forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc? (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-claudiei-doua-oara-e-noroc-12761.html)

Kclaudyia 07 ian 2019 12:56:01

Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Salutare fetelor si la multi ani!
Asa-i ca nu ne-am auzit de cativa ani? :))
cum era vorba cantecului "Ma-ntorc la tine, iar si iar..".. Well, cum era si de asteptat trebuie sa reiau slabirea ca e jaleee.. am pus la loc tot ce am dat jos, toata munca mea depusa, s-a dus pe apa sambetei.
Nu are sens sa imi caut scuze, cert e ca, asa cum era normal, s-au schimbat multe in viata mea, printre care si dorinta mea de ramane in forma :">

Aparent mi-a revebit cheful de slabit si unul din obiectivele mele este sa dau jos cateva kilograme si sa reiau sportul.
Referitor la alimentatie, am zile si zile.. cand mananc haotic, cand mananc sanatos.

Am si abonament la sala, asa ca, la lupta ostenii mei..

Mantra mea pe parcursul acestei perioade va fi ECHILIBRU :)

Kclaudyia 07 ian 2019 18:49:05

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Astazi dimineata m-am masurat, eu prefer sa contorizez progresul asa, nu cu cantarul, pentru ca, nu e asa accurate ca si masurarea, in opinia mea.
Prefer sa nu zic ce a iesit ca ma apuca pandaliile :D

Ce am mancat azi:
- cateva bucati de pomelo (aprox 150 g)
- un iaurt mic Napolact
- un pastrav cu salata verde si rucola
- amestec de nuci si stafide (la G1 si G1, cam 80 de g)
- sushi de la Lidl, 200 g

E ok pentru inceput, sunt in grafic cu numarul de calorii si cu macronutrientii.

Sport: Acum mi-am scos de la natfaline multitudinea de "instrumente" pe care am dat o caruta de bani si nu am apucat sa le folosesc. Cred ca o sa fac niste intervale cu steper-ul si cu gantere usurele.

butterfly30 07 ian 2019 20:47:00

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Wooooow >:D< Clau, ai aparut!!! Ce ma bucur, nu am cuvinte! :x
Eu ma regasesc intr-o glumita de pd fb: daca esti slaba si mananci de toate esti slaba. Daca esti slaba dar mananci salata si apa cu lamaie esti o grasa pusa pe pauza. :)):)):))
Eu asa sunt, cum scap in papusoi cum ma umflu...
M-am cantarit si eu azi: 60,1 kg :((:((:((.
De la capat...eu sunt cu If si putina miscare, nu am inca energie pt sport.

Kclaudyia 08 ian 2019 14:59:52

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1442595)
Wooooow >:D< Clau, ai aparut!!! Ce ma bucur, nu am cuvinte! :x
Eu ma regasesc intr-o glumita de pd fb: daca esti slaba si mananci de toate esti slaba. Daca esti slaba dar mananci salata si apa cu lamaie esti o grasa pusa pe pauza. :)):)):))
Eu asa sunt, cum scap in papusoi cum ma umflu...
M-am cantarit si eu azi: 60,1 kg :((:((:((.
De la capat...eu sunt cu If si putina miscare, nu am inca energie pt sport.

>:D<>:D<>:D< Fluturaaaas! Ma bucur si eu ca te regasesc aici!
Hahahaha, buna gluma :)) Funny cuz it's true..
If - Intermittent fasting?

Fara drame, doar fapte.. asta e, nu ne mai ajuta metabolismul deloc, eu in cateva saptamani fac 36 de ani, deci ma duc in jos de-acuma :))
Sportul ne ajuta sa imbatranim frumos si sa nu ne mai ingrasam asa repede.
Eu de cand am lasat sportul am inceput sa ma ingras horror..

butterfly30 08 ian 2019 15:52:52

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Da, post intermitent in diverse variante, de la 16/8, 5:2 pana la posturi de 36-48 de ore, dspinde de starea mea. Ideea eca mananc cand ma simt slabita, foame nu prea mi se mai face ca sunt si lowcarb. Sport..e greu pentru ca nu dorm, simt ca daca as dormi macar o noapte m-as trezi alt om. :(
Intre timp am facut un curs de nutritionisti, mi-a prins bine, cred ca e motivul principal pentru care nu am mai ajuns la 80 de kg ci la un maxim de 63, ca imi mai cer prietenii si cunostjntele sfaturi, ii mai consiliez si automat ma mai motivez si eu.
Mult succes iti doresc, sunt sigura ca vei reusi! >:D<

Kclaudyia 08 ian 2019 23:54:33

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Astazi am mancat cam mult, zic eu.. Problema? Nu mananc dimineata..
Teoria o stiu, dar nu mai reusesc sa ma trezesc dimineata.. Ma trezesc tarziu, ma imbrac oe fuga si plec tot pe fuga.. Incerc sa imi iau un iaurt la mine sau un fruct, dar seara cand ajung imi vine sa rup frigiderul.

Trebuie musai sa ma duc la cumparaturi sa imi fac provizii de mancare sanatoasa si sa incerc sa pregatesc de seara micul dejun..

MD: 1 lipie indiana, facuta de mine din faina 7 spices (cam 60 de g are)
Pranz: rulou de pulpa de pui cu cascaval si legume + 2 wassa sau "carton" cum le mai zic eu
Gustare: 1 iaurt mic 4%
Cina: 2 lipii mici, 300-400 de g de supa crema de linte
Gustare inainte de somn (eww): 2 feliute de ceafa afumata, un castravete + o lipie mica.

Astazi am insumat cam 1800 de calorii, cam multi carbo si nici sport nu am facut. Damn.

Zoe 09 ian 2019 08:57:49

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
nu poţi să mănânci dimineaţa la muncă? (eu mai fac aşa, rar, dacă nu apuc acasă - decât deloc...; ba uneori mănânc în maşină, dacă am un sandviş şi-o cafea, pe drum :)) )

niculina04 09 ian 2019 10:18:08

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Bafta Claudici:-*

Kclaudyia 09 ian 2019 10:33:48

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1442625)
nu poţi să mănânci dimineaţa la muncă? (eu mai fac aşa, rar, dacă nu apuc acasă - decât deloc...; ba uneori mănânc în maşină, dacă am un sandviş şi-o cafea, pe drum :)) )

Ba mai mananc la munca cand am ce sa imi iau de acasa.. Astazi de ex am mancat niste fistic, vreo doi pumni :))
Sunt la PMS si pofta mea de mancare e razna rau.

Kclaudyia 09 ian 2019 10:43:07

Re: Jurnalul Claudiei - a doua oara e cu noroc?
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1442627)
Bafta Claudici:-*

Niculici!! >:D<>:D< Ce mai faci tu??


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:58:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO