forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

marilo 05 feb 2012 15:32:35

Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
In sfarsit m-am hotarat sa-mi chem in ajutor jurnalul meu. M-am tot gandit daca mi-ar folosi sau daca eu as fi in stare sa am un jurnal in care zilnic sa-mi spun pasurile legate de kg mele, de ce mananc. Voi incerca pentru ca sper sa fiu mai constiincioasa, mai ordonata, mai cumintica.
Despre mine nu cred ca am prea multe sa va zic ca deja multe dintre voi, fetelor, ma cunoasteti de la ,, slabute si la 40 de ani,,. Da asa este eu am 50+ dar imi place mult compania fetelor mai tinere decat mine. Ele sunt vesele, guralive si au parca mai mult timp pt forum decat noi . Sper sa ma gaseasca aici si sa ma viziteze, desi nu am mai fost pe forum de vreo doua saptamani si nimeni nu-mi simte lipsa:((:((:((
Spuneam o data ca sunt dependenta de forum si chiar sunt .Zilnic intru sa citesc fetele , chiar daca nu spun nimic. Nu am pierdut nici un mesaj de luni de zile. Acum am sa intru si in ,,garsoniera,, mea si am sa-mi las toate gandurile aici.
Eu am fost o tanara ca majoritatea dintre noi , ponderala. Kilogramele au inceput sa vina dupa sarcini care au fost la scurt timp una dupa alta, asa, ca sa nu pot sa-mi revin . Este adevarat ca daca as fi luat masuri atunci poate ca acum as fi fost mai bine decat sunt. Nu m-au interesat kg la vremea aia , pt ca consideram ca nu arat asa rau si nici cu sanatatea nu aveam probleme. O lunga perioada de timp , pana la 40 de ani , am stat pe la 70-73 de kg. La 40 , in urma unui cuvant , am constientizat ca sunt grasa si ca ar trebui sa fac ceva. Am aflat de niste pastile pe care mi le-am procurat foarte usor si cu care , alaturi de ceai antiadipos , am slabit 15 kg dea lungul catorva luni( deci nu foarte repede), dar fara sa fac nici un efort de nici un fel. Am fost foarte multumita si ma simteam minunat. M-am mentinut circa 3 ani dupa care incet am revenit la 73 ale mele. Nu ar fi fost rau daca as fi ramas acolo, dar la 47 de ani am fracturat o glezna in urma careia am facut o embolie pulonara care mi-a pus major viata in pericol. Am fost obligata sa renunt la fumat. Ei, statul in pat circa 6 saptamani si hranita asa ca oamenii bolnavi:)), fara tutun si colac peste pupaza si menopauza, mi-au adus itr-un an 25 de kg.Nu le-am simtit pana intr-o zi cand fetele mele mi-au cumparat un cantar electronic care m-a socat. Aveam 99 de kg.M-am speriat foarte tare. Cu vointa si un pic de dieta am reusit sa dau jos 10 int-un an .
La slabute am venit de mult dar nu mi-am gasit locul . Acum m-am hotarat sa incerc sa ma ajut si cu jurnal.
Maine am sa-mi postez meniul asa cum am mai facut-o . O sa fie bine numai daca eu am sa-mi organizez timpul asa incat sa fac asta zilnic. Nu stau prea bine cu timpul , mai ales acasa dar la serviciu imi este cam greu sa intru pe forum ca de....
Am sa vad.
As vrea sa fie intr-un ceas bun ce fac eu acum si sa-mi ajute sa fiu iara NORMOPONDERALA.

vera37 05 feb 2012 16:20:14

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
mari, bine te-am gasit in casuta ta! :-*>:D<
sper sa-ti fie de ajutor, iar lipsa ti-am simtit-o :-*:x

rozica1965 05 feb 2012 16:26:28

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Succes in tot ce ti-ai propus!!!!!!!!! Acum,chiar daca vei lipsi,vei gasi mesaje de la fete.:-*:-*

barbuta 05 feb 2012 20:07:52

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
buna mari iti urez sa ajungi exact cum iti doresti pupici

cora 05 feb 2012 20:13:58

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
succes in ce ti-ai propus>:D<

barbuta 05 feb 2012 20:15:49

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de cora (Post 926051)
succes in ce ti-ai propus>:D<

buna cora:-*

marilo 05 feb 2012 22:03:13

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 925690)
mari, bine te-am gasit in casuta ta! :-*>:D<
sper sa-ti fie de ajutor, iar lipsa ti-am simtit-o :-*:x

Vai Veruta daca ai stii ce sentiment super am ca am un loc unde voi fetelor vreti sa vorbiti cu mine. Tu esti primul meu musafir si-ti multumesc mult, mult, pentru asta. Te voi astepta si alta data. Nu inseamna ca nu vin la etajul VIII. Vin zilnic pentru ca va iubesc fetelor.>:D<:-*

marilo 05 feb 2012 22:08:13

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 925696)
Succes in tot ce ti-ai propus!!!!!!!!! Acum,chiar daca vei lipsi,vei gasi mesaje de la fete.:-*:-*

Rozica , draga mea noi doua nu am comunicat prea mult datorita programului pe care-l avem fiecare dar sa stii ca am fost alaturi de tine si cand sotul tau a intrat in somaj, si cand ai aflat minunata veste ca vei fi bunica, si am plans cand ai fost asa de ingrijorata ca a plecat fata. Am trecut de multe ori si pe la casuta ta . Imi placi mult. Imi place felul tau direct de a aborda oamenii, simtul umorului . Te apreciez mult. Te mai astept pe la mine .>:D<:x

rozica1965 05 feb 2012 22:13:21

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 926232)
Rozica , draga mea noi doua nu am comunicat prea mult datorita programului pe care-l avem fiecare dar sa stii ca am fost alaturi de tine si cand sotul tau a intrat in somaj, si cand ai aflat minunata veste ca vei fi bunica, si am plans cand ai fost asa de ingrijorata ca a plecat fata. Am trecut de multe ori si pe la casuta ta . Imi placi mult. Imi place felul tau direct de a aborda oamenii, simtul umorului . Te apreciez mult. Te mai astept pe la mine .>:D<:x

Asa e Mari.....tu intri in prima parte a zilei,eu in partea a doua. Iti multumesc ca ai fost alaturi de mine . Esti mama de fete si vei trece si tu prin unele din aceste momente. Sa dea Domnul sa trecem cu bine prin tot ce tine de copiii nostri. Nimic nu este mai important decat ei! Te voi vizita des,stai linistita,doar esti craioveanca de-a mea! Vezi ca am avut dreptate cand te bateam la cap sa iti faci jurnal?:-*:-*:-*

marilo 05 feb 2012 22:14:24

re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 926043)
buna mari iti urez sa ajungi exact cum iti doresti pupici

Bine ai venit pe la mine Roxana. Fetita cu copil. Asa te percep eu ca pe o fetita alintata . Iti multumesc pentru vizita si mai treci ca sa mai vorbim, sau ne vedem la etajul VIII? >:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:57:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO