Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal_Mika. Here we go again

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #161 (permalink)  
Vechi 12 aug 2019, 15:36:37
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ceau Mika,

Of am citit ca ai avut niste zile mai nasoale de la rusi... si eu la fel, am mancat mai mult decat de obicei si am fost obosita si irascibila... ca de obicei Dar au trecut
Bravo pentru sport si spor in continuare!
Cand ti-e ziua de cantar?
hei!!!!....Da...nasoala perioada...mereu aceeasi chestie inainte de rusi...pofta mare de mancare, oboseala...exact cum ai spus si tu

Acum usor usor imi reintru in ritm...si m am remobilizat cu miscarea. Leslie e super motivanta si funny si cumva, nu mi dau seama cand trece timpul...si numai ce vad cateva sute de calorii arse

Ma cantaresc sambata...sa vedem ce "surprize" am

Si ca veni vorba de cantar....FELICITARI!!!!!!!!!!!...PRIMELE 10 KG...gooooone!!!! Ce sentiment frumos, nu?
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Rallara (12 aug 2019)
  #162 (permalink)  
Vechi 12 aug 2019, 16:02:48
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


hei!!!!....Da...nasoala perioada...mereu aceeasi chestie inainte de rusi...pofta mare de mancare, oboseala...exact cum ai spus si tu

Acum usor usor imi reintru in ritm...si m am remobilizat cu miscarea. Leslie e super motivanta si funny si cumva, nu mi dau seama cand trece timpul...si numai ce vad cateva sute de calorii arse

Ma cantaresc sambata...sa vedem ce "surprize" am

Si ca veni vorba de cantar....FELICITARI!!!!!!!!!!!...PRIMELE 10 KG...gooooone!!!! Ce sentiment frumos, nu?

Multu, da, is tare fericita, nu prea imi vine sa cred ca am dat jos 10...

Si ma tem sa nu se intample ceva si sa ma opresc si sa nu ajung la 60 cat vreau!

Ma astept de acum la platouri si stagnari... deci sunt pregatita sufleteste, numai sper sa nu vina numai muuuuult mai incolo

Atata imi doresc de sarbatorile de iarna sa ajung la 70

Si mi-e o frica de concediul de 2 sapt de la inceputul lui septembrie, vai nici nu stii cat de tare. Oare daca ma ingras? Daca nu o sa rezist tentatiilor? Daca o sa scap hamurile tinute in frau cu atata darjenie si ma apuc sa mananc si apoi cand revin acasa nu o sa ma pot reintoarce la dieta si ma reintorc la obiceiurile nesanatoase si pun totul la loc in 3 luni? Stiu ca trebuie sa fiu tare si ma tin optimista ca totul va fi bine, dar stii cum ma simt? De parca is o alcoolica sau unul dintre persoanele care s-a drogat in trecut si acum e totul ok dar cine stie pentru cat timp pentru ca tentatia e dupa colt? Pe cuvant ca asa ma simt. E cumplit

Dar in rest totul bine

Sper sa ai vesti bune la cantar, trage tare nu te lasa!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
mika_me (13 aug 2019)
  #163 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 12:04:32
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Yellow!!!

Raport la sport

Jillian Michaels Body Revolution Workout 2 - 35 minute - 240 calorii si 10.9 g grasime arse.
4 Mega Miles - 58 minute - 501 calorii si 20.4 g grasime arse/

Total: 741 calorii si 31.3 g grasime...

I did good today!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
lidiuta (13 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #164 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 12:46:27
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Multu, da, is tare fericita, nu prea imi vine sa cred ca am dat jos 10...

Si ma tem sa nu se intample ceva si sa ma opresc si sa nu ajung la 60 cat vreau!

Ma astept de acum la platouri si stagnari... deci sunt pregatita sufleteste, numai sper sa nu vina numai muuuuult mai incolo

Atata imi doresc de sarbatorile de iarna sa ajung la 70

Si mi-e o frica de concediul de 2 sapt de la inceputul lui septembrie, vai nici nu stii cat de tare. Oare daca ma ingras? Daca nu o sa rezist tentatiilor? Daca o sa scap hamurile tinute in frau cu atata darjenie si ma apuc sa mananc si apoi cand revin acasa nu o sa ma pot reintoarce la dieta si ma reintorc la obiceiurile nesanatoase si pun totul la loc in 3 luni? Stiu ca trebuie sa fiu tare si ma tin optimista ca totul va fi bine, dar stii cum ma simt? De parca is o alcoolica sau unul dintre persoanele care s-a drogat in trecut si acum e totul ok dar cine stie pentru cat timp pentru ca tentatia e dupa colt? Pe cuvant ca asa ma simt. E cumplit

Dar in rest totul bine

Sper sa ai vesti bune la cantar, trage tare nu te lasa!!
Hei..ai parcurs 1/3 din drum, trebuie sa fii extrem de mandra si mai motivata ca oricand. Pentru ca tocmai ce ti ai dovedit tie insati ca poti!!!

Platou nu cred ca vei avea prea curand. Acum depinde si la ce kg ai stat mai mult in ultimii ani. De regula, cam acolo se produc asa numitele platouri. Corpul asta al nostru e tare afurisit uneori, si egoist si cu o memorie de elefant. Cand ajunge la o greutate la care ai fost mai mult timp, hop, se incapataneaza sa ramana acolo. Pentru ca oricat de nesanatoase ar fi kg in plus, slabitul ramane in fond, un tip de agresiune asupra organismului. El asa o percepe (cel putin asa spunea un nutritionist la un moment dat). Si atunci, e normal ca in caz de agresiune, uneori, el sa si activeze mecanismele de aparare si astfel,tu sa stagnezi. Pe de alta parte, poti sa nu ai deloc platouri, nu e universal valabil. Ritmul de slabire poate incetini, intr-adevar...dar pana la urma..slabesti 2 kg sau slabesti 500 g, e tot slabit.

Eu zic ca n are sens sa te mai gandesti la ce va veni, cand va veni. Bucura te de rezultatele pe care le ai si vei vedea ce vei face la momentul respectiv, in caz ca..... Dupa parerea mea, inca ai un ritm tare bun de slabire si nu are sens sa te ingrijorezi inutil.

Iar legat de concediu...pana la urma totul tine de vointa si motivatie si de controlul mentalului. Poti sa nu mai tii regim la fel, sa ti mai permiti cate o abatere, dar asta daca stii ca o poti face cu masura. Daca crezi ca sansele sunt mari sa sari calul, mai bine incerci sa te abtii. O sa fie al naibii de greu, pt ca asa e in concedii de regula, pentru cele ca noi. Atmosfera, dispozitia, cei din jur...totul imbie la relaxare...din toate punctele de vedere. Si e perfect ok sa simti frustrari, daca decizi sa nu te abati de la regim, in timp ce altora nu le pasa. Nu stiu, in aceste momente nu te poate intelege decat cineva care a avut de dus o lupta cu kg plus la viata sa...Iti inteleg temerile, sunt intemeiate, da nu le lasa sa te domine.

Depinde doar de tine...sa crezi in tine, sa te gandesti la ce rezultate frumoase ai avut in ultimele 10 saptamani. Sa te gandesti ce a trebuit sa faci, ca sa obtii acele rezultate. Sa te gandesti daca esti pregatita psihic sa vezi 1-2 kg (nu neaparat reale) pe cantar (pt ca eu am fost mereu de parere ca 1-2 kg puse in 1-2 saptamani nu sunt kg de grasime, ci mai degraba retentie de apa, cauzata de mancatul unr alimente pe care poate, pana atunci, o buna peroada de timp nu le ai mai mancat, etc).

Gandeste te ca orice ar fi, TU esti in control, este corpul tau si poti face orice ti ai propus. Trebuie doar sa VREI!!!! Si eu chiar cred ca si daca scapi un pic fraiele, vei fi capabila sa te remontezi!!! Stii de ce? Pentru ca ai slabit 10 kg deja si pentu ca vrei sa intri in noul an cu 70 kg sau chiar mai putin! Cum sa renunti la visul asta asa maret, cand deja ai parcurs o buna parte din el?!?!?
Imagini ataşate
File Type: jpg inspirational-lose-weight-quotes-fitness-quotes.jpg (43,8 KB, 0 vizualizări)
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
lidiuta (13 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #165 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 12:53:09
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Imi place tonul tău încurajator și tonusul tău, cred că dacă vei fi constantă în acest sens problemele cu greutatea vor dispărea. Desigur, cum bine subliniezi, 1-2 kg în plus nu sunt un capăt de țară, important e să ne revenim la timp.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
Rallara (13 aug 2019)
  #166 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 13:01:46
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Imi place tonul tău încurajator și tonusul tău, cred că dacă vei fi constantă în acest sens problemele cu greutatea vor dispărea. Desigur, cum bine subliniezi, 1-2 kg în plus nu sunt un capăt de țară, important e să ne revenim la timp.
Buna Lidiuta! Saru mana de vizita. Apreciez ca ma citesti si ma incurajezi...e placut sa stiu ca nu sunt singura in lupta asta

Am atatia ani de cand ma chinui cu kg astea in plus, ani cu zeci de abordari diferite a acestei "probleme" si zeci de esecuri. Am ajuns insa la concluzia ca trebuie sa invat sa ma iubesc, in orice forma a mea si sa transmit asta propriului corp. Fiecare incurajare pe care o scriu cuiva, este valabila si pentru mine. Pentru ca in fond, puterea este DOAR la mine. E necesar ca EU sa imi doresc, EU sa fac ceva in acest sens, Eu sa ma iubesc, EU sa am rabdare cu mine, EU sa perseverez. E o abordare noua. Ani de zile m am "biciuit, but no more.
O sa reusesc, o sa ajung acolo! Poate n am fost cea mai buna versiune a mea in my 20s, dar voi fi acum, in my 30s. Pana la urma, atunci se spune ca femeile sunt in floarea vietii, asa ca e bine si asa

Zi minunata!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
lidiuta (13 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #167 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 17:09:02
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Clar că nu ești singură în lupta asta cu kilogramele, nu numai noi, cele de pe forum, suntem în aceeași oală, ci și milioane , poate, de oameni din lumea întreagă. Remediul rapid și definitiv contra obezitatii nu s-a inventat, dacă ar exista, ar primi premiul Nobel.
Și eu am oscilat mult că greutate în timp, de la max 120 am slăbit singură la 65, apoi în timp am urcat la 100, iar am coborât. Acum lupt să mă mențin sub 80, însă îmi doresc încet să fiu pe la finele anului la 70. Nu e f mult ca număr, nu e nici f greu. În principiu am încercat să respect meniurile de la o doctorita nutritionista la care am fost acum 2 ani. Cât mi-am văzut de treabă, am slăbit frumos. Însă în ultimul timp, adică de vreun an și, am respectat parțial meniurile și greutatea a mai crescut. Sport fac cam de 3 ori pe săptămână, mers pe jos zilnic. Sper să fiu constanta cu mersul la sală, am găsit una care îmi place, azi de dimineață am fost chiar singură, sunt destul de multe aparate și mă stimulează să fac u n program diversificat. Te admir pt ca transpiri serios la sport, e bine că ai și spațiu să te desfasori. Oricum, fără sport nu se poate, mai ales dacă îți intră microbul în sânge, dar alimentația tb să fie pe primul plan.
Te citesc cu plăcere, îmi place ambiția ta, e bună nouă ta abordare, să privești cu răbdare și îngăduință problema slabitului. Nu prea avem încotro, e o luptă pe viață.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
Laura (14 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #168 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 19:21:53
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Clar că nu ești singură în lupta asta cu kilogramele, nu numai noi, cele de pe forum, suntem în aceeași oală, ci și milioane , poate, de oameni din lumea întreagă. Remediul rapid și definitiv contra obezitatii nu s-a inventat, dacă ar exista, ar primi premiul Nobel.
Și eu am oscilat mult că greutate în timp, de la max 120 am slăbit singură la 65, apoi în timp am urcat la 100, iar am coborât. Acum lupt să mă mențin sub 80, însă îmi doresc încet să fiu pe la finele anului la 70. Nu e f mult ca număr, nu e nici f greu. În principiu am încercat să respect meniurile de la o doctorita nutritionista la care am fost acum 2 ani. Cât mi-am văzut de treabă, am slăbit frumos. Însă în ultimul timp, adică de vreun an și, am respectat parțial meniurile și greutatea a mai crescut. Sport fac cam de 3 ori pe săptămână, mers pe jos zilnic. Sper să fiu constanta cu mersul la sală, am găsit una care îmi place, azi de dimineață am fost chiar singură, sunt destul de multe aparate și mă stimulează să fac u n program diversificat. Te admir pt ca transpiri serios la sport, e bine că ai și spațiu să te desfasori. Oricum, fără sport nu se poate, mai ales dacă îți intră microbul în sânge, dar alimentația tb să fie pe primul plan.
Te citesc cu plăcere, îmi place ambiția ta, e bună nouă ta abordare, să privești cu răbdare și îngăduință problema slabitului. Nu prea avem încotro, e o luptă pe viață.
Wow, Lidiuta! Ma inclin in fata ta. Sa slabesti 55 kg nu i putin lucru..Si faptul, ca indiferent de fluctuatii, ai reusit sa ajungi totusi pe o lnie de plutire...si continui sa lupta, mi se pare extrem de admirabil!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Laura (14 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #169 (permalink)  
Vechi 13 aug 2019, 20:13:07
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Da, lupt și voi lupta, chiar îmi place această luptă, în fond e lupta cu mine însămi. Suntem totuși cazuri fericite, nu? Alții luptă cu cancerul sau alte boli incurabile, alții sunt în scaune cu rotile și totuși nu devin obezi sau deprimați. Am si eu zile bune și zile proaste, dar sper că va fi bine în măsura în care ies din zona de confort și mă străduiesc. O seară bună!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
Laura (14 aug 2019), mika_me (13 aug 2019), Rallara (13 aug 2019)
  #170 (permalink)  
Vechi 14 aug 2019, 09:15:19
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal_Mika. Here we go again

Neata!

Raport la sport

5 Miles Walk - 1 ora si 10 minute - 510 calorii si 24.8 g grasime arse
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Laura (14 aug 2019), lidiuta (14 aug 2019)
 

Informatii despre slabit
again, calorii, dieta, go, here, jurnale, jurnal_mika, sanatos, slabit, we


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Problems solved...so, here i go again mika_me Arhiva jurnale slabit 200 26 iun 2016 17:04:37
Wana - here i go again.... Wana Arhiva jurnale slabit 83 22 nov 2014 09:57:22
9 months to go! nicoleta30 Sunt insarcinata 1846 10 iul 2013 08:29:35
What is the single best thing we can do for our health? quarc Sport 2 03 ian 2012 22:13:36
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole