Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

A food lover`s healthy start!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 11 feb 2015, 11:48:17
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Smile A food lover`s healthy start!

Hmmm, incerc sa imi amintesc cati ani au trecut de cand nu am mai scris nimic desi am urmarit site-ul periodic...de cand m-am dat disparuta? nele dintre slabute au nascut, altele au copilasii mari, altele sunt fotomodele...jessus, cat a trecut?
Eu mai am un an din cei 6 si imi iau parafa cu acte in regula, mi-am stabilizat viata profesionala (am operatii si interventii pe CV, abilitati bine puse la punct) , ba chiar sunt incantata de ea, i`m a blogger for a while, m-am maturizat, mi-am schimbat stilul de viata intr-unul echilibrat, viata a inceput sa capete sens....Nu, nu mi-am intemeiat familie sau chestii importante ca acesta, dar am ales o cale care imi ofera echilibru..stiti voi, starea aia Zen.
Am avut o perioada de nesiguranta, de dezechilibru mai mult psihic din cauza unor esecuri, dar cu ajutorul persoanelor potrivite am depasit momentele. Am pierdut persoane importante din viata mea, dar am trecut cu bine si peste aceste lucruri, si odata tate aceste lucruri psihice/emotionale au fost puse la punct, am inceput sa lucrez si la partea fizica, la stilut de viata.
Am inceput din iulie anul trecut. Nu cu diete, ci cu o alimentatie corespunzatoare, sanatoasa, si cu descoperirea unei noi pasiuni: joggingul. AM descoperit astfel ca pot fi Zen per total, cu multa energie, si chef de viata daca imbin utilul cu placutul si cu stilul de viata sanatos...So, joggingul e noul meu aliat, nu il consider un sport pentru slabit, ci o parte a zilei pe care o petrec cu mine insami, o activitate care ma relaxeaza si imi modeleaza armonios corpul....dar sa trecem la chestii importante, am reusit sa slabesc incet si sanatos de la 60 kg (oh, da ajunsesem la valoarea asta rotunda) la 53 kg, si aratam bestial...De fapt inca arat, dar sarbatorile de iarna si-a pus labuta pe mine si Mosul mi-a adus pe langa daruri frumoase si 2 kg in plus, bafta mea ca mi le-a pus doar la burtica si fund , in rest sunt cum eram asta toamna. Oricum, am continuat dupa sarbatori cu alimentatia mea sanatoasa, dar am observat ca nu se mai duc kg...deci PLATOU. M-am dus la medic, am facut analize, totul era perfect cu exceptia faptului c anu mai slabeam, cu tot joggingul meu. Medicul meu , care e si psiholog (she helped me a lot in this case) si are si vaste cunostiinte de nutritie, mi-a recomandat sa incerc ceva mai bine pus la punct, si mi-a povestit despre dieta Rina, care de fapt si de drept e un stil de a manca, nu o dieta. Mi-a explicat toti factorii stiintifici, nutritionali (stie ca nu ma las convinsa decat daca imi arati facts, nu vorbe) si m-a convins....azi e prima zi de Rina. SI mi-am adus aminte ca si Slabutele aveau grup de Rina....si am citit pe-aici ce era de citit, siiii, m-a apucat nostalgia, hotarand astfel sa-mi incep si-un jurnal nou. You know, new life style, new journal! Nu mai am mult de dat jos: eu am estimat cam 5 kg, dar daca body-ul imi zice sa ma opresc la mai putin, i`ll do that!
CU riscul de a va fi plictisit, wish me luck
Oh, si I`M BACK , BABY!!!!!!
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui riky:
happygirldiana (11 feb 2015)
  #2 (permalink)  
Vechi 11 feb 2015, 15:31:00
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Mult succes in depasirea perioadei de platou si in atingerea obiectivelor propuse!
Nu mai ai mult pana la destinatia finala, iti tin pumnii si ne auzim in jurnal, astept sa ne povestesti cu iti merge cu Rina.
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 11 feb 2015, 15:38:56
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Citat:
Anterior postat de glimmer Vezi mesajul
Mult succes in depasirea perioadei de platou si in atingerea obiectivelor propuse!
Nu mai ai mult pana la destinatia finala, iti tin pumnii si ne auzim in jurnal, astept sa ne povestesti cu iti merge cu Rina.
Thanks, si bafta si tie! De fapt nu bafta ne trebuie, ci muuulta vointa
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 11 feb 2015, 16:23:24
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Bine ai (re)venit!

Dupa cum scrii pare ca esti o persoana optimista si ambitioasa!

Succes maxim in ceea ce ti=ai propus!

O singura obiectie am: dieta Rina nu mi se pare un stil de viata.. si sa iti spun si de ce.. pentru ca organismul nostru e obisnuit si are nevoie sa primeasca toate grupele de alimente intr-=o zi, pe cand Rina, din cate stiu eu, se bazeaza pe gruparea acestora pe zile.. o zi ai amidon. o zi proteine, etc, nu? Te rog sa ma corectezi daca gresesc..
Din punctul meu de vedere orice dieta este o prostie inventata de capitalismul ahtiat dupa facut bani..

Nu toti functionam la fel, suntem diferiti dpdv fizic si psihic de aceea trebuie sa luam seama la senalele transmise de corp, sa urmam niste reguli de bun simt si sa existe un echilbru atat in alimentatie cat si in viata de zi cu zi..

Ai ajuns la platou, ok, asta inseamna ca trebuie sa ii dai un impuls organismului.. asta poate sa insemne si faptul ca nu mananci destul, ca organismul incepe sa "tina cu dintii" de ce mananci, mai poate sa insemne ca trebuie sa schimbi ceva la tipul de actvitate.. Spui ca faci jogging, e super bine, dar incearca sa variezi, adica poti face intervale de sprinturi.. alergi la intensitate maxima 30 de sec, apoi 30 de sec mers rapid sau sa introduci niste exercitii tip HIIT (High Intensity Interval Training)

Sper ca nu te-am deranjat cu afirmatiile mele
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
butterfly30 (11 feb 2015), Veritas (12 feb 2015), Zoe (11 feb 2015)
  #5 (permalink)  
Vechi 11 feb 2015, 16:41:12
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Bine ai (re)venit!

Dupa cum scrii pare ca esti o persoana optimista si ambitioasa!

Succes maxim in ceea ce ti=ai propus!

O singura obiectie am: dieta Rina nu mi se pare un stil de viata.. si sa iti spun si de ce.. pentru ca organismul nostru e obisnuit si are nevoie sa primeasca toate grupele de alimente intr-=o zi, pe cand Rina, din cate stiu eu, se bazeaza pe gruparea acestora pe zile.. o zi ai amidon. o zi proteine, etc, nu? Te rog sa ma corectezi daca gresesc..
Din punctul meu de vedere orice dieta este o prostie inventata de capitalismul ahtiat dupa facut bani..

Nu toti functionam la fel, suntem diferiti dpdv fizic si psihic de aceea trebuie sa luam seama la senalele transmise de corp, sa urmam niste reguli de bun simt si sa existe un echilbru atat in alimentatie cat si in viata de zi cu zi..

Ai ajuns la platou, ok, asta inseamna ca trebuie sa ii dai un impuls organismului.. asta poate sa insemne si faptul ca nu mananci destul, ca organismul incepe sa "tina cu dintii" de ce mananci, mai poate sa insemne ca trebuie sa schimbi ceva la tipul de actvitate.. Spui ca faci jogging, e super bine, dar incearca sa variezi, adica poti face intervale de sprinturi.. alergi la intensitate maxima 30 de sec, apoi 30 de sec mers rapid sau sa introduci niste exercitii tip HIIT (High Intensity Interval Training)

Sper ca nu te-am deranjat cu afirmatiile mele

Ba deloc, nu ma deranjeaza ! Intr-adevar , pare restrictiva, si eu eram de aceeasi parere, dar eu am personalizat un pic regulile: la micul dejun ei zic fructe, legume, nuci, seminte...eh, eu o sa adaug si iaurt grecesc low fat din cand inc and, pe care il ador si aduce niste nutrienti..... Da sunt zile pe categorii de alimente...si nu sunt: de exemplu in ziua de Proteine, ai voie legume alaturi de portile alea de carne si inca orice leguma fiarta si salata verde la discretie...Zilele fara carne nu ma deranjeaza, pentru ca in urma alimentatiei sanatoase de dinainte de platou, mancam carne o data la 3 zile, in restul zilelor luandu-mi portia de proteine din oua, legume, fasole neagra, ciuperci, soya...etc...Nu e o problema....In ziua aceea de Carbohidrati, clar nu voi da buzna in pizze si alte minunatii chiar daca asa scrie, e penibil, in schimb ma voi delecta cu niste paste cu legume...si salata sau orice care e sanatos si contine carbohidrati...Iar ziua aia de Vitamine...pai ai voie fructe si legume, si cereale...mai mult decat suficient....Nu e diferita de stilul meu de alimentaite sanatoasa, ci doar grupeaza alimentele astfel incat sa-i fie foarte usor stomacului si automat enzimelor sa digere mult mai usor ce are de digerat, deci un boosting al metabolismului, si exact asta are nevoie corpul meu. Iar la capitolul sport, nu fac doar jogging mai ales pe vremea de-afara (n-am finante pentru un echipament complet de iarna din pacate si i need adidasi de trail) fac bicicleta, weight training sau HIIT, depinde de moodul pe care il am...Vedem cum ma simt, eu incerc, n-am nimic de pierdut , si o sa va tin la curent in legatura cu eficacitatea ei. Analizele din octombrie au iesit perfecte...le vom vedea si pe cele din aprilie cum vor fi
Multumesc de sustinere and we`ll keep in touch!
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de riky; 11 feb 2015 at 16:44:00.
Acest membru apreciaza mesajul lui riky:
Kclaudyia (12 feb 2015)
  #6 (permalink)  
Vechi 12 feb 2015, 10:49:58
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

`Morning!
Azi m-am urcat pe cantar la insistentele mamei...Guess what? Ieri dimineata imi arata 54,8 kg....Azi imi arata 53,8..Is this possible? Nu e stricat , merge perfect dar, totusi!... Eh, vedem

Maine am ultimul examen de pe acest semestru, apoi vacanta o saptamana. Am mare nevoie de ea, avand in vedere ca de la 1 octombrie am dat 7 examene, din 3 in 3 saptamani...Am creierul rectangular deja...

Astept sa-mi vina comanda de ceai Matcha, caci as vrea sa renunt la cafea. Am devenit bautoare cronica de cafea , alaturi de cantitati mari de ceai. Imi plac, dar cafeaua imi da o stare de nervozitate. Vreau sa ma limitez la o cafea in oras, la iesiri. Acasa vreau sa o inlocuiesc cu Matcha!

Azi e ziua de Amidon: m-am inarmat cu mazare fina fiarta cu mult marar si o salata verde generoasa. Nu mai pot trai fara salata verde, i`m addicted! Diseara o sa amestec mazarea cu o manuta de morcovi baby si salata...
Micul dejun a constat intr-un smoothie mic, dintr-o banana baby, o manuta de visine (le-am congelat , fiind din pomul bunicii , sunt bestiale) si o lingurita de lapte praf vegetal + apa plata .... si-o cafea (guilty again). Probabil pana la 12 voi mai rontai un mar verde , sau niste merisoare deshidratate...Mi s-a terminat cocosul uscat cubulete
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 14 feb 2015, 10:22:12
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Ahhh vacanta in sfarsit! O saptamana doar pentru mine si persoana mea! Dupa 7 examene date din 3 in 3 saptamani incepand cu 1 octombrie si terminandu-se ieri, iata-ma in sfarsit relaxata!
Ieri am avut zi de Carbo si am fost la Piza Hut, apoi la teatru...La pizza, am papat bruschete cu rosii si busuioc si am baut o cafea si o apa plata...am fost asa cuminte...sincer cand am vazut pe ceilalti cum bagau pizza dupa pizza (stiti voi, Festivalul Pizzei, platesti una si mananci pana nu mai poti) chiar mi se facuse greata doar privindu-i....m-am rezumat la bruschete care au fost delicioase si usoare....
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 14 feb 2015, 23:29:48
simolyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 171cm, 63.7kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Buna! Am venit si eu sa te vizitez Cum merge dieta? Am vazut ca tu tii Rina, eu nu am cautat pana acum prea multe informatii despre dieta asta dar sunt curioasa cum o sa decurga treaba la tine. Sa ne mai zici si noua ce papi. Mult succes si astept vesti bune!
  #9 (permalink)  
Vechi 15 feb 2015, 11:13:47
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Citat:
Anterior postat de simolyna Vezi mesajul
Buna! Am venit si eu sa te vizitez Cum merge dieta? Am vazut ca tu tii Rina, eu nu am cautat pana acum prea multe informatii despre dieta asta dar sunt curioasa cum o sa decurga treaba la tine. Sa ne mai zici si noua ce papi. Mult succes si astept vesti bune!
Ohayo, mina!!! Thanks, si eu astept vesti bune in iulie
Pai totul e ok...Ma simt bine , am energie, gramele se duc asa usor usor, imi voi schimba si tikerul...Azi e zi de proteine, si dupa parerea mea, cea mai usoara zi de administrat dpv al mancarii: de dimineata mi-am facut un smoothie din mango, banana, si piure de ananas (e o poveste lunga, asa reciclez eu fructele pe care le ia tata si le lasa sa se strice in frigider, le fac piure). La pranz am programat un file de stiuca la cuptor cu o salata mare verde ( de fapt imi place mixul intre laptuci, iceberg si ruccolla) cu o lingura de ulei de masline si lamaie sau otet din mere, facut de buni! E genial otetul asta!
Diseara o sa fie o problema ... ca sunt plecata in oras...sper sa nu apuc sa mananc cine in oras ca nu-mi prea place...mi-am facut un souffle din branza de vaci cu marar , ceapa si ardei si as vrea sa mananc o feliuta diseara, cu niste rosii, ceva....
Momentan ma relaxez cu niste muzica Zen si o ceasca de cafea...o carte ... Ma enerveaza vremea asta, e prea rece pentru jogging, deci o sa-mi intepeneasca iar fundul pe saua de la bicicleta stationara...ma intreb cat o mai duce? Bicicleta, nu fundul meu..
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 15 feb 2015, 11:53:37
simolyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 171cm, 63.7kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: A food lover`s healthy start!

Si eu ma uitam ce frumos e afara zilele trecute si ma gandeam sa dau macar o tura de cartier... din pacate cand am iesit si am vazut ca imi ingheata nasul am lasat-o balta Tu daca deja ai facut jogginng de ceva timp, ai putea sa incerci sa rezisti si la temperaturi mai scazute, dar cu echipament corespunzator. O sa imi cumpar si eu echipament si cum se mai incalzeste afara imi fac curaj sa alerg macar 1-2 km, pt ca nu am pic de rezistenta cand vine vorba de alergat. Aud foarte multi oameni care spun ca alergatul le-a schimbat viata si chiar cunosc pe cineva care a mers in decembrie la un maraton de 20 km... vorbea cu mine si nu imi venea sa cred cum reuseste sa alerge atat de mult cand e asa frig. Sa nu mai spun ca are 45 de ani... Tu faci foarte bine ca alergi, eu sunt de parere ca sportul in aer liber e minunat si mult mai benefic pt organism decat sa faci fitness intr-o sala inchisa, plina de oameni.
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, food, healthy, jurnale, lover, sanatos, slabit, start


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Healthy Skinny Girl Diet BlackSirius Arhiva jurnale slabit 10 15 iul 2014 08:44:48
Jurnal Elena - Raw food CarausuElena Arhiva jurnale slabit 21 29 mai 2011 11:25:53
Biscuiti de casa: varianta healthy marina19 Retete dietetice de deserturi si dulciuri 0 30 mar 2011 10:24:53
Food Matters mishutza Alimentatia 5 23 dec 2010 16:13:40
Puncte Weight Watchers - Fast Food Iris66 Dieta Weight Watchers 1 10 mai 2009 16:38:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole