forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Jurnal Ruby (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/jurnal-ruby-8998.html)

Ruby 28 apr 2011 17:18:53

Jurnal Ruby
 
Eu sunt Ruby,miresica in 23 iulie si normal ca am intrat in comunitate sa ma ambitionez mai usor impreuna cu voi sa imi intru in forma.
Fetelor am tot vorbit de diete si de diferite exercitii care sa ne ajute sa slabim...dar ce stiti despre detoxifierea organismului???am auzit ca sunt diferite ceaiuri gen ceaiul verde,ceaiul de lamaie,ceaiul de leustean...si ca ar exista si pastile...nu stiu cat de sanatoase sunt pastilele dar ma intereseaza mai mult ce bauturi exista pentru detoxifierea organismului.voi ce stiti ca are efect??si cam in ce cantitati trebuie consumat???Exista si alt fel de bauturi gen cocktailuri fitness care sa ajute organismul???
astept raspunsurile voastre..:);)

ali_lumi 28 apr 2011 17:39:29

Re: Jurnal Ruby
 
Buna Ruby !
Eu prin detoxifiere inteleg eliminarea unor produse/alimente/bauturi/sare din alimentatia noastra pe o perioada rezonabila.. Si nu prin ceaiuri si atat. De ce nu le imbini pe amandoua ?

Slabuta 28 apr 2011 17:40:59

Re: Jurnal Ruby
 
Citat:

Anterior postat de Ruby (Post 634859)
Eu sunt Ruby,miresica in 23 iulie si normal ca am intrat in comunitate sa ma ambitionez mai usor impreuna cu voi sa imi intru in forma.
Fetelor am tot vorbit de diete si de diferite exercitii care sa ne ajute sa slabim...dar ce stiti despre detoxifierea organismului???am auzit ca sunt diferite ceaiuri gen ceaiul verde,ceaiul de lamaie,ceaiul de leustean...si ca ar exista si pastile...nu stiu cat de sanatoase sunt pastilele dar ma intereseaza mai mult ce bauturi exista pentru detoxifierea organismului.voi ce stiti ca are efect??si cam in ce cantitati trebuie consumat???Exista si alt fel de bauturi gen cocktailuri fitness care sa ajute organismul???
astept raspunsurile voastre..:);)

Buna Ruby si bine ai venit printre noi :)

Mult succes la organizarea nuntii, cu siguranta vei fi o mireasa frumoasa.

Legat de detoxifiere, trebuie sa stii urmatoarele lucruri:

se beau sucuri de verdeturi/legume/fructe
se consuma legume/fructe proaspete
se consuma apa/ceaiuri (lamaie, ....)

nu se consuma pastile/cocktailuri fitness sau alte ceaiuri vandute ca fiind detoxifiante

Detoxifiere inseamna curatarea organismului si acest lucru il poti face doar printr-o alimentatie curata.

Edit: exista mai multe metode de detoxifiere, cu legume, verdeturi si fructe sau cea cu cereale (Oshawa)

Ruby 28 apr 2011 18:56:39

Re: Jurnal Ruby
 
de cand am intrat pe site am renuntat la alimentele mai nesanatoase cum ai spus si u aly dar sunt atatea chestii in comert incat nu sti ce e bun si ce nu....am auzit tot felul de variante..inclusiv shakeuri cu acaiberry si pastile de detoxifiere pentru a obtine rezultate mai usor....nu sunt in cautare de metode nesanatoase dar vroiam sa vad ce stiti voi despre astea si ce face intradevar bine organismului.....

madautza 28 apr 2011 20:43:20

Re: Jurnal Ruby
 
Ar mai fi ceaiul de urzica.Si mai bine mergi pe chestii sanatoase gen ceaiuri din plante,nu dintralea la pliculet din magazine.Decat sa cumperi fel de fel de pastile si prafuri care oricum contin chimicale oricat de naturale ar fi ele.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:27:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO