forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   JURNALE SLABIT SANATOS (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-sanatos/)
-   -   Jurnal "Slabuta" (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-sanatos/jurnal-slabuta-44.html)

mishutza 29 iun 2009 18:45:41

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Mai,lasati nenorocita de zaharina pe raftul magazinului,cititi despre ea cat e de cancerigena,si cat va da organismul peste cap,adica il pacaleste ca ii dai zahar si de fapt ii dai petrol,ca asta e baza zaharinei.Puneti o lingurita mica de zahar,ca e mai sanatos.Sau miere,sau fructoza,sau zahar brun.Anca,iei bataita,arunca zaharina

Extasssy 29 iun 2009 21:19:53

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13859)
Mai,lasati nenorocita de zaharina pe raftul magazinului,cititi despre ea cat e de cancerigena,si cat va da organismul peste cap,adica il pacaleste ca ii dai zahar si de fapt ii dai petrol,ca asta e baza zaharinei.Puneti o lingurita mica de zahar,ca e mai sanatos.Sau miere,sau fructoza,sau zahar brun.Anca,iei bataita,arunca zaharina

Misutza...
Stai linistita ca am renuntat la ea... cam de 3 saptamani...
Gustul ma omora cu zile... preferam sa nu beau chestia respectiva decat sa-mi mai pun...
Acum... miere... si vreau sa-mi iau si fructoza zilele astea

mishutza 30 iun 2009 04:25:43

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Bravo Anca.Eu am patit ca tine,dupa ce am incercat luni de zile sa ma obisnuiesc cu gustul naspa,am citit despre ea,si am lasat-o balta.Am trecut la alti indulcitori,si toti is la fel de periculosi.Apoi am ajun la concluzia ca mai bine o lingurita de zahar.De fapt,un nutritionist ii spusese asta unui prieten,ca nu o sa se ingrase de la 5 grame de zahar.Si acum incerc sa pun cat ma putin zahar in cafea,si beau mult mai putine tocmai pt a nu pune atata zahar.

Slabuta 02 iul 2009 11:29:34

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13947)
Bravo Anca.Eu am patit ca tine,dupa ce am incercat luni de zile sa ma obisnuiesc cu gustul naspa,am citit despre ea,si am lasat-o balta.Am trecut la alti indulcitori,si toti is la fel de periculosi.Apoi am ajun la concluzia ca mai bine o lingurita de zahar.De fapt,un nutritionist ii spusese asta unui prieten,ca nu o sa se ingrase de la 5 grame de zahar.Si acum incerc sa pun cat ma putin zahar in cafea,si beau mult mai putine tocmai pt a nu pune atata zahar.

Mishule, eu am fost acum vreo 5 ani o consumatoare inraita de zaharina, orice faceam, orez, ceai, cafea, puneam zaharina, mi se acrise deja de la gustul ei.

Si intr-o zi mama a vazut la TV o emisiune care avea ca tema indulcitorii, mi-a zis ca dezvolta cancer si nu mai stiu ce boli si m-am speriat si am aruncat toate cutiutele din casa, si de atunci fara zahar, zaharina, doar din cand in cand miere.

mishutza 02 iul 2009 11:32:58

Re: Jurnal "Slabuta"
 
BRavo,bine daci.La zaharina e stabilit ca e naspa,iar zaharul nu s-o numi degeaba moartea alba

skiny katy 02 iul 2009 16:02:11

Re: Jurnal "Slabuta"
 
eu m-am cam lasat de cafea fac in fiecare dimineata pt iubitul meu cu zahar brun si iau si eu o gurita de pofta:">

ali 03 iul 2009 10:40:21

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Ma bucur ca esti bine ,vaiiiiiiiiiiiiii si eu vreau la mama !!!!! eu sunt un caz cu plecarile,inca nu am ziua fixata,dar voi veni la Bucuresi ptr a-mi face un control general,bineanteles si la un endocrinolog.Vreau multa apa si racoare !!!!!!!!!!!!,aici este insuportabil.

Slabuta 03 iul 2009 10:51:04

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de ali (Post 14331)
Ma bucur ca esti bine ,vaiiiiiiiiiiiiii si eu vreau la mama !!!!! eu sunt un caz cu plecarile,inca nu am ziua fixata,dar voi veni la Bucuresi ptr a-mi face un control general,bineanteles si la un endocrinolog.Vreau multa apa si racoare !!!!!!!!!!!!,aici este insuportabil.

Pai vino in Romania si o sa stai si tu la mama :)

Am inteles, nu ti-ai fixat inca o data anume :)

Eu zilele astea chiar vroiam niste soare, ca m-am saturat de atatea ploi....
Imi pare rau ca la voi este asa mare caldura, beai ceaiuri mai potolesc din sete, apa rece face invers, vrei din ce in ce mai multa apa :)

mishutza 03 iul 2009 13:30:02

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Slabutelu,explica-mi si mie cum sa incarc filmuletele cu tae-bo,ca am vazut ce scriai la Huhu in jurnal.

mishutza 03 iul 2009 13:30:33

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Adica,functoneaza ca si cu pozele?nu de alta,sa is mariiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:44:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO