Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mika - Un nou inceput

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 06 mar 2017, 09:41:40
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Felicitari!!! Cred ca te motiveaza rezultatele. Sunt curioasa cum arata meniul tau intr-o zi.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

  #12 (permalink)  
Vechi 09 mar 2017, 08:30:58
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Felicitari!!! Cred ca te motiveaza rezultatele. Sunt curioasa cum arata meniul tau intr-o zi.
Hola, Laura!!! Multumesc!!Sa stii ca ma simt mai motivata ca oricand...asta in conditiile in care am o viata absolut normala. Adica nu stau singura, fara tentatii in jur. Stau in prezent la ai mei...ca mi e urat acasa))
si gandeste te ca ei mananca orice, luam deseori masa impreuna...dar fiecare cu ale lui. E f bine asa ( desi uneori imi mai e pofta de una, alta)...ba chiar as putea spune ca ma antrenez... Pentru ca e adevarat ca mananc alimente care imi plac, dar pentru moment sunt si alimente care, desi sunt printre preferatele mele, e mai intelept sa nu le mananc. Le voi introduce probabil treptat cand vii fi ajuns la greutatea pe care mi o doresc.

Meniul meu presupune 3 mese pe zi. In functie de variantele pe care le aleg, se poate inrampla sa am 2 felii de paine la fiecare masa..la fel si fructe. Siii, la fiecare masa, am voie un dingur fel. Atat...adica nu si felul 1 si felul 2. Fructele, daca le am, fie le mananc imediat dupa masa (daca simt ca nu m am saturat), fie pot alege sa le mananc ca gustare dupa 1-2 ore ( daca sunt satula). Mananc ciorbe, mancaruri slabe (varza scazuta, mazare scaxuta sau pastai), salate...Nimic neobisnuit. Dar repet, in combinatii si cantitati potrivite mie, ca si constitutie si necesar

La tine cum merge SB?
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 09 mar 2017, 11:35:35
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Angry Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Neata, neata!!!

Stiu ca treaba cu...cantaritul des nu e chiar benefica...daaaar, cum m as putea abtine, cand sunt atat de mandra de mine...si cand, pe zi ce trece, ma simt mai usurica?!?!?

E drept ca la 30 de kg peste greutatea ideala, n ai cum sa fii "fotomodela" usoara ca un fulg. Dar eu, chiar daca nu vad schimbari decat pe cantar si putintel la haine(pentru ca nici nu port sa zicem blugi, sau haine care sa se muleze pe mine, ci mai largute)...eu ma simt ca I can rule the world..desi repet..nu s nici macar la jumatatea drumului. Simt ca am toate sansele sa duc aceasta lupta cu kg pana la capat. Undeva intr un coltisor al mintii, chiar si dupa cateva kg slabite, ma simt mai frumoasa si mai tonica...si parca uneori, nu mai am rabdare sa treaca timpul asta...sa se mai topeasca din kg si sa vad si eu schimbari majore fizic. Cum era treaba aia...ca abia dupa 4 saptamani vezi tu unele schimbari, dupa 8 saptamani le vad si prietenii tai, iar dupa 12 saptamani le vede restul lumii.

Anyway, all in all...dieta merge bine...mai am uneori pofte dar le depasesc cu brio...Ma gandesc ca nimic din ce nu am voie sa mananc..cel putin in acest stadiu...nu poate fi mai important decat sanatatea mea si frumusetea fizica (asa cum o percep eu) la care tanjesc de atatia ani...Deci, deocamdata si la capitolul vointa stau ok.

Mentionam mai sus ceva legat de cantaritul des...ei bine, nu ma cantaresc zilnic sau si mai rau, de mai multe ori pe zi(adica in acest ultim caz, as fi nebuna...dat fiind faptul ca pe parcursul unei zile...mananci...bei apa..clar ar exista o diferenta intre kg de dimineata si cele se seara..de exemplu)...Daaaar, am fost curioasa si m am cantarit astazi dimineata (cumva, dar nu chiar intre cantaririle de luni)..dupa un tranzit excelent..why not?!?!
Iar cantarul a fost prietenos...87.6 kg. Fix.

Continui sa mananc la fel..La capitolul sport...deocamdata fac power walk, 3 mile. Unele workout-uri sunt cu greutati (de 0.5-1 kg), altele cu benzi, iar altele fara nimic. Pure walking.
Cand voi atinge pragul de 85 kg...voi incepe sa fac 4 mile...iar la pragul de 80 kg...5 mile...Abia cand voi ajunge la 75 kg voi reintroduce in rutina mea tae bo...Voi creste si aici treptat intensitatea (pt ca e clar ca trecerea de la power walking la tae bo va reprezenta totusi o schimbare importanta in ritm si "abordarea muschilor)..si o voi tine asa cred ca pana la 65 de kg..Iar de acoloooo...o sa incerc sa abordez Insanity Eh, abia acolo sa vezi mamica, ce chin si ce munca.
Sincera sa fiu..mi ar placea sa ajung pe la un 57 de kg in august..Suna extrem..dar nu cred ca e neaparat imposibil. Ca mai apoi...pana la sfarsitul anului nu doar sa pierd si restul de 5 kg..pana la 52 kg...dar sa intru in mentinere...iar la 30 de ani sa fiu in the best shape of my life...Ehe...vise...vise...sa vedem ce va fi!!!

Dar mai e pana atunci...sper eu totusi, nu extrem de mult...
Cu rabdare si pasi mici imi voi atinge scopul. Trebuie!!!

#bikinybody #zakynthosbody #thissummeriwillrockit

Xoxo
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mika_me; 09 mar 2017 at 11:45:09.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (10 mar 2017), Kte (09 mar 2017)
  #14 (permalink)  
Vechi 09 mar 2017, 13:52:45
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Suna bine menuirile tale, si emani foarte mult optimism si voie buna! Tine.o tot asa.
Eu tin Keto acum, am 3 saptamani de cand m.am apucat, ma simt bine, nu rabd foame, in prima sapt am calculat nutrientii, acum nu mai calculez, doar aproximez. La capitolul sport ar fi loc de mai bine, insa am grija sa trec zilnic de 10000 de pasi, si cam 2 ori pe saptamana fac steper.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

  #15 (permalink)  
Vechi 09 mar 2017, 15:54:57
Kte's Avatar
Kte Kte este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 45
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 85.2kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Succes mika! Suna tare bine ceea ce faci! Azi incep si eu marea provocare: de la 75 la 55 de kg. Cam asa as vrea sa fiu exact de azi in 4 luni de ziua mea!
O zi buna!
Kte, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 497 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kte:
adinico (13 mar 2017)
  #16 (permalink)  
Vechi 09 mar 2017, 15:59:29
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Suna bine menuirile tale, si emani foarte mult optimism si voie buna! Tine.o tot asa.
Eu tin Keto acum, am 3 saptamani de cand m.am apucat, ma simt bine, nu rabd foame, in prima sapt am calculat nutrientii, acum nu mai calculez, doar aproximez. La capitolul sport ar fi loc de mai bine, insa am grija sa trec zilnic de 10000 de pasi, si cam 2 ori pe saptamana fac steper.
Sunt optimista pentru vreau sa cred ca asta e ultima oara cand ma voi mai lupta cu kg in plus. Vreau sa cred ca voi putea transforma acest stil pe care il am acum, intr unul pe viata.

Felicitari pentru cele 3 saptamani de keto..cat ai reusit sa slabesti in tot acest timp? Cantar/centimetri....Oricum, nu ai atat de multe kg in plus si din ce am vazut prin poze, te prezinti f bine si la aceasta greutate.
Cat despre miscare...eu zic ca faci bine ceea ce faci...in plus, n ai cum sa ai un stil mai sedentar..ca al meu...ca ai copilasii care sigur tw tin in priza..

Spor in toate Laura si te mai astept pe la mine!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Laura (10 mar 2017)
  #17 (permalink)  
Vechi 10 mar 2017, 11:59:31
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

[QUOTE=mika_me;1429323]Neata, neata!!!

nu mai am rabdare sa treaca timpul asta...sa se mai topeasca din kg si sa vad si eu schimbari majore fizic. Cum era treaba aia...ca abia dupa 4 saptamani vezi tu unele schimbari, dupa 8 saptamani le vad si prietenii tai, iar dupa 12 saptamani le vede restul lumii.
mi-a placut tot ce ai scris si mare adevar cu textul pe care l-am lasat pe citat , iti doresc mult SUCCCEESSSSSS si la cat optimism emani chiar abea astept sa vad rezulatate bune tinand cont ca daca slabim suntem in primul rand mai sanatoase!!! eu cel putin de la o hipertensiune Oscilanta si gafaiala de la urcatul scarilor m-am suparat asa de rau pe mine incat ....SUCCES!
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
  #18 (permalink)  
Vechi 10 mar 2017, 12:55:41
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Neata, neata!!!

Stiu ca treaba cu...cantaritul des nu e chiar benefica...daaaar, cum m as putea abtine, cand sunt atat de mandra de mine...si cand, pe zi ce trece, ma simt mai usurica?!?!?

E drept ca la 30 de kg peste greutatea ideala, n ai cum sa fii "fotomodela" usoara ca un fulg. Dar eu, chiar daca nu vad schimbari decat pe cantar si putintel la haine(pentru ca nici nu port sa zicem blugi, sau haine care sa se muleze pe mine, ci mai largute)...eu ma simt ca I can rule the world..desi repet..nu s nici macar la jumatatea drumului. Simt ca am toate sansele sa duc aceasta lupta cu kg pana la capat. Undeva intr un coltisor al mintii, chiar si dupa cateva kg slabite, ma simt mai frumoasa si mai tonica...si parca uneori, nu mai am rabdare sa treaca timpul asta...sa se mai topeasca din kg si sa vad si eu schimbari majore fizic. Cum era treaba aia...ca abia dupa 4 saptamani vezi tu unele schimbari, dupa 8 saptamani le vad si prietenii tai, iar dupa 12 saptamani le vede restul lumii.

Anyway, all in all...dieta merge bine...mai am uneori pofte dar le depasesc cu brio...Ma gandesc ca nimic din ce nu am voie sa mananc..cel putin in acest stadiu...nu poate fi mai important decat sanatatea mea si frumusetea fizica (asa cum o percep eu) la care tanjesc de atatia ani...Deci, deocamdata si la capitolul vointa stau ok.

Mentionam mai sus ceva legat de cantaritul des...ei bine, nu ma cantaresc zilnic sau si mai rau, de mai multe ori pe zi(adica in acest ultim caz, as fi nebuna...dat fiind faptul ca pe parcursul unei zile...mananci...bei apa..clar ar exista o diferenta intre kg de dimineata si cele se seara..de exemplu)...Daaaar, am fost curioasa si m am cantarit astazi dimineata (cumva, dar nu chiar intre cantaririle de luni)..dupa un tranzit excelent..why not?!?!
Iar cantarul a fost prietenos...87.6 kg. Fix.

Continui sa mananc la fel..La capitolul sport...deocamdata fac power walk, 3 mile. Unele workout-uri sunt cu greutati (de 0.5-1 kg), altele cu benzi, iar altele fara nimic. Pure walking.
Cand voi atinge pragul de 85 kg...voi incepe sa fac 4 mile...iar la pragul de 80 kg...5 mile...Abia cand voi ajunge la 75 kg voi reintroduce in rutina mea tae bo...Voi creste si aici treptat intensitatea (pt ca e clar ca trecerea de la power walking la tae bo va reprezenta totusi o schimbare importanta in ritm si "abordarea muschilor)..si o voi tine asa cred ca pana la 65 de kg..Iar de acoloooo...o sa incerc sa abordez Insanity Eh, abia acolo sa vezi mamica, ce chin si ce munca.
Sincera sa fiu..mi ar placea sa ajung pe la un 57 de kg in august..Suna extrem..dar nu cred ca e neaparat imposibil. Ca mai apoi...pana la sfarsitul anului nu doar sa pierd si restul de 5 kg..pana la 52 kg...dar sa intru in mentinere...iar la 30 de ani sa fiu in the best shape of my life...Ehe...vise...vise...sa vedem ce va fi!!!

Dar mai e pana atunci...sper eu totusi, nu extrem de mult...
Cu rabdare si pasi mici imi voi atinge scopul. Trebuie!!!

#bikinybody #zakynthosbody #thissummeriwillrockit

Xoxo
Felicitari ptr rezultate!
Nici un vis nu e prea mare daca perseverezi! Tine-te de treaba si vei ajunge la cela 52 de kg, niciodata sa nu isi abandonezi lupta, mai ales ca esti pe drumul cel bun la capitolul rezultate!
Am observat ca avem aceiasi varsta si suntem din Iasi, ufff ce vreme urata avem astazi, speram sa pot merge pe jos in drum spre casa, dar cred ca va ploua.
Power walk faci acasa sau la sala? am gasit ceva video-uri pe net, m-ai facut curioasa.., as incerca si eu in zilele astea innourate
  #19 (permalink)  
Vechi 10 mar 2017, 17:12:23
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

In astea 3 sapt am reusit -4 kg, si cm s.au dus la burta -5, talie -4. Sunt multumita, in conditiile in care am mancat pe saturate. Mai vreau inca vreo 5 kg, si apoi o sa introduc incet carbi.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Acest membru apreciaza mesajul lui Laura:
butterfly30 (11 mar 2017)
  #20 (permalink)  
Vechi 11 mar 2017, 18:56:27
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Hello, hello!!!
[QUOTE=adinico;1429346]
Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Neata, neata!!!

nu mai am rabdare sa treaca timpul asta...sa se mai topeasca din kg si sa vad si eu schimbari majore fizic. Cum era treaba aia...ca abia dupa 4 saptamani vezi tu unele schimbari, dupa 8 saptamani le vad si prietenii tai, iar dupa 12 saptamani le vede restul lumii.
mi-a placut tot ce ai scris si mare adevar cu textul pe care l-am lasat pe citat , iti doresc mult SUCCCEESSSSSS si la cat optimism emani chiar abea astept sa vad rezulatate bune tinand cont ca daca slabim suntem in primul rand mai sanatoase!!! eu cel putin de la o hipertensiune Oscilanta si gafaiala de la urcatul scarilor m-am suparat asa de rau pe mine incat ....SUCCES!
Multumesc de vizita...Ehe..si eu abia astept sa ma vad mai slabuta...Rabdare, rabdare, rabdare!! Asta trebuie sa fie cuvantul de ordine la mine. Am intrat in acest proces care e de lunga durata..iar istoricul meu in ceea ce priveste regimurile nu e exemplar...Soooo, trebuie sa perseverez si orice ar fi...sa nu renunt!!!

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Felicitari ptr rezultate!
Nici un vis nu e prea mare daca perseverezi! Tine-te de treaba si vei ajunge la cela 52 de kg, niciodata sa nu isi abandonezi lupta, mai ales ca esti pe drumul cel bun la capitolul rezultate!
Am observat ca avem aceiasi varsta si suntem din Iasi, ufff ce vreme urata avem astazi, speram sa pot merge pe jos in drum spre casa, dar cred ca va ploua.
Power walk faci acasa sau la sala? am gasit ceva video-uri pe net, m-ai facut curioasa.., as incerca si eu in zilele astea innourate
Ma tin, ma tin de treaba serios.
I auzi...avem aceeasi varsta...Din Iasi am vazut ca suntem amandoua..dar n am retinut si varsta. Cine stie..poate pe viitor..ne vom intalni si live...face a little reunion..poate sala sau whatever
Ma intrebai de power walk. Fac acasa. Acum cativa ani facea si mama mea si am downloadat la vremea respectiva multe filmulete pentru ea. Eu eram mai mult pe tae bo..iar power walk faceam doar for fun
.impreuna cu mama. Acum nu prea mai gasesti de unde sa le downloadezi...ma refer la workout uri de 4-5 mile...Gasesti cateva de 3 mile pe youtube...
Sa stii ca cel putin alea in grup sunt chiar misto..1 la 1 cu leslie e usor plictisitor..ca vb mult...Dar e ok si asa..iar cele 40-45 de minute trec in no time! Ti le recomand...

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
In astea 3 sapt am reusit -4 kg, si cm s.au dus la burta -5, talie -4. Sunt multumita, in conditiile in care am mancat pe saturate. Mai vreau inca vreo 5 kg, si apoi o sa introduc incet carbi.
Felicitari. Ai dat foarte bine jos. Sa inteleg ca vrei sa te stabilizezi la un 60 sai vrei sa cobori sub..insa in timp, reintroducand carbi?
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Axenya (12 mar 2017)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, inceput, jurnal, jurnale, mika, nou, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal andreutza georgiana - Un nou inceput andreutza georgiana Arhiva jurnale slabit 38 03 feb 2013 08:02:34
Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput myr3lush Arhiva jurnale slabit 95 12 apr 2012 19:32:32
Jurnal maddy - un nou inceput maddy95 Arhiva jurnale slabit 74 24 aug 2011 22:34:42
Jurnal Dydee: Un nou inceput,un alt deznodamant! Trebuie sa pot! Dydee21 Arhiva jurnale slabit 19 26 mai 2011 17:21:13
Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou anca ank love Arhiva jurnale slabit 88 11 oct 2010 09:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole