul de azi:
MD: 2 portocale
Dejun: 1 pulpa de pui la cuptor cu salata de cruditati si o felie de paine
Cina: la fel ca la pranz, dar fara felia de paine.
Sper sa reusesc sa beau si lichide...k in ultimul timp n-am prea putut...nu stiu daca am ajuns la 1l pe zi...off..
Ieri nu am fost prea cuminte, am papat ce nu aveam voie, dar asta este, mergem mai departe. Mai tin inca o tura de 4 zile si apoi vreau sa ma cantaresc. Deci marti dimineata va fi zi de cantarire.
Va pup. o zi buna.:-*:-*>:D<>:D<

Mia12 11 feb 2011 15:55:15

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Buna viitoare mirese! ma primiti si pe mine? in 4 iunie e evenimentul...as vrea sa slabesc pana in mai vreo 10...pana imi cumpar rochia! ajutor!!

Andra Teslaru 11 feb 2011 17:53:11

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 520943)
Buna viitoare mirese! ma primiti si pe mine? in 4 iunie e evenimentul...as vrea sa slabesc pana in mai vreo 10...pana imi cumpar rochia! ajutor!!

mia draga, nu crezi k e cam tarziu sa iti cauti rochia doar cu o luna inainte? pana gasesti rochia perfecta ai de umblat nu gluma..si apoi daca trebuie modificata, scurtata, stramtata, largita? ce faci? niciun salon n-o sa aiba timp sa ti-o modifice...pana te cheama la 2-3 probe...ce faci? dak nu e gata pana pe 4 iunie? eu am nunta pe 30 iulie si incep cautarile de la mijlocul lui aprilie, inceputul lui mai cel tarziu...sa am cel putin vreo 3 luni timp...
mai gandeste-te. pupici

Andra Teslaru 12 feb 2011 09:58:42

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Buna dimineata draga jurnalule. Ieri dupa masa de seara nu m-am simtit prea bine, mi-a fost putin greata. Si chiar daca am papat doar 2 puple de pui ieri mi s-a parut ca am mancat o gramada, parca ma simt vinovata k am mancat prea mult :(
Azi sunt la zi de amidonuri si voi papa cartofi copti la cuptorul cu microunde. Deci meniul pe azi arata cam asa
mic dejun: 2 portocale
dejun: 3 cartofi copti potriviti
cina: 2 cartofi. ma mai gandesc daca bag si o salata ceva, k nu prea imi vine.

Mia12 12 feb 2011 12:06:22

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Citat:

Anterior postat de Andra Teslaru (Post 521861)
Buna dimineata draga jurnalule. Ieri dupa masa de seara nu m-am simtit prea bine, mi-a fost putin greata. Si chiar daca am papat doar 2 puple de pui ieri mi s-a parut ca am mancat o gramada, parca ma simt vinovata k am mancat prea mult :(
Azi sunt la zi de amidonuri si voi papa cartofi copti la cuptorul cu microunde. Deci meniul pe azi arata cam asa
mic dejun: 2 portocale
dejun: 3 cartofi copti potriviti
cina: 2 cartofi. ma mai gandesc daca bag si o salata ceva, k nu prea imi vine.

e tot un fel de disociat si Rina, nu? oare e mai bine Rina decat disociat pe zile ca al meu?(cartofi, fructe, lactate, carne)? ce te-a determinat sa alegi Rina?

Andra Teslaru 12 feb 2011 13:05:23

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 522057)
e tot un fel de disociat si Rina, nu? oare e mai bine Rina decat disociat pe zile ca al meu?(cartofi, fructe, lactate, carne)? ce te-a determinat sa alegi Rina?

e mai bine rina draguta mea. pt k nu papi acelasi lucru de dimineata pana seara. dimineata pana la ora 12 ai voie fructe, legume crude sau suc din ele. apoi la amiza si seara ai voie sa le combini, adica nu papi doar carne simpla, o combini cu legume, crude, la cuptor, la gratar cum vrei. si mai e si ziua de rasfat, de carbohidrati, in care seara ai voie dulceee cioco neagra obligatoriu si o prajitura ceva..orice dulce.
cauta la rina etaj I la pag 19 este atasata cartea cu principiile dietei. e mult mai usor decat sa tii disociat.
fetele au avut rezultate foarte bune cu rina intr-o luna au slabit si 9 kg.
bafta in lupta cu kg. te pup

Andra Teslaru 12 feb 2011 13:08:15

Re: Jurnal Andra-Claudia
 
mi-a placut la rina k e destul de eschilibrata si nu te infometezi cu ea. eu pe langa pulpele alea am papat o salata mare de cruditati. si asa ar trebui sa pap si cartofii azi dar nu prea am chef. uita-te pe retete rina si ai sa vezi cum gatesc fetele. sunt retete absolut delicioase.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:01:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO