forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/nou-jurnal-nou-inceput-12755.html)

miaumiau 15 iun 2018 16:17:29

Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut noule Jurnal,
Aceasta este o noua incercare de a reveni la obiceiuri alimentare corecte. Ma epuizeaza la maxim lupta pe care o duc de aproape 16 ani cu binge-eating-ul si bulimia. Vreau sa fiu si eu o persoana normala neobsedata de mancare si care nu-si manifesta stresul infundandu-se pana cand i se face rau fizic.
Vreau sa gasesc un echilibru. Sper ca noul jurnal sa ma mai responsabilizeze si ca ambitia slabutelor de a duce o viata sanatoasa sa fie molipsitoare.
Voi incerca sa dau raportul cat de des pot si sa vin cu vesti bune.
O zi buna tuturor!

curly.light 16 iun 2018 17:50:58

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de miaumiau (Post 1440102)
Salut noule Jurnal,
Aceasta este o noua incercare de a reveni la obiceiuri alimentare corecte. Ma epuizeaza la maxim lupta pe care o duc de aproape 16 ani cu binge-eating-ul si bulimia. Vreau sa fiu si eu o persoana normala neobsedata de mancare si care nu-si manifesta stresul infundandu-se pana cand i se face rau fizic.
Vreau sa gasesc un echilibru. Sper ca noul jurnal sa ma mai responsabilizeze si ca ambitia slabutelor de a duce o viata sanatoasa sa fie molipsitoare.
Voi incerca sa dau raportul cat de des pot si sa vin cu vesti bune.
O zi buna tuturor!

Mult succes! >:D< Incepe cu pasi mici, si fii blanda cu tine.. vei mai calca stramb, dar important e sa nu te dai batuta. "Lupta" cu mancatul compulsiv e dificila, stiu din proprie experienta. Dar se poate!:) Daca vrei sa vorbesti cu cineva care a trecut prin probleme similare imi poti lasa mesaj privat ;).

miaumiau 23 iun 2018 22:34:35

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Multumesc de primire si de incurajari.
Saptamana trecuta a fost cu suisuri si coborasuri, dar azi a fost o zi buna.

miaumiau 28 iun 2018 15:21:32

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salutare dragi Jurnal si Slabute,
Deocamdata sunt pe calea cea buna de cand am scris ultima data. Ieri am fost la restaurant si am servit o masa mai copioasa dar nu am exagerat si nici nu m-am infundat cu de toate dupa regula"totul sau nimic". Drept urmare sunt mandra de mine. Sper sa ma tina perioada buna cat mai mult.
O zi frumoasa!

miaumiau 12 iul 2018 10:40:42

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut draga Jurnal,
Ieri nu a fost o zi buna. Pacat pentru ca avusesem vreo 4 zile bune si eram optimista. Azi o iau de la capat cu noi sperante. Am inceput ziua bine cu sport si un mic dejun sanatos. Sper sa o tin asa si in continuare.
Voi incerca sa nu te mai abandonez cand nu o duc bine si sa fii arhivat apoi.
O zi frumoasa tuturor!

miaumiau 13 iul 2018 19:48:52

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Esec total azi. Maine de la capat... am obosit

miaumiau 26 iul 2018 18:13:54

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut draga Jurnal,

Din 20 iulie sunt pe un drum bun fara comportamente compensatorii in ciuda catorva excese. Am incercat sa ma tin de sport si sa mananc echilibrat. Am si slabit cateva sute de grame.
Imi place sa ma simt cum ma simt acum, adica normala. Din pacate merg pe o sarma, trebuie sa tin garda sus si sa nu ma las sa cad iar. Sper sa tina cat mai mult perioada buna.

O zi frumoasa!

miaumiau 02 aug 2018 11:54:40

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut draga Jurnal si dragi Slabute,
De doua saptamani sunt pe drumul cel bun. Mi-e greu pentru ca sunt intr-o permanenta garda, nu ma pot relaxa si incerca sa mananc intuitiv pentru ca as esua lamentabil, nu sunt pregatita pentru ca mintea imi spune sa mananc orice si oricat . E obositor sa incerci sa ai tot timpul controlul.
Mi-e cam teama ca peste o saptamana voi participa la niste evenimente cu mese la restaurant unde nu pot controla ingredientele, nici portiile si unde vor fi tentatii culinare. Mi-e ciuda ca nu sunt un om normal care sa nu se gandeasca atat si sa analizeze tot in fata unei farfurii cu mancare. Sper la un moment dat sa reusesc sa traiesc relaxat si intuitiv. Deocamdata, pe baricade....
O zi frumoasa tuturor!

miaumiau 08 aug 2018 11:38:56

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut draga Jurnal,
Din pacate ieri nu a fost o zi grozava. Azi de la capat!

miaumiau 13 aug 2018 00:16:16

Re: Un nou jurnal, un nou inceput
 
Salut draga Jurnal,
Am esuat cu brio in ultimele 3 zile. Nu am reusit sa ma abtin si sa ma controlez si am varsat zilnic. Am crezut ca voi face fata dar iar m-am dezamagit. De maine iar de la capat in aceasta lupta continua.
Noapte buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:18:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO