forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Mirese in 2010 :) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/mirese-2010-a-2042.html)

Slabuta 04 ian 2010 20:55:54

Mirese in 2010 :)
 
Slabutelor, care dintre voi vor fi mirese anul acesta? :)

dorutza 04 ian 2010 20:57:56

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 60496)
Slabutelor, care dintre voi vor fi mirese anul acesta? :)

slabuta, ceva noutati, si nu ne-ai spus?//

mishutza 04 ian 2010 20:58:34

Re: Mirese in 2010 :)
 
:D:DTu?:D....sau de ce intrebi,vrei sa mergi la vreo nunta?

Slabuta 04 ian 2010 21:00:41

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 60498)
slabuta, ceva noutati, si nu ne-ai spus?//

:)) nu, inca nu :)) voi o sa fiti primele care veti afla de nunta mea :)
vroiam sa stiu cine vor fi mirese, ca sa le putem ura casa de piatra. :)
Sau ajuta sa slabeasca pana la nunta :)

alexa.stan 04 ian 2010 21:07:22

Re: Mirese in 2010 :)
 
Eu mai vreau o data, ca a fost frumos. Credeti ca se poate, asa o petrecere cat o nunta de inplinirea a un an :d

Slabuta 04 ian 2010 21:11:03

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 60503)
Eu mai vreau o data, ca a fost frumos. Credeti ca se poate, asa o petrecere cat o nunta de inplinirea a un an :d

tu cand ai avut nunta? :)
eu zic exact la un an sa mai dati o petrecere :D

dorutza 04 ian 2010 21:11:18

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 60503)
Eu mai vreau o data, ca a fost frumos. Credeti ca se poate, asa o petrecere cat o nunta de inplinirea a un an :d

nu, ca nu sunt bani :D:D:D
dar ne poti pune poze sa te vedem

dorutza 04 ian 2010 21:12:29

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 60505)


tu cand ai avut nunta? :)
eu zic exact la un an sa mai dati o petrecere :D

petrecere da, bineinteles, dar mai restransa.

mada_lina22 06 ian 2010 16:20:45

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 60503)
Eu mai vreau o data, ca a fost frumos. Credeti ca se poate, asa o petrecere cat o nunta de inplinirea a un an :d

da, da[*2*]....si eu mai vreau...a trecut asa repede[*88*]

bubulina27 08 ian 2010 19:19:10

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna fetelor! voi fi printre miresele anului 2010. mai exact in 29 mai. sunt foarte fericita dar vad ca timpul trece foarte repede si inca nu am reusit mai nimic din cat vreau sa slabesc. vreau sa slabesc 15 kg pana atunci. imi doresc foarte mult. doamne ajuta!mult succes tuturor mireselor si nu numai.

Slabuta 08 ian 2010 19:35:59

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 61975)
Buna fetelor! voi fi printre miresele anului 2010. mai exact in 29 mai. sunt foarte fericita dar vad ca timpul trece foarte repede si inca nu am reusit mai nimic din cat vreau sa slabesc. vreau sa slabesc 15 kg pana atunci. imi doresc foarte mult. doamne ajuta!mult succes tuturor mireselor si nu numai.


Casa de piatra Bubulina :)>:D<
Din avatar se vede ca esti tare frumusica :)

Ti-ai ales deja rochita? :)

bubulina27 09 ian 2010 07:11:01

Re: Mirese in 2010 :)
 
mersi :). inca nu indraznesc sa incep sa probez. prin februarie incep cautarile. in mare stiu ce as vrea. si sper sa gasesc exact ce-mi doresc. >:D<

alina_neamt 09 ian 2010 09:54:19

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna!!
Sunt o mireasa de 2010, mai exact 15 august! ;;)
Si eu as vrea sa slabesc cam tot 15 kg....Nu stiu de voi reusi, dar macar jumatate din aceasta cantitate vreau sa o dau jos ;)
Timp ar fi....dar...nu prea stiu cu ce sa incep...am zis ca merg la sala ...dar nu imi sunt suficiente finantele.... Nu stiu!!:-/
Fac totul pentru a fi o mireasa slabuta!!:>

bubulina27 10 ian 2010 13:58:42

Re: Mirese in 2010 :)
 
buna alina. este destul timp. din experineta proprie mi-am dat seama ca daca vrei cu adevarat sa faci miscare nu este neaparat nevoie sa mergi la sala. poti sa faci acasa cu filmulete de pe net, plus miscari. eu inca nu am chef se pare. fac o zi...apoi pauza o saptamana. mult succes la slabit. sper sa mai vorbim..sa ne sustinem. o zi frumoasa.

Creizilup 10 ian 2010 18:42:18

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna! Eu sunt miresica de august, insa nu m-am hotarat sa slabesc doar pentru nunta, ci mai ales pentru sanatatea mea, asa cum v-am povestit cand m-am inscris aici pe forum. Este un proces in desfasurare si astea sunt cele mai incapatanate 4 kilograme "pe care le-am vazut vreodata", daca pot spune asa:)) Prin martie o sa incep si eu sa merg la probat rochite. Pana atunci, ma tin de ce am inceput anul trecut:D Poate mai vorbim aici despre nunta si felul cum decurg pregatirile >:D<

bubulina27 11 ian 2010 06:03:00

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 62452)
Buna! Eu sunt miresica de august, insa nu m-am hotarat sa slabesc doar pentru nunta, ci mai ales pentru sanatatea mea, asa cum v-am povestit cand m-am inscris aici pe forum. Este un proces in desfasurare si astea sunt cele mai incapatanate 4 kilograme "pe care le-am vazut vreodata", daca pot spune asa:)) Prin martie o sa incep si eu sa merg la probat rochite. Pana atunci, ma tin de ce am inceput anul trecut:D Poate mai vorbim aici despre nunta si felul cum decurg pregatirile >:D<


Bravo Creizilup. si eu tot vreau sa slabesc. eu m-am ingrasat in ultimul an foarte mult ..din cauza alimentatiei si mai ales sedentarismului. am un servici in care ma plimb doar cu masina prin diferite localitati si paca am luat forma scaunului. cum zice o colega..am deveni "latifundiare" si parca tot simteam nevoia sa schimb ceva. dar impulsul cel mai mare mi l-a dat programarea nuntii si observarea ca timpul parca zboara si zilele trec foarte repede. asa ca vreau sa fac niste schimbari si sa le pastrez si dupa nunta. tu tii disociata? da rezultate. spor la slabit!

Creizilup 11 ian 2010 14:55:25

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 62600)
Bravo Creizilup. si eu tot vreau sa slabesc. eu m-am ingrasat in ultimul an foarte mult ..din cauza alimentatiei si mai ales sedentarismului. am un servici in care ma plimb doar cu masina prin diferite localitati si paca am luat forma scaunului. cum zice o colega..am deveni "latifundiare" si parca tot simteam nevoia sa schimb ceva. dar impulsul cel mai mare mi l-a dat programarea nuntii si observarea ca timpul parca zboara si zilele trec foarte repede. asa ca vreau sa fac niste schimbari si sa le pastrez si dupa nunta. tu tii disociata? da rezultate. spor la slabit!

Multumesc! Si tie la fel! Da, am mai tinut combinatia asta si da rezultate care se pastreaza pe termen lung. Am reinceput-o...astazi e zi de lactate :D

edinootza 14 ian 2010 17:07:11

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna doamnelor :-)

In iunie voi fi miresica, si desi stiu ca m-am ambitionat putin cam tarziu, va trebui sa slabesc 15 kg pana atunci, tata mi-a zis ca astfel voi cheltui mai putin pe rochie(mai putin material) :)) Sa-mi tineti pumnii, cica e criza asa ca nu vreau sa cheltuim mult :))
Bafta tuturor si casa de piatra!

alina_neamt 15 ian 2010 16:58:06

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de edinootza (Post 64655)
Buna doamnelor :-)

In iunie voi fi miresica, si desi stiu ca m-am ambitionat putin cam tarziu, va trebui sa slabesc 15 kg pana atunci, tata mi-a zis ca astfel voi cheltui mai putin pe rochie(mai putin material) :)) Sa-mi tineti pumnii, cica e criza asa ca nu vreau sa cheltuim mult :))
Bafta tuturor si casa de piatra!

Bafta multa! Glumet tatal tau :))
Trebuie sa slabesti pentru tine nu pentru nunta... Sanatatea e foarte importanta!!;)

dorutza 15 ian 2010 17:51:49

Re: Mirese in 2010 :)
 
cand aveti chef nu ne puneti si noua poze de cum ati vrea sa fie rochia voastra de mireasa??

Liviutzza 15 ian 2010 18:26:08

Re: Mirese in 2010 :)
 
Succes fetelor!Daca va doritzi cu adevarat cu sigurantza ve-tzi slabi si o sa fi-tzi niste miresici superbe!>:D<

edinootza 17 ian 2010 16:12:56

Re: Mirese in 2010 :)
 
1 ataşament(e)
aceasta este rochia care mi-o doresc... :-) Am sa ma straduiesc sa arat demna de ea pana atunci.

Slabuta 17 ian 2010 16:22:05

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de edinootza (Post 66046)
aceasta este rochia care mi-o doresc... :-) Am sa ma straduiesc sa arat demna de ea pana atunci.

vai ce frumoasa e :)
o sa fii ca o printesica in ea :)

Creizilup 17 ian 2010 18:51:16

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de edinootza (Post 66046)
aceasta este rochia care mi-o doresc... :-) Am sa ma straduiesc sa arat demna de ea pana atunci.

Off cat te invidiez, te-ai hotarat... :-<Eu nu ma pot hotari. Sunt atat de multe rochii frumoase incat...~X(Si prima intrebare pe care mi-o adreseaza lumea este: "Si rochia?" =)) Mi-am acordat timp pana in aprilie sa ma hotarasc...:-s

alina_neamt 02 feb 2010 19:54:41

Re: Mirese in 2010 :)
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 65174)
cand aveti chef nu ne puneti si noua poze de cum ati vrea sa fie rochia voastra de mireasa??

Eu am fost ieri si m-am imbracat pentru prima data intr-o rochie de mireasa.....;;);;) Ce emotii!!! Asta e rochia... Daca nu ma voi razgandi....Dar m-am simtit divin in ea!!!

Extasssy 02 feb 2010 19:57:16

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 76725)
Eu am fost ieri si m-am imbracat pentru prima data intr-o rochie de mireasa.....;;);;) Ce emotii!!! Asta e rochia... Daca nu ma voi razgandi....Dar m-am simtit divin in ea!!!

WOW

E superba...
O sa fie o mireasa super frumoasa...

Slabuta 02 feb 2010 20:00:57

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 76725)
Eu am fost ieri si m-am imbracat pentru prima data intr-o rochie de mireasa.....;;);;) Ce emotii!!! Asta e rochia... Daca nu ma voi razgandi....Dar m-am simtit divin in ea!!!

Superba :x

bubulina27 02 feb 2010 20:30:28

Re: Mirese in 2010 :)
 
superba!!!! o sa fii o printesa!:)

alina_neamt 02 feb 2010 20:31:17

Re: Mirese in 2010 :)
 
Multumesc, fetelor!!:">
De anul trecut o admir!!!8->8->

Creizilup 11 feb 2010 13:31:52

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 76725)
Eu am fost ieri si m-am imbracat pentru prima data intr-o rochie de mireasa.....;;);;) Ce emotii!!! Asta e rochia... Daca nu ma voi razgandi....Dar m-am simtit divin in ea!!!

Foarte frumoasa! Cred ca stiu si de unde e :D Ti-ai cumparat-o sau inca te mai gandesti daca ea e "aleasa"? ;;)

floriciki 18 feb 2010 15:40:51

Re: Mirese in 2010 :)
 
este f frumoasa rochita pe care ai pus ochii.

hassana 01 mar 2010 10:31:05

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna fetelor ,

Si eu sunt o miresica de 2010 mai exact pe 17 iulie....si am descoperit acest forum de anul trecut ....am tinut dieta cu numaratul caloriilor si a dat rezultate am tinut in nov si dec si ajunsasem de la 71 kg pe la 66 , insa cum au venit sarbatorile cum le-am pus la loc ...:(
eram asa mandra de mine ca reusisem si eu ceva bun dar iata ca iar am luat-o de la inceput...acum am inceput iar sala , si iar sa numar caloriile , si merge incet dar sigur ....pe la 68-69 acum....Dorinta cea mai mare este sa ajung pana in iulie macar la 60 kg ...sper sa reusesc ,....oricum acum pe langa aerobic o sa merg si la sauna , din cate am auzit este destul de benefica pt slabit ....sa speram k va fi bine ..
Fetelor la mine mai e o mik problema , mi-am cumparat deja rochita de mireasa , asa ca daca slabesc prea mult trebuie sa ii aduc modificari , :D
Va pup

VAmedeea 07 mar 2010 16:00:24

Re: Mirese in 2010 :)
 
Superbe rochii de mireasa! Sa fiti fericite si sa aveti parte de o nunta asa cum ati visat fiecare. Si spor la slabit!:P

alina_neamt 13 mar 2010 19:12:58

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de hassana (Post 101881)
Fetelor la mine mai e o mik problema , mi-am cumparat deja rochita de mireasa , asa ca daca slabesc prea mult trebuie sa ii aduc modificari , :D
Va pup

Buna! Vei ajunge.... Dar cu multa rabdare, sport si dieta.... Eu vreau sa dau 5 kg pana in iunie....Daca vor fi mai multe nu e nici o problema,...
Cat despre rochie...stai linistita....important e sa slabesti tu si sa te simti bine...:):)
Bafta!!

supergirl18 14 mar 2010 22:03:01

Re: Mirese in 2010 :)
 
Buna fetelor,
Sunt noua pe forum si viitoare miresa in 2010,mai precis 18.09:X
Pana acum doar citeam postarile voastre si azi m-am hotarat sa ma alatur voua,pentru ca imi face mare placere sa va urmaresc.Chiar intentionez sa imi fac si un jurnal,nu mi-am fcut niciodata unul si vad in cazul multor fete ca sunt si rezultate.
Sper ca o sa slabesc si eu cat mi-am propus,desi ma aflu intr-o faza de stagnare,de ceva timp,am slabit destul de mult acum un an si ceva...iar acum nu prea mai reusesc.

Slabuta 14 mar 2010 22:05:07

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 117658)
Buna fetelor,
Sunt noua pe forum si viitoare miresa in 2010,mai precis 18.09:X
Pana acum doar citeam postarile voastre si azi m-am hotarat sa ma alatur voua,pentru ca imi face mare placere sa va urmaresc.Chiar intentionez sa imi fac si un jurnal,nu mi-am fcut niciodata unul si vad in cazul multor fete ca sunt si rezultate.
Sper ca o sa slabesc si eu cat mi-am propus,desi ma aflu intr-o faza de stagnare,de ceva timp,am slabit destul de mult acum un an si ceva...iar acum nu prea mai reusesc.

Bine ai venit printre noi viitoare miresica :)

Ce plan de bataie ti-ai propus? :)
Trebuie sa fii o mireasa sclipitoare :)

VAmedeea 15 mar 2010 08:11:17

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 117658)
Buna fetelor,
Sunt noua pe forum si viitoare miresa in 2010,mai precis 18.09:X
Pana acum doar citeam postarile voastre si azi m-am hotarat sa ma alatur voua,pentru ca imi face mare placere sa va urmaresc.Chiar intentionez sa imi fac si un jurnal,nu mi-am fcut niciodata unul si vad in cazul multor fete ca sunt si rezultate.
Sper ca o sa slabesc si eu cat mi-am propus,desi ma aflu intr-o faza de stagnare,de ceva timp,am slabit destul de mult acum un an si ceva...iar acum nu prea mai reusesc.

Bine ai venit!>:D<
Felicitari pt nunta si spor la pregatiri. Eu am trecut deja prin "focuri". Pup!:-*

supergirl18 15 mar 2010 16:53:00

Re: Mirese in 2010 :)
 
Multumesc pt primire :X
Nu sunt adepta unui regim f rapid cu rezultate pe termen scurt,tocmai pentru ca am facut cateva experimente pe pielea mea,si m-am ales cu mai multa grasime.
M-am hotarat sa renunt la carbohidrati.Pentru inceput ii voi procura doar din legume si putine fructe.Daca as reusi sa slabesc 1kg Grasime pe saptamana as fi cea mai multumita.
In principiu ma intereseaza sa miscorez din dimensiuni,si evident vor plca si kg:D
Inca nu m-am apucat de pregatirile de nunta eu zic ca mai am destul timp.
Scopul meu ar fi sa ajung la 67 kg sa imi stea ff bine in rochita:X
Sigur voi reusi cu sustinerea voastra:*
O zi superba va doresc si la cat mai putin kg

supergirl18 15 mar 2010 16:58:28

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 117809)

Bine ai venit!>:D<
Felicitari pt nunta si spor la pregatiri. Eu am trecut deja prin "focuri". Pup!:-*

Ms mult si Felicitari si tie Sa fie intr-un ceas BUN si cu NOROC cum se zice:>
Eu privesc lucrurile cu prea mult calm,nu m-am stresat deloc pana acum,ce-i drept mai sunt 6 luni deci mai este timp.

VAmedeea 16 mar 2010 11:12:58

Re: Mirese in 2010 :)
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 118612)
Ms mult si Felicitari si tie Sa fie intr-un ceas BUN si cu NOROC cum se zice:>
Eu privesc lucrurile cu prea mult calm,nu m-am stresat deloc pana acum,ce-i drept mai sunt 6 luni deci mai este timp.

Buna, multumesc de urari!
Nici nu trebuie sa te stresezi. Pana la urma vrei sa ai parte de o zi minunata, nu de una in care sa iti amintesti cu regret. Iar stresul e cel mai mare dusman. Si eu am fost calma pana la ultima clipa, nici nu stiu cand a trecut, abia cand s-a terminat am realizat si mi-a parut rau ca s-a dus prea repede.
Am citit ca vrei sa incerci o dieta cu rezultate pe termen lung. Citeste si despre Montignac. Eu sunt f. multumita, mai ales ca nu trebuie sa te infometezi. Si asa cum ai zis si tu, mai e destul timp pana la ziua cea mare.
Iti urez spor la pregatiri si ne mai auzim. Pupici!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:29:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO