Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4211 (permalink)  
Vechi 10 dec 2011, 23:07:32
GYM's Avatar
GYM GYM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2011
Locaţie: severin, Romania
Date: 170cm, 70kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

BUNA SLABUTO

Iti trimit raspuns la ce mi-ai scris ultima data

-----------------------------------------------------------------------------------------
Buna GYM,

A mea seamana cu Bicicleta eliptica Atlanta Black, doar ca e toata neagra, roata este de 5 kg... (eu weekend-ul acesta voi fi acasa si o sa ii fac o poza)

Neaparat o sa iti spun daca apare ceva, stai fara grija.

De ce? ce s-a intamplat?
Esti norocoasa ca le ai roz. Incearca sa folosesti o crema naturista din urmatoarele ingrediente:
Se amesteca o jumatate de avocado proaspat cu o lingura de lamaie si una de miere.
Se aplica amestecul peste zona cu vergeturi, in fiecare zi, prin miscari circulare.

Sau opteaza pentru o crema bio pentru vergeturi. Fara parabeni sau substante chimice nocive.

Eu le am albe (am vergeturi inca din adolescenta, m-am 'jucat' de-a diete tampite si mi-a facut-o cu mana mea ), asa ca sunt in perioada de teste cu o solutie personala... sa vedem daca voi avea rezultate...

Apasa pe butonul rosu 'citat' sau daca vrei sa raspunzi cu citat la mai multe mesaje apasa pe cel cu '+'
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pt vergeturi eu mi-am luat si creme si uleiuri si fiole:
creme de la Elancyl pt vergeturi
ulei de migdale dulci
ulei de ricin
fiole de colagen si elastina
Sincer nici nu mai stiu ce sa fac...de o luna ma tot dau si nimic...sunt in acelasi stadiiu...simt ca niciodata nu voi mai putea avea o piele normala sau cel putin decenta.

Presiunea psihica de care iti spuneam pleaca de la mama mea care e obsedata de kilogramele mele..nu suporta sa ma vada ca sunt slaba...adica 50 de kg...are un fix cu asta..cu toate ca am 23 de ani!!! Din decembrie anul trecut pana la sf lui ianuarie in fiecare ora din zi cand era acasa ma jignea in orice mod putea pt ca vezi doamne slabisem prea mult. Eu am avut cam o data pe an o periada in care ma mai desfatam cu unele lucruri si mai muam cateva kg..dar revenind la alimentatia obisnuita le dadeam jos repede, pt ca urasc sa nu ma mai incapa hainele spre exemplu
Ma jignea cand mancam, ma jignea cand mergeam la sala, ma jignea de fiecare data cand avea ocazia. Iar acum ma jigneste din nou pt ca m-am ingrasat prea mult si am mai multe kilograme decat ea (ea are 61)....
S a stii ca e foarte greu sa vezi ca cel care ar trebui sa-ti fie cel mai apropiat, de fapt mereu te acuza si se poarta ca si cum i-ai fi rival ...

Vreau sa-ti spun ca tot ceea ce stiu si fac in materie de nutritie si sport sunt din propria mea documentare, caci sunt pasionata de acest domeniu...vrand acum cativa ani sa dau si la medicina...dar si pt ca nu am avut niciodata vre-un sprijin din partea nimanui.

Te-am intrebat de bicicleta eliptica pt ca ma tot uit pe site-uri de jumatate de luna si nu m-am putut hotari. As vrea una care sa reziste, sa fie solida si de la o firma de incredere (tu mai stii de la ce firma e a ta? ziceai ca ai luat-o dintr-un magazin...care? ceva gen First Bike, Intersport, Decathlon...?). Abia astept sa postezi poza cu eliptica ta Ma gandeam poate o fi vreo reducere acum de sarbatori la ceva..ca sa-mi iau..ca am vazut cateva pe site-uri si le reduc cam cu 400 ron pe alea mai scumpe..deci daca e 2000 ron o poti lua la 1600ron spre exemplu.

Te pup
GYM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1715 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1198 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de GYM; 10 dec 2011 at 23:14:03.
Răspuns cu citat
  #4212 (permalink)  
Vechi 11 dec 2011, 16:08:07
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna, Slabuta!Ce faci?Sper ca ai avut o duminica linistita
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4213 (permalink)  
Vechi 11 dec 2011, 18:35:27
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta.........ultima zi de raport........ufffffffff,bine ca a trecut si asta...........Mi-e foame,sunt nervoasa rau pe cei de acasa care baga in ei toata ziua,ma simt cam molesita asa........Dimineata voi vedea cantarul final,voi modifica tickerul. Nu stiu daca vreodata as mai avea curajul sa o tin.........Te pup si scuze de deranj.
Răspuns cu citat
  #4214 (permalink)  
Vechi 11 dec 2011, 23:18:59
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

ceau ceau..
vroiam si eu sa intreb ceva.. cam demult dar n-am apucat
e cumva in plan pe viitor slabute.ro sau macar calculatorul de calorii pentru telefon? e foarte greu de folosit de pe mobil...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4215 (permalink)  
Vechi 13 dec 2011, 12:52:23
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Va pup fetelor,

Am ajuns azi dimineata in Bucuresti, a fost o ceata pe drum... am vazut si un accident... e bine ca am ajuns cu bine.

A fost o petrecere atat de frumoasa...

Ma apuc sa descarc pozele si incep sa va raspund la toate mesajele voastre.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4216 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 16:56:19
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul
buna slabuta...nu am mai intrat de ceva timp pe aici si m am gandit sa vin sa te salut m am reapucat si eu serios de treaba ca nu mai merge asa ....intr-o luna am dat vro 3kg jos cu unele exceptii ca inca mai am de renuntat la paine ca mananc cam multa la ciocolata calda si la unele chestii care le cunosc si o sa reusesc sa scap si de ele cum am scapat spre exemplu de sucuri de vro 2 luni nu mai beau sucuri am si uitat de ele si daca vad pe cineva ca bea suc nu simt senzatia ca as vrea si eu sa beau...e super acum incep sa simt adevarata senzatie de multumire cand ti dieta si ai reusit sa renunti la ceva ce iti face rauaaaaa m am inscris la sala si sunt super multumita si de acest lucru abia astept sa ma duc iara acolo + ca alerg prin bucuresti mai mereusi doar sti generoasele scari de la metrou hai k nu te mai plictisesc cu atata scris...pupicei
Buna Roxy si bine ai revenit,

Felicitari pentru rezultat, continua tot asa.
Sper ca ai un aport caloric bun, sa ai grija - fara infometari. Sunt sigura ca stii ce ai de facut.

Succes in continuare, persevereaza si nu abandona, este pentru sanatatea ta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4217 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 21:20:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
uite de exemplu azi dimineata pe la 4 -5 nu mai aveam somn si m-am uitat pe un program cred ca era din republica moldova.Si d-na dr sau cine era ...ca nu am vazut de la inceput vorbea despre terciul de ovaz acela care il mananca Nana si a slabit f mult si de care m-am indragostit si eu.Am zis: nu se poate trebuie sa fie o coincidenta.Cred ca ei urmaresc slabutele care slabesc cel mai mult si repede ....consulta meniurile si ...hop au descoperit elementul minune!
Si alta data cu o dr celebra de la televizor (care ,cand era la tvr nu stia ce sunt alea edeme)acum o vezi in fiecare dimineata la emisiunea proprie culmea cu ce discutam noi aici.O urmareste si sotul dimineata si-mi spune despre beneficiile unor alimente.Daca i le spun eu....nu ma crede dar daca le aude de la d-na doctor incepe sa le una in practica.(Intr-o zi nu stiam de ce mi s-a golit uleiul de masline asa de repede:El lua cate un gat dimineata pe stomacul gol ca asa a vazut la televizor)
Din experienta noastra, nu exista coincidente la firmele mari, au departamente care se ocupa cu studii de piata. Despre Slabute.ro se stie inca din 2009... astfel, indiferent de metodele folosite, cu minim de costuri, (furt fara specificarea sursei de inspiratie) 'ei' isi doresc sa aiba un rating/audienta maxima. Astfel de lucruri meschine le vad zilnic.

Nu este neaparat ceva nou, aproape toate metodele contemporane de business se bazeaza pe 'exploatarea unor opurtunitati', opurtunitati - printre care este si munca noastra a tuturor de pe Slabute.ro sau a altora care creeaza lucruri originale. Din pacate, 'textele unora', intr-un mod inexplicabil, au o mai mare pondere decat rezultatele adevarate. La acestea se mai adauga si indiferenta sau nepasarea altora.

Acum probabil va puteti explica de ce multi oameni de valoare au preferat sa plece in tari in care munca lor nu este furata, ci este apreciata la adevarata sa valoare. Viitorul nu suna bine...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4218 (permalink)  
Vechi 14 dec 2011, 21:31:46
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Draga Slabuta,am venit la raport. A trecut prima zi de cura cu citrice. Ma simt bine dar imi este o foame ingrozitoare. Macar daca ar fi fost portocalele mai dulci,dar au fost acre ca lamaile.Maine seara iti dau iar raportul,daca nu te deranjez.....
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna seara Slabuto draga. Raportul pe a doua zi de detoxifiere........ma simt bine,nu ma doare nimic,nu am ameteli,doar o foame uriasa...........Cantarul de azi dimineata a fost foarte dragut cu mine. Lni voi scrie rezultatul final.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Buna Slabuta.........ultima zi de raport........ufffffffff,bine ca a trecut si asta...........Mi-e foame,sunt nervoasa rau pe cei de acasa care baga in ei toata ziua,ma simt cam molesita asa........Dimineata voi vedea cantarul final,voi modifica tickerul. Nu stiu daca vreodata as mai avea curajul sa o tin.........Te pup si scuze de deranj.
Buna draga Rozica,

Ai facut foarte bine cu raportul... Vad ca ti-a fost foame, ma si asteptam... Cum s-a incheiat aceasta 'cura' cu citrice? Ceva modificari? nu ma refer doar la cantar...

Nu m-ai deranjat deloc, astept mai multe detalii.

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Da, Slabu, lucrez de sarbatori. Ambele zile de Craciun de fapt noaptea, la fel si de Revelion si de Anul Nou....Asta ...
Facem singure sarbatorile, adica doar eu cu sorela, parintii vin in februarie ca de obicei
Ce aiurea. Esti noua si cred de aceea te-au pus.
E mai bine ca vin in februarie, oricum erai la job, asa o sa poti sta cu ei mai mult.

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Slabuta!Ce faci?Sper ca ai avut o duminica linistita
Numai linistita nu a fost Vai, ce am dansat... nu am pierdut nici un dans... am o febra musculara... numai la fesieri.

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul
Neata Slabu! Ti-am adus o cafeluta...cu drag...weekend placut!
Multumesc Roxana... Nu am fost prezenta la cafea, dar am lipsit motivat

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
ceau ceau..
vroiam si eu sa intreb ceva.. cam demult dar n-am apucat
e cumva in plan pe viitor slabute.ro sau macar calculatorul de calorii pentru telefon? e foarte greu de folosit de pe mobil...
Buna Dorutza,

Este in plan. Portalul Slabute.ro este primul, forumul al doilea si calculatorul nutritional al treilea... este asa ordinea pentru ca ultimele doua sunt foarte complicate ca mecanism de functionare si va lua ceva mai mult timp implementarea lor.

Eu am accesat de pe telefon si mi s-a parut ca se misca binisor chiar si acum. Tu ce telefon ai? sau ce browser folosesti pe telefon?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4219 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 17:20:29
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Marina, ti-am trimis un mesaj, l-ai vazut? Multumesc.
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4220 (permalink)  
Vechi 15 dec 2011, 17:28:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Marina, ti-am trimis un mesaj, l-ai vazut? Multumesc.
Buna,

Am vazut si l-am redirectionat catre persoana care se ocupa de Regulament (nume Administrator: Regulament).

Eu nu ma ocup de aceasta parte si nu iti pot da detalii.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole