Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Mirese in 2010 :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 13:39:50
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Multumesc mult pentru tot Ianna, de asta e buna sustinerea de grup ca sa spun asa, ca sa nu ne ia valul si progresiv sa ajungem sa facem foamea in speranta unor pierderi rapide in greutate. In ianuarie cand aveam 65 de kg imi pierdusem orice speranta ( familia nu ma sustine, viitorul meu sot fiind multumit cum arat si nu intelege fenomenul de dieta sustinand ca nu am nevoie, mama de asemenea fiind de aceeasi parere)si nu m-am lacomit sa vreau sa slabesc fff mult, am zis daca o iau incet si imi reorganizez alimentatia, ma multumesc sa pierd 1 kg pe luna, mancand sanatos.Simt ca am luat-o usor spre extreme mancand din ce in ce mai putin dar inca nu sunt in faza in care refuz sa mananc pentru a slabi caci efectul de yo-yo m-a vizitat si pe mine. Incerc sa mananc cate putin din fiecare (mai putin paste fainoase si derivate, prajeli, mancaruri gatite, sosuri) si in vremea cand am facut sala m-am intalnit cu aceleasi notiuni legate de muschi, care sunt uzina ce arde caloriile si restul detaliilor.Daca o sa reusesc sa ma descurc caci nu stiu cum sa o fac, voi posta o poza cu mine sa va faceti idee care sunt zonele care ma deranjeaza. Cu riscul de a ma repeta, nu am colacei pe burtica, mainile sunt subtiri doar la fund si picioare sa mai slabesc si daca as pierde si din musculatura la picioare ar fi ideal caci sunt cam musculoase si ma simt complexata . Ce-i drept sunt intr-o faza in care sunt naucita vis a vis de alimentatie, de cat sa mananc cat mai corect, cat mai sanatos. Mai e un mit...."ai oasele mai grele" si nu stiu daca e reala afirmatia sau nu. Persoane vizibil mai grase ca mine cantaresc mai putin iar eu la un 50 de kg la cat vreau sa ajung arat ca la 45 cel mult. Acum la 57.5 kg am : bust-83, talie-63 si solduri-97.Multumesc pentru rabdarea de a citi si pentru sfaturile primite.

Mitul respectiv l-am auzit si euhabar nu am cat de adevarat este...dar osoasa stiu ca sunt

Cu sportul poti sa arzi surplus de calorii care il vei aduce ca sa ajungi la 1000kcal/zi plus si ceva mai mult(deci grasimea).

Daca vrei eu iti propun o solutie la modul

papa sanatos in limita 1000kcal/zi, dar sa fie 1000kcal/zi si practica 1 ora de tae-bo in casa si daca mai ai chef ...in zilele cand nu esti asa activa poti face si pilates ( de care incep si eu sa ma ocup mai mult acum...avand ac probleme ca si tine cu picioarele)

Urmareste cantarul timp de 14-30 zile si tine-ne la curent cu progresul

Succes
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #92 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 14:29:57
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Mitul respectiv l-am auzit si euhabar nu am cat de adevarat este...dar osoasa stiu ca sunt

Cu sportul poti sa arzi surplus de calorii care il vei aduce ca sa ajungi la 1000kcal/zi plus si ceva mai mult(deci grasimea).

Daca vrei eu iti propun o solutie la modul

papa sanatos in limita 1000kcal/zi, dar sa fie 1000kcal/zi si practica 1 ora de tae-bo in casa si daca mai ai chef ...in zilele cand nu esti asa activa poti face si pilates ( de care incep si eu sa ma ocup mai mult acum...avand ac probleme ca si tine cu picioarele)

Urmareste cantarul timp de 14-30 zile si tine-ne la curent cu progresul
O intrebare mai mult decat frecventa: diferenta dintre calorii si kcal ca sunt in cea mai mare ceata.
Doi la mana, incerc sa ma gandesc ce as putea manca care sa adune un 1000 kcal caci spre ex pe la 10.00 am mancat un mar si la 12 am macat putina salata cu ton(te-am omorat cu tonul meu) iar acum este 2.22 inca nu imi este foame si cand imi va fi nu stiu ce as putea sa mai mananc (nu imi mai place nimic )
Trei la mana, trebuie sa iau in calcul viata de familie si atributiile mele zilnice ca sa spun asa, dimineata trezirea si mic dejun pe iubitul meu ca pleaca la munca, facut curatenie in casa, eventual calcat rufe daca nu, spalat si intins, un dus, se face 12 vine in pauza de masa al meu, iar gateste, strange spala vase, se face 2 vine soacra mea, fii atenta, pune-i de mancare ca e obosita (daca nu muncesc simt ca trebuie sa fac lucrurile astea pentru ei) si pana strang s-a facut ora 4. La 5 vine acasa iubitul meu, pune-i sa manance, pregateste cada sa faca baie, iesi in oras pentru diferite chestii legate de nunta. Deci cand Dumnezeu sa mai fac sport? Promit sa imi caut timp (oricum si asa sunt o ciudata pentru ei ca nu mananc ca restul lumii, sa ma mai vada si cu niste tae-bo prin casa....cred ca le dau de gandit)!
Am postat o poza cu mine la 52 de kg (in trecut)si as vrea sa aflu si parerea ta despre infatisarea mea pana pun una recenta.
http://forum.slabute.ro/despre-noi-f...ta-2984-5.html
Hugs!
  #93 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 14:37:02
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
O intrebare mai mult decat frecventa: diferenta dintre calorii si kcal ca sunt in cea mai mare ceata.
Doi la mana, incerc sa ma gandesc ce as putea manca care sa adune un 1000 kcal caci spre ex pe la 10.00 am mancat un mar si la 12 am macat putina salata cu ton(te-am omorat cu tonul meu) iar acum este 2.22 inca nu imi este foame si cand imi va fi nu stiu ce as putea sa mai mananc (nu imi mai place nimic )
Trei la mana, trebuie sa iau in calcul viata de familie si atributiile mele zilnice ca sa spun asa, dimineata trezirea si mic dejun pe iubitul meu ca pleaca la munca, facut curatenie in casa, eventual calcat rufe daca nu, spalat si intins, un dus, se face 12 vine in pauza de masa al meu, iar gateste, strange spala vase, se face 2 vine soacra mea, fii atenta, pune-i de mancare ca e obosita (daca nu muncesc simt ca trebuie sa fac lucrurile astea pentru ei) si pana strang s-a facut ora 4. La 5 vine acasa iubitul meu, pune-i sa manance, pregateste cada sa faca baie, iesi in oras pentru diferite chestii legate de nunta. Deci cand Dumnezeu sa mai fac sport? Promit sa imi caut timp (oricum si asa sunt o ciudata pentru ei ca nu mananc ca restul lumii, sa ma mai vada si cu niste tae-bo prin casa....cred ca le dau de gandit)!
Am postat o poza cu mine la 52 de kg (in trecut)si as vrea sa aflu si parerea ta despre infatisarea mea pana pun una recenta.
http://forum.slabute.ro/despre-noi-f...ta-2984-5.html
Hugs!
Uite aici ai explicatia cu kcal si cal Calorii sau kcal? - Slabute.ro

Hai sa iti dau un pont.
Eu cantitativ nu mananc mult, aparent ai spune, nu fac bine, dar si eu am stomacul format pe o anumita cantitate, insa lucru foarte important este faptul ca eu mananc lucruri, atat putin calorice cat si mediu spre mult calorice, dar fiind o cantitate mica, nu imi strica dieta dar si la calorii la final de zi eu nu sunt sub limita

Sunt sigura ca poti gasi si o solutie in cazul tau.

Eu am inceput sa nu mai iau lactate degresate si consumand aceeasi cantitate de lactate ca inainte, dar alea erau degresate, acum adun mai multe calorii la aceaesi cantitate Si la restul de alimente la fel.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #94 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 21:57:17
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
O intrebare mai mult decat frecventa: diferenta dintre calorii si kcal ca sunt in cea mai mare ceata.
Doi la mana, incerc sa ma gandesc ce as putea manca care sa adune un 1000 kcal caci spre ex pe la 10.00 am mancat un mar si la 12 am macat putina salata cu ton(te-am omorat cu tonul meu) iar acum este 2.22 inca nu imi este foame si cand imi va fi nu stiu ce as putea sa mai mananc (nu imi mai place nimic )
Trei la mana, trebuie sa iau in calcul viata de familie si atributiile mele zilnice ca sa spun asa, dimineata trezirea si mic dejun pe iubitul meu ca pleaca la munca, facut curatenie in casa, eventual calcat rufe daca nu, spalat si intins, un dus, se face 12 vine in pauza de masa al meu, iar gateste, strange spala vase, se face 2 vine soacra mea, fii atenta, pune-i de mancare ca e obosita (daca nu muncesc simt ca trebuie sa fac lucrurile astea pentru ei) si pana strang s-a facut ora 4. La 5 vine acasa iubitul meu, pune-i sa manance, pregateste cada sa faca baie, iesi in oras pentru diferite chestii legate de nunta. Deci cand Dumnezeu sa mai fac sport? Promit sa imi caut timp (oricum si asa sunt o ciudata pentru ei ca nu mananc ca restul lumii, sa ma mai vada si cu niste tae-bo prin casa....cred ca le dau de gandit)!
Am postat o poza cu mine la 52 de kg (in trecut)si as vrea sa aflu si parerea ta despre infatisarea mea pana pun una recenta.
http://forum.slabute.ro/despre-noi-f...ta-2984-5.html
Hugs!
Raspund pentru doi si trei la mana
2. Trebuie sa mananci chiar si daca nu ti-e foame. Incearca fructe care iti plac, mancaruri de legume cu sosuri usoare sau chiar carnita cu niste condimente gustoare. Ca ultima solutie, alunele si semintele sunt ok. Au grasimi bune si calorii destule.
3. Mie imi place sa fac sport seara inainte de dus ma relaxeaza si imi destinde muschii si dorm foarte bine.

si 4. Ce tot pregatesti pentru nunta, ca eu habar n-am de nimic? In afara de sala pentru petrecere si rochie... ce mai e de pregatit? Trebuie sa-mi fac un plan, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca n-am facut x sau y.

bafta!
__________________
  #95 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 22:23:01
Creizilup's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Raspund pentru doi si trei la mana
2. Trebuie sa mananci chiar si daca nu ti-e foame. Incearca fructe care iti plac, mancaruri de legume cu sosuri usoare sau chiar carnita cu niste condimente gustoare. Ca ultima solutie, alunele si semintele sunt ok. Au grasimi bune si calorii destule.
3. Mie imi place sa fac sport seara inainte de dus ma relaxeaza si imi destinde muschii si dorm foarte bine.

si 4. Ce tot pregatesti pentru nunta, ca eu habar n-am de nimic? In afara de sala pentru petrecere si rochie... ce mai e de pregatit? Trebuie sa-mi fac un plan, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca n-am facut x sau y.

bafta!
Vaaaiii cate sunt de pregatit! Lasa ca te vedem la anul, cand vei afla
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #96 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 22:26:01
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Vaaaiii cate sunt de pregatit! Lasa ca te vedem la anul, cand vei afla
Stai asa, ca e posibil sa facem nunta chiar anul asta Stiri de ultima ora
Ai mei cred ca e mai bine sa facem nunta acum, ca sa nu vina iubi in oras la mine si sa stea in chirie. Sa stam direct impreuna... la mine nu se poate asta fara casatorie
__________________
  #97 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 22:27:09
Creizilup's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Stai asa, ca e posibil sa facem nunta chiar anul asta Stiri de ultima ora
Ai mei cred ca e mai bine sa facem nunta acum, ca sa nu vina iubi in oras la mine si sa stea in chirie. Sa stam direct impreuna... la mine nu se poate asta fara casatorie
Vaiii atunci...multa bafta! Si cred ca ar fi cazul sa va apucati de treaba
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #98 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 22:41:38
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Vaiii atunci...multa bafta! Si cred ca ar fi cazul sa va apucati de treaba
Nu e nimic sigur inca oricum, vrem ceva simplu si mic.... Sper sa fie totul in regula.
__________________
  #99 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 08:16:14
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Raspund pentru doi si trei la mana
2. Trebuie sa mananci chiar si daca nu ti-e foame. Incearca fructe care iti plac, mancaruri de legume cu sosuri usoare sau chiar carnita cu niste condimente gustoare. Ca ultima solutie, alunele si semintele sunt ok. Au grasimi bune si calorii destule.
3. Mie imi place sa fac sport seara inainte de dus ma relaxeaza si imi destinde muschii si dorm foarte bine.

si 4. Ce tot pregatesti pentru nunta, ca eu habar n-am de nimic? In afara de sala pentru petrecere si rochie... ce mai e de pregatit? Trebuie sa-mi fac un plan, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca n-am facut x sau y.

bafta!
Pana luna trecuta nu am facut mai nimic pentru nunta, decat planuri, acum a venit investitia si cumparaturile. Am inceput cu rochia mea si pantofi, voal etc probate, luate masuri, platite (o parte ca e 1550 numai rochia si l-au uscat pe Dorin), apoi cauta costum pentru el, rupe usile la magazine. Pana acum am achizitionat: toata imbracamintea (ca la cununie ne imbracam cu ceva si seara in altceva, asadar cate 2 randuri de haine) si pe lista mai sunt asa: verighetele, le facem in tara ca aici ne costa 1100 Euro, poza lor e in semnatura mea , marturiile care se inlocuiesc cu clasicele flori in piept, invitatiile trebuie sa le comandam online,sa gasim satin ca vom avea : 8 TRASURI TRASE DE CAI si sa facem trasurile frumoase. Ideea este ca ne facem SINGURI nunta, pe banii nostri ca sa zic asa si suntem stresati sa ne ajunga banutii. Vinul si ala costa vreo 500 de Euro (o sa avem cam 60-70 familii, ceva mai restrans), nu avem inca fotograf (pana nu ajungem in Romania nu putem sa gasim)...mi se par foarte multe de facut. Acasa trebuie sa faci masa pe zi (mama bucatareasa de meserie, face platourile reci cu..turnulete de pui si alte minunatii). Noi intr-un fel le descoperim pe parcurs, ca la nunti nu am mai fost si nu stim tot cap coada. Cumpara cadou la nasi...sunt o groaza de cheltuieli de mi se ridica parul la verticala, dar zic eu ca MERITA!
Daca se mai iveste vreo noutate in trend te las sa stii.
  #100 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 08:19:59
lavydor's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E anul meu, ma casatoresc!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Raspund pentru doi si trei la mana
2. Trebuie sa mananci chiar si daca nu ti-e foame. Incearca fructe care iti plac, mancaruri de legume cu sosuri usoare sau chiar carnita cu niste condimente gustoare. Ca ultima solutie, alunele si semintele sunt ok. Au grasimi bune si calorii destule.
3. Mie imi place sa fac sport seara inainte de dus ma relaxeaza si imi destinde muschii si dorm foarte bine.

si 4. Ce tot pregatesti pentru nunta, ca eu habar n-am de nimic? In afara de sala pentru petrecere si rochie... ce mai e de pregatit? Trebuie sa-mi fac un plan, sa nu ma trezesc pe ultima suta de metri ca n-am facut x sau y.

bafta!
Altceva, o sa luam cateva ore de lectii de dans, ca Dansul mirilor vreau sa fie misto, sa ne spargem putin in figuri si am vrea pe Sway din filmul: Shall we dance?
P.S. ABEA ASTEPTTTTTTTTTTTTT!!!!!
Subiect închis

Informatii despre slabit
mirese, mirese 2010, miresici, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole