Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mika - Un nou inceput

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 14 mai 2017, 22:29:41
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Iti multumesc din suflet pentru sfaturi si recomandari! Am mare incredere in tine, prin urmare voi suna maine sa ma programez. Simt uneori ca m-ar ajuta sa am un plan mai clar in cap.. in unele zile cand mi se pare ca mananc foaarte ok calculez ca am mancat 2000 de calorii, si in unele zile cand mi se pare ca sunt ok vad cam 400. Nici nu am rabdare sa calculez calorii zilnic, rar ma mai loveste harnicia
Cred ca un nutritionist ma va ajuta sa am un plan mai bine stabilit, si macar sa nu ma mai gandesc mereu la ce/cat/cum mananc, simt ca dezvolt o adevarata obsesie si asta nu ma ajuta decat sa mananc mai mult. Eram curioasa sa te intreb daca faptul ca nu am multe optiuni de gatit va fi un impediment... la o sala la care am mers anul trecut imi daduse antrenoarea bonus un plan alimentar, care presupunea altceva la fiecare masa, zilnic.. reactia mea a fost ok, ma las de facultate si ma mult la cratita . Si mai e si chestia ca eu locuiesc singura... nu pot sa imi cumpar de exemplu o tavita de piept de pui, ca sa mananc o bucata, intr-o zi a saptamanii, si atat. Cu restul ce sa fac? Sunt multe impedimente...dar pana la urma asta e, asa va fi viata mea multi ani de acum incolo probabil, si trebuie cumva sa integrez o dieta in programul si in stilul de viata pe care il am.
Ma bucur ca abordarea doamnei doctor e atat de personalizata.. ii voi da o sansa!

Cat despre tine, eu chiar cred ca esti pe drumul cel bun . Nici eu nu am sesizat vreodata sa ma ajute masajul extraordinar, mai degraba in perioadele cand am facut sport intens am observat imbunatatiri majore ale celulitei . Daca am fost harnica si mi-am facut masaj pielea avea un aspect mai fin, mai hidratat, deci daca ai timp nu strica.

Esti ambitioasa, si ai un plan bun, pe termen lung. Trebuie doar sa te inarmezi cu putina rabdare si, cel mai important..enjoy the ride!
Multumesc pentru incredere!

Eu am facut recomandarea cu nutritionistul pentru ca eu am personal ajunsesem in acel punct in care am realizat ca ...singura nu pot...ca singura nu reuseam sa mai gasesc solutia pentru a scapa de kg in plus. Ajunsesem la un grad de saturatie...incat aveam senzatia ca orice as tine, nu va functiona.
Vizita la acest cabinet, discutia cu doctorita...regimul in sine..m au ajutat sa ma relaxez mental...Si sa privesc lucrurile altfel...

Ce e misto e faptul ca in urma discutiilor cu tine..la final...iti sctie 3-4 variante de MD...3-4 variante de pranz si 3-4 variante de cina...Iti recomanda cantitati, unde e cazul iti explica cum tb gatite anumite mancaruri, iti face combinatiile. Tie nu ti ramane decat sa cantaresti...atat...fara alte calcule.

Si evident iti da o lista intreaga cu alimente...pe care ti o explica...

Sfatul meu e sa fii ff deschisa cu dumneai si sa nu ti fie rusine sa intrebi orice iti trece prin cap.

Eu ajunsesem sa ma simt prost la un moment dat...cand a vrut sa imi faca o varianta de pranz si cred ca mi a zis vreo 4 alimente ca variante...si s a nimerit sa nu mi placa niciunul dintre ele. "Asta nu mi place...pai nici asta...ah...nici asta"Ceva de genul.

Sa fi acceptat si cel mai mic compromis ar fi insemnat sa ma pacalesc pe mine insami...Ca daca eu nu mananc de fel un aliment ca nu mi place si pace...n o sa ma prefac ca e bun doar pt ca sunt la regim...Pentru ca treaba asta o pot sustine pt 1-2 saptamani....si apoi?!?!?

Uite, eu nu iubesc salatele...nu mi plac...Mananc ff rar...asta sunt!! Am slabit si fara ele...ca am si alte variante..Nu zic ca e ok...pt ca salatele au destule beneficii..Dar ma cunosc...pe termen lung...nu tine...pt ca nu ma pot forta la nesfarsit sa mananc ceva ce nu mi place sau ma rog, ceva ce nu mananc chiar cu cea mai mare placere..doar pentru a are nu stiu ce beneficii. Si eu sunt gurmanda!! Uneori traiesc ca sa mananc.:p.imi place mancarea gustoasa si bine gatita!!..Prefer sa caut alta varianta...sanatoasa...care sa mi placa si merg inainte cu ea...

Si sa nu ti faci probleme asupra meniului. Adica nu e tragedie daca nu e ff diversificat. Atat timp cat tu esti ok ...respecti combinatiile si cantitatile recomamdate...atunci...e ok. Important e sa nu ajungi sa te plictisesti, ca sa pici in capcana si sa ajungi sa renunti. Eu nu mananc diversificat. Am cateva macaruri care mi plac si pe care le tot rotesc


Cat despre masaj...o sa incerc sa imi fac acasa cu un aparat...atat cat pot eu...sa mi pun sangele in miscare...
Nu ma mai duc sa imbogatesc saloanele...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (15 mai 2017), alina_neamt (15 mai 2017), curly.light (15 mai 2017)
  #112 (permalink)  
Vechi 14 mai 2017, 22:32:00
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Exact asa e si burta mea, eu am pus pe seama sarcinilor, dar vad ca nu e obligatoriu...
In cazul tau poate fi vorba in proportie mai mare...de asta...
Abordez problema asta pe toate partile...miscare...plank uri...regim...Sper c o sa se diminueze in timp...pana va disparea...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #113 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 17:45:49
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Buna Mika!
Am lipsit cateva zile asa ca a trebuit sa citesc din urma.
In caz ca te intrebi daca ai mai slabit, masoara in cm,pana ce ajunge cantarul.
Te apreciez foarte mult pentru timpul tau acordat miscarii, de altfel, pot spune din poze ca corpul tau se modeleaza foarte frumos. Intaltamintea e foarte frumoasa, again, te apreciez ca porti tocuri... la mine e mai greu cu tocurile, insa intotdeuna mi-am dorit sa port tocuri insa as vrea sa merg cu usurinta, deocamdata ma simt greoaie cand sunt "cocotata" pe ele.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Axenya:
adinico (17 mai 2017), curly.light (16 mai 2017), mika_me (16 mai 2017)
  #114 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 19:41:13
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna Mika!
Am lipsit cateva zile asa ca a trebuit sa citesc din urma.
In caz ca te intrebi daca ai mai slabit, masoara in cm,pana ce ajunge cantarul.
Te apreciez foarte mult pentru timpul tau acordat miscarii, de altfel, pot spune din poze ca corpul tau se modeleaza foarte frumos. Intaltamintea e foarte frumoasa, again, te apreciez ca porti tocuri... la mine e mai greu cu tocurile, insa intotdeuna mi-am dorit sa port tocuri insa as vrea sa merg cu usurinta, deocamdata ma simt greoaie cand sunt "cocotata" pe ele.
Buna Axenya!!Bine te am gasit din nou pe la mine pe "acasa"

Nu chiar ma intreb...avand in vedere ca am avut si eu episoadele mele de "pacat"...O sa ma masor...dar tot la sfarsitul lunii...Eu ma simt bine...ma simt tonica...desi e clar ca atat timp cat am atttttatea kile in plus...nu e chiar asa...Insa clar sunt mai bine decat la 93 de kg

Saru mana pentru aprecieri...ma straduiesc cu miscarea...trag de mine uneori pentru ca dupa ce am tot citit fel si fel de articole despre cum ar trebui sa functioneze un anumit tip de miscare...am nevoie sa fiu constanta ca sa imi fac o idee daca/cum se transforma corpul meu...

Nu port de fel tocuri....o fac destul de rar..nu sunt vreo experta intr ale mersului...si mi am dat seama ca merg deseori cu greutate fix din cauza kg in plus....Dar...ma straduiesc totusi sa mai port din cand in cand...This summer I will rock those high heels!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
butterfly30 (16 mai 2017), curly.light (16 mai 2017)
  #115 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 21:27:30
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna Mika!
Am lipsit cateva zile asa ca a trebuit sa citesc din urma.
In caz ca te intrebi daca ai mai slabit, masoara in cm,pana ce ajunge cantarul.
Te apreciez foarte mult pentru timpul tau acordat miscarii, de altfel, pot spune din poze ca corpul tau se modeleaza foarte frumos. Intaltamintea e foarte frumoasa, again, te apreciez ca porti tocuri... la mine e mai greu cu tocurile, insa intotdeuna mi-am dorit sa port tocuri insa as vrea sa merg cu usurinta, deocamdata ma simt greoaie cand sunt "cocotata" pe ele.
Pff, mie-mi spui? Sunt o mare impiedicata pe tocuri, reusesc sa fiu mai eleganta desculta Noroc ca sunt inalta si nu simt nevoia sa port tocuri oricum..dar si eu cred ca din cauza greutatii imi e mai dificil.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
adinico (17 mai 2017)
  #116 (permalink)  
Vechi 17 mai 2017, 07:21:45
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

eu merg cu plăcere pe tocuri, deşi sunt super-rotundă. nu-mi prea găsesc încălţări pe măsură, că am labele late, dar şi când găsesc, nu mă mai dau jos de pe ele!
cred că e mai degrabă de obişnuinţă şi de mers fără genunchi îndoiţi sau efort inutil. încercaţi să faceţi pasul mai mic, la mine ajută când am tocuri mai înalte.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
adinico (17 mai 2017), curly.light (17 mai 2017)
  #117 (permalink)  
Vechi 17 mai 2017, 12:27:07
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
eu merg cu plăcere pe tocuri, deşi sunt super-rotundă. nu-mi prea găsesc încălţări pe măsură, că am labele late, dar şi când găsesc, nu mă mai dau jos de pe ele!
cred că e mai degrabă de obişnuinţă şi de mers fără genunchi îndoiţi sau efort inutil. încercaţi să faceţi pasul mai mic, la mine ajută când am tocuri mai înalte.
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Pff, mie-mi spui? Sunt o mare impiedicata pe tocuri, reusesc sa fiu mai eleganta desculta Noroc ca sunt inalta si nu simt nevoia sa port tocuri oricum..dar si eu cred ca din cauza greutatii imi e mai dificil.
Slava cerului si pamantului ca n am fost si nu sunt complexata si de inaltime...ar fi cireasa de pe tort...

Bine..nici stilul meu nu e unul care sa incadreze ff des incaltamintea cu toc...deci un motiv in plus sa port rar.

Chestia ciudata e ca am un pantofar plin cu pantofi si sandale cu toc...cumparate pentru ca mi au placut, pentru ca au fost modele sau culori deosebite si pe care le am purtat de 2-3 ori.. Adica am neobisnuit de multi pantofi cu toc pentru o persoana care nu poarta prea des asa ceva

Merg decent pe tocuri de 9-10 cm...dar de la 11 in sus...daca pianta e la fel de mare...merg ca naiba...Am zis ca o sa incerc sa imi imbunatatesc mersul vara aceasta, mizand si pe faptul ca voi si slabi si va fi o corvoada in minus
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (17 mai 2017), butterfly30 (17 mai 2017), Zoe (18 mai 2017)
  #118 (permalink)  
Vechi 18 mai 2017, 20:39:43
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul




Slava cerului si pamantului ca n am fost si nu sunt complexata si de inaltime...ar fi cireasa de pe tort...

Bine..nici stilul meu nu e unul care sa incadreze ff des incaltamintea cu toc...deci un motiv in plus sa port rar.

Chestia ciudata e ca am un pantofar plin cu pantofi si sandale cu toc...cumparate pentru ca mi au placut, pentru ca au fost modele sau culori deosebite si pe care le am purtat de 2-3 ori.. Adica am neobisnuit de multi pantofi cu toc pentru o persoana care nu poarta prea des asa ceva

Merg decent pe tocuri de 9-10 cm...dar de la 11 in sus...daca pianta e la fel de mare...merg ca naiba...Am zis ca o sa incerc sa imi imbunatatesc mersul vara aceasta, mizand si pe faptul ca voi si slabi si va fi o corvoada in minus
Mm eu sunt putin complexata de inaltime..recunosc. E ok pentru o fata sa fie inalta, cred, dar mereu mi s-a parut ca kg in plus se vad mult mai ok pe o persoana scunda. Eu par si mai "mare" pentru IMC-ul meu. Si sincer e cam greu sa iti gasesti sufletul pereche la inaltimea asta

Cat despre mers pe tocuri..don't give up! Cu practica totul se poate!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
lidiuta (19 mai 2017)
  #119 (permalink)  
Vechi 19 mai 2017, 18:19:44
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Mm eu sunt putin complexata de inaltime..recunosc. E ok pentru o fata sa fie inalta, cred, dar mereu mi s-a parut ca kg in plus se vad mult mai ok pe o persoana scunda. Eu par si mai "mare" pentru IMC-ul meu. Si sincer e cam greu sa iti gasesti sufletul pereche la inaltimea asta

Cat despre mers pe tocuri..don't give up! Cu practica totul se poate!
Omg...sa nu mai spui niciodata ca esti complexata de inaltime. E perfecta!!!
Cea mai buna prietena a mea din liceu avea172 cm si mi se parea asa norocoasa

Mie dimpotriva...mi se pare ca se vad mai rau kg in plus pe o persoana scunda..Plus ca tu nu ai ataaatea kg in plus...trebuie sa fii mai putin aspra cu tine!!!

Oricum e clar vorba de perceptia fiecaruia!!

Cat despre sufletul pereche....ehe..ce i al tau e pus deoparte...

Lasa complexele!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (19 mai 2017)
  #120 (permalink)  
Vechi 19 mai 2017, 21:15:09
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Omg...sa nu mai spui niciodata ca esti complexata de inaltime. E perfecta!!!
Cea mai buna prietena a mea din liceu avea172 cm si mi se parea asa norocoasa

Mie dimpotriva...mi se pare ca se vad mai rau kg in plus pe o persoana scunda..Plus ca tu nu ai ataaatea kg in plus...trebuie sa fii mai putin aspra cu tine!!!

Oricum e clar vorba de perceptia fiecaruia!!

Cat despre sufletul pereche....ehe..ce i al tau e pus deoparte...

Lasa complexele!!
Multumesc de incurajari!

Cum spui si tu, fiecare cu perceptia lui. Dar lucrez pe toate aspectele cate putin.. si daca nu reusesc sa ajung la greutatea mea de vis, macar incerc sa ma mai subtiez si tonific cat pot, si sa ma "impac" cu imaginea mea din oglinda. Nimeni nu e perfect pana la urma, cred ca fiecare ar vrea sa imbunatateasca ceva la el daca s-ar putea
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
mika_me (19 mai 2017)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, inceput, jurnal, jurnale, mika, nou, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal andreutza georgiana - Un nou inceput andreutza georgiana Arhiva jurnale slabit 38 03 feb 2013 08:02:34
Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput myr3lush Arhiva jurnale slabit 95 12 apr 2012 19:32:32
Jurnal maddy - un nou inceput maddy95 Arhiva jurnale slabit 74 24 aug 2011 22:34:42
Jurnal Dydee: Un nou inceput,un alt deznodamant! Trebuie sa pot! Dydee21 Arhiva jurnale slabit 19 26 mai 2011 17:21:13
Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou anca ank love Arhiva jurnale slabit 88 11 oct 2010 09:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole