Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4831 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 00:00:28
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna seara scumpo!

Ma primiti si pe mine aici? Am cam tras chiulul. Eu sunt bine, am tot umblat, azi a fost o zi frumoasa, iar de maine se pare ca vine primaVARA ....se anunta temperaturi de 22 grade multa vreme.

Vad noutati pe aici, citit si semnat petitia. Sa fie cu noroc si sa de-a cu subsemnatul 200.000 persoane..nu 100.000.

Mai am putin si plec acasa, de abia astept, dar intr-un fel nu prea....ca o sa stau cam mult timp pe acasa si vroiam la munte, iar ex-ul/actualul pleaca peste 2 zile in nu stiu ce tara.

Asta e! Am ce sa fac, dar era altfel cu el.

Tu ce faci? Cum esti?

Te puuuuuuuuuuup!!!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4832 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 05:58:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de roseadria Vezi mesajul
buna Slabutule ce mai faci ?
te rog mult sa-mi explici de ce alimentele/dietele sunt masurate in calorii pe unele site-uri sau recipiente iar pe altele in calorii . chiar si aici pe slabute am vazut regimul de 1400 calorii si dieta de 1200 calorii . chiar nu inteleg pt ca se stie ca 1 kcal are 1000 calorii . trebuie sa fie o explicatie ...... imi zici tu te rog ?
multumesc mult , numai bine
Buna si bine ai revenit
Ce mai faci?

Adica vrei sa spui kcal vs calorii?
Uite aici am scris o explicatie scurta de tot
Calorii sau kcal? - Slabute.ro

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Stiu, stiu ca mai trebuie destule, dar nu avem cum sa nu le strangem.Sunt convinsa ca mai sunt oameni ca noi, care vor sa isi schimbe viata.Si in plus, daca promovam cat mai bine aceasta petitie, sunt sigura ca vom "racola"cati mai multi in gasca noastra

Da...sper sa reusesc intr-o buna zi sa lucrez chiar in domeniul studiat de mine....Dumnezeu stie ce mi-a rezervat...

Ce frumos..la mare.Eu, din pacate, nu am ajuns niciodata la mare, aici la noi.Am fost o data, din greseala, daca pot spune asa, cand am fost la parinti, in SpaniaDar atat.
Si eu incerc sa imi pun cat mai bine la punct programul, am cam luat-o intr-o directie gresita cu somnul....
Neata Diana

Imi place cum gandesti si imi place ca esti pozitiva. Daca ne organizam corespunzator, sigur se pot strange toate semnaturile de care avem nevoie

Nu inceta sa crezi si sa lupti pentru ceea ce iti doresti. Cu siguranta, se va aranja si cariera ta

Parintii tai in ce zona sunt? Eu imi doresc de cativa ani sa ajung in Spania, am si rude acolo, poate anul acesta.

Eu de la 21 ani sunt cu somnul "stricat", lucrat noaptea, ziua dormit sau nu... ma si mir ca inca functioneaza metabolismul meu. Dar, dupa toti acesti ani, nu pot decat sa iti recomand sa iti organizezi programul de somn, pentru ca este foarte important. Cand esti acasa, obligatoriu mergi in pat la ore decente.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4833 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 06:15:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna seara scumpo!

Ma primiti si pe mine aici? Am cam tras chiulul. Eu sunt bine, am tot umblat, azi a fost o zi frumoasa, iar de maine se pare ca vine primaVARA ....se anunta temperaturi de 22 grade multa vreme.

Vad noutati pe aici, citit si semnat petitia. Sa fie cu noroc si sa de-a cu subsemnatul 200.000 persoane..nu 100.000.

Mai am putin si plec acasa, de abia astept, dar intr-un fel nu prea....ca o sa stau cam mult timp pe acasa si vroiam la munte, iar ex-ul/actualul pleaca peste 2 zile in nu stiu ce tara.

Asta e! Am ce sa fac, dar era altfel cu el.

Tu ce faci? Cum esti?

Te puuuuuuuuuuup!!!
Buna Alina, cum sa nu te primim

La voi abia acum se anunta primavara? Ce frumos e in Bucuresti, o minune, cald, soare, pasari... Am fost duminica in parc, o plimbare cum demult nu am mai avut.

Urarea este foarte buna si foarte realista in contextul in care foarte multi oameni sunt nemultumiti de calitatea produselor. Am toata speranta ca va exista si mobilizare ca sa putem face ceva in acest sens, avem nevoie de suficiente semnaturi ca sa reusim.

Cum vine ex-ul/actualul ? Ma bucur ca vii in Romania, daca vei avea drum prin Bucuresti, neaparat sa ma anunti.

Eu sunt bine, parca sanatoasa (ieri a fost prima zi in care nu am mai avut frisoane), cu chef mare de viata si cu multe sperante de viitor

Imi doresc anul acesta o plimbare pana in Spania. Sa vedem cum se aranjeaza lucrurile/planurile, poate-poate, am noroc.

Tu cum mai esti? Cu ce te mai lauzi?

Te imbratisez cu mult drag si iti doresc o zi cat mai de primavara
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4834 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 06:40:05
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

neata slabuta,
vad ca la orice ora esti on esti de apreciat
am trecut si eu pe aici sa iti urez un weekend insorit si plin de evenimente frumoase ,iar pentru ca aceste momente sa nu le uiti si sa ni le dezvalui si noua prin fotografi ,frigul sa plece iar razele soarelui sa iti invaluie inimasi sa ai parte de iubire, sanatate, realizari si tot ce iti doresti
un Wekend minunat ca tine
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
Răspuns cu citat
  #4835 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 08:56:29
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna si bine ai revenit
Ce mai faci?

Adica vrei sa spui kcal vs calorii?
Uite aici am scris o explicatie scurta de tot
Calorii sau kcal? - Slabute.ro



Neata Diana

Imi place cum gandesti si imi place ca esti pozitiva. Daca ne organizam corespunzator, sigur se pot strange toate semnaturile de care avem nevoie

Nu inceta sa crezi si sa lupti pentru ceea ce iti doresti. Cu siguranta, se va aranja si cariera ta

Parintii tai in ce zona sunt? Eu imi doresc de cativa ani sa ajung in Spania, am si rude acolo, poate anul acesta.

Eu de la 21 ani sunt cu somnul "stricat", lucrat noaptea, ziua dormit sau nu... ma si mir ca inca functioneaza metabolismul meu. Dar, dupa toti acesti ani, nu pot decat sa iti recomand sa iti organizezi programul de somn, pentru ca este foarte important. Cand esti acasa, obligatoriu mergi in pat la ore decente.
Buna dimineata, Slabuta draguta!
Nu pot sa nu remarc ora la care mi-ai scris mesajul, taaare matinala esti!
Eu m-am trezit la 6 si imi ard ochii de oboseala....Stiu ca e foarte important somnul, eu dormeam, ma odihneam foarte bine inainte de serviciu, dar de cand m-am angajat, s-au dus vremurile buneSi as merge in pat cand sunt acasa, dar mai sunt destule de facut, curatenie, gatit, alergatura....Somnul a ramas cam pe ultimul loc....

Parintii mei stau in zona de sud-est a Spaniei, in Almeria (Berja).Am fost acum aproape 3 veri si pot spune ca a fost minunat!!!Ceva cu totul diferit!Mi-a placut mult si mi-ar placeas a ma mai duc macar o data.

Cat despre cariera...de sperat inca sper insa nu stiu daca vreodata voi reusi.Visul meu este sa lucrez in publicitate sau la un post de radio.De mica visez asta si inca sper sa imi indeplinesc dorinta,doar ca am sanse mult prea putin sanse

Te pup, Slabuta mea draga!Sa ai o zi minunata ca si tine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4836 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 10:55:51
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Neata

Nu stiu daca este o normalitate, pentru ca se manifesta de ceva timp, poate chiar e frig afara sau poate e o problema, chiar nu stiu. Frigul poate aparea si in cazurile de infometare (nu e prima oara cand il simt), dar acum nu este cazul. Poate si stresul e de vina.

Nu stiam ca s-a facut o zona de fitness in Herastrau, cand ai scris de aparate imediat m-am gandit la Tineretului, de aceea te-am intrebat, credeam ca am fost in acelasi parc

Of si cu maselele acestea sper sa iti creasca corect si sa nu te chinui cu ele. Eu mi-am scos una, crestea stramb, facusem si puroi, cu fata umflata.. si am renuntat la ea. Restul 3 sunt tot strambe, mai musc obrazul, dar nu am ce sa le fac

Cu odihna stau foarte bine, ma culc devreme, ma trezesc devreme, chiar este perfect la acest capitol.

V-au mutat in noul birou?

Sa ai o zi cu mult soare
Neata Marina,

Poate esti tu mai friguroasa....cunosc si eu astfel de persoane....sau poate inca este racoare....
In nici un caz nu se pune problema de infometare la tine...stiam ca se manifesta aceasta senzatie si in acest caz....dar....la tine nu este cazul sa discutam despre asta..

Da....sunt cateva aparate la roata mare...langa parcul de distractii al celor mici....acolo ma duc mereu....

M-a lasat durerea...si eu sper sa creasca corect...am auzit ca sunt multe cazuri in care cresc strambe....poate voi fi mai norocoasa si nu se va intampla asta....
Ufff...saracuta de tine....mai bine ca ai renuntat la ea decat sa te chinuie asa....

Wow....esti tare bravo ....nici nu ma asteptam la altceva din partea ta...la cat de ambitioasa esti...foarte bine....vei functiona 100% perfect din cauza asta....

Inca nu ne-au mutat in noul birou....ar trebui duminica...insa am auzit ca inca nu este gata....si ce crezi...Duminica se muta si zborurile la Otopeni si vin echipajele peste noi in birou ca nu au unde in alta parte...si sigur nu vom avea loc toti acolo.....deocamdata mai rabd si fara pc....ca tot 2 avem la 4 persoane...si abia prind si eu loc la unul...o ora maxim/zi...si tot asa.....se vor linisti lucrurile la un moment dat...

M-am apucat de treaba de ieri...ca pana acum n-am fost pe faza daca am fost la munca saptamana asta...n-am avut cand sa intru pe aici decat foarte putin....ieri...am prins jumate de ora la pc....si mi-am scos formularul cu petitia la imprimanta...si m-am apucat de strans semnaturi.....mi-am postat si pe fb avatarele....apoi link-ul cu petitia....am distribuit la toti cei din lista si le-am facut publice....am trimis si listei de mess.....azi continui cu stransul semnaturilor de la cei din jurul meu...apoi de la munca....si sa vad cum gasesc o zi in care sa merg in Herastrau sa strang si de acolo

O zi frumoasa!
Pupici!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4837 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 14:47:39
roseadria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2009
Locaţie: Dubai, Emiratele Unite ale Arabiei
Vârsta: 52
Dieta: hipocaloric
Date: 168cm, 94kg
Mesaje: 1.363
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Multumesc mult
__________________
vreau sa ma eliberez de un sac de ciment (25 kg)
roseadria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2162 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1645 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 96 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4838 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 08:46:24
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna Daniela,

Da, am vazut reteta. Mi-a placut foarte mult, am si votat-o.
Eu de mult timp imi doresc sa fac o prajitura de tipul acesta. Stii cum mi-o imaginez?! Cu marginile creponate (gen "pie) si cu o steluta pe mijloc decupata, ca sa se vada miezul Inca nu am incercat o prajitura cu umplutura acoperita, cum ai facut tu, trebuie sa incerc.

Incepi destul de devreme. Ce lucrezi? Daca nu vrei, poti sa nu imi spui.

Total de acord. Este doar senzatia ca uite nu am dormit noaptea si am reusit sa fac mai multe, in realitatea nu este asa. Performantele scad foarte mult noaptea, iar a doua zi esti fara viata, chiar daca dormi ziua. Eu sunt foarte multumita de noul meu program si am de gand sa il urmez si in continuare

Sa ai o zi cat mai frumoasa!
Buna dimineata Slabuta,

Ce bine suna descrierea ta . Imi dai idei noi dar pentru asta trebuie sa-mi mai imbogatesc ustensilele din bucatarie .
Sunt inginer proiectant constructii civile. Incep devreme dar e bine pt ca in felul acesta si termin devreme. La cel tarziu 17 sunt in drum spre sala sau casa (oricum ar fi plecata de la birou).
E bine ca iti place noul program si iti urez sa te tii de el pentru ca e varianta cea mai sanatoasa.

Te pup!
Sa ai un weekend minunat!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4839 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 19:17:33
alinutzik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Mancare sanatoasa si sport
Date: 157cm, 57.2kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 418 ori in 292 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Slabuto, cam de cate ori pe saptamana as putea sa mananc cate un cubulet-doua de ciocolata astfel incat sa dorm noaptea linistita ca nu o sa se intample vreo nenorocire cu silueta ?
alinutzik, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4840 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 22:42:33
oanna14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 2.463
Aprecieri acordate: 57
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna slabuta!!!
Am si eu o mica nelamurire
Vreau sa descarc documentul excel pentru a aduna mai multe semnaturi,dar nu stiu ce trebuie sa completez la rublica''semnatura''
Ma poti ajuta?
__________________
Jurnal Oana;x http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post696404


''Increderea in sine reprezinta esenta eroismului''
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole