Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5331 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 22:49:45
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna seara fetelor

Ajung abia pe seara in jurnal.
Azi am avut cursuri, am facut sport, am reusit 34 minute si ma pregatesc sufleteste pentru Sulina.
Am aflat azi ca trebuie sa imi fac rezervare la vapor, sper sa imi raspunda cineva maine la telefon, azi am ramas cu ochii-n soare.

Vreau sa merg cu rapida, ca sa nu pierd mult timp prin Tulcea, sa vedem cum gasesc loc.

Incerc in aceasta seara sa imi salvez toate meniurile pentru ultima saptamana, le am scrise in carnetel, ca sa vedeti si voi ce mai mananc.

Ma laud cu schimbari semnificative la cm in zona taliei si soldurilor, dar nici o miscare la brate

Alina astept raportul pentru azi
Ai facut sport?

Incep sa va raspund la mesaje
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5332 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 23:17:44
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna!

Ma faci sa rad, am crezut ca uiti de mine si scap.

Pleci la Sulina? Cand?

Hai cu meniurile ca vreau sa vad si eu ce mananci.

Am vazut schimbarile tale, felicitari! Si eu m-am masurat dimineata in talie si sa plang, nu alta....71 acum cateva zile era 69-

Si sa vin cu tema:
1. meniu
2. sport

1. meniu:

- MD: 1 banana
-G1: 1 nectarina
- P: humus, canonigos, rosii, zeama de lamaie, ulei masline, busuioc, branza
- G: branza
- C: midii + salata

Ma baloneata tare nautul, mereu zic ca nu mai mananc, dar imi place in salata sau humus.

2. sport = 0

Dar in 15 minute ma bag la sport, am luat cina la 21:30 si sunt plina, am mancat o gramada de midii.

edit: bifez ziua 2 fara paine.
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #5333 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 23:24:45
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna seara fetelor

Ajung abia pe seara in jurnal.
Azi am avut cursuri, am facut sport, am reusit 34 minute si ma pregatesc sufleteste pentru Sulina.
Am aflat azi ca trebuie sa imi fac rezervare la vapor, sper sa imi raspunda cineva maine la telefon, azi am ramas cu ochii-n soare.

Vreau sa merg cu rapida, ca sa nu pierd mult timp prin Tulcea, sa vedem cum gasesc loc.

Incerc in aceasta seara sa imi salvez toate meniurile pentru ultima saptamana, le am scrise in carnetel, ca sa vedeti si voi ce mai mananc.

Ma laud cu schimbari semnificative la cm in zona taliei si soldurilor, dar nici o miscare la brate

Alina astept raportul pentru azi
Ai facut sport?

Incep sa va raspund la mesaje
Seara buna, Marinush!
Hmmm, trebuie sa caut pe aici pe la tine sa aflu care-i treaba cu Sulina
Ai facut sport, 34 de minute, bravos!Tot Les Mills?Si eu tot asa, dar te-am luat, azi am facut 40. Am incercat sa continui dar nu am reusit. Deja mi se agitase foarte tare stomacul si ce mai e pe aici si incepusem sa ma simt rau si sa fac miscarile incorect. Am zis ca totusi, 40 de minute nu e rau. Dar pe langa aerobicul asta trebuie neaparat sa adaug exercitii pentru brate, pentru ca, la fel ca si tine, ma plang de brate. Sunt groase si urate, nu prea slabesc acolo. De fapt, mereu ma intreb de unde slabesc, daca merge in jos cantarul dar la cm nu observ mai nimic?Sunt multe kg pierdute dar ma uit la poze si parca am burta la fel d eumflata ca la 84, nu e prea mare schimbarea...Habar nu am cum merge treaba. Si o sa pun si o poza sa vezi ca am dreptate, o poza de la 84 si una de acum, in costum de baie.
Dar te felicit pe tine pentru pierderea din talie

Da,da, hai cu meniurile, ma mai inspir si eu. Ca nu mai am idee ce sa mananc si ce sa gatesc. Astazi nu ma laud cu un meniu tocmai stralucit, am mancat si alimente mai putin permise, ca sa zic asa, dar am incercat macar in limita caloriilor sa fiu. Am fost tura de noapte, asa explic pofta de ciocolata si arahide

Eu te pup si iti urez noapte buna!Ar fi fost bine sa ne raspunzi altadata la mesaje, acum sa mergi sa te odihnesti!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5334 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 00:04:02
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna!

Ma faci sa rad, am crezut ca uiti de mine si scap.

Pleci la Sulina? Cand?

Hai cu meniurile ca vreau sa vad si eu ce mananci.

Am vazut schimbarile tale, felicitari! Si eu m-am masurat dimineata in talie si sa plang, nu alta....71 acum cateva zile era 69-

Si sa vin cu tema:
1. meniu
2. sport

1. meniu:

- MD: 1 banana
-G1: 1 nectarina
- P: humus, canonigos, rosii, zeama de lamaie, ulei masline, busuioc, branza
- G: branza
- C: midii + salata

Ma baloneata tare nautul, mereu zic ca nu mai mananc, dar imi place in salata sau humus.

2. sport = 0

Dar in 15 minute ma bag la sport, am luat cina la 21:30 si sunt plina, am mancat o gramada de midii.

edit: bifez ziua 2 fara paine.

am facut si miscare : 2 X Hard Core Abs + 30 flotari....putin, faceam mai mult, dar imi venea mancarea inapoi, maine mananc mai putin sau mai devreme.

ma duc la dus.

BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #5335 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 00:05:29
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
am facut si miscare : 2 X Hard Core Abs + 30 flotari....putin, faceam mai mult, dar imi venea mancarea inapoi, maine mananc mai putin sau mai devreme.

ma duc la dus.

Alina, ce ascultatoare estiNe ia Marina la bataie daca nu suntem cuminti, ce zici?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5336 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 00:07:33
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Alina, ce ascultatoare estiNe ia Marina la bataie daca nu suntem cuminti, ce zici?
da, am avut tema de facuta

cine ia nota mica dupa aceea? eu!

ma duc la dus.

ps: e fata cuminte, nu stie ea d-astea!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #5337 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 06:56:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Marina tu crezi ca mie poti sa-mi spui ca ai vesti bune si dupa sa ma amani o saptamana Pai fierb..nu mai rezist M-ai vazut doar in PM
Cred ca multa lume e plecata prin concedii dar pana la urma vom reusi sa ne si vedem . Weekend-ul viitor vreau si eu sa merg la mare si m-am gandit ieri sa sun la pensiuni sa fac rezervare. Ce crezi ca s-a intamplat? Am sunat la pe putin 10 pensiuni din Vama si inca la cateva din 2 mai si nu am gasit nimic
Inca mai cautam
Eu nu am fost niciodata la sulina. Am fost in schimb la Sf Gheorghe, unde imi place foarte mult, si la Mila 23
Marina e greu cu rezultatele mele de luni. Eu trebuia sa-mi aleg vineri dimineata zi da masuratoare ca mereu imi fac de cap vineri, sambata si duminica si drept urmare lunea sunt umflata . Nu am mari progrese saptamana asta Am sa le trec putin mai tarziu la semnatura.

Te pup!
Sa ai o saptamana minunata!
Si hai mai repede cu vestile alea ca ne suparam
Buna dimineata Daniela

O saptamana, zici? Eu zic ca o sa pot spune abia peste o luna Deci, mai aveti "putin" de asteptat Dar asteptarea merita, o sa vedeti.

Da, au plecat in concedii, e si normal, vor sa se odihneasca, pentru aceasta este sezonul verii

Drept consecinta, am zis sa profit si eu de aceasta perioada mai "linistita" si sa plec in acest weekend la Sulina, de fapt plec de vineri.

Chiar nici un loc liber? Ce spuneam mai sus, litoralul a fost invadat Si la alte orase nu v-ati gandit? Eforie Sud/Nord? Poate acolo gasiti ceva.

Sulina este un vis, pe care ma bucur, din suflet, ca o sa il visez din nou.
As vrea sa merg si in Sf. Gheorghe dar altadata, acum am 3-4 zile la dispozitie si vreau sa profit de ele la maxim. O sa aduc cat mai multe pozisoare, care oricum nu pot surprinde cu adevarat atmosfera de acolo, dar macar le voi pastra ca si amintiri, in speranta unei noi reveniri.

Lasa ca ai mai scazuti in talie si burtica, e un mare lucru sa stii
Pana saptamana viitoare mai ai timp. Abia astept sa va vad pozisoarele de la mare, pleaca si Clau

Eu maine o sa merg la vanatoarea de costume de baie Imi doresc sa gasesc ceva pe gustul meu.

Sa ai o zi cat mai frumoasa, draga mea
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5338 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:01:38
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna seara fetelor

Ajung abia pe seara in jurnal.
Azi am avut cursuri, am facut sport, am reusit 34 minute si ma pregatesc sufleteste pentru Sulina.
Am aflat azi ca trebuie sa imi fac rezervare la vapor, sper sa imi raspunda cineva maine la telefon, azi am ramas cu ochii-n soare.

Vreau sa merg cu rapida, ca sa nu pierd mult timp prin Tulcea, sa vedem cum gasesc loc.

Incerc in aceasta seara sa imi salvez toate meniurile pentru ultima saptamana, le am scrise in carnetel, ca sa vedeti si voi ce mai mananc.

Ma laud cu schimbari semnificative la cm in zona taliei si soldurilor, dar nici o miscare la brate

Alina astept raportul pentru azi
Ai facut sport?

Incep sa va raspund la mesaje
Marina week-end -UL acesta te duci la Sulina? Și cât stai?
Eu mă duc în Vama. Am reușit să găsim cazare
Prietenul meu este din Tulcea. Poate prin august ajungeam și noi in delta pe la mila23 dar sa vedem

o zi frumoasa!
Te pup!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5339 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:09:06
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Marina ne scriam una alteia în acelasi timp. Asta da sincronizare.
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5340 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 07:16:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
PREZENT!


Nuuu, chiar apreciez!

Mi-a placut punctul 12 Si la punctul 15 m-ai lovit, am facut ochii maaariii stii tu de ce, chiar in poza e open.

Habar n-am, nu stiu ce sa zic daca sunt sau nu, dar in zona aia mai sunt vreo 3 cladiri, am un amic care si-a luat in zona aia si e ok, nu s-a plans pana acum de nimic si sta de 1 an. Inca e devreme banuiesc din ce mi-ai povestit tu.

Pai chiar asa unde atata graba?


Ohhh, clar! Nici nu mai vorbesc cu tine! Sa-ti fie de bine. Sa inteleg ca a fost bun.

AICI SUNT! PREZENT! Dar.....dar... SPORT 0, n-am nici o scuza, doar oboseala, nu prea am dormit zilele astea si sunt terminata, in max 30 min ma bag la somn, iar maine indiferent care-i starea mea fac sport, PROMIT!!!

Da, dar am avut impresia ca-i mai buna la gust sau am bagat mai multe seminte de mi s-a parut mai ¨fibroasa¨ , singurul dezvantaj a iesit mai compacta, crocanta. Sa-mi dai si mie reteta ta de paine, te rog frumos sau mai bine nu ca sigur bucataresc maine.

Eu bifez o zi fara paine.

Auu auu auu, deci stai cu ochii pe mine? Maine clar mancat curat si sport. Ce bine ca nu scap.

Si la mine la fel.

Deci, sa fac un rezumat, se prezinta cam asa:

- sport 0
- meniu azi: - 1 banana, 2 nectarine, 2 castraveti, migdale si seara am mancat castraveti, 1 rosie, salata 3 feluri, 1 avocado, zeama lamaie, ciuperci si 2 feliute de branza de vaca.

- concluzie: mancat mult si sport 0

Ce zici? Tema incompleta, ce nota merit?

Meniurile trebuiesc salvate sau se poate si aici sa dau cu pensula??

Si stai asa ca nu scapi....ia treci tu la raport , ce ai mancat saptamana asta de ai slabit asa mult si frumos in talie si coapsa? Apropo...felicitari!!!


Daaaa, nici nu mai stiam denumirea in ro , atasez si poza.

Ma duc sa ma demachiez si sa vad ce mai fac si la somn ca ma apuca dimineata si iar ma plang ca sunt obosita.

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna!

Ma faci sa rad, am crezut ca uiti de mine si scap.

Pleci la Sulina? Cand?

Hai cu meniurile ca vreau sa vad si eu ce mananci.

Am vazut schimbarile tale, felicitari! Si eu m-am masurat dimineata in talie si sa plang, nu alta....71 acum cateva zile era 69-

Si sa vin cu tema:
1. meniu
2. sport

1. meniu:

- MD: 1 banana
-G1: 1 nectarina
- P: humus, canonigos, rosii, zeama de lamaie, ulei masline, busuioc, branza
- G: branza
- C: midii + salata

Ma baloneata tare nautul, mereu zic ca nu mai mananc, dar imi place in salata sau humus.

2. sport = 0

Dar in 15 minute ma bag la sport, am luat cina la 21:30 si sunt plina, am mancat o gramada de midii.

edit: bifez ziua 2 fara paine.
Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
am facut si miscare : 2 X Hard Core Abs + 30 flotari....putin, faceam mai mult, dar imi venea mancarea inapoi, maine mananc mai putin sau mai devreme.

ma duc la dus.

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
da, am avut tema de facuta

cine ia nota mica dupa aceea? eu!

ma duc la dus.

ps: e fata cuminte, nu stie ea d-astea!
Neataaaaaa!!!

Asa, asa, tot inainte! Uite ce fata bravo esti. Cum te-ai simtit dupa tura de sport? Imi place si meniul pentru ieri, poate incercam sa mai "incarcam" putin micul dejun, ce zici?

Alina, nu e obligatoriu ca si la voi, in Constanta sa fie la fel, dar daca te interesezi in Bucuresti, de fapt ce sa te interesezi, da o cautare pe net la cele mai mari complexe rezidentiale si o sa gasesti o gramada de nemultumiti la toate punctele pe care ti le-am scris eu. Initial, am crezut ca noi am fost ghinionisti, de unde, o gramada de oameni se plang de calitatea proasta a materialelor folosite, finisaje absente, of, la unii le-a cazut tavanul in casa si aveau copil mic, iti dai seama ce putea sa se intample daca era in acelasi loc cu copilul

Cel mai interesant lucru este ca acum 1 an am fost intr-un alt complex rezidential si la fel era, ne-a dus intr-un apartament, in care deja tavanul era ingalbenit, cica curgea acoperisul, na, si mai zic bloc nou. Mie mi s-a luat de blocuri noi.

Dar poate in Bucuresti e atata nesimtire si prosteala, si la voi sunt mai seriosi.

Cu open-ul nu tine de calitatea materialelor, aceasta este problema apartamentelor open space, hota nu face fata, oricat de puternica nu ar fi, miroase a mancare in sufragerie. Numai daca nu vrei sa iti tii bucataria doar pentru cafelute , atunci e ok.

Nu, sa stii ca in primul an se vad toate, daca reusesti sa depasesti aceasta perioada atat din punct de vedere psihic cat si fizic, poti trai linistita, in primul an se rezolva toate "bubele" Deci, daca nu a aparut nimic la amicul tau, inseamna ca sunt blocuri bune

Nu-ti dau nimic, nici o reteta Sa te vad ca esti cuminte macar o luna si dupa aceea ma mai gandesc

Da, meniurile trebuie salvate, pentru ca vreau sa imi rezolv niste dubii, macar in prima saptamana. Din cate stiu tu ai cantar de bucatarie. Hai ca nu e complicat, dar macar o sa avem o vedere de ansamblu, in prima faza.

Eu promit sa imi salvez meniurile restante pe parcursul zilei de azi, ieri am adormit la calculator Am facut sport pe la 9 seara, pentru ca a fost foarte cald toata ziua si eram rupta dupa 34 minute
Pana la 12 am cursuri, dupa - o mica intalnire si dupa aceea le salvez. Cand vei intra seara sigur le vei vedea. In principal am mancat foarte multe legume, branza, carne mai putina (nu prea am chef), lapte batut, oua si fructe.

Zilnic iti faci prezenta, eu te astept sa stii, nici vorba sa uit

Te imbratisez cu mult drag
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole