forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Valeria Heres (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html)

valeriaheres 06 aug 2010 11:03:48

Jurnal Valeria Heres
 
Dragele mele, am tot vrut sa incep si eu sa scriu un jurnal. Acum scriu numai de proba si va rog pe voi sa-mi spuneti daca am inceput bine, adica daca aici este locul. Mi-am stors creierii si m-am invartit pe aici de vreo doua saptamani si nu prea am stiut ce face , doar sa-mi calculez caloriile, un lucru minunat si de care sunt foarte multumita.
Va rog sa ma ajutati ca sincer va spun ma descurc destul de greu pe sait.:))
Va doresc tuturor o zi placuta si un weekend minunat!:-*[*117*]
Pe curand!

minouse 06 aug 2010 17:57:15

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 279384)
Dragele mele, am tot vrut sa incep si eu sa scriu un jurnal. Acum scriu numai de proba si va rog pe voi sa-mi spuneti daca am inceput bine, adica daca aici este locul. Mi-am stors creierii si m-am invartit pe aici de vreo doua saptamani si nu prea am stiut ce face , doar sa-mi calculez caloriile, un lucru minunat si de care sunt foarte multumita.
Va rog sa ma ajutati ca sincer va spun ma descurc destul de greu pe sait.:))
Va doresc tuturor o zi placuta si un weekend minunat!:-*[*117*]
Pe curand!

Pai intr-un jurnal trebuie sa postezi zilnic meniul tau :)
Daca mai ai alte inrebari, simte-te libera sa le pui, am sa te ajut pe cat pot :)
Daca vrei sa-ti pui jurnalul la semnatura, Slabuta(moderator) ne-a explicat pasii ce trebuie urmati.
Citez:
"Am vazut ca multe slabute vor sa isi puna la semnatura linkul catre jurnalul lor, dar nu stiu cum sa o faca.

Pasul 1: Copiati linkul jurnalului personal.

Pasul 2: Accesati Preferinte > , iar in coloana stanga, cautati Modifica semnatura

Pasul 3: Scrieti titlul jurnalului in casuta "Modifica semnatura"

Pasul 4: Selectati intreg titlul jurnalului si apasati pe imaginea http://forum.slabute.ro/images/editor/createlink.gif

Pasul 5: Se va deschide o fereastra in care faceti paste linkul pe care l-ati copiat in pasul 1.

Pasul 6: Apasati pe butonul Salveaza semnatura. "

Bafta la slabit :-*

valeriaheres 06 aug 2010 18:10:07

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 279900)
Pai intr-un jurnal trebuie sa postezi zilnic meniul tau :)
Daca mai ai alte inrebari, simte-te libera sa le pui, am sa te ajut pe cat pot :)
Daca vrei sa-ti pui jurnalul la semnatura, Slabuta(moderator) ne-a explicat pasii ce trebuie urmati.
Citez:
"Am vazut ca multe slabute vor sa isi puna la semnatura linkul catre jurnalul lor, dar nu stiu cum sa o faca.

Pasul 1: Copiati linkul jurnalului personal.

Pasul 2: Accesati Preferinte > , iar in coloana stanga, cautati Modifica semnatura

Pasul 3: Scrieti titlul jurnalului in casuta "Modifica semnatura"

Pasul 4: Selectati intreg titlul jurnalului si apasati pe imaginea http://forum.slabute.ro/images/editor/createlink.gif

Pasul 5: Se va deschide o fereastra in care faceti paste linkul pe care l-ati copiat in pasul 1.

Pasul 6: Apasati pe butonul Salveaza semnatura. "

Bafta la slabit :-*

Multumesc mult pentru faptul ca mi-ai raspuns , singura din cele 11 vizite...oare ce le-o fi speriat? kilogramele mele?:(:-/
Nici eu nu am vrut sa fiu asa!:((
Multumesc mult!

minouse 06 aug 2010 18:20:17

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 279913)
Multumesc mult pentru faptul ca mi-ai raspuns , singura din cele 11 vizite...oare ce le-o fi speriat? kilogramele mele?:(:-/
Nici eu nu am vrut sa fiu asa!:((
Multumesc mult!

Nu-ti fa griji, nu s-au speriat sunt aici fete cu mai multe kg dacat tine, oricum iti spun din proprie experienta, fetele astea nu fac discriminari.
Ai sa vezi c-o sa mai fie fete ce-ti viziteaza jurnalul si-ti vor scrie :-*
Cat despre kg lasa ca le dam noi jos, fii optimista(e foarte important) ;)

RaluRalu 06 aug 2010 18:50:28

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Buna, Valeria si bine ai venit printre noi! >:D<:-*>:D<
Ca sa vezi ca nu m-au speriat deloc kilogramele tale, am trecut sa te salut si sa-ti doresc multa bafta in lupta contra kilogramelor.
Sper sa te simti bine printre noi. Impreuna vom reusi! Nu ezita sa intrebi orice.
Te pup dulce :-*
Slabire usoara! >:D<

http://images.free-extras.com/pics/r/roses-637.jpg

oana raluca 06 aug 2010 19:49:58

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 279913)
Multumesc mult pentru faptul ca mi-ai raspuns , singura din cele 11 vizite...oare ce le-o fi speriat? kilogramele mele?:(:-/
Nici eu nu am vrut sa fiu asa!:((
Multumesc mult!

buna valeria!sa stii ca aici gasesti persoane in aceeasi situatie ca tine ,fara discriminari,prietenoase si gata oricand sa te sfatuiasca.observ ca esti din lupeni...esti de a mea...:D:D eu sunt din petrosani .te pup si succes in continuare!apropo...cum ai slabit cele 20 de kg?:)

mysterious girl 06 aug 2010 20:35:12

Re: Jurnal Valeria Heres
 
http://www.friendskorner.com/forum/p...8/welcome2.gif

valeriaheres 06 aug 2010 20:43:55

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Citat:

Anterior postat de oana raluca (Post 279948)
buna valeria!sa stii ca aici gasesti persoane in aceeasi situatie ca tine ,fara discriminari,prietenoase si gata oricand sa te sfatuiasca.observ ca esti din lupeni...esti de a mea...:D:D eu sunt din petrosani .te pup si succes in continuare!apropo...cum ai slabit cele 20 de kg?:)

>:D<Buna seara Oana! ...ma bucur ca ma incurajezi si mai ales ca esti din Petrosani.Imi dau foarte bine seama ca aici sunt fete cu suflet mare si gata sa ma ajute...
ma intrebi cum am dat kilogramele jos, am fost la spital la Timisoara dr endocrinolog impreuna cu nutritionistul mi-au dat o dieta hipocalorica si hiposodata, am voie sa scot orice din ea dar sa nu adaug absolut nimic.Am inceput-o din 10 martie, astazi am avut 125 de kg.Dieta se compune cu aceste alimente care le mananc zilnic si le-am gasit aici la calcul calorii.Merge tare greu netul se ia si curentul ...voi mai scrie maine...Pe curand![*128*]

minouse 07 aug 2010 11:18:09

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Draga mea, am vazut meniul tau pe zilele trecute si mi se pare ca te cam infometezi, adica sub nici o forma nu trebuie sa mananci sub 1000 de calorii. Mai ales ca tu vrei sa slabesti mai mult de cateva kg, iar cu timpul organismul tau se va obisnui cu 800-900 de calorii si va incepe sa nu mai slabeasca, unde mai scazi atunci? :| :(

valeriaheres 18 aug 2010 19:12:05

Re: Jurnal Valeria Heres
 
Va salut cu drag dragele mele slabute! Ma bucur foarte mult pentru faptul ca sunt pe acest saite.De cand m-am inscris totul mi se pare usor in dieta mea.Calcularea caloriilor este o binecuvantare pentru mine si cred ca si pentru voi.Eu as putea adauga multe meniuri dar nu stiu ca si cat contine nu am prea inteles eu acolo cum este cu adaugarea alimentelor...dar voi mai incerca.
Eu am probleme de sanatate...hipotiroidism cu mixedem si hipercorticism si multe altele...
Ma tratez de glanda de la 30 de ani, greutatea o aveam intre 90-105kg cand stateam internata in spital cate o luna slabeam in jur de 5 kg pe care le puneam rapt inapoi , poate chiar dublu...aveam un mod de mancare dezordonat si mancam numai ce imi placea.In ultimii 3-4 ani m-am ingrasat cam mult am ajuns la 148kg in 10 martie 2010.
In aceasta data am hotarat si am ajuns la Timisoara la spital aici am gasit doctori care au luat foarte in serios problemele mele si m-au constientizat ca TREBUIE sa slabesc si sa urmez o dieta.Am tinut totul cu sfintenie trei luni si am fost la control si de atunci mananc ce vedeti la meniul meu.Drept si adevarat va spun ma bucur din inima ca ma pot misca mai bine acum...astazi m-am cantarit si am 123kg.
Eu nu stiu care este treaba cu stagnarea...cum voi observa cand stagnez si cam ce ar trebui sa fac eu atunci?
Am avut destule emotii de cand am intrat pe acest saite.Dar am luat-o asa usor si vad ca incerc sa ma alatur cu drag si eu voua, nu ca as fii mai timida dar parca ma simt asa mai straina, va rog sa aveti rabdare cu mine si sa ma scuzati daca mai gresesc.
Multumesc tuturor celor care au adaugat alimente si ma pot folosi si eu de ele.
O seara placuta si pe curand! Cu drag, Valeria!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:26:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO