forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Kartika (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-kartika-12062.html)

kartika 18 oct 2012 00:42:30

Jurnal Kartika
 
Primul pas l-am facut...eu Kartika,58 ani,am colindat lumea,acum sunt acasa in Ardealul meu drag.N-am avut niciodata probleme cu greutatea ,asta si datorita profesiei mele care mi-a impus un anumit stil de viata.In urma cu cinci ani viata mea s-a schimbat,doua operatii,doua pancreatite la interval de trei luni,alte complicatii si multe altele ca nu-si gasesc locul aici.Am trecut la un regim sever de viata,fara tutun,cafea,alcool,grasimi,prajeli,fara,fara,fara. ..nu mananc paine,dulciuri,sare,nu,nu,nu...si totusi am pus 10 kg.Motivul il stiu,pana nu demult faceam in fiecare dimineata la ora 6 o alergare de 5km si dupa masa 800(opt sute)exercitii,acum din cauza articulatiilor merg,e adevarat mai alert,dar nu-i alergare.Imi pun muzica si dansez atat cat pot si cum pot,dar diferenta e prea mare intre ce am facut si ce fac si de aici plusul in kilograme.In rest ma bucur ca Dumnezeu a fost milostiv cu mine si nu contenesc sa-i multumesc.Am un barbat,un caine,o masina,aproape 100 de trandafiri si multe,multe orhidee .Mi-am propus sa dau jos cca 8kg ,dieta se apropie de South Beach,datorita restrictiilor mele nu pot sa ma aventurez.Ma bucur ca sunt alaturi de voi .

rozica1965 18 oct 2012 04:14:42

re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1154413)
Primul pas l-am facut...eu Kartika,58 ani,am colindat lumea,acum sunt acasa in Ardealul meu drag.N-am avut niciodata probleme cu greutatea ,asta si datorita profesiei mele care mi-a impus un anumit stil de viata.In urma cu cinci ani viata mea s-a schimbat,doua operatii,doua pancreatite la interval de trei luni,alte complicatii si multe altele ca nu-si gasesc locul aici.Am trecut la un regim sever de viata,fara tutun,cafea,alcool,grasimi,prajeli,fara,fara,fara. ..nu mananc paine,dulciuri,sare,nu,nu,nu...si totusi am pus 10 kg.Motivul il stiu,pana nu demult faceam in fiecare dimineata la ora 6 o alergare de 5km si dupa masa 800(opt sute)exercitii,acum din cauza articulatiilor merg,e adevarat mai alert,dar nu-i alergare.Imi pun muzica si dansez atat cat pot si cum pot,dar diferenta e prea mare intre ce am facut si ce fac si de aici plusul in kilograme.In rest ma bucur ca Dumnezeu a fost milostiv cu mine si nu contenesc sa-i multumesc.Am un barbat,un caine,o masina,aproape 100 de trandafiri si multe,multe orhidee .Mi-am propus sa dau jos cca 8kg ,dieta se apropie de South Beach,datorita restrictiilor mele nu pot sa ma aventurez.Ma bucur ca sunt alaturi de voi .

Succes in ceea ce ti-ai propus si multa sanatate!!!!!>:D<>:D<

kartika 18 oct 2012 20:24:56

Re: Jurnal Kartika
 
Multumesc mult,Rozica!
Sanatate sa ai si tu si spor la slabit.

Sasy 18 oct 2012 22:07:31

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1154413)
Primul pas l-am facut...eu Kartika,58 ani,am colindat lumea,acum sunt acasa in Ardealul meu drag.N-am avut niciodata probleme cu greutatea ,asta si datorita profesiei mele care mi-a impus un anumit stil de viata.In urma cu cinci ani viata mea s-a schimbat,doua operatii,doua pancreatite la interval de trei luni,alte complicatii si multe altele ca nu-si gasesc locul aici.Am trecut la un regim sever de viata,fara tutun,cafea,alcool,grasimi,prajeli,fara,fara,fara. ..nu mananc paine,dulciuri,sare,nu,nu,nu...si totusi am pus 10 kg.Motivul il stiu,pana nu demult faceam in fiecare dimineata la ora 6 o alergare de 5km si dupa masa 800(opt sute)exercitii,acum din cauza articulatiilor merg,e adevarat mai alert,dar nu-i alergare.Imi pun muzica si dansez atat cat pot si cum pot,dar diferenta e prea mare intre ce am facut si ce fac si de aici plusul in kilograme.In rest ma bucur ca Dumnezeu a fost milostiv cu mine si nu contenesc sa-i multumesc.Am un barbat,un caine,o masina,aproape 100 de trandafiri si multe,multe orhidee .Mi-am propus sa dau jos cca 8kg ,dieta se apropie de South Beach,datorita restrictiilor mele nu pot sa ma aventurez.Ma bucur ca sunt alaturi de voi .

Bine ai venit printre slabute Kartika !>:D<
Ma bucur tare mult ca ti-ai facut jurnal. Voi putea veni in vizita, bineinteles daca ma primesti:)
Imi pare rau pentru problemele de sanatate pe care le-ai avut. Ce sa zic? Odata cu varsta vin si problemele. Rar cand scapa cineva.
Observ ca ai facut sport, nu doar miscare: 5 km jogging si 800 de exercitii pe zi e excelent. Si eu am alergat ani buni in parcurile din Bucuresti. Acum nu mai pot si nici nu mai vreau.
Te felicit pentru hotararea de a slabi. E important sa mai dam jos cate ceva din povara care ne apasa articulatiile, coloana etc.
Iti doresc succes in tot ce intreprinzi in acest sens si nu numai!!!
Noapte buna!>:D<

kartika 18 oct 2012 22:29:34

Re: Jurnal Kartika
 
Iti multumesc pentru vizita, Sasy!Placerea este de partea mea.

Sasy 19 oct 2012 19:00:27

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1155155)
Iti multumesc pentru vizita, Sasy!Placerea este de partea mea.

Hello!>:D<
Ce faci? Cum a fost ziua ta?
La mine a fost munca multa, agitatie la serviciu, apoi o vizita la oftalmolog si, uite-asa, abia acum am intrat in casa.
Iti doresc o seara frumoasa!>:D<

Sasy 19 oct 2012 19:02:13

Re: Jurnal Kartika
 
PS: Cred ca trebuie sa pui link-ul de la jurnal la semnatura ca sa apara "Jurnal Kartika" sub mesajele tale in forum.;)

kartika 19 oct 2012 22:50:10

Re: Jurnal Kartika
 
Sasy...multumesc pentru vizita.Am sa incerc sa-mi pun semnatura ,nu stiu daca am sa reusesc.

kartika 19 oct 2012 22:57:42

Re: Jurnal Kartika
 
Sasy...si la mine a fost multa munca,am terminat in jurul orei 20.Maine o sa fie mai lejer si poate reusim sa stam la un pahar de vorba[*26*]

Sasy 19 oct 2012 23:18:41

Re: Jurnal Kartika
 
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...Wtg2OFeRuquxwi >:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:50:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO