Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal 2018 Michelina

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 24 apr 2018, 20:19:07
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Jur ca internetul vorbeste cu mine! Deci tocmai ce am scris mesajul de mai sus - care de fapt in subsol e despre imbatranire si ce articol imi sare dintr-o fereasta?

Toată lumea a realizat de mai mult timp că așa-numita vârstă din pașaport nu are nimic de-a face cu vârsta biologică. În cazul femeilor se observă cel mai bine acest lucru.

Probabil ați observat că unele femei la vârsta de 30 de ani arată ca de 50, iar unele femei de 60 de ani pot concura cu fete atrăgătoare cu vârsta de 25 de ani. De ce se întâmplă acest lucru?

Cercetătorii susțin că rolul-cheie în ceea ce ține de longevitate nu-l deține genetica și nici produsele pentru menținerea tinereții. Creierul este cel care determină îmbătrânirea noastră.

Vârsta social-psihologică

Există asemenea concept cum ar fi vârsta psihologică a unei persoane. Anume acesta determină aspectul și comportamentul și depinde complet de procesele care au loc în creierul nostru.

La începutul secolului al XIX-lea, un bărbat sau o femeie cu vârsta de 35-40 de ani erau considerați bătrâni. La momentul actual oamenii trăiesc mai mult, de aceea ar fi oportun să ținem cont de modificările clasificării vârstelor.



OMS a definit noi limite de vârstă: la momentul actual tinerețea durează între 25 și 44 de ani. Deci la 40 de ani femeile sunt încă tinere.

Între 44 și 60 de ani este vârstă de mijloc, între 60 și 75 de ani – maturitatea și numai la vârsta de 75-90 de ani apare bătrânețea. Cei care au peste 90 de ani se numesc longevivi.



Cu toate acestea nu toată lumea este în stare să-și mențină corpul și fața tinere chiar și la aeeași 40 de ani, cu atât mai mult la 50 și 60. Ca să rămânem la maturitate tineri cu trup și suflet ne împiedică, în primul rând, psihologia și atitudinile noastre față de viață.

De acești factori depinde mult și frumusețea noastră exterioară. Principala ipoteză, pentru studiul căreia s-au cheltuit miliarde de dolari, afirmă: îmbătrânirea noastră depinde de creier.



Acest lucru este ușor de dovedit. La începutul vieții creierul nostru se dedică cunoașterii lumii, studiilor și diferitor analize și sinteze. Drept consecință întregul nostru organism este inclus în aceste procese și funcționează la maxim.

Dar, pe măsură ce lumea devine neinteresantă, încetăm să studiem, să ne extindem competențele, începe îmbătrânirea. Creierul și corpul nu mai lucrează activ. De aici și apar diverse boli cum ar fi Alzheimer.

Este foarte important să observăm la timp îmbătrânirea psihologică. Există 3 indicatori principali ai acesteia.

Indicatorii îmbătrânirii psihologice

1. Atitudinea față de timp

De îndată ce aveți senzația că toate cele mai bune evenimente din viața voastră au avut deja loc și pentru altele a trecut timpul, atunci ați început să îmbătrâniți. Din punct de vedere psihologic vârstnicii trăiesc cu amintirile, tinerii cu planurile. Pesimismul, lipsa planurilor, depănarea nesfârșită a amintirilor – toate acestea sunt indicatorii îmbătrânirii psihologice și catalizatorii celei biologice.

Nu e de mirare că în America, după 60 de ani, oamenii se înscriu la universități, merg la diferite cursuri. Tot ceea ce este nou ne face mai optimiști și activează funcțiile creierului nostru, deci ne întinerește.



2. Restricțiile

Îmbătrânirea psihică are conexiune strânsă cu mila de sine: „La 50 de ani nu pot să fac ceea ce făceam la 20. Nu voi mai putea sări cu parașuta.” Cu vârsta, bineînțeles, introducem tot mai multe restricții legate fie de starea noastră fizică fie de responsabilități (copii, angajați).

Dar odată cu fiecare perioadă a vieții noastre ni se deschid noi oportunități. Dacă este dificil să faceți un efort fizic, puteți să începeți a vă dezvolta abilitățile creative.

Studiați limbile străine, faceți drumeții, vizitați țări noi, organizați diferite evenimente.Astfel nici persoanele de 20 de ani nu vor putea să concureze cu Dumneavoastră. Nu vă fixați limite, ci căutați oportunități.

3. Stabilitatea emoțională

Știința modernă și înțelepciunea milenară au dovedit că oamenii recunoscători și fericiți trăiesc mai mult și arată mai bine. Psihicul stabil este garanția tinereții. O persoană care știe să se adapteze și să treacă peste dificultăți, să nu ia totul prea aproape de inimă și să nu se axeze asupra problemelor va fi întotdeauna mai tânără.

Oamenii veseli au mai puține riduri și sunt mai atrăgători.

Capacitatea de a vedea binele, de a avea un simț al umorului și de a mulțumi pentru fiecare zi trăită sunt factorii care ne ajută să ne menținem tineri. Acest lucru se datorează unui număr de procese hormonale și neurochimice care se produc în creier.



Dezvoltați-vă, bucurați-vă mereu și, cel mai important, nu vă gândiți la vârsta din pașaport! Multe persoane încetează să lucreze asupra lor doar pentru că, la 50 de ani, de exemplu, este deja târziu pentru anumite lucruri. Aceasta este viața noastră, emoțiile noastre, corpul nostru. Nimeni nu are dreptul să ne reproșeze în nimic.

Anume starea Dumneavoastră psihologică determină îmbătrânirea biologică.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (25 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), jolye79 (25 apr 2018), ladyamneth (24 apr 2018), nikytour (25 apr 2018), Un Pai Roz (25 apr 2018)
  #72 (permalink)  
Vechi 24 apr 2018, 20:19:50
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Asa ca.... eu nu sunt batrana si pot fi atragatoare.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (25 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), ladyamneth (24 apr 2018), LOREDANA99 (24 apr 2018), nikytour (25 apr 2018), Un Pai Roz (25 apr 2018), Zoe (25 apr 2018)
  #73 (permalink)  
Vechi 24 apr 2018, 23:35:32
ladyamneth's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.032
Aprecieri acordate: 1.249
Am fost apreciat(a) de 1.881 ori in 1.154 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Apropo de varsta, sefa mea are 75 de ani si arata mai bine decat multe doamne de 60. Acum tocmai si-a facut o mica operatie estetica pt ca nu se recunoaste in oglinda, se simte inca tanara, corpul ii este tanar doar fata o tradeaza, asa ca s-a gandit sa ajunga in echilibru cu felul in care arata si felul in care ii e corpul si cum se simte si dupa zisele ei, sa se pregateasca pt urmatorii 20 de ani . Mie mi se pare o chestie admirabila
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui ladyamneth:
LOREDANA99 (25 apr 2018), Michelina (25 apr 2018), Zoe (25 apr 2018)
  #74 (permalink)  
Vechi 25 apr 2018, 08:01:03
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

iar o prietenă îmi povestea despre o amică de-ai ei care are 65 de ani, s-a despărţit de nenea cu care sta de mulţi ani şi acum, după ce-a trecut de momentul depresiv, a ieşit pe net şi începe să se antureze cu bărbaţi. încă n-a găsit pe nimeni potrivit, dar e foarte mulţumită că e apreciată şi primeşte complimente, a zis că o ajută nespus.

deci mai am până la maturitate. e bine
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
adinico (25 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), ladyamneth (25 apr 2018), Michelina (25 apr 2018)
  #75 (permalink)  
Vechi 25 apr 2018, 12:14:23
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Change of hair - really need a change of mood
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (27 apr 2018), AnDrAdAxl (26 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), ladyamneth (26 apr 2018), LOREDANA99 (25 apr 2018), nikytour (25 apr 2018), Un Pai Roz (25 apr 2018), Zoe (26 apr 2018)
  #76 (permalink)  
Vechi 25 apr 2018, 12:53:14
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Big like! Si eu vreau sa bifez asta luna viitoare
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
corinnef (24 mai 2018)
  #77 (permalink)  
Vechi 26 apr 2018, 07:43:19
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Gata! Iar am innebunit. Vreau sa slabesc!! Sambata mergem la o nunta iar alegerea tinutei e un cosmar. Nimic din ce imi place nu imi intra.

Am inceput iar sa caut solutia perfecta.( care evident nu exista)

Am dat acum peste Metabolic balance - ati auzit de asa ceva?
Patru faze bla, bla

Stiu ca orice dieta as tine ar functiona - problema e ca eu nu reusesc sa tin nici o dieta Never did.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
AnDrAdAxl (28 apr 2018), corinnef (24 mai 2018)
  #78 (permalink)  
Vechi 26 apr 2018, 09:01:56
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

haaaa, ce bine-ţi stă! şi pe mine mă tentează şuviţe din culoarea asta, dar într-o nuanţă ceva mai închisă

păi, madam, dacă nu te hotărăşti de fapt să slăbeşti... geaba tot muţi diete de colo-colo (nu e o critică, aşa sunt şi eu de mai mult de un an, nedecisă)
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
AnDrAdAxl (28 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), Michelina (26 apr 2018)
  #79 (permalink)  
Vechi 26 apr 2018, 09:06:20
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Gata! Iar am innebunit. Vreau sa slabesc!! Sambata mergem la o nunta iar alegerea tinutei e un cosmar. Nimic din ce imi place nu imi intra.

Am inceput iar sa caut solutia perfecta.( care evident nu exista)

Am dat acum peste Metabolic balance - ati auzit de asa ceva?
Patru faze bla, bla

Stiu ca orice dieta as tine ar functiona - problema e ca eu nu reusesc sa tin nici o dieta Never did.
Eu am auzit. E tot un fel de hipocalorica dar cu cateva reguli in plus sa para noua(gen ce mi a zis mie nutritionista sa am minim5 ore intre mese) ,plus niste analize foarte scumpe care cica iti spun ce iti prieste si ce nu .
Incearca fara analize. Cred ca gasesti pe net sau pe youtube exemple de meniuri.
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Acest membru apreciaza mesajul lui AnDrAdAxl:
Michelina (26 apr 2018)
  #80 (permalink)  
Vechi 26 apr 2018, 09:30:26
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
haaaa, ce bine-ţi stă! şi pe mine mă tentează şuviţe din culoarea asta, dar într-o nuanţă ceva mai închisă

păi, madam, dacă nu te hotărăşti de fapt să slăbeşti... geaba tot muţi diete de colo-colo (nu e o critică, aşa sunt şi eu de mai mult de un an, nedecisă)
STIU!!! Efectiv ma invart de ani de zile in jurul cozii acumuland (nu mult) dar totusi acumuland cate 2 kg pe an. Stiu ca e fiziologic si singura cale de a combate aceasta acumulare e ajustarea permanenta a alimentatiei si a nivelului de activitate fizica.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
AnDrAdAxl (28 apr 2018), corinnef (24 mai 2018), lidiuta (26 apr 2018), Zoe (26 apr 2018)
 

Informatii despre slabit
2018, calorii, dieta, jurnal, jurnale, michelina, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Michelina Michelina Arhiva jurnale slabit 4636 04 iul 2017 08:21:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole