forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Jurnal uca miresica (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/jurnal-uca-miresica-3970.html)

uca 27 mai 2010 16:34:02

Jurnal uca miresica
 
De azi sunt iarasi la dieta.

uca 28 mai 2010 10:51:41

Re: Jurnal uca miresica
 
M-am hotart sa-mi fac si eu jurnal. Am 26 de ani 1.68 inaltime si de la 14 ani am probleme cu greutatea. De cand ma stiu sunt la dieta :(
Anul acesta sunt miresica si trebuie neaparat sa slabesc.
Am inceput din februarie dieta Rina am tinut-o 3 luni cu mici abateri am slabit de la 72 de kg la 63. M-am simtit tare bine. Din 17 mai am intrat la mentinere Rina, dar numai mentinere nu a fost, in 2 saptamani am pus 2 kg pe mine am cam exagerat cu mancare.
Din 27 mai m-am hotart sa tin dieta Dukan. Voi tine 4 zile faza de atac iar apoi o sa combin 2 zile PP cu 2 zile PV pana ajung la 55 de kg.

alinutza656 28 mai 2010 11:40:15

Re: Jurnal uca miresica
 
Citat:

Anterior postat de uca (Post 202989)
M-am hotart sa-mi fac si eu jurnal. Am 26 de ani 1.68 inaltime si de la 14 ani am probleme cu greutatea. De cand ma stiu sunt la dieta :(
Anul acesta sunt miresica si trebuie neaparat sa slabesc.
Am inceput din februarie dieta Rina am tinut-o 3 luni cu mici abateri am slabit de la 72 de kg la 63. M-am simtit tare bine. Din 17 mai am intrat la mentinere Rina, dar numai mentinere nu a fost, in 2 saptamani am pus 2 kg pe mine am cam exagerat cu mancare.
Din 27 mai m-am hotart sa tin dieta Dukan. Voi tine 4 zile faza de atac iar apoi o sa combin 2 zile PP cu 2 zile PV pana ajung la 55 de kg.

Buna Uca...succes cu regimul dukan si cu siguranta vei fi o miresica slabuta:)

uca 28 mai 2010 14:14:10

Re: Jurnal uca miresica
 
Multumesc alinutza, imi doresc tare mult sa ajung la 55 de kg.

alinutza656 28 mai 2010 15:10:28

Re: Jurnal uca miresica
 
Citat:

Anterior postat de uca (Post 203164)
Multumesc alinutza, imi doresc tare mult sa ajung la 55 de kg.

cand ai programata nunta?

ras_cristalin 28 mai 2010 15:22:03

Re: Jurnal uca miresica
 
Buna Uca Miresica ;;) bine ai venit la noi
Ma bucur sa vad ca gasca mireselor creste si ca suntem serioase in drumul nostru spre sanatate si silueta.
Sa ne dai mai multe detalii despre ce alimente vrei sa consumi si ce sport vrei sa faci, poate te putem ajuta cu ceva sfaturi.
Si povesteste-ne in ce stadiu esti cu nunta :)
>:D< Bine ai venit

uca 28 mai 2010 15:33:23

Re: Jurnal uca miresica
 
Nunta ii in 28 august.
Cu pregatirile stau destul de bine,mai am de luat florile, prajiturile, tortul si rochitaaaaa, dar tot aman, vreau sa ajung pe la 58 de kg si atunci sa ma duc sa probez.

Sport nu prea fac, merg de 2 ori pe saptamana la dansuri si in rest mai fac acasa ceva abdomene.

alinutza656 28 mai 2010 15:36:54

Re: Jurnal uca miresica
 
Citat:

Anterior postat de uca (Post 203252)
Nunta ii in 28 august.
Cu pregatirile stau destul de bine,mai am de luat florile, prajiturile, tortul si rochitaaaaa, dar tot aman, vreau sa ajung pe la 58 de kg si atunci sa ma duc sa probez.

Sport nu prea fac, merg de 2 ori pe saptamana la dansuri si in rest mai fac acasa ceva abdomene.

Mai am cam 3 luni de zile...poti slabi frumos si sanatos pana atunci.Asa ca sa nu te infometezi ca nu faci nimic asa.
Ce emotie poti sa ai cand vei fi mireasa..ma gandesc ca e super:)

ras_cristalin 28 mai 2010 15:43:43

Re: Jurnal uca miresica
 
Citat:

Anterior postat de uca (Post 203252)
Nunta ii in 28 august.
Cu pregatirile stau destul de bine,mai am de luat florile, prajiturile, tortul si rochitaaaaa, dar tot aman, vreau sa ajung pe la 58 de kg si atunci sa ma duc sa probez.

Sport nu prea fac, merg de 2 ori pe saptamana la dansuri si in rest mai fac acasa ceva abdomene.

Aaaa pai nu e bine asa :) cum sa slabesti frumos fara sport? O sa atarne pielea pe tine. Incepe sa faci sport zilnic, cate putin, pana ajungi la minim jumatate de ora. Altfel o sa se lase carnea pe tine si o sa fii slaba, dar tremuratoare ca un jeleu. ;)) Sincer acum, e cel mai bine daca iti faci timp de sport, slabesti mult mai repede si mai frumos.

uca 01 iun 2010 08:08:39

Re: Jurnal uca miresica
 
Fetelor eu nu ma inteleg cu dieta Dukan, asa ca de azi 01.05.10 ma apuc de Monti, nu pot sa traiesc fara fructe si legume.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:37:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO