Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #201 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 21:42:44
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Buna seara,

Mic dejun
2x Weetabix cu lapte; cottage cheese cu xylitol; 1x briosa nuci SB
Pranz
linte tarka dal cu orez brun integral;
Cina
ou ochi cu spanac; 60g rodie; 15g boabe soia uscate

Vai fetelor multumesc frumos de mesaje, nu ma asteptam

Pup si somn usor, nu auzim maine, a mai trecut cu bine o zi
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
Zoe (25 iul 2019)
  #202 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 21:53:18
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul



tu începi cu grijile de pe acuma, nu?, să știi o treabă. lasă să fii bătrână când o să te simți bătrână - apoi noi, astea trecute de 40, ce să mai zicem dacă tu te plângi la 33? și cine-a zis că la 33 nu poți să fii vioaie și cu metabolismul la fel de vioi? sau la 40 sau la 50?
ești pe calea cea bună, nu te descuraja singură! o să dureze. da, și o să reușești. ce atâta supărare? burta suptă, marș la luptă!
Asta-i drept, esti batran cand te simti batran Zoe.
Numai ca fața si corpul tot imbatraneste indiferent de cum ne simtim la asta ma refer.
As avea multe sa zic despre asta... dar nu vreau sa va amarasc ziua
Ideea e ca iti multumesc de mesaj, cum am zis, macar sa fiu slaba daca nu tanara.
Pup!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
Zoe (25 iul 2019)
  #203 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 22:08:01
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna! Hei, ce i cu moralul asta sub pamant!? Mno fix acum, la 30-35 femeile sunt in floarea vietii. Ei si, nu esti/nu suntem perfecte...nici nu trebuie ... si oricum, perfectiunea e relativa!

Ehe...or fi tinere si frumoase si fit fetele la 20-25 de ani, dar au carente pe alta parte...stai tu linistita. Daca am putea sa ne intoarcem in timp si sa avem.mintea de acum, ar fi altceva...dar fiecare etapa a vietii vine cu frumusetea ei.
Imbatranim, da...imbatranim din prima zi in care ne am.nascut, dar asta e mersul vietii. Important e cum ne traim viata. Cat despre aspect, ne mai ajuta natura/genetica...ne mai ajutam si singure, dar in cele din urma...trebuie sa ne acceptam sinsa ne multimim cu ce avem si we gotta make the best of it.

Iti inteleg frustrarile. Inteleg ca esti cu inima cat o franzela ca ai mai slabit dar totodata esti constienta ca esti inca destul de implinita. Pentrunca slabitul asta nuni treaba usoara si nici rapida. Nicio problema. In timp, se duc kg. Cat o sa pierzi din viata pt asta? Un an? Poate mult mai.putin....dar apoi, daca esti norocoasa, ai ani si ani sa te bucuri si de silueta, si de toate in general.

Zicem ca vrem sa aratam si la 30 si la 40 la fel ca la 20 de ani...Eu zic ca e nenatural. Mie chiar mi se pare ca fiecare varsta vine cu acel ceva...Da, e bine ca o femeie sa fie in forma si cand are o varsta mai inaintata, sa aiba o piele cat de cat ok..Dar dincolo de asta, mai importanta e eleganta varstei si ingrijirea.

Mai salivez si eu dupa trupurile fetelor tinere si.mi zic, bai, ar fi fain sa arat si eu asa. Dar trec repede peste, pentru ca nu ma ajuta cu absolut nimic. Nici macar nu ma motiveaza...si stii de ce? Pentru ca o viata m am comparat cu altele si in prostia mea m am apucat de diete cand n aveam nevoie si am ajuns unde am ajuns.

Vreau sa fiu slaba? Hell.yes! O sa fac tot posibilul sa ajung acolo anul asta?! Da, dar cu mentiunea ca va trebui sa pun pauza daca apare un bebe in peisaj. In rest, incerc sa ma bucur de viata si sa iau totul ca atare...pt ca viata asta, e al.naibii de scurta si mai ales...imprevizibila!

Stii, nu mi garanteaza nimeni ziua de maine si nu mi garanteaza nimeni ca lucrurile vor fi in viitor, la fel cum sunt acum. Deci, de ce sa mi amarasc existenta, focusata fiind numai.pe faptul ca altii sunt slabi si eu nu? Da, traim intr o lume obsedata de aparente si de slabit, dar viata e mai mult de atat. Pacat ca uitam asta de multe ori (si da, am si eu momentele mele de depresie, ca s de fel o pesimista...dar lucrez sa schimb asta. )

Pfff...capul sus, bucura te de lucrurile pozitive din viata ta, fii recunoscatoare..tine te de treaba...Bucura te de concediu si nu te biciui pentru micile greseli si o sa vezi ca lucrurile vor evolua altfel!

Succes si spor in toate!!
Multumesc de mesaj Mika, esti o draga.

Nu stiu ce sa zic Mika, despre ce zici ca tinerele au si ele problemele lor. De acord, dar si eu le am pe ale mele. Deci suntem in aceeasi oala toti. Doar ca ele au 15 ani in favoare.
In plus ca sa fiu sincera eu am fost cea mai fericita in perioada liceului si facultatii, asa cam pana la 26 de ani. Am fost constienta de cum arat si ce bine e sa fii tanara si atragatoare (eram si slaba, 58kg) si trebuie sa-ti zic ca putine lucruri ma puteau supara. Nu puneam la suflet mai nimica, ma distram, nu aveam probleme sincer. Deci... as zice ca fetele de care vorbeam nu toate au probleme Sunt tinere si fericite cum am fost si eu

Absolut de acord, nu ajuta cu nimic ba dimpotriva. Dar uite... astea sunt gandurile care imi trec prin cap de fiecare data cand ma uit in oglinda. Sper din suflet Mika ca odata slaba si fata sa imi arate mai tanara. Stiu cat de mult imbatranesc kilogramele in plus, de asta vreau sa folosesc gandurile legate de varsta drept motivatie ca sa slabesc.

Asa e, si eu ma bucura de fiecare zi

Multu de ganduri, cum iti merge dieta? Ai mai slabit ceva?

Pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #204 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 22:13:06
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Raluca, eu sunt trecută de 40 şi pot să spun că arăt bine, aceasta e cel puţin părerea celorlalţi, ca să nu mă laud singură.Fiecare vârstă e frumoasă, iar fiecare persoană, chiar şi slăbănoagele cu care te compari uneori, are problemele ei. Gândeşte-te şi la acest aspect şi nu privi strict din exterior. Nici ele nu au fericirea la pachet cu aspectul fizic, unele poate au probleme în căsnicie sau cuplu, altele, cine ştie, poate se luptă cu boli incurabile...Cam asta e realitatea. Până la urmă contează enorm, pentru tine şi cei din jur, să fii un om bun, să ai o scală de valori solide, să ajuţi, să fii săritor, să-i iubeşti pe ceilalţi în ciuda imperfecţiunilor lor, că doar şi noi le avem pe ale noastre.
Cât despre slăbit, lupta durează o viaţă. Ne mai luăm noi mici concedii în acest sens, dar revenim la luptă. Pentru cele mai multe persoane nu e uşoară nici menţinerea. Învaţă să apreciezi efortul de zi cu zi pe care îl faci pentru a slăbi, şi nu numărul kilogramelor pierdute, care la un moment dat te poate demoraliza, dacă intri în faza de platou.
Lidiuta Multu de mesaj.
M-ai facut sa zambesc cu prima fraza
Mersi, da, sa ajung odata la mentinere doar! Haideeee odata!!!!
Le apreciez, pe cuvant ca le apreciez. Sper sa ma faca sa arat si mai tanara cum am scris si in mesajul catre Mika
Ma intreb cand imi vine si mie randul cu platoul... ufff nu astept deloc

Te pup si spor la slabit!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
lidiuta (25 iul 2019)
  #205 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 22:16:47
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Era cât pe ce să mă numească râsul cand am vazut postarea cu...abia acum realizez ca am 33 si nu 35.

Si eu am zile cand ma simt batrana, urata, grasa ma simt mereu. De cand ma stiu astept sa vina sa imi zica sotul ca ma părăsește pt alta mai slabă, dar vad ca nu am sanse. Cum ziceau si fetele...fiecare varsta are partile ei frumoase!

Cat despre slăbit....toata viata va fi la fel pt noi...plină de abtineri!
Da mai, atatia ani is ca am pierdut numaratoarea sa-mi trag ceasu'
E veste buna dar si rea ca daca nu imi place cum arat la 33... mda.
Ma bucur ca tu nu ai problemele ce le-am avut eu in casnicie... kg mele in plus... esti norocoasa.
Da... asa-i. Ce sa facem... ne abtinem.
Cum merge treaba la tine?
Pup!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #206 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 22:27:42
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Ralu toate trecem prin stările tale, o perioada, apoi uitam și mergem mai departe ne vedem frumoase și ne simt frumoase dacă suntem iubite și împlinite. Crezi ca cele slabe sunt fericite? Nu, le lipsește ce poate noi avem din plin.
La 30 ani am trăit o "drama" ca a ta am plâns doua zile una peste alta mai eram și slabă acum la 38 ani ma simt tânără buburuzele sunt cât mine și ma bucur de fiecare moment, nu mai zic ca acum am cu vreo 23 kg în plus
Tinere și frumoase putem sa ne simțim și la 70, depinde doar de noi.
Accepata te asa cum ești, lupta Pt ce ți dorești, iubește te și nu uita sa zâmbești cât mai des iar când prinzi momentul razi din toată inima și vei găsi puterea sa mergi la luptă cu fruntea sus
Niculici ma bucur ca nu-s singura
Da, eu cred ca sunt fericite. Si eu am fost fericita cand am fost slaba si tanara.
Ma bucur ca te simti tanara, asa si trebuie. Si eu ma simt tanara pana cand ma uit in oglinda. Mami mereu imi zice ca oamenii raman tineri la minte si cred ca au inca 20 de ani chiar si la 60 de ani, dar cand vor sa faca aceleasi lucruri ca atunci 40 de ani isi dau seama ca nu se poate. Minte tanara in corp batran. De asta mi-e mie urata inaintarea in varsta... Ce sa facem asta e, ma bucur de 30 de ani cat pot. Sa slabesc odata si o sa ma bucur si mai mult
Nu ma accept asa cum is nici in ruptul capului Cred ca accceptarile aduc numai probleme, dar situ ca sunt sigura cu aceasta parere, nu dati cu pietre. Ideea e ca eu daca ma accept atunci simt ca am si pierdut lupta si simt ca ma complac intr-o situatie icare ma face sa ma simt nefericita. Nu imi accept defectele, de asta le-am facut lista la inceput aici in jurnal si am cautat rezolvari pentru ele - le am si acuma aici langa mine pe masa sa le citesc daca simt ca ceva scartaie. Vreau sa ma imbunatatesc mereu, sa fiu mai buna nu sa accept situatia in care ma aflu. Eu asa vad lucrurile oricum.
Te pup de somn usor, sper ca faci bine
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
lidiuta (25 iul 2019), niculina04 (24 iul 2019)
  #207 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 23:09:50
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Dacă m as accepta pe termen și mai lung ar fi aiurea, de ce crezi ca ma lupt? Îmi accept pe moment fiecare lucru care ma deranjează la mine, lupt sa îmbunătățesc tot ce îmi sta în putință, doar ca nu vreau sa întru în panica și sa cad în depresie și sa renunț la tot.
Crezi ca dacă ești mereu critica cu tine totul se rezolva ca prin magie? Nu, cred ca în momentul ăsta îți lipsește răbdarea cu tine.
Dacă ai fost fericita în perioada tinereți crezi ca acum nu poți fi? Cu toți am fost atunci Pt ca ne durea la basca de tot, eram liberi, fără responsabilitati. .. acționam după cum simțeam și zburam,pur și simplu multe lucruri banale era minunate.
Acum nu te simți mai matura, mai responsabila? Îți doresc sa slăbești, sa te vezi minunata in oglinda, doar ca trebuie sa ți accepți vârsta... Chiar dacă slăbești și vei arata mai tânără o sa vezi ca ridurile s au înmulțit, și atunci iar vei întra în panică, dacă nu te accepți ce vei face?
Dacă și sufletul îți e fel de bătrân (vb Pt mai tarziu)ca vârstă, cu greu de vei bucura de ce primești de la viata.

Sper sa ne auzim peste câțiva ani sa ne pov cum te simți, sa știi ca ff multe grasane(nu ca noi, mult mai grase) sunt mult mai fericite, și nu toate fetitele pe care tu le admiri sunt fericite din f multe motive, asta o știu sigur Pt ca am câteva adolescente în jurul meu și nu toate colegele lor sunt fericite
Si nu uita ca am spus sa "te accepți și sa lupți Pt ce îți dorești" asa vei trece mai ușor și vei ajunge acolo unde îți dorești mai mulțumită.
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 24 iul 2019 at 23:13:02.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
lidiuta (25 iul 2019), Rallara (25 iul 2019)
  #208 (permalink)  
Vechi 24 iul 2019, 23:22:08
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Am uitat sa ți zic ca primele riduri le am descoperit la 30 ani și am fost f dezamăgită și m am simțit bătrână acum după 8 ani sunt mai multe, de fiecare data le descoper in oglinda ar trebui sa plang zilnic.... Crede ma ca ii oribil dacă nu accepți realitatea.Acum câteva luni am fost dezamăgită de îmbătrânirea sotului ma doare ca nu mai suntem ca acum 14 ani, dar trăim în prezent și ne bucuram de fiecare vârstă. Nu uita ca toți suntem diferiți și fiecare acționăm diferit și tot de noi depinde cum gândim și cum ne petrecem timpul, care trece repede și nu ne da voie sa ne plangem.
Noapte liniștită
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
lidiuta (25 iul 2019), Rallara (25 iul 2019), Zoe (25 iul 2019)
  #209 (permalink)  
Vechi 25 iul 2019, 06:31:18
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

subscriu la antevorbitoare. dacă nu acceptăm că îmbătrânim și nu învățăm să fim fericite că existăm, indiferent de vârstă, ne așteaptă o bucată foarte tristă de viață
toată lumea îmbătrânește. și fetele vesele pe care le vezi o să aibă riduri și-o să se băbească. dar dacă te plângi de vârstă la 30-și, la 50-și ce-o să faci, o să-ți iei gâtul? mai bine, dacă tot ai constatat că timpul trece orice-am face, bucură-te de ce ai acum și luptă pentru ce-ți dorești, ca să nu fii nemulțumită și din cauza asta (vorbesc și pentru mine, evident. dar eu am trecut de faza cu „îmbătrânesc”, că nici nu mă simt prea bătrână; în schimb încerc să accept finalul, acolo să vezi depresie, când o să ajungi să cugeți la natura trecătoare a ființei tale )
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Zoe; 25 iul 2019 at 06:33:58.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
lidiuta (25 iul 2019), niculina04 (25 iul 2019), Rallara (25 iul 2019)
  #210 (permalink)  
Vechi 25 iul 2019, 07:42:36
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Daaa, tot omul-i trecător şi muritor, e legea firii...ne obişnuim cu această idee, mai greu însă cu ideea bătrâneţii..fără dinţi (proprii), depinzând de alţii, dar...ce să-i faci?! Până la urmă, să ne bucurăm de fiecare zi, cu soare sau ploioasă, în sens propriu sau figurat, viaţa rămâne o tainică minune.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
niculina04 (25 iul 2019), Rallara (25 iul 2019)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, etapa, jurnal, jurnale, noua, rallara, sanatos, slabit, vietii

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-) Madalina Nenciu Arhiva jurnale slabit 40 19 iun 2017 09:16:11
Jurnal Rallara 2 Rallara Arhiva jurnale slabit 23 04 mai 2017 10:32:19
Jurnal Rallara Rallara Arhiva jurnale slabit 6842 15 oct 2014 21:12:27
Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii Niculae Roxana Arhiva jurnale slabit 4343 04 feb 2013 09:00:49
Jurnal amatm - Incepe o noua etapa in viata mea amatm Arhiva jurnale slabit 31 01 aug 2011 16:14:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole