Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5491 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:11:45
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna dimineata, scumpa blonduta!
Eu sunt binisor, multumesc! Sanatatea scartaie din cauza jobului, sanatatea mentala mai exactCred ca o iau pe miristi curand
Cu sora ma inteleg bine, adica atat cat ne intalnim, cu iubitul cam scartaie, tocmai din cauza programului. Ne-am cam distantat, au aparut fel si fel de intrebari, de probleme si discutii, gelozii si alte cele.....Si sper dinsuflet sa dispara, sa le rezolvam pentru ca nu mi-ar prinde tocmai bine o despartire. Efectiv nu ma vad fara el, desi stiu ca nu e bine sa devenim dependenti de persoana de langa noi....Dar sunt cativa ani la mijloc, am trecut prin multe impreuna si ar fi dureros, plus ca dragostea inca e mare. Numai ca ....s-a cam schimbat mister si nu imi explic de ce, suntem mai mereu monotoni, plictitisiti, tristi, nu mai iesim, nu prea mai petrecem timp impreuna.....Si tot pun asta pe seama programului de la servicii. In fine, trece....De soacra mea,,,ce sa zic, e la fel ca si pana acum. Nici nu prea am avut cand sa o vizitez asa des, mai mult la telefon am vorbit. Isi continua chimioterapia si spera sa treaca peste hopul asta...Nu e de glumit cu nenorocita asta de boala....

Te pup,scumpa mea!Sa ai o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata, Marina, draga!
Sper sa ai o saptamana frumoasa si lipsita de griji!
Pupici!
Buna seara Dienus,

Cum sa o iei pe miristi?! O fata asa de frumoasa, inteligenta si buna sa se piarda Nu trebuie sa se intample asa ceva.

Diana tu stii bine o limba straina? Ma gandeam ca ai putea face traduceri pentru cei din afara, sunt diverse site-uri pe care te pot gasi clientii, stiu ca Dara se ocupa cu asa ceva, Lucrezi de acasa si ma gandesc ca este un job mult mai bun decat la hotel, ce zici

Discutati cat mai mult, comunicati, spuneti-va ce aveti pe suflet, nu lasati ca problemele sa se acumuleze, sedimenteze, la un moment dat va fi prea tarziu, se creeaza in suflet prea multe regrete, suspiciuni... si nu mai poti ramane in acel "loc".
O relatie, cel putin din experienta mea, se construieste, voi sunteti in faza de constructie, de cladire a pietrelor, claditi-le corect.

ps: Iti mai spun si aici, rochia este superba si tu foarte gingasa
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5492 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:26:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Superbe portretele.... Merge ft bine acum... nu mai am treaba..
Ii spuneam la Cata ca si tu esti cu porumbeii.. ca si ieri cand te-am sunat dadeai mancare la porumbei.. am citit acum si in jurnal si mi-am amintit.. Noi avem porumbei si la geam.. ne viziteaza.. Cata mereu le da mancare si s-au invatat
In rest noi suntem bine.. am fost ieri la mama si a fost super frumos.. ne-am bucurat tare de tudor.. este o minunatie de copil.. Nici ca putea sa faca sora'mea un copil mai frumos si mai destept ca el
O zi minunata iti doresc.. te imbratisez cu drag...
Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul

Multumim.. cred ca e ft gustoasa... Tu ai facut-o? un weekend minunat draga Marina...
Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Multa spor la invatat ..of pana cand o mai ti in examene? Dar ce examene sunt astea mai exact? Felicitari pt mentinere.. te imbratisez cu mult drag..
Buna draga Andreea
NU IMI VINE SA CRED CA IN SFARSIT POT SCRIE IN JURNAL!!! Asa de fericita si entuziasmata sunt acum

Mi-ati lipsit foarte mult si abia am asteptat sa scriu in jurnal.

Multumesc pentru toate cuvintele frumoase, Andreea si scuze pentru "mutenia" mea

Ai vazut porumbeii din albumul meu?
I-am fotografiat cand mananca, cand zboara... am si cateva fotografii facute de la geamul atelierului, trebuie sa le pun azi. In plus am descoperit ca si lebedele din parc mananca de la mine si eram atat de bucuroasa. Stateam pe un podisor si cateva lebede negre si ratuste exotice mancau din painica. Trebuie sa le caut cereale, poate gasesc in piata cand voi merge in weekend.

De cel putin 3 ori pe saptamana merg in parc si le dau de mancare, deja ma cunosc Ratele se aduna langa mal, iar porumbeii si vrabiutele imi urmaresc miscarile mainilor pana rup painea si o fac bucatele cat mai mici. Iubesc natura, iubesc pasarile, animalele Mi-e asa drag sa ii urmaresc, cum se comporta, cum sunt...

Stii ce am observat eu?! Ca toti copiii pe care ii cunosc din "prima mana sau din povestite" se numesc Tudor Pe cuvant. Pe bunicul meu il chema Tudor, este un nume foarte frumos si puternic. Sa va traiasca

Iti povestesc saptamana viitoare despre examen.

Cum mai esti? Ca numai despre mine povestesc
Am citit ca te-ai reapucat de facut curatenie prin alimentatie Bravo

ps: am uitat http://www.slabuta.ro/retete/mic-dej...male-1630.html
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 27 aug 2012 at 19:31:40.
Răspuns cu citat
  #5493 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:40:21
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Buna Slabuta.....
Ce mai faci???
Eu ma plictisesc de zor,m am facut o grasaa..
Parca nu mai rezist la pofte.....dar nu s gravida,eu raman greu..
Am ramas singura pe site...mai sti tu si o fata noua si n am nici o tragere de inima pentru a mai scrie sau altceva...darmite sa mai slabesc iar..
Apropo de sot,a fost o confuzie,sincer n am chef sa mai vb de asta.
Sunt linistita si grasa...
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Esti o dulce!!!!O scumpa!!
Uite eu vreau sa merg pe jos pana in parc si apoi sa citesc umpic dintr o carte iar cand revin acasa sa fac ciorbita de legume (nu are prea multe calorii...Apoi sa vad poate fac si un alt sport.
Am fugit ca sa nu fie doar gura de mine...muahhh!!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Buna Slabuta!!!
Cat de fain ti a scris fata de deasupra........

Foarte frumos,meriti!!!
Ce mai faci iubita???
Eu ma plang ca n am timp dar stau pe messenger si pe site non stop,sunt dependenta.....bine e de inteles ca sunt si obosita...
Te pup!!
Buna Ana

Nu esti grasa, ce-i cu caracterizarile acestea urate la adresa unei fete ambitioase care a reusit sa slabeasca atat de mult?! Sa nu o mai jignesti pe Ana, ca nu o cunosti suficient

Ana este o fata sufletista, care acorda atentie oamenilor care nu merita, aici trebuie sa "lucreze". sa consume timpul pentru ea, nu pentru cei care nu o merita.

Tu esti dependenta de slabute, iar eu de voi toate Cum am spus si aici http://www.slabuta.ro/blog/500-pagin...blog-3152.html Slabute este copilul meu iubit.

Am inceput si eu sa imi salvez meniurile Daca esti in pana de idei te poti uita pe meniurile mele. O sa le salvez zilnic.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 27 aug 2012 at 19:42:52.
Răspuns cu citat
  #5494 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:45:33
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Thumbs up Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul




Buna Ana

Nu esti grasa, ce-i cu caracterizarile acestea urate la adresa unei fete ambitioase care a reusit sa slabeasca atat de mult?! Sa nu o mai jignesti pe Ana, ca nu o cunosti suficient

Ana este o fata sufletista, care acorda atentie oamenilor care nu merita, aici trebuie sa "lucreze". sa consume timpul pentru ea, nu pentru cei care nu o merita.

Tu esti dependenta de slabute, iar eu de voi toate

Am inceput si eu sa imi salvez meniurile Daca esti in pana de idei te poti uita pe meniurile mele. O sa le salvez zilnic.
Vai ce desteapta esti...Chiar nu m am gandit niciodata ca ma evaluez asa si ca o jignesc pe aceea Ana..Ai mare dreptate!!!
Supeeer!!!Cand nu stiu ce sa mai pap ,trag o fuga la tine in meniuri...
PS: SA nu ma certi!!Am papat azi cam aiurea...
Te pup!!!
PS2: Te am vazut azi..
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5495 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:49:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Vai ce desteapta esti...Chiar nu m am gandit niciodata ca ma evaluez asa si ca o jignesc pe aceea Ana..Ai mare dreptate!!!
Supeeer!!!Cand nu stiu ce sa mai pap ,trag o fuga la tine in meniuri...
PS: SA nu ma certi!!Am papat azi cam aiurea...
Te pup!!!
PS2: Te am vazut azi..
Vezi ca te pui cu mine cand te mai iei de Ana
Capul sus, suntem puternice si nimic nu ne poate opri in atingerea telului propus.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5496 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:54:18
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Talking Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Vezi ca te pui cu mine cand te mai iei de Ana
Capul sus, suntem puternice si nimic nu ne poate opri in atingerea telului propus.
Ok,gata boss!!Nu mai fac..
PENTRU CA PUTEM!!!
Perseverenta i mama castigului!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5497 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:57:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Buna ziua Marina !!
Nici nustiu cum sa incep ,cum sa scriu ,gresesc sau nu cu intentia mea .....
Cuvintele mele nu pot exprima decat putin din tot ceea ce simt si ce mi s-a dat sa traiesc alaturi de Slabute !

Esti un OM minunat ,alaturi de toti cei ce au pus bazele acestei comunitati .

M-au incantat toate lucrarile tale artistice , toate realizarile tale ...Mi se pare ca acolo unde traiesti tu este pe alta lume ....mai buna ,care stie sa aprecieze si sa respecte omul si realizarile sale !!!!
Felicitari parintilor tai ca au un copil cu asa de multe calitati si felicitari tie ca esti un viitor frumos al generatiei tale !
Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul


Sa ai spor la invatat !!!!
Succes la examen !!!!
Buna seara draga Vio,

Multumesc pentru cuvintele mari asternute in jurnalul meu. Aprecierea voastra inseamna mult, imi dau seama ca ultimii 4 ani din viata mea au fost cei mai importanti atat pentru mine, cat si pentru alti oameni. Ma bucur sa citesc povestile voastre de succes. Primesc zilnic prin e-mail multumiri din partea oamenilor pentru care aceasta comunitate a insemnat o alta viata, o viata mai buna si mai sanatoasa si sufletul meu rade, este fericit ca un copil si multumit ca ceea ce si-a dorit cel mai mult s-a indeplinit.

Am vizionat desenele fiului tau, reuseste sa surprinda esentialul, portretele au atitudine. Imi place mai ales acest desen http://forum.slabute.ro/slabuta/vio+...gine46554.html
Ii doresc cat mai multe realizari si sa nu isi abandoneze niciodata visul.

O seara frumoasa draga Vio
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5498 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 19:59:52
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna draga mea Marina Tare dor mi-a fost de tine, de slabute
Imi cer scuze ca am lipsit atat de mult. Si chiar si acum nu m-am intors calumea. am timp sa stau cu voi la povesti seara cate putin saptamana asta, apoi vineri o sa inceapa distractia.
Nu stiu daca ai citit pe la mine, dar ne mutam. In sfarsit
Noutatea e ca o sa stau cu iubi. In toamna facem 6 ani deci era si cazul...nu? sunt speriata, dar in acelasi timp am emotii sper sa fie bine
Tu ce mai faci? esti bine?
Am nevoie de tine... nu stiu de ce, dar nu ma mai pot vedea in oglinda...am ajuns la o greutate la care de mult nu am mai fost nu stiu zau ce am in minte...nu ma gandeam ca o sa ajung asa. ma simt ca un balon... asta si din cauza ciclului. am sarit peste luna august deci sigur si asta e de vina.
chestia este ca azi pana la 6 am reusit sa fiu cuminte, am papat de dieta, apoi m-au luat niste dureri de acelea de stomac de care de mult nu am mai avut ... eu o numesc foame dureroasa. si atunci trebuie sa umplu stomacul ca sa nu ma mai doara. deci o iau de la capat cu toate. zici ca m-am intors in timp, acum 3 ani cand urma sa va cunosc...
adevarul e ca nici stresul cu, casa si mutatul si toate nu m-au ajutat in ultima vreme. nici la munca nu e chiar ok, deci de relaxat nici nu se prea pune problema... greu... si cand ma uit in oglinda, parca ma deprim si mai tare chestia e ca vad doar un colac mare, in rest nu e grav
de abia astept sa rezolvam cu mutatul, aranjatul...etc.
sa pot si eu sa inru la normal cu toate, sa pot sa ma apuc de sport
te pup, sper ca nu team zapacit de cap cu ale mele
Mi-a fost dor de voi
Răspuns cu citat
  #5499 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 20:15:20
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce faci draga?
da, mi-a placut f mult orasul victoria, doar ca super aglomerat.. haha ca orice oras mare.. dar in special, ca am regasit cateva cladiri f vechi, cum nu prea exista pe aici. era si e un oras f important din canada.. pt ca acolo era palatul reginei , regina angliei e si pt canada si cred ca si australia.. e interesant.. am emrs ia la muzeu.. o sa pun poze.. si erau si poze cu ea.. de cand era tanara..
imi doream de mult sa vizitez acea parte de canada
Buna mamica Jessik
Am citit pe ici-colo ca nu te simti bine
Ce sa-i faci, aceasta este frumusetea sarcinii Dupa 9 luni o sa iti tii minunea in brate si o sa uiti de toate greturile.

Intr-adevar seamana foarte mult cu cladirile din centrul vechi al Bucurestiului. Eu ador zonele istorice din orase, iti transmit un sentiment aparte. Prefer arhitectura clasica, nu sunt adeptul modernului simplist.

In rest ce mai faci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5500 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 20:55:12
Ema55's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 167cm, 70kg
Mesaje: 7.863
Aprecieri acordate: 5.648
Am fost apreciat(a) de 4.431 ori in 2.569 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna seara, Marina!
Ma bucur sa te regasesc cu bine. Desi esti foarte ocupata, vad ca reusesti totusi sa treci prin Cismigiu pentru a rasfata fauna din zona.
Sper ca ti-au trecut cucuiele - imi pare rau ca te-ai lovit.
Iti doresc sa ai spor in pregatirea examenului si multa bafta la examinare!
Noi ne-am intors din vacanta mai relaxati si mai odihniti.
O noapte linistita!
__________________



Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole