forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Sunt si babete "slabute" pe aici? (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/sunt-babete-slabute-aici-3118.html)

Dana S 13 mar 2010 15:19:49

Sunt si babete "slabute" pe aici?
 
Buna fetelor:)!Sper sa ma primiti si pe mine pe forum,desi cred ca unora dintre voi le va parea poate ridicol ca o babeta care a implinit 60 de ani se mai gandeste la dieta...
Hai sa va spun un secret:fac parte din acea categorie de femei care a slabit in decursul vietii cel putin 100 kg....:-s Stiti voi cum,cand sus,cand jos...yo-yo,adica.
Si vine un timp(la mine a venit),cand genunchii nu te mai sustin,cand spatele te doare,cand ai vrea inca sa arati ca un om dar nu-ti mai vine sa te uiti in oglinda...
La varsta asta nu-ti mai permiti orice dieta,pentru ca deja suferi de anumite afectiuni,dar nici fitnessul nu mai e de nasul tau...ca nu te lasa inima :x...Nu,nu inima asta,aia care pulseaza si te tine in viata!
Asa ca am nevoie de ajutor,dar vreau sa ma alatur unei grupe adecvate situatiei mele,ma ajutati?
Va pup,si va doresc succes la toate:-*

mailin 13 mar 2010 15:23:10

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 116759)
Buna fetelor:)!Sper sa ma primiti si pe mine pe forum,desi cred ca unora dintre voi le va parea poate ridicol ca o babeta care a implinit 60 de ani se mai gandeste la dieta...
Hai sa va spun un secret:fac parte din acea categorie de femei care a slabit in decursul vietii cel putin 100 kg....:-s Stiti voi cum,cand sus,cand jos...yo-yo,adica.
Si vine un timp(la mine a venit),cand genunchii nu te mai sustin,cand spatele te doare,cand ai vrea inca sa arati ca un om dar nu-ti mai vine sa te uiti in oglinda...
La varsta asta nu-ti mai permiti orice dieta,pentru ca deja suferi de anumite afectiuni,dar nici fitnessul nu mai e de nasul tau...ca nu te lasa inima :x...Nu,nu inima asta,aia care pulseaza si te tine in viata!
Asa ca am nevoie de ajutor,dar vreau sa ma alatur unei grupe adecvate situatiei mele,ma ajutati?
Va pup,si va doresc succes la toate:-*

Bun venit si mult succes >:D<>:D<

mailin 13 mar 2010 15:23:50

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
si btw aici nu sunt babete, gasute, etc etc, numai slabute ;):D

Slabuta 13 mar 2010 15:46:06

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 116759)
Buna fetelor:)!Sper sa ma primiti si pe mine pe forum,desi cred ca unora dintre voi le va parea poate ridicol ca o babeta care a implinit 60 de ani se mai gandeste la dieta...
Hai sa va spun un secret:fac parte din acea categorie de femei care a slabit in decursul vietii cel putin 100 kg....:-s Stiti voi cum,cand sus,cand jos...yo-yo,adica.
Si vine un timp(la mine a venit),cand genunchii nu te mai sustin,cand spatele te doare,cand ai vrea inca sa arati ca un om dar nu-ti mai vine sa te uiti in oglinda...
La varsta asta nu-ti mai permiti orice dieta,pentru ca deja suferi de anumite afectiuni,dar nici fitnessul nu mai e de nasul tau...ca nu te lasa inima :x...Nu,nu inima asta,aia care pulseaza si te tine in viata!
Asa ca am nevoie de ajutor,dar vreau sa ma alatur unei grupe adecvate situatiei mele,ma ajutati?
Va pup,si va doresc succes la toate:-*


Buna Dana si bine ai venit printre noi, iti doresc multi ani inainte :)

Ai dreptate cu tot ce ai spus, si intr-adevar fiecare varsta are "posibilitatile" ei in ceea ce priveste slabitul :)

Eu ti-am mutat subiectul excat in categoria in care o sa poti sa iti gasesti "colege", toate sunt trecute de 30 de ani. Jurnale slabit 30-40-50-60 ani Sunt subiecte cu slabute care au 40, 50 ani si chiar peste 50 ani :)
Mult succes si inca o data multi ani inainte :)

ianna 13 mar 2010 17:06:02

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 116759)
Buna fetelor:)!Sper sa ma primiti si pe mine pe forum,desi cred ca unora dintre voi le va parea poate ridicol ca o babeta care a implinit 60 de ani se mai gandeste la dieta...
Hai sa va spun un secret:fac parte din acea categorie de femei care a slabit in decursul vietii cel putin 100 kg....:-s Stiti voi cum,cand sus,cand jos...yo-yo,adica.
Si vine un timp(la mine a venit),cand genunchii nu te mai sustin,cand spatele te doare,cand ai vrea inca sa arati ca un om dar nu-ti mai vine sa te uiti in oglinda...
La varsta asta nu-ti mai permiti orice dieta,pentru ca deja suferi de anumite afectiuni,dar nici fitnessul nu mai e de nasul tau...ca nu te lasa inima :x...Nu,nu inima asta,aia care pulseaza si te tine in viata!
Asa ca am nevoie de ajutor,dar vreau sa ma alatur unei grupe adecvate situatiei mele,ma ajutati?
Va pup,si va doresc succes la toate:-*


Bine ai venit printre noi

sper ca-mi permiti tutuiala:D

te-ai gandit la o dieta anume? Eu ti-as sugera dieta hipocalorica...in prima faza timp de cca 1-2 sapt obisnuieste-te sa renunti la ce nu e sanatos...si apoi usor usor incepe sa numeri caloriile

la sport... nu am sa iti propun dans rapid:))...dar poti incerca Start walking program...si unde miscarile sunt prea grele pentru organsimul tau...mergi pe loc (exact asa sugereaza si antrenoarea din program). Daca nu si nu...iti sugerez ...mersul pe jos...pas domol...intai vreo 10-15 minute...si cresti usor cat iti permit genunchii si inima. In mod normal mersul pe jos e f indicat si ptr inima...dar vb ta...poate mai ai si alte afectiuni care nu-ti permit orice fel de miscare.:)

Succes

Dana S 14 mar 2010 21:02:28

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
:)Fetelor,va multumesc mult pentru incurajari,inca nu ma prea descurc pe forum,asa ca nu pot pune citate...Eu oricum nu prea "le am"cu calculatorul:-s,asa ca...scuze.
Pana acum m-am plimbat doar pe un site de culinarie,care functioneaza altfel.Asa ca,vedeti,dupa ce am pregatit si am ornat torturi,am postat poze pe acolo,m-am extaziat de minunatiile pe care le fac fetele de acolo,acum ma intorc "spasita"la voi,sa ma salvati!:((Gata cu cremele de ciocolata,cu frisca si cu aluaturile fine...
Slabuto,draga mea,cum fac sa te intreb cate ceva"in particoler",ca sa nu plictisesc fetele de pe aici cu intrebari de incepator,ca pana nu stiu sa navighez prin forum,ma simt cam "in plus":">...

Slabuta 14 mar 2010 21:14:20

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 117584)
:)Fetelor,va multumesc mult pentru incurajari,inca nu ma prea descurc pe forum,asa ca nu pot pune citate...Eu oricum nu prea "le am"cu calculatorul:-s,asa ca...scuze.
Pana acum m-am plimbat doar pe un site de culinarie,care functioneaza altfel.Asa ca,vedeti,dupa ce am pregatit si am ornat torturi,am postat poze pe acolo,m-am extaziat de minunatiile pe care le fac fetele de acolo,acum ma intorc "spasita"la voi,sa ma salvati!:((Gata cu cremele de ciocolata,cu frisca si cu aluaturile fine...
Slabuto,draga mea,cum fac sa te intreb cate ceva"in particoler",ca sa nu plictisesc fetele de pe aici cu intrebari de incepator,ca pana nu stiu sa navighez prin forum,ma simt cam "in plus":">...

Buna Dana :)
Nu trebuie sa te simti in plus, sunt multe fete incepatoare ca si tine, nu e nici o rusine in asta. :)

Asa ca pune intrebari, eu si fetele iti raspundem cu placere :)

Dana S 15 mar 2010 08:52:50

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
:-*Multumesc Slabuto,vad ca ai modificat ceva in text,;),'nteles,sa traiti!
Si acum,la subiect:cum introduc citatul,inainte de a raspunde specific fiecarei fete,ca sa pot,eventual sa raspund in acelas mesaj,mai multora?
Deci:citat-rarpuns,citat-raspuns,s.a.m.d....?
Multumesc,:)

shahla 15 mar 2010 11:02:14

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 116759)
Buna fetelor:)!Sper sa ma primiti si pe mine pe forum,desi cred ca unora dintre voi le va parea poate ridicol ca o babeta care a implinit 60 de ani se mai gandeste la dieta...
Hai sa va spun un secret:fac parte din acea categorie de femei care a slabit in decursul vietii cel putin 100 kg....:-s Stiti voi cum,cand sus,cand jos...yo-yo,adica.
Si vine un timp(la mine a venit),cand genunchii nu te mai sustin,cand spatele te doare,cand ai vrea inca sa arati ca un om dar nu-ti mai vine sa te uiti in oglinda...
La varsta asta nu-ti mai permiti orice dieta,pentru ca deja suferi de anumite afectiuni,dar nici fitnessul nu mai e de nasul tau...ca nu te lasa inima :x...Nu,nu inima asta,aia care pulseaza si te tine in viata!
Asa ca am nevoie de ajutor,dar vreau sa ma alatur unei grupe adecvate situatiei mele,ma ajutati?
Va pup,si va doresc succes la toate:-*

Nu-i nici o varsta ridicola ca sa te intretii , sa te iubesti si sa te respecti mai mult decat pana acum . Mama mea s-a hotarat sa slabeasca tot la varsta asta . Nu credeam ca va reusi , toata viata a fost rotunjoara . Dar a urmat dieta pt grupele de sange si a dat jos vreo 15-20 kg , dar a combinat cu bicicleta stationara . Acum se mentine . Din sfaturile ei da cu creme , ca sa iti ajuti pielea , ea nu a facuto si crede ca ar fi slabit mai frumos si nu te lasa ca se poate !

Documenteaza-te si adapteaza la organismul tau , tu te cunosti cel mai bine !>:D<

ianna 15 mar 2010 12:02:02

Re: Sunt si babete "slabute" pe aici????
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 117849)
:-*Multumesc Slabuto,vad ca ai modificat ceva in text,;),'nteles,sa traiti!
Si acum,la subiect:cum introduc citatul,inainte de a raspunde specific fiecarei fete,ca sa pot,eventual sa raspund in acelas mesaj,mai multora?
Deci:citat-rarpuns,citat-raspuns,s.a.m.d....?
Multumesc,:)

daca sunt mai multe raspunsuri (citate) la care vrei sa raspunzi intr-un singur mesaj...apesi la fiecare raspuns pe semnul plus "+"...si la final apesi "raspuns"...si ei vedea acolo fiecare raspuns in [ quote ]. Unde vezi [ / quote ] acolo se termina citarea unui mesaj, deci poti incepe tu sa raspunzi respectivului mesaj.

Daca vrei sa raspunzi doar unui mesaj citandu-l atunci apesi doar pe butonul " citat "

sper ca m-am facut inteleasa:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:03:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO