Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Laura G

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 12:48:07
Laura Georgiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 9 mesaje
Post Jurnal Laura G

Buna!
Numele meu este Laura. Am 21 de ani si kilograme peste 70 kg.
Cum am ajuns aici ? Simplu.
No rules, o usoara depresie, un barbat... si lista poate continua.
Insa nu ne nastem invatati. Probabil ca trebuie sa trecem prin anumite situatii pentru a constientiza rostul nostru pe acest pamant. Ce este important si ce nu.
Am planuri mari de viitor, insa trebuie sa inlatur aceasta... "piedica" as spune...
Numarul kilogramelor mi-a dat intotdeauna de furca. Uneori mai mult, alteori mai putin.
Dupa varsta de 11 ani am inceput sa acumulez kilograme. Nu am fost o fetita grasa, insa cateva kilograme intotdeauna au existat.
Lipsa miscarii si-a spus cuvantul.
Apoi a venit perioada adolescentei si kilogramele au inceput sa apara.
Am trecut usor de la 55 la 60, 65, 70, 75... catre 80.
In urma cu 4 ani am facut tae-bo. Am slabit destul de mult, insa si eforturile au fost pe masura.
Am gresit si de aceasta data. Unde nu e suflet...
TREBUIE SA TE IUBESTI INDIFERENT CATE KILOGRAME AI.
Eu nu m-am iubit. Imi uram trupul si fiecare kilogram in plus.
Nu ajunsesem sa-mi traiesc viata pana la 18 ani asa cum marea majoritate a tinerilor o fac. Acest lucru imi staruia in suflet si minte. Probabil din cauza aceasta...
Abia imi gaseam haine pe masura mea. Unde sa mai incapa si dorintele varstei ?

De cateva luni sunt vegetariana. Ma rog, ovo-lacto- vegetariana. Uneori si putin peste, insa rar.
Am luat aceasta decizie nu pentru a slabi, ci pentru a-mi aplica niste reguli mai consistente in viata de zi cu zi. Cu totii avem nevoie de ele.
Nu mai consum carne din luna iunie si ma simt foarte bine. Mult mai bine decat inainte.
Cu timpul, voi renunta si la lactate, oua, peste.

Acum m-am decis sa slabesc. Vreau sa ajung la 53 kg.
Nu stiu cum voi ajunge in acel punct, insa nu sunt dispusa sa pierd lupta cu mine.

PS: Si incep sa notez
Astazi, 19 octombrie ar fi prima zi.
Pana la 1 ianuarie mi-as dori sa dau jos 10 kg.
Laura Georgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Laura Georgiana:
Creatsa (19 oct 2012), Sasy (19 oct 2012)
  #2 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 13:05:56
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Citat:
Anterior postat de Laura Georgiana Vezi mesajul
Buna!
Numele meu este Laura. Am 21 de ani si kilograme peste 70 kg.
Cum am ajuns aici ? Simplu.
No rules, o usoara depresie, un barbat... si lista poate continua.
Insa nu ne nastem invatati. Probabil ca trebuie sa trecem prin anumite situatii pentru a constientiza rostul nostru pe acest pamant. Ce este important si ce nu.
Am planuri mari de viitor, insa trebuie sa inlatur aceasta... "piedica" as spune...
Numarul kilogramelor mi-a dat intotdeauna de furca. Uneori mai mult, alteori mai putin.
Dupa varsta de 11 ani am inceput sa acumulez kilograme. Nu am fost o fetita grasa, insa cateva kilograme intotdeauna au existat.
Lipsa miscarii si-a spus cuvantul.
Apoi a venit perioada adolescentei si kilogramele au inceput sa apara.
Am trecut usor de la 55 la 60, 65, 70, 75... catre 80.
In urma cu 4 ani am facut tae-bo. Am slabit destul de mult, insa si eforturile au fost pe masura.
Am gresit si de aceasta data. Unde nu e suflet...
TREBUIE SA TE IUBESTI INDIFERENT CATE KILOGRAME AI.
Eu nu m-am iubit. Imi uram trupul si fiecare kilogram in plus.
Nu ajunsesem sa-mi traiesc viata pana la 18 ani asa cum marea majoritate a tinerilor o fac. Acest lucru imi staruia in suflet si minte. Probabil din cauza aceasta...
Abia imi gaseam haine pe masura mea. Unde sa mai incapa si dorintele varstei ?

De cateva luni sunt vegetariana. Ma rog, ovo-lacto- vegetariana. Uneori si putin peste, insa rar.
Am luat aceasta decizie nu pentru a slabi, ci pentru a-mi aplica niste reguli mai consistente in viata de zi cu zi. Cu totii avem nevoie de ele.
Nu mai consum carne din luna iunie si ma simt foarte bine. Mult mai bine decat inainte.
Cu timpul, voi renunta si la lactate, oua, peste.

Acum m-am decis sa slabesc. Vreau sa ajung la 53 kg.
Nu stiu cum voi ajunge in acel punct, insa nu sunt dispusa sa pierd lupta cu mine.

PS: Si incep sa notez
Astazi, 19 octombrie ar fi prima zi.
Pana la 1 ianuarie mi-as dori sa dau jos 10 kg.
Ceau Georgiana

Bine ai venit
Bun planul... trei luni si ceva, 10 kilograme... realizabil. Cu vointa, determinare, optimism si noi totul va merge struna.
Vom fi aici sa te sustinem.... pentru ca nu va fi usor, dar trebuie avuta rabdare... si cel mai important... sa nu te lasi... sa nu te dai batuta... si impreuna vom reusi, cu siguranta!

Iti cantaresti mancarea?
Si acum ce sport faci? Te-ai reapucat de Tae -Bo? Si eu am facut... voi incepe din nou in curand, sa vad.

Buna pauza de carne... sa-ti spun cum vad eu lucrurile: multe persoane sunt pro proteine... carne in special, oua... lapte... Fiecare e cu parerea lui... Unii medici sustin ca lipsa carbohidratilor ajuta dietele... unii ca fructele ingrasa... altii ca sa mancam multe legume si fructe... Citesc acum o carte "Studiu China" ... in care sunt studii referitoare la conexiunea dintre proteinele animale si aparitia cancerului... eu sa-ti zic sincer... mie nu-mi place.
Nu-mi place carnea pentru ca ma gandesc des la animalul sacrificat si parca mananc pietre cand imi vin asa ganduri... sunt mai sensibila si basta... si nici gustul nu imi place... chiar ziceam la mine in jurnal ca mi-am pus niste piept de pui la cuptor si asa de tare l-am condimentat cu ierburi si de toate + ca il mamanc cu ceva tare, ghimbir si usturoi prospete... tocmai sa nu simt nici un gust.
Asa ca sigur se vor aduna slabute pro si contra carnii si lipsei proteinelor de origine nevegetala... eu nu ma bag. Ca nici nu mai stii azi ce si cum practic...

Spor mult... si succes la slabit!!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
Creatsa (19 oct 2012), Laura Georgiana (19 oct 2012)
  #3 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 13:37:41
Laura Georgiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Deocamdata nu fac sport. Am avut cateva probleme cu genunchiul stang.
Insa am o carte, unde sunt prezentate cateva exercitii de inviorare pe care le practic. Voi incerca sa le pun in album.
De luni voi incepe sa fac mai multa miscare. Ma gandeam sa incerc pilates, stepper si dans.
Am renuntat la tae-bo. E prea violent iar genunchiul meu oricum nu cred ca va face fata.
In plus, sunt dispusa sa ma trezesc la 5 pentru a avea timp de toate.

Cat despre carne...
Citeam undeva ca animalele sunt hranite, pe langa altele, cu oase provenite de la animalele bonave posibil si de cancer.
Conditiile in care traiesc, stresul. Eu nu vreau sa mananc asa ceva.
Eu vreau sa fiu frumoasa, eu vreau sa am copii sanatosi, eu vreau sa ma bucur de viata.

Voi scrie diseara sau maine dimineata alte ganduri si urmatorii pasi.
Va pup!

PS: Rallara, iti voi citi jurnalul.
Laura Georgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Laura Georgiana:
Creatsa (19 oct 2012), Rallara (19 oct 2012)
  #4 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 13:44:04
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Citat:
Anterior postat de Laura Georgiana Vezi mesajul
Deocamdata nu fac sport. Am avut cateva probleme cu genunchiul stang.
Insa am o carte, unde sunt prezentate cateva exercitii de inviorare pe care le practic. Voi incerca sa le pun in album.
De luni voi incepe sa fac mai multa miscare. Ma gandeam sa incerc pilates, stepper si dans.
Am renuntat la tae-bo. E prea violent iar genunchiul meu oricum nu cred ca va face fata.
In plus, sunt dispusa sa ma trezesc la 5 pentru a avea timp de toate.

Cat despre carne...
Citeam undeva ca animalele sunt hranite, pe langa altele, cu oase provenite de la animalele bonave posibil si de cancer.
Conditiile in care traiesc, stresul. Eu nu vreau sa mananc asa ceva.
Eu vreau sa fiu frumoasa, eu vreau sa am copii sanatosi, eu vreau sa ma bucur de viata.

Voi scrie diseara sau maine dimineata alte ganduri si urmatorii pasi.
Va pup!

PS: Rallara, iti voi citi jurnalul.

Imi pare rau de genunchiul tau
Inotul ar fi bun!
Sa inteleg ca lucrezi deja daca trebuie sa te trezesti asa de dimineata... uau, bravo, pai vad ca vei fi noua mea sursa de motivatie

Pff... vezi... despre asta vorbeam...
Asa, asa... imi place cum gandesti... asa si eu.
Pacat numai ca si legumele si fructele cumparate din magazine nu sunt la fel de sanatoase cum erau mai demult... dar din toate relele... sa-l alegem pe cel mai putin grav.

Te astept atunci in vizita scumpa!
Si poti sa-mi ziciRalucel...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 14:19:46
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Buna Georgiana !
Bine ai venit si mult succes !
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Creatsa:
Laura Georgiana (19 oct 2012)
  #6 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 18:36:47
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 21:24:59
Laura Georgiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 9 mesaje
Post Re: Jurnal Laura G

Hello... Sunt aici cu noi amanunte despre trecutul meu.
Pot spune ca am incercat diferinte diete, unele din cele mai stricte. Bineinteles, nu au durat mult. Nu poti trece de la bauturi acidulate, pizza, prajiturele, la salata de morcovi.

Tin minte ca intr-un an, in acelasi an in care am facut tae-bo, mancam zilnic bruschete.
Eram atat de multumita de kilogramele pierdute in urma sportului, incat nu puteam accepta gandul ca m-as opri din slabit. Mi-era foarte teama. Stiam cat de greu slabesc si cat efort trebuie sa depun.
Asa ca m-am rezumat la cateva bruschete pe zi si ceai verde seara.
Am slabit, insa urmarile au fost catastrofale. Dupa nici doua luni m-am ingrasat dublu, in plus, m-am ales si cu o depresie usoara, dar, din care am iesit greu.
Anii au trecut si iata-ma acum la 21 de ani, mult mai matura si resposabila.

Programul meu va fi acest:
de luni, 22 octombrie 2012

ora 5:00 miscarile de inviorare
micul dejun - cereale integrale si iaurt sau nuci si lapte.
60-80 min sport pilates, stepper, dans
pranz- supa crema/ salata legume crude/ branzica/ peste/ bruschete
cina ora 7:00 fructe, lapte cu scortisoara, legume

Beau ceai hepatic zilnic. Ma confrunt cu mici probleme de ani de zile (ficat,rinichi)
Sincera sa fiu, dupa un trecut atat de glorios dorinta mea de a manca orice la orice ora a pierit.
Astazi simt nevoia sa ma concentrez pe alte lucruri si sa las mancarea de-o parte.

Cu toate astea am nevoie de sustinerea voastra. Drumul e lung si anevoios.....

Va pup!
Laura Georgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Laura Georgiana:
happygirldiana (20 oct 2012)
  #8 (permalink)  
Vechi 19 oct 2012, 23:46:50
Sasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 156cm, 78kg
Mesaje: 790
Aprecieri acordate: 305
Am fost apreciat(a) de 186 ori in 163 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Buna, Laura Georgiana! Bine au venit!
Felicitari pentru hotararea ta de a incepe un stil de viata sanatos. Este singura cale.
Iti doresc sa-ti indeplinesti visul !! Ai toate datele. Depinde in cea mai mare masura de tine. Cat priveste sustinerea slabutelor, vei vedea cat de dragute si pline de solicitudine sunt.

__________________
Jurnal Sasy

"Să avem seninătatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat, curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat şi mai ales înţelepciunea pentru a face deosebirea între cele două posibilităţi.” -Marc Aureliu
Sasy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 2,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Sasy:
Laura Georgiana (21 oct 2012)
  #9 (permalink)  
Vechi 20 oct 2012, 08:34:03
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Citat:
Anterior postat de Laura Georgiana Vezi mesajul
Buna!
Numele meu este Laura. Am 21 de ani si kilograme peste 70 kg.
Cum am ajuns aici ? Simplu.
No rules, o usoara depresie, un barbat... si lista poate continua.
Insa nu ne nastem invatati. Probabil ca trebuie sa trecem prin anumite situatii pentru a constientiza rostul nostru pe acest pamant. Ce este important si ce nu.
Am planuri mari de viitor, insa trebuie sa inlatur aceasta... "piedica" as spune...
Numarul kilogramelor mi-a dat intotdeauna de furca. Uneori mai mult, alteori mai putin.
Dupa varsta de 11 ani am inceput sa acumulez kilograme. Nu am fost o fetita grasa, insa cateva kilograme intotdeauna au existat.
Lipsa miscarii si-a spus cuvantul.
Apoi a venit perioada adolescentei si kilogramele au inceput sa apara.
Am trecut usor de la 55 la 60, 65, 70, 75... catre 80.
In urma cu 4 ani am facut tae-bo. Am slabit destul de mult, insa si eforturile au fost pe masura.
Am gresit si de aceasta data. Unde nu e suflet...
TREBUIE SA TE IUBESTI INDIFERENT CATE KILOGRAME AI.
Eu nu m-am iubit. Imi uram trupul si fiecare kilogram in plus.
Nu ajunsesem sa-mi traiesc viata pana la 18 ani asa cum marea majoritate a tinerilor o fac. Acest lucru imi staruia in suflet si minte. Probabil din cauza aceasta...
Abia imi gaseam haine pe masura mea. Unde sa mai incapa si dorintele varstei ?

De cateva luni sunt vegetariana. Ma rog, ovo-lacto- vegetariana. Uneori si putin peste, insa rar.
Am luat aceasta decizie nu pentru a slabi, ci pentru a-mi aplica niste reguli mai consistente in viata de zi cu zi. Cu totii avem nevoie de ele.
Nu mai consum carne din luna iunie si ma simt foarte bine. Mult mai bine decat inainte.
Cu timpul, voi renunta si la lactate, oua, peste.

Acum m-am decis sa slabesc. Vreau sa ajung la 53 kg.
Nu stiu cum voi ajunge in acel punct, insa nu sunt dispusa sa pierd lupta cu mine.

PS: Si incep sa notez
Astazi, 19 octombrie ar fi prima zi.
Pana la 1 ianuarie mi-as dori sa dau jos 10 kg.
Buna dimineata,Laurici!
Prima data la tine in jurnal,dar am venit cu incurajari si ganduri bune!Bine ai venit pe Slabute!

Am citit, practic, povestea meaDe-asta vin si iti urez mult suces si spor in tot ce faci!De slabit vei slabi cu sigurata, important e sa fii increzatoare in fortele tale, sa fii rabdatoare si mereu sa iti spui ca poti, pentru sigur POTI!Suntem aici sa invatam, in primul rand, sa ne iubim asa cum suntem, cu multe sau putine kilograme, sa ne apreciem, sa ne gasim calitatile si sa ne acceptam defectele. Apoi suntem aici pentru a ne sustine reciproc si a ne ajuta, a ne face una alteia "lupta" mai usoara
Faptul ca ai trecut pe o alimetnatie ovo-lacto-vegetariana este strict alegerea ta, nimeni nu iti poate contesta alegerea, daca tu simti ca e ok pt tine, daca simti ca organsimul tau e hranit si nu duce lipsa de nimic - nimic mai bine!
Dar iti spun de acum, ai mare grija sa nu te infometezi. Ai mare grija sa nu iti lasi organsimul sa sufere de foame doar din dorinta de a fi cat mai "cuminte" si de a slabi cat mai repede. Nimic nu poate fi mai nesanatos decat asta....De slabit,da,ai slabi, dar cu ce pret?Cu sanatatea ta si ai ai slabi pt o perioada scurta, pt ca de cele mai multe ori, kg slabite astfel se relipesc de tine, din pacate, cu vreo cateva "prietene" in plus
Te poti folosi de calculatorul de calorii de aici,de pe SLabute.Daca nu iti calculezi toate meniurile, macar te poti folosi de el orientativ, sa iti monitorizezi cat de cat alimentatia, sa mananci zilnic macar 1100-1200 de calorii

Ai facut Tae Bo?Super!Te poti reapuca sa faci miscare, tot cu Tae bo daca iti place, daca nu,axeaza-te pe exercitii cardio in genul acestui programel.Recomand calduros Turbo Jam, Turbo Fire si 30 day shred, sunt preferatele mele si m-au ajutat mereu sa slabesc muuulte kilograme. Dar eu nu am fost cumpatata si m-am autosabotat de multe ori, in asa fel incat dupa ce aproape imi atinsesem targetul am ajuns unde sunt acum, poate si mai sus un pic cu cateva sute de grame
Dar trecem peste, suntem aici sa luptam impreuna si sa reusim impreuna!
Iti doresc mult spor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 21 oct 2012, 07:57:30
silvia2404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 74kg
Mesaje: 68
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura G

Buna fetelor, buna Laura!
Iti urez mult succes in pierderea kilogramelor, eu ma lupt cu ele din 2011 ianuarie. Am pornit de la 90,2 si acum am 72.9 si abia astept sa vina ziua in care ma voi bucura de cele 60 kg pe care mi le doresc enorm. Incep sa fiu din nou serioasa in a tine o cura de slabire.
Ti-am citit povestea si te inteleg, e asemanatoare cu a mea, nici eu nu m-am bucurat de adolescenta tot din aceeasi cauza. E trist dar nu e timpul trecut caci viata e frumoasa la orice varsta. Te pup draga mea si tinem legatura.
Mult succes!!
Acest membru apreciaza mesajul lui silvia2404:
Laura Georgiana (21 oct 2012)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, g, jurnal, jurnale, laura, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Laura Rusu Laura Arhiva jurnale slabit 3103 04 aug 2013 08:02:06
Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie Laura Arhiva jurnale slabit 2057 16 mar 2011 14:48:59
Jurnal Laura - Doresc sa slabesc... lalalayla Arhiva jurnale slabit 5 12 ian 2011 13:18:58
Jurnal Laura Mocanu lala94 Arhiva jurnale slabit 26 23 iul 2010 09:00:38
Macris scazut a la Laura Laura Retete culinare 0 23 oct 2009 16:09:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole