Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Mirese in 2010 :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 21:55:29
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Buna Lavy
Felicitari pentru stilul de viata ales, pentru ca faci miscare si... casa de piatra !
Sa vedem... daca te putem ajuta cu ceva
1. Nessul il bei cu zahar? Daca da, incearca zaharina/fructoza.
2. Am inteles eu bine... mananci salate si ton de o luna? As putea sa iti sugerez sa incerci South Beach faza 1pentru 2-3 saptamani. Renunti la carbohidrati (adica la fructe... ca astia sunt carbohidratii tai din cate inteleg) si consumi doar grasimi sanatoase.
3. Incearca sa faci minim 30 de minute zilnic de cardio e cel care arde grasimile si te tine in forma
Cu prietenie,
Iulia (mireasa de 2011)
Buna Iulia, sa incerc sa iti raspund: nu consum zahar nici indulcitor la cafea sau ceai sau la vreo cana de lapte, nici macar miere de albine. Daca renunt la fructe, totusi nevoia de dulciuri cu ce o compensez? Ma poti ajuta printre altele sa inteleg ce inseamna South Beach? ..si daca nu cer prea mult o...reenumerare micuta a alimentelor ce contin grasimi sanatoase? Pot renunta la orice aliment doar sa stiu cum sa ma lupt la momentul respectiv cu unele carente. Cat priveste un 30 min de cardio, ma reapuc de alergat (cu bicicleta merg zilnic un 30 de min in oras, si e setata la treapta cea mai grea)
Multumesc anticipat!
  #82 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 22:06:22
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Buna Iulia, sa incerc sa iti raspund: nu consum zahar nici indulcitor la cafea sau ceai sau la vreo cana de lapte, nici macar miere de albine. Daca renunt la fructe, totusi nevoia de dulciuri cu ce o compensez? Ma poti ajuta printre altele sa inteleg ce inseamna South Beach? ..si daca nu cer prea mult o...reenumerare micuta a alimentelor ce contin grasimi sanatoase? Pot renunta la orice aliment doar sa stiu cum sa ma lupt la momentul respectiv cu unele carente. Cat priveste un 30 min de cardio, ma reapuc de alergat (cu bicicleta merg zilnic un 30 de min in oras, si e setata la treapta cea mai grea)
Multumesc anticipat!
Uite aici, Lavy Dieta South Beach scrie tot ce ai nevoie. Eu am slabit 4 kg in 3 saptamani trebuie sa ma cantaresc... poate e si mai putin
Grasimi bune? Migdale, alune, nuci, seminte de in... oleaginoasele.
__________________
  #83 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 22:15:35
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Andra,
Sa iti povestesc ca paine nu mananc de 7 ani, de nici un fel, nimic din ceea ce inseamna paste fainoase si derivati, fara prajeli, fara margarina, unt, smantana, sosuri, nu mananc mancare gatita, doar salate fara ulei si cu otet balsamic, fructe insemnand grefe multe si mere,(ATAT), ciuperci fierte, si carne de pui fiarta, ton. Aici lactatele imi fac probleme, nimic nu imi place, branzeturile ma tin departe de ele, insist ca sunt grase si ma tem sa nu ma ingrase iar ricota am incercat cateva saptamani si nu mai pot, e gretoasa. Beau doar apa cand imi este sete si trist dar beau mult ness. Ca efort fizic, merg cu bicicleta ff mult, ca orar alimentar, dimineata nu am mancat in 30 de ani niciodata, pe la 12 incerc o rosie cu cateva masline verzi, intre 4-6 mananc o salata mai mare fara ulei si un fruct pe seara la tv.
1. bicicleta ajuta f mult la modelarea picioarelor dar daca vrei sa arzi grasime multa te-as sfatui sa treci la ceva cardio gen tae-bo cca 1 ora de min 3 ori pe sapt

2. as vrea sa vad un meniu de al tau pe zi cu gramaj...adica cat papi dim, cat la pranz si cat seara ...cu gramaj aprox daca nu stii exact...si apoi daca e cazul vin cu cateva sfaturi privind si dieta.


Succes
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #84 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 22:26:36
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
In mare parte da, am mai avut perioade de 2-3 luni in care am mancat si chestii interzise care m-au ingrasat, amanuntele de mai sus sunt mai ales din ultima luna...Si acum sa imi spui cum as putea eu sa urmez o anume dieta care contine alimente ce eu nu le mananc de ani buni? Garantat nu ma slabesc, ramanand blocata intre niste alimente care nu ma mai ajuta sa slabesc sau ma ajuta foarte greu! (un detaliu: am ajuns la cele 65 de kg in iarna trecuta ca am renunta pt cateva saptamani la fumat si am crescut vazand cu ochii ceea ce m-a indemnat sa reiau acest viciu)!
Trebuie sa faci sport, daca regimul tau este adecvat unui stil de viata sanatos, singura solutie este sportul.

Da, si foarte mult conteaza ca mananci intr-o zi. Stii aproximativ care este aportul caloric intr-o zi?

Daca e egal cu caloriile arse, cu siguranta te vei mentine si nu vei slabi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #85 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 23:33:39
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
1. bicicleta ajuta f mult la modelarea picioarelor dar daca vrei sa arzi grasime multa te-as sfatui sa treci la ceva cardio gen tae-bo cca 1 ora de min 3 ori pe sapt

2. as vrea sa vad un meniu de al tau pe zi cu gramaj...adica cat papi dim, cat la pranz si cat seara ...cu gramaj aprox daca nu stii exact...si apoi daca e cazul vin cu cateva sfaturi privind si dieta.


Succes
1. Sunt in Italia, ma indoiesc sa gasesc asa usor o sala unde se practica tae-bo doar sa incerc acasa orientandu-ma dupa niste post'uri de genul asta.
2. Meniul meu in linii mari fara gramaje exacte ar fi cam asa:
Dimineata cafea, nu am mancat niciodata mic dejun. Pana in 12-2 mananc un fruct (de regula grefa) ca pe la ora precizata sa imi fac cateva frunze de salata (cat un pumn) cu 50 gr de ton, cu oregano si piper. Urmatoarea si totodata ultima masa este variabil 4-6 cand imi fierb cateva ciuperci, 80 gr sa punem, imi rad un morcov/ o rosie medie, cateva masline verzi (5-6 buc)si alte cateva frunze de salata, oregano, piper, otet balsamic. Seara mai mananc un mar sau beau cate o cana de lapte cald.
Cam asta e meniul meu: mai alternez cu ficat de pasare fiert, cu piept de pui fiert, inafara de lapte nu consum alte lactate caci iaurtul de aici nu imi place deloc si branzeturile sunt mai degraba cascavaluri.Socoteam azi cate calorii mananc(am cantar) si 600 sa fie, max 800. In unele zile mananc si migdale crude cam 50 gr, cu salata sau ca atare.
  #86 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 23:37:41
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Trebuie sa faci sport, daca regimul tau este adecvat unui stil de viata sanatos, singura solutie este sportul.

Da, si foarte mult conteaza ca mananci intr-o zi. Stii aproximativ care este aportul caloric intr-o zi?

Daca e egal cu caloriile arse, cu siguranta te vei mentine si nu vei slabi.
Am mentionat mai sus ca oscilez intre 600-800 calorii zilnic, si sunt o fire activa, nu stau 1 min locului, mereu sunt prin casa cu treaba sau ma sui pe bicicleta si plec cu alta treaba in oras. Nu cred sa am un stil sedentar si sper sa nu mananc mai mult decat consum. Multumesc
  #87 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 23:42:28
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Uite aici, Lavy Dieta South Beach scrie tot ce ai nevoie. Eu am slabit 4 kg in 3 saptamani trebuie sa ma cantaresc... poate e si mai putin
Grasimi bune? Migdale, alune, nuci, seminte de in... oleaginoasele.
Sunt innebunita dupa oleaginoase, migdale, alune de padure, nuci, dar stiu ca sunt calorice si nu mananc multe, chiar am descoperit niste mix'uri de fructe de genul asta in stare naturala...delicioase!!!!!!!!!!!!
Multumesc pentru dieta recomandata, m-am uitat pe ea si am gasit alimente care eu nu le mananc de regula cum ar fi compoturile, deserturile, bacon, ouale le-am consumat doar fierte si daca le introduc oare nu am sanse sa ma ingras?
  #88 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 03:58:29
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
1. Sunt in Italia, ma indoiesc sa gasesc asa usor o sala unde se practica tae-bo doar sa incerc acasa orientandu-ma dupa niste post'uri de genul asta.
2. Meniul meu in linii mari fara gramaje exacte ar fi cam asa:
Dimineata cafea, nu am mancat niciodata mic dejun. Pana in 12-2 mananc un fruct (de regula grefa) ca pe la ora precizata sa imi fac cateva frunze de salata (cat un pumn) cu 50 gr de ton, cu oregano si piper. Urmatoarea si totodata ultima masa este variabil 4-6 cand imi fierb cateva ciuperci, 80 gr sa punem, imi rad un morcov/ o rosie medie, cateva masline verzi (5-6 buc)si alte cateva frunze de salata, oregano, piper, otet balsamic. Seara mai mananc un mar sau beau cate o cana de lapte cald.
Cam asta e meniul meu: mai alternez cu ficat de pasare fiert, cu piept de pui fiert, inafara de lapte nu consum alte lactate caci iaurtul de aici nu imi place deloc si branzeturile sunt mai degraba cascavaluri.Socoteam azi cate calorii mananc(am cantar) si 600 sa fie, max 800. In unele zile mananc si migdale crude cam 50 gr, cu salata sau ca atare.

dupa meniul mentionat nici nu ma mir ca nu slabesti cum ti-ai dori. Daca ai rasfoi forumul (inclusiv link-ul rosu din semnatura mea) ai intelege si de ce. Organismul ("masinaria") are nevoie de un anumic numar de calorii ("uleiul" un min de 1000kcal/zi) ptr a-si lua energia necesara sa functioneze cum trebuie ( sa arda grasimi ...nu doar sa fie sanatos. Daca tu vrei sa slabesti frumos si fara efect yo yo la kilo trebuie sa papi un minim de 1000kcal/zi sanatoase....dar ptr ca eti si f activa (cum spui) cred ca nr ar fi trebuit sa fie si mai mare de 1000kcal/zi.

Tae-bo poate fi practicat si in casa...cum il fac si eu...si multe fete de pe forum, daca vrei, normal uite aici gasesti mici filmulete Tae-bo&Aerobic sau poti cauta pe net si descarca torrent sau daca vrei...poti gasi sigur DVD in magazine de cumparat
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #89 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 08:21:49
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
dupa meniul mentionat nici nu ma mir ca nu slabesti cum ti-ai dori. Daca ai rasfoi forumul (inclusiv link-ul rosu din semnatura mea) ai intelege si de ce. Organismul ("masinaria") are nevoie de un anumic numar de calorii ("uleiul" un min de 1000kcal/zi) ptr a-si lua energia necesara sa functioneze cum trebuie ( sa arda grasimi ...nu doar sa fie sanatos. Daca tu vrei sa slabesti frumos si fara efect yo yo la kilo trebuie sa papi un minim de 1000kcal/zi sanatoase....dar ptr ca eti si f activa (cum spui) cred ca nr ar fi trebuit sa fie si mai mare de 1000kcal/zi.

Tae-bo poate fi practicat si in casa...cum il fac si eu...si multe fete de pe forum, daca vrei, normal uite aici gasesti mici filmulete Tae-bo&Aerobic sau poti cauta pe net si descarca torrent sau daca vrei...poti gasi sigur DVD in magazine de cumparat
Multumesc mult pentru tot Ianna, de asta e buna sustinerea de grup ca sa spun asa, ca sa nu ne ia valul si progresiv sa ajungem sa facem foamea in speranta unor pierderi rapide in greutate. In ianuarie cand aveam 65 de kg imi pierdusem orice speranta ( familia nu ma sustine, viitorul meu sot fiind multumit cum arat si nu intelege fenomenul de dieta sustinand ca nu am nevoie, mama de asemenea fiind de aceeasi parere)si nu m-am lacomit sa vreau sa slabesc fff mult, am zis daca o iau incet si imi reorganizez alimentatia, ma multumesc sa pierd 1 kg pe luna, mancand sanatos.Simt ca am luat-o usor spre extreme mancand din ce in ce mai putin dar inca nu sunt in faza in care refuz sa mananc pentru a slabi caci efectul de yo-yo m-a vizitat si pe mine. Incerc sa mananc cate putin din fiecare (mai putin paste fainoase si derivate, prajeli, mancaruri gatite, sosuri) si in vremea cand am facut sala m-am intalnit cu aceleasi notiuni legate de muschi, care sunt uzina ce arde caloriile si restul detaliilor.Daca o sa reusesc sa ma descurc caci nu stiu cum sa o fac, voi posta o poza cu mine sa va faceti idee care sunt zonele care ma deranjeaza. Cu riscul de a ma repeta, nu am colacei pe burtica, mainile sunt subtiri doar la fund si picioare sa mai slabesc si daca as pierde si din musculatura la picioare ar fi ideal caci sunt cam musculoase si ma simt complexata . Ce-i drept sunt intr-o faza in care sunt naucita vis a vis de alimentatie, de cat sa mananc cat mai corect, cat mai sanatos. Mai e un mit...."ai oasele mai grele" si nu stiu daca e reala afirmatia sau nu. Persoane vizibil mai grase ca mine cantaresc mai putin iar eu la un 50 de kg la cat vreau sa ajung arat ca la 45 cel mult. Acum la 57.5 kg am : bust-83, talie-63 si solduri-97.Multumesc pentru rabdarea de a citi si pentru sfaturile primite.
  #90 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 12:50:49
Anammaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Dieta: Rina 90
Date: 170cm, 72.8kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Multumesc mult pentru felicitari!
Casa de piatra tuturor celor care vor fi miresici,.....anul asta sau oricand.......O sa reusesc eu sa slabesc pana in octombrie..... De fapt pana in septembrie pt ca atunci vreau sa-mi iau si rochita....
Anammaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2251 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 960 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
mirese, mirese 2010, miresici, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole