forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Căsuta slăbuțelor active (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/cae-suta-slae-bue-elor-active-12778.html)

butterfly30 18 mar 2020 16:01:15

Căsuta slăbuțelor active
 
Buna, fetelor! Pentru ca jurnalele oe grupe de vrasta, stil de dieta, etc nu mai sunt folosite pentru ca am rămas prea putine m-am gândit ca ar fi bine sa avem o casuta unde sa ne întâlnim zilnic la o cafea, un ceai, o apa cu lămâie, dupa gust:D. Unde sa isi gaseasca locul toate slabutele al caror jurnal e arhivat, toate vârstele, toate dietele. Poate reușim sa recreem putin din vechea magie a forumului. Va aștept >:D<

butterfly30 18 mar 2020 16:03:02

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
M-as bucura sa mai impartasim rețete, sfaturi, idei, glumite, si mai ales acum, nelinistile noastre. Unde-i unul nu-i putere..

nikytour 18 mar 2020 16:05:00

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
F buna ideea. Chiar daca eu momentan sunt in pauza, deși nu ar trebui, mă uit mereu pe forum și sper mereu să am ce citi. Sa sperăm că toată lumea este bine in perioada aceasta și dacă tot nu ar fi indicat să ieșim din casă poate ne " vedem" mai des aici. >:D<

butterfly30 18 mar 2020 16:54:21

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Da, si eu intru des in speranta ca a mai aparut ceva nou ❤️. Si sa stii ca in perioada asta dificila si fizic si psihic toate ar trebui sa fim in pauza /menținere. Altele sunt prioritățile acum. :)

lidiuta 18 mar 2020 21:37:11

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Foarte bună ideea cu casuta de aici. Nici eu nu îmi propun neapărat să slăbesc, ci să nu mănânc în exces, ca până acum, să fiu deci puțin mai ponderata. Și sport, bicicletă, cât și cum se poate, pt endorfine. O seară bună!

butterfly30 18 mar 2020 22:37:03

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Pe mine m-a disperat statul in casa. E jale. Azi am mancat un pic mai normal, dar in rest... :-o
Acum ca sunt si copiii mereu acasa intr-una gatesc, spal vase, sterg, pun la loc si de la capat! Sunt satula! Intre timp ei fac teme, si la sfârșit facem împreună un desert sănătos . Daca stam doua luni in casa imi iau campii. :))

happygirldiana 18 mar 2020 23:38:08

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Fluturas, ce idee buna!
Bine v-am regasit, dragelor! Mi-e si rusine... am revenit si am abandonat de atatea ori incat... parca nici nu imi vine sa mai scriu
Am reluat incet incet sportul, am revenit la numarat calorii, metoda care a dat rezultat la mine. Cantaresc si mananc si pana acum vad ca sunt ok. E greu sa tin pasul, mai ales acum, ca e si puiutul mic acasa si, exact cum spunea Fluturas, gatesc , spal vase, iar sterg, ma joc... Cel mic se plictiseste cat imi fac eu sportul, nu prea ii place sa se joace singur, e asa de cand il stiu... si mereu am sfarsit prin a abandona si sport si dieta si tot. Asa ca... muLte kilograme au apelat la mine :))))
Mi-ar placea sa pot veni mai des aici, sa va citesc, sa mai povestim dar abia seara si poate putin dimineata, la cafea, reusesc sa intru, cand salvez meniul.
Am avut si azi o bunicica, la mic dejun puteam mai bine, dar am redresat pe parcursul zilei. Bine, am zburlit-o la mic dejun si pentru ca nu prea mai aveam nimic prin casa si cum nu ies cu cel mic la cumparaturi...am mancat ce am gasit :))) o lingurita de finetti pe o felie de paine :)))
30 minute de Turbo Fire si 10 minute de stepper au scos si azi untul din mine. In rest... pictat, colorat, decupat, parcat masinute etc. Acum, in sfarsit, pat!
Sa avem o noapte buna!

butterfly30 19 mar 2020 00:08:13

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Ohooo, dar faci sport serios. Eu asa, lejer, ca o plimbare. :)) sa stii ca tu mi-ai dat ideea. Ca am văzut ca nu stiai unde sa scrii, si am zis.. Ce frumos ar fi sa scriem toate la un loc, ca sa ne mai inspiram si ajutam dacă e cazul. ;)

nikytour 19 mar 2020 07:34:23

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
Buna dimineața! O zi frumoasă sa avem!

lidiuta 19 mar 2020 08:22:24

Re: Căsuta slăbuțelor active
 
O zi frumoasa sa avem!>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:23:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO