forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de sport și orice forma de miscare! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-sport-e-i-orice-forma-miscare-12735.html)

adinico 06 mai 2017 20:58:39

Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
Jurnal de sport și orice forma de miscare este creat pentru a ne mobiliza în fiecare zi la cel puțin 30 de minute de mișcare așa după Cum se recomanda de către specialiști. Fie ca sunt minute de mișcare, nr kilometrii sau număr de pași orice este bine de menționat at pentru a slabi frumos și sănătos!

adinico 06 mai 2017 21:08:13

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
1 ataşament(e)
Încep sa scriu prima in jurnalul destinat oricărei forme de miscare. Azi activități casnice un du-te vino toată ziua aproape dar am totalizat 10 km . Spor sa avem! Va aștept la raportarea oricărei forme de mișcare chiar și urcatul scărilor il acceptam aici important e sa ne motivam și sustine!!!!

nikytour 07 mai 2017 05:41:51

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
ce aplicatie de telefon folosesti pt nr pasilor? eu cand aud de sport in vine sa ma urc pe pereti, dar sunt curioasa cati pasi fac intr-o zi obisnuita. uneori mai ies cu familia sa ne plimbam in parc cu bicicletele, deobicei Tineretului ca e mai aproape, si cam la atat sa rezuma la mine sportul...

adinico 07 mai 2017 07:03:44

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
Neata Niky! Samsung health dar cred ca e din aplicațiile telefonului dar exista mai multe aplicații de genul acesta, tb căutat. Sa știi ca și eu din curiozitate am vrut sa văd nr de pași și e motivanta treaba :). Văzând și consumul de calorii de aici din meniuri chiar putem cuantifica f bine cât ingera și cât consumam. Te aștept cu drag și poate vreodată în Tineretului ne și intersectam mai știi? :x

adinico 07 mai 2017 19:54:45

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
1 ataşament(e)
Bună! Raport miscare azi: 9km din 11.000 de pași și 8 km bicicleta pentru ca am reușit sa ieșim 1 ora pana sa ne prindă ploaia :)). In rest gradinarit putin .Nu știu sa atașez doua pozici așa ca pun doar una :)

nikytour 08 mai 2017 18:09:41

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
mi-am instalat o aplicatie pe telefon. azi am facut peste 11.000 de pasi,7.5km si am ars 406kcal. destul de bine zic eu avand in vedere ca peste 8000 i-am facut pana am venit acasa de la munca, acum pe seara am fost si la cumparaturi.

adinico 08 mai 2017 20:52:45

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de nikytour (Post 1431171)
mi-am instalat o aplicatie pe telefon. azi am facut peste 11.000 de pasi,7.5km si am ars 406kcal. destul de bine zic eu avand in vedere ca peste 8000 i-am facut pana am venit acasa de la munca, acum pe seara am fost si la cumparaturi.

Bravoooooooooo>:D< tine-o tot așa! !!! Te mai aștept pe aici.cu drag.

adinico 08 mai 2017 20:57:41

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
1 ataşament(e)
Azi vremea m-a determinat sa las bicla și sa iau masina; așa ca raportul meu de sport e subtireanu rău :) 2.6 km 3337 pasi .și ceva bucatareala..Seara buna

curly.light 08 mai 2017 22:31:26

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
Am ajuns si eu la raport, intr-un final.

Am fost la sala si am lucrat la aparate astazi (70 de minute).. in total 43 de minute de pedalat pe diverse tipuri de biciclete (la inceput, de incazire 25 de minute, la final inca 18 minute), si restul forta, abdomene.

Chiar mi-a placut tare mult. Eram in dubii daca sa merg sau nu, am dormit 3 ore in noaptea precedenta si am avut test, apoi ore pana la 17.00, eram epuizata cand am ajuns acasa. Dar am baut un ceai verde, si dupa primele 10 minute de pedalat m-a lovit un val de energie, am lucrat cu placere pana la final. Ziceam ca stau maxim 30 de minute cand am ajuns, ca eram obosita :)).

Sunt multumita de ziua de azi! [*fitness*][*banda*]

adinico 09 mai 2017 08:14:20

Re: Jurnal de sport și orice forma de miscare!
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1431179)


Am fost la sala si am lucrat la aparate astazi (70 de minute).. in total 43 de minute de pedalat pe diverse tipuri de biciclete (la inceput, de incazire 25 de minute, la final inca 18 minute), si restul forta, abdomene.

dupa primele 10 minute de pedalat m-a lovit un val de energie, am lucrat cu placere pana la final. Ziceam ca stau maxim 30 de minute cand am ajuns, ca eram obosita :)).

Sunt multumita de ziua de azi! [*fitness*][*banda*]

Bravooo Roxana! ma bucur nespus ca ai ajuns la sala si ai facut atata miscare! primele 10 minute sunt critice, asa era si la mine ca apoi luate progresiv totul devine o placere! Lovite-ar VALUL DE ENERGIE mereu;;) si sa te duca pe crestele lui "surferita" draga>:D< tine-o tot asa [*53*] te astept aici cu drag si data viitoare >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:24:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO