forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Miresici in 2012 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/miresici-2012-a-10631.html)

danutz2001 27 nov 2011 20:28:27

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de Ella81 (Post 859577)
Eu inca nu am data, locuiesc cu prietenul meu , vrem sa ne casatorim dar nu am stabilit inca data.

Eu am inceput azi low-carb de aiz, dulciurile sunt marea mea pacoste. Mi-am propus 2 spat asa sa vad cum ma simt si daca nu am energie o sa mai introduc ceva fructe la gustari.

Tu in dieta asta nu mananci fructe?

Ba da mananc in cele 3 zile in care am fructe si legume, dar eu nu tin foarte drastic, daca cumva am pofta de un mar sau o porto in ziua de lactate le manac, chiar nu vreau sa exagerez. Referitor la dulciuri am renuntat complet in cele 9 zile, inclusiv cafeaua nu o mai beau cu zahar si lapte. Doar in cele 3 zile de rasfat am consumat ceva dulce si am gustat putin painea :D

catyella 27 nov 2011 20:30:27

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de Ella81 (Post 859577)
Eu inca nu am data, locuiesc cu prietenul meu , vrem sa ne casatorim dar nu am stabilit inca data.

Eu am inceput azi low-carb de aiz, dulciurile sunt marea mea pacoste. Mi-am propus 2 spat asa sa vad cum ma simt si daca nu am energie o sa mai introduc ceva fructe la gustari.

Tu in dieta asta nu mananci fructe?

buna,ella!
te inteleg cu dulciurile! eu daca trec peste o saptamana fara dulciuri ma consider salvata....:)).....

danutz2001 27 nov 2011 20:32:31

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de catyella (Post 859596)
noi am facut cununia civila deja si urmeaza ca la anul in august sa avem si cununia religioasa! asa ca vreau sa fiu o miresa slabuta!!!!
la mine kg au inceput sa se adune usor-usor de anul trecut....stresul+dezechilibru hormonal+tratament ptdezechilibru+dulciuri=84 kg...............

Insemana ca o sa fi miresica inaintea mea :) Spre deosebire de tine eu tin 3 zile acesata dieta sa fie mai drastica :D si am slabit intr-o tura de 3-3-3 = 4 kg :):):)

catyella 27 nov 2011 20:35:01

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de danutz2001 (Post 859598)
Ba da mananc in cele 3 zile in care am fructe si legume, dar eu nu tin foarte drastic, daca cumva am pofta de un mar sau o porto in ziua de lactate le manac, chiar nu vreau sa exagerez. Referitor la dulciuri am renuntat complet in cele 9 zile, inclusiv cafeaua nu o mai beau cu zahar si lapte. Doar in cele 3 zile de rasfat am consumat ceva dulce si am gustat putin painea :D

am ales dieta asta pentru ca e mai permisiva....nu trebuie sa papi animite gramaje........am incercat si 3/3/3 si 1/1/1 dar mie cel mai bine mi se potriveste 2/2/2.

catyella 27 nov 2011 20:38:09

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de danutz2001 (Post 859607)
Insemana ca o sa fi miresica inaintea mea :) Spre deosebire de tine eu tin 3 zile acesata dieta sa fie mai drastica :D si am slabit intr-o tura de 3-3-3 = 4 kg :):):)

[*1*][*2*] felicitari!!!!!!!!!
ai facut si sport?

danutz2001 27 nov 2011 20:41:04

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de catyella (Post 859624)
[*1*][*2*] felicitari!!!!!!!!!
ai facut si sport?


DA merg la ZUMBA de 2 ori /saptamana :)

Ella81 27 nov 2011 20:45:16

Re: Miresici in 2012
 
Eu acum un an am slabit 11 kg in 3 luni , timp in care am mancat doar din cand in cand cate o patratica de cioco neagra, cred ca era duminica la cafea si de 2 ori inghetata fara zahar mica de 75 gr. Am slabit de la 86 la 75. Sa stii ca corpul se obisnuieste fara zahar. Cred ca dulcele e ca un drog, ai impresia ca ai nevoie ca iti lipseste si daca mananci ai chef sa mananci mai mult si daca nu mai mananci, 2 zile ii simti lipsa dar dupa dispare cheful de mancat. Am citit ca asta se intampla din cauza ca organismul produce mai multa insulina si ai tot mai multa pofta de mancare si de dulce.
Eu am obs pe pielea mea ca daca mananc dulce peste o ora imi este foame dar de mancare nu de dulce, iar ca desert...dulce...uffff

catyella 27 nov 2011 20:47:28

Re: Miresici in 2012
 
proba de foc pentru mine este trecerea peste primele 2 saptamani!!apoi deja sunt obisnuita cu dieta si e mai usor ...

Ella81 27 nov 2011 20:52:32

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de catyella (Post 859643)
proba de foc pentru mine este trecerea peste primele 2 saptamani!!apoi deja sunt obisnuita cu dieta si e mai usor ...

Asa este! Important este pasul psihologic, dupa care corpul se obisnuieste. Iar cand te uiti in oglinda si vezi rezultate .....e mai usor sa continui dieta...

catyella 27 nov 2011 20:55:09

Re: Miresici in 2012
 
Citat:

Anterior postat de Ella81 (Post 859637)
Eu acum un an am slabit 11 kg in 3 luni , timp in care am mancat doar din cand in cand cate o patratica de cioco neagra, cred ca era duminica la cafea si de 2 ori inghetata fara zahar mica de 75 gr. Am slabit de la 86 la 75. Sa stii ca corpul se obisnuieste fara zahar. Cred ca dulcele e ca un drog, ai impresia ca ai nevoie ca iti lipseste si daca mananci ai chef sa mananci mai mult si daca nu mai mananci, 2 zile ii simti lipsa dar dupa dispare cheful de mancat. Am citit ca asta se intampla din cauza ca organismul produce mai multa insulina si ai tot mai multa pofta de mancare si de dulce.
Eu am obs pe pielea mea ca daca mananc dulce peste o ora imi este foame dar de mancare nu de dulce, iar ca desert...dulce...uffff

cata dreptate ai!!!asa patesc si eu .....am un servici,nu foarte solicitant si din plictiseala sau stres,am inceput sa iau cate ceva dulce! am ajuns ca acum,organismul sa imi ceara "drogul".....daca nu pap nimic dulce 2 zile,a treia zi....isi cere"drepturile"....... dar cu vointa,trebuie sa se rezolve!!!!;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:16:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO