Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5011 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 19:33:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul


Buna draga Marina
Da, ai dreptate, m-ai mai intrebat pe unveda dar serios daca mai stiu pe unde
In fine... da am decis totul, sambata pe 26 facem parastasul de 6 luni (ce repede trece timpul) si am luat perioada asta ca asa ne-a fost mai comod. de la munca lipsesc o saptamana... nasol ca nu ma platesc, dar ce sa facem. Nu ii prea convine, dar nu are ce sa zica din moment ce nu e corect cu mine din alte privinte
Asta e, am rabdare acum...e greu cu munca, o perioada moarta si macar am de munca, deci e ok...Deocamdata.
De data asta am gasit mai aproape, nu mai merg la Cluj, ci la Tg. Mures.
Mi-ar fi placut la bucuresti, dar e f departe, intr-o sqaptamana nu avem timp de pierdut pe drumuri plus ca e obositor si pentru unchiul meu. mai ales ca la Buc ajung dseara avioanele parca si iti dai seama pana la Sb e destul de mers... Atat , doar sa vin o data in vacanta, atunci am timp
Stam de duminica pana duminica , deci practic doar 6 zile sunt. As vrea sa tragem o fuga si pana la bunicul meu (tata lui mami) care sta undeva prin judetul vaslui nici nu mai tin minte, nu am mai fost de cand eram micuta.
E si el batran... si mama ar vrea sa il vada, ca nu stii niciodata...
Dar iti dai seama, sunt f putine zile, cand sa le facem pe toate
E o poveste lunga, o sa iti scriu un pm intr-o zi... ca e ceva prea personal si s-ar putea sa ma enervez si sa imi iasa si ceva urat pe gura(de fapt pe mana, ca iti scriu) glumesc
Asa si cu tati... nu am avut timp sa vorbim, nu era el persoana aia... si acum nu mai e si as vrea sa ii zic atatea. eu de fiecare data ii reprosam si il faceam sa se simta
Acum imi pare rau...dar mamei lui ar trebui sa ii para si mai rau ca are si ea o vina pentru cum ajunsese... asta este. nu sunt eu in masura sa judec, dar ma dor unele chestii.
Pana sa moara tati, nu ma suna asa des, nu ma cauta...acum a ramas singura. o inteleg, si doamne fereste sa ramai singur. mi-e mila cand merg si o vad cum sta singura acolo, dar stii cum e, omul cand si-o face cu mana lui
Pai.. nu stiu zau ce sa ii mai iau, serios
Ma gandeam sa ii iau masina de aia de cafea dar ea are cafeaua ei, un fel de nes (cu orz) deci cafea normala nu prea face... si in plus unde sa o mai punem si pe aia
Anul trecut eram in panica de idei si i-am luat ceva ce am stiut ca ii trebuia: o pereche de adidasi , un portofel de la o firma ce ii placea ei si o crema de aia de fata pentru riduri & Co
Normal, si flori
Anul acesta vreau ceva mai original.
La bijuterie renunt ca in ultima vreme a tot primit de la mine si iubi....
Serios daca stiu ce
Felicitari pentru sport si eu ma tin pe pozitii
Bravo si pentru meniuri...eu nu vreau sa le salvez iarasi, nu mai vreau sa fiu dependenta de meniu bine, in mintea mea tot fac un calcul aproximativ la calorii
Te pup Un weekend minunat iti doresc

Buna scumpa Andra

Te inteleg, ar fi prea obositor, asa este. Aveti foarte multe drumuri de facut si o sa fiti foarte obositi. Nici nu poate fi vorba de Bucuresti. Daca reusiti, sa mergeti neaparat la bunicul tau, are o varsta si vorba ta, nu se stie niciodata. Va vedeti rar, poate veti reusi de data aceasta.

Ma bucur ca ati gasit o ruta mai buna decat data trecuta, pana la urma ideea e sa nu pierdeti o gramada de timp pe drumuri, aveti altele de facut.

Ok, cand te vei simti in stare, sa-mi scrii un pm

Stii cum se intampla de obicei, oamenii, la batranete isi dau seama de greselile facute, isi revizuiesc viata si atunci vad care si ce a facut, ce regreta sau ce vrea sa carpeasca... asa si cu bunica ta. Eu zic sa nu o respingi, nu ai dovedit sa vorbesti cu tati, vorbeste cu ea, sunt sigura ca aveti multe sa va spuneti.

Ce zici de o geanta? Sau o bluza cu o esarfa?

Eu am facut astazi curatenie si parca sunt distrusa, m-a molesit, cum eu nu sunt un fan al acestei activitati, m-a obosit si psihic
Vroiam sa ma duc la atelier, dar nu m-am mai ridicat de pe pat. La sfarsit de saptamana trebuie sa fie totul gata, asa ca nu mai pot intinde mult timp treaba cu aranjatul.

Azi am pauza de la sport.
Eu salvez meniurile, pentru ca si fetele sa vada ce mananc. In plus, monitorizez si nutrientii.

Sa ai o seara cat mai linistita
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5012 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 19:41:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de agneta Vezi mesajul
Buna Marina!
Nu am facut un program intreg de pilates, doar cateva exercitii care mi s-au parut mie mai usor de executat si de retinut
iti multumesc mult pentru incurajare, am sa ma tin de sport si trebuie sa fie bine.
Deja e superbine fata de cum am fost, dar ma bucur ca nu ma multumesc doar cu atat, ci vreau sa scot maximul din mine daca tot m-am pus pe treaba
te pup si o zi frumoasa!
Buna Agneta

Felicitari pentru atitudinea ta, cu siguranta vei reusi.
Tu faci zilnic sport?

Iti doresc o seara de duminica frumoasa.

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Marina!
Ce mai faci tu?Nu am mai vorbit de mult timp.....Am vazut ca planuiti alta intalnire....Eu sunt legata de maini si picioare....Lucrez 12 cu 24,asadar am o singura zi libera.....Iti dai seama ca in ziua aia nu stiu ce sa mai fac mai repede....Planuiesc sa merg la Craiova dar ceva mai tarziu, nu stiu sigur cand, pentru niste cumparaturi mai sbstantiale si daca pot si fetele o sa ne intalnim atunci..Imi pare rau ca nu pot face mai multe, sincer.....Ma simt inutila si fara cuvant dar nu tine numai de mine....

Zilnic la serviciu, asa e serviciu, stiu dar uneori trebuie mai mult timp liber.Cu noul program macar reusesc sa ma odihnesc mai bine, mai mult....Ca in rest sunt la pamant cu toate....

Tu ce mai zici?Ce mai faci?
Buna Dienusule

Multumesc pentru vizita si intrebare.
Sunt relativ bine, ca orice om am si probleme, dar per total incerc sa pastrez optimismul si gandirea pozitiva, cu siguranta toate problemele au rezolvare, trebuia doar sa observ solutia.

Da, vrem sa mergem in parc, de data aceasta vrem un alt parc, ne-am gandit la Herastrau, saptamana aceasta o sa scriu mai multor slabute din Bucuresti, sa vedem, poate ne strangem suficient de multe pentru Herastrau.
Diana nu te stresa, poate se iveste o perioada in care vei fi mai libera si veti reusi sa stabiliti o intalnire Avem termen pana in toamna.

Macar ti-au marit salariul?
Mai multa munca, mai multi bani

In rest cum esti? Ati gasit limba comuna (tu si viitoarea soacra? )

Te pup si iti doresc o seara linistita.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5013 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 23:08:18
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andreea,

Da, mi-au placut, sunt foarte stilate. Eu nu sunt fan nunti mari... asa vreau si eu, nunta numai cu oameni apropiati

Foarte frumoasa poveste... Multumesc ca ai scris-o.
Ati fost meniti unul pentru celalalt, e clar Esti foarte indrazneata Ce-i drept, sunt momente in care nici nu iti dai seama cum ai facut unele lucruri este ceva de moment...

Sa aveti casa de piatra si multi, multi ani fericiti si de acum incolo.
Foarte haioasa faza pe care ti-a facut-o... cred si eu ca te-ai speriat cine nu s-ar fi speriat

Ma gandesc sa ma imbrac sa ma duc la atelier, dar asa imi este lene, am facut azi curat si am cam obosit.
Sa vad ce hotarasc

Ce-ai facut in weekend?

Multumesc Marina... Si aia e doar o faza..cum am spus sunt foarte multe lasa ca de maine o sa ai timp sa mergi la atelier.. astazi dupa atata munca meritai putina odihna.. daca ai facut-o.. Ti-am scris la mine in jurnal cum mi-am petrecut weekendul.. a trecut repede..dar frumos.. Inca o data iti doresc o saptamana usoara si minunata...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5014 (permalink)  
Vechi 06 mai 2012, 23:13:59
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Dienusule

Multumesc pentru vizita si intrebare.
Sunt relativ bine, ca orice om am si probleme, dar per total incerc sa pastrez optimismul si gandirea pozitiva, cu siguranta toate problemele au rezolvare, trebuia doar sa observ solutia.

Da, vrem sa mergem in parc, de data aceasta vrem un alt parc, ne-am gandit la Herastrau, saptamana aceasta o sa scriu mai multor slabute din Bucuresti, sa vedem, poate ne strangem suficient de multe pentru Herastrau.
Diana nu te stresa, poate se iveste o perioada in care vei fi mai libera si veti reusi sa stabiliti o intalnire Avem termen pana in toamna.

Macar ti-au marit salariul?
Mai multa munca, mai multi bani

In rest cum esti? Ati gasit limba comuna (tu si viitoarea soacra? )

Te pup si iti doresc o seara linistita.
Buna,draga mea Marina!
Ce ma bucur sa vad ca tu privesti cu optimism problemele si situatiile neplacute.Incerc si eu dar nu reusesc mare lucru....Esti calma si pozitiva si imi place foarte mult la tine acest lucru. Chiar mi-ar placea sa pot aborda in acelasi fel problemele dar asta sunt eu....Suntem diferiti, actionam diferit....Nu imi sta in fire sa ma plang dar atunci cand cedez incep sa ma tangui nu pentru ca as cauta mila sau compasiune ci pentru ca simt nevoia sa ma descarc, sa scot din mine raul.Si am incercat sa astern pe foaie dar degeaba, nu e ca atunci cand vorbesc cu cineva.Si in acest fel ma destainui cui pot

Eu sper din suflet sa schimbam cat mai curand programul,desi asa cum lucram acum ma simt foarte odihnita, mult mai odihnita decat pana acum, pot sa dorm, am timp de odihna.Numai ca nu imi mai ramane timp pentru nimic.In cazul in care se va schimba curand programul, voi fi imediat la Craiova!Bine macar ca avem termen pana la toamna, mai e destul pana atunci si incep sa recapat iar increderea ca vom strange semnaturile.Termenul pana in aprilie ma cam speriase....Mai ales ritmul in care se strangeau semnaturile....

Da, salariul mi l-au marit cu 100 de lei, deci iau 800 de lei, sa vedem cand, pentru ca iar suntem in urma cu plata......Munca multa si....salariul asta care e....

In rest...sunt relativ bine, incerc inca sa gasesc limbajul comun.Nu stiu daca vom reusi, asta ma macina si ma intristeaza.Asta e de fapt problema mea care ma urmareste zi de zi si care nu ma lasa sa pun capul pe perna.O data cu ea vin fel si fel de intrebari, fel si fel de ganduri.Dar asta e, nu putem fi pe placul oricui,trebuie sa ne conformam.....
Sper doar sa nu faca in asa fel incat sa il intoarca pe el impotriva mea, desi stiu ca ma iubeste.Dar e foarte influenta si el foarte influentabil....Mai ales ca e intre noi doua, doua persoane la care tine enorm si pe care nu vrea sa le raneasca.....Incerc sa ii fiu pe plac desi ea imi arata contrariul, o sa merg in continuare in vizita la ea si o sa incerc sa ii vorbesc desi nu intreaba d emine, nu ne viziteaza, nu ma suna.....Sper la o imbunatatire...

Te pup,draga mea, noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5015 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 06:59:37
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Neatza Marina,
Merge sa adaug alimente la alte mese de pe tel
Nu stiu ce-mi veni sa incerc azi din nou...inspiratia poate :d

te pup
saptamana frumoasa
:*
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5016 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 09:24:10
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

O cafea facuta de Cata... O saptamana minunata.....
Imagini ataşate
File Type: jpg Fotografie1318.jpg (13,7 KB, 1 vizualizări)
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5017 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 11:34:08
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Marina,

Ce surpriza placuta sa te gasesc aici in weekend
M-am uitat si acum sunt 12 alimente validata (au mai ramas 16 nu vreau sa te grabesc...doar zic si eu asa ).

Da, si eu vreau sa ne intalnim. Sper sa avem parte si de vreme frumoasa.

Nu-i bai cu versiunea pe mobil...e destul de ok si asa cum e acum...Eu in ultima vreme am tot raspuns la mesaje de pe tel dimineata in drum spre servici (merg cu tramvaiul si cu metroul aproape 45 min deci am timp ).

Numai prostii am facut saptamana asta la capitolul alimentatie.
Iti dau mai multe detalii acolo ca am vazut ca mi-ai scris
Te pup
Te pup Daniela,

Da, weekend-ul acesta m-am dedicat Slabute, s-au strans foarte multe alimente si am zis sa validez macar o jumatate din ele. Mai am inca o tura pentru un alt weekend.

Am publicat articolul tau, il gasesc foarte interesant si util pentru slabutele care tin la frumusetea lor.

M-am uitat la meteo si ne promit doar miercuri si joi ploi, in rest vreme foarte frumoasa.
Trebuie sa alegem o zi, sambata sau duminica.

Am vazut ca ai reusit cu meniurile pe mobil, ce ma bucur Cred ca era ceva "paranormal" de nu a mers din prima sau poate suprasolicita procesorul telefonului tau. Cu siguranta, ai timp, 45 de minute nu e deloc putin.

Sper ca ai inceput aceasta saptamana cu piciorul drept
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5018 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 11:40:52
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul

Multumesc Marina... Si aia e doar o faza..cum am spus sunt foarte multe lasa ca de maine o sa ai timp sa mergi la atelier.. astazi dupa atata munca meritai putina odihna.. daca ai facut-o.. Ti-am scris la mine in jurnal cum mi-am petrecut weekendul.. a trecut repede..dar frumos.. Inca o data iti doresc o saptamana usoara si minunata...
Buna draga Andreea

Sunt foarte bucuroasa ca aveti o relatie atat de frumoasa si colorata. Ma uit in jurul meu si vad din ce in ce mai putine cupluri care se iubesc, alte aspecte au inceput sa fie prioritare, poate e o evolutie din punctul lor de vedere (fara complicatii), pentru mine este esentiala iubirea si respectul reciproc.

Deasupra noastra traieste un cuplu, care, aproape in fiecare saptamana se cearta pe motiv de inselat din partea ei, tot de atatea ori s-au despartit si impacat. Nici nu am ce sa comentez vis-a-vis de asa un comportament.

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
O cafea facuta de Cata... O saptamana minunata.....
Multumesc
O saptamana frumoasa si voua
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5019 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 12:22:23
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna,draga mea Marina!
Ce ma bucur sa vad ca tu privesti cu optimism problemele si situatiile neplacute.Incerc si eu dar nu reusesc mare lucru....Esti calma si pozitiva si imi place foarte mult la tine acest lucru. Chiar mi-ar placea sa pot aborda in acelasi fel problemele dar asta sunt eu....Suntem diferiti, actionam diferit....Nu imi sta in fire sa ma plang dar atunci cand cedez incep sa ma tangui nu pentru ca as cauta mila sau compasiune ci pentru ca simt nevoia sa ma descarc, sa scot din mine raul.Si am incercat sa astern pe foaie dar degeaba, nu e ca atunci cand vorbesc cu cineva.Si in acest fel ma destainui cui pot

Eu sper din suflet sa schimbam cat mai curand programul,desi asa cum lucram acum ma simt foarte odihnita, mult mai odihnita decat pana acum, pot sa dorm, am timp de odihna.Numai ca nu imi mai ramane timp pentru nimic.In cazul in care se va schimba curand programul, voi fi imediat la Craiova!Bine macar ca avem termen pana la toamna, mai e destul pana atunci si incep sa recapat iar increderea ca vom strange semnaturile.Termenul pana in aprilie ma cam speriase....Mai ales ritmul in care se strangeau semnaturile....

Da, salariul mi l-au marit cu 100 de lei, deci iau 800 de lei, sa vedem cand, pentru ca iar suntem in urma cu plata......Munca multa si....salariul asta care e....

In rest...sunt relativ bine, incerc inca sa gasesc limbajul comun.Nu stiu daca vom reusi, asta ma macina si ma intristeaza.Asta e de fapt problema mea care ma urmareste zi de zi si care nu ma lasa sa pun capul pe perna.O data cu ea vin fel si fel de intrebari, fel si fel de ganduri.Dar asta e, nu putem fi pe placul oricui,trebuie sa ne conformam.....
Sper doar sa nu faca in asa fel incat sa il intoarca pe el impotriva mea, desi stiu ca ma iubeste.Dar e foarte influenta si el foarte influentabil....Mai ales ca e intre noi doua, doua persoane la care tine enorm si pe care nu vrea sa le raneasca.....Incerc sa ii fiu pe plac desi ea imi arata contrariul, o sa merg in continuare in vizita la ea si o sa incerc sa ii vorbesc desi nu intreaba d emine, nu ne viziteaza, nu ma suna.....Sper la o imbunatatire...

Te pup,draga mea, noapte buna!
Dienus, gandirea pesimista m-a ruinat la propriu, am trait multi ani un calvar de nedescris, poate intr-o zi o sa vi-l povestesc, deci, nu mai vreau lucruri negative in viata mea, stiu care sunt urmarile si cu siguranta nu pierd nimic daca vad viata in culori, dimpotriva, numai de castigat. Viata ne supune la multe incercari, eu sunt de parere ca toate isi au rostul lor.

Acum sunt pozitiva si calma, dar nu am fost dintotdeauna asa Practic am invatat sa traiesc, sa fiu om, sa renunt la a mai fi umbra care se chinuia sa supravietuiasca. Nu spun ca este usor, este al naibii de greu, am fost in prag de sinucidere si atunci am realizat cat de jos am putut sa cobor, mi s-a facut mila de mine si incet, incet, am inceput sa ma tarasc inapoi spre locurile unde exista lumina si viata.

Ori de cate ori simti nevoia sa te destainui sau sa te descarci, imi poti scrie in jurnal.

Eu am toata increderea ca vom reusi sa strangem semnaturile necesare. Am primit mai multe semnaturi pe e-mail pana acum. Trebuie sa incep sa le introduc, unele sunt formulare excel, altele sunt formulare cu semnaturi.

Diana, uneori timpul rezolva problemele, nu este intotdeauna nevoie de actiune. Eu zic sa nu actionezi in legatura cu mama iubitului tau. In momentul de fata, orice ai face este trecut printr-un "filtru".

Te pup si tine capul sus.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 07 mai 2012 at 12:59:04.
Răspuns cu citat
  #5020 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 12:48:40
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina!
Am si eu o rugaminte, sau o intrebare, nu stiu cum sa-i spun?
Eu primesc pe e-mail subiectele care ma intereseaza de pe slabute. E-mail meu este cel de la serv. si ma gandesc ca atunci cand voi fii in concediu sa nu-mi mai fie trimise aceste subiecte, dar cand revin la munca sa le primesc din nou. Ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole