Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Nou început. De data asta, până la capăt!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #121 (permalink)  
Vechi 25 mai 2017, 15:33:42
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Si eu sunt dependenta de cofeina, eu si in sarcini am baut cafea, si in alaptare , nu pot trai fara ea. Dar energizante nuuuuuu, alea sunt ingrozitoare, si eu foloseam in facultate pana mi-a fost rau de la ele si m-am linistit. Nu, chiar nu!
Stiu..nici mie nu-mi fac bine Dar e cam ultima sesiune asa importanta.. ultima tura cand mai conteaza notele, la anu sunt an terminal, vor fi alte motive de stres dar perioadele de examene vor fi mai ok
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (26 mai 2017), butterfly30 (25 mai 2017)
  #122 (permalink)  
Vechi 26 mai 2017, 07:45:27
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Hei, Adriana Ma bucur ca nu m-ai uitat!

Da, da, am fost doar foarte ocupata. Am avut un examen crunt, crunt azi. Nu stiu cum se face, niciodata nu reusesc sa invat din timpul semestrului, si ma trezesc in sesiune ca de fapt vreau si note mari daca se poate Clasic. Examenul a trecut cu bine, din fericire... si de acum parca vin multe, dar mai abordabile.

Din pacate, am facut praf zilele astea La capitolul mancare nu am facut niciun binge masiv (am mancat niste ciocolata duminica, ca a fost onomastica mea, si ieri si azi pt energie, dar nu abuziv), daaar in schimb..2 energizante pe zi Si alea au zahar mult... off, si am zis ca ma mai adun si ma mai echilibrez dar vad ca nu reusesc cand sunt stresata. OF!
La multi ani cu intarziere, atunci!
Sa traiesti cu numele!

Mai ai un pic un pic si scapi si de examenele astea!!! Bafta!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (26 mai 2017), curly.light (26 mai 2017)
  #123 (permalink)  
Vechi 26 mai 2017, 15:03:12
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


La multi ani cu intarziere, atunci!
Sa traiesti cu numele!

Mai ai un pic un pic si scapi si de examenele astea!!! Bafta!!!
Multumesc tare, tare mult!!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
mika_me (26 mai 2017)
  #124 (permalink)  
Vechi 27 mai 2017, 14:50:02
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Of, Of, Of, am mancat atat de haotic zilele astea
Cred ca motivul pentru care am zile "bune" si zile "foarte rele" e ca eu nu prea stiu cum sa mananc in zilele bune...
Mi-am instalat My fitness pal si am zis ca gata, de acum numar calorii, sa vad exact ce si cum mananc, si distributia pe macronutrienti. Mi-am luat si un cantar mititel de bucatarie, eu nu mananc chestii gatite foarte elaborat..deci e usor de calculat. Es avea nevoie cam de 1000-1200 de kcal zi.

Problema ar fi ca eu intr-o zi buna cu greu, cu greu ajung la un 800, daca ma straduiesc. Bine, nu va inchipuiti ca nu pot manca mult, intr-o zi in care calc stramb probabil mananc si 5000 Dar cand creierul meu e setat pe dieta... mananc cam restrictiv, cred ca si de asta dupa 5 zile ok pierd controlul, si tot asa. Dar chiar nu stiu cum sa imi mai suplimentez caloriile si sa fie ok.

De exemplu azi dimineata am mancat 4 rondele de grau expandate, cu avocado si ridichi. Mie mi s-a parut mult cantitativ, dar caloric (totul cantarit) vin 256 calorii. Cand mi-am mai adaugat in aplicatie o idee de pranz cu 150 de g piept de pui la gratar si o salata mare cu rosii si castraveti, si seara o mana de morcovi cruzi.. vin in total 640 de calorii.

Pai eu cam asa mancam intr-o zi de dieta (sau eventual, mai bagam seara niste carne cu legume, dar de 800 nu treceam clar). Mi-e usor sa inteleg acum de ce dupa 5 zile asa imi vine sa rup tot in cale.. dar chiar sunt intr-o dilema.

Ma mai puteti ajuta cu idei de alimente/ meniuri pe care as putea sa le introduc, ca sa mai suplimentez? Fructe multe parca nu as baga ca au zahar (maxim 1 fruct pe zi as introduce, dimineata)... lactate si branzeturi nu sunt punctul meu forte si parca aduc cam multe grasimi pe schema cu macronutrienti (cu lactatele 0% am "divortat" de mult timp), oua fierte mai mananc, dar la o masa in loc de carne, sau in loc de avocado la md, la calorii tot acolo ajung. Si migdale/ nuci parca mi se par chiar prea concentrate in calorii.

Am asa un creier "setat" pe dieta. Vad multe alimente rele in jur, le evit, dar probabil nu ma alimentez suficient si cand sunt obosita/frustrata/ stresata mananc in 3 zile ce n-am mancat toata saptamana, si inca mai mult. Ma invart intr-un mare, mare cerc existential Azi m-am jucat pe aplicatie, am creat cate idei de meniuri ,dar cu posibilitatile mele reduse (fara conditii de gatit, sa fac nu stiu ce mancaruri), in care am la indemana doar carne, oua, legume si ce mai pot gasi impachetat la market, chiar nu reusesc asa sa ajung la un plan complet, sa iasa bine si la macronutrienti, sa nu fie subcaloric, sa nu fie prea multe grasimi, etc. ideile sunt binevenite!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
alina_neamt (28 mai 2017), lidiuta (28 mai 2017)
  #125 (permalink)  
Vechi 27 mai 2017, 15:11:50
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Eu cred ca nu calculezi corect. Proteine 50-60g max, carbo (zaharuri, nu fibre) intre50 si 100, restul grasimi oricate, fara limita pana la nr de cal pe care ti-l doresti. Niste unt peste legumele la aburi, parmezan in omleta, masline, nuci, alune, seminte crude, sa aduni calorii nu e greu. Ai citit cartile pe care le-am citit si eu, stii lucrurile astea, de ce nu incerci? Nucile sunt hrana pentru creier, maslinele fac bine la piele, combinatia de licopen cu grasimi face de asemenea minuni si ca antioxidant si ca frumusete. Go for it! Ciocolata 75-85 %, nu energizant din sticla, alte calirii bune! Nici nu imi mai vine acum in cap... carmen bruma avea niste meniuri de 1200-1400 cal faine, daca vrei iti aduc cartea sau iti fac poze si iti trimit. Erau pe forum la un momentdat alina82 si supermire care au tinut dieta cu 1200 cal si au slabit vreo 30 kg, cauta jurnalele lor poate gasesti ceva interesant. Vezi in gasca monti ne puneam toate meniurile, si de acolo poti lua idei.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
alina_neamt (28 mai 2017), curly.light (28 mai 2017), lidiuta (28 mai 2017)
  #126 (permalink)  
Vechi 27 mai 2017, 15:12:52
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Si iti spun din nou, grasimile sanatoase sunt aliatul tau principal!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
alina_neamt (28 mai 2017), curly.light (28 mai 2017)
  #127 (permalink)  
Vechi 27 mai 2017, 16:36:36
nikytour's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 167cm, 105.9kg
Mesaje: 1.944
Aprecieri acordate: 4.256
Am fost apreciat(a) de 2.817 ori in 1.699 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

si eu sunt de acord cu ciocolata neagra, o mana de migdale/caju/fistic si ulei de masline peste salate/legume sau chiar 1-2 felii de paine de secara/cu seminte
nikytour, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui nikytour:
alina_neamt (28 mai 2017)
  #128 (permalink)  
Vechi 28 mai 2017, 05:29:38
alina_neamt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Curly.light, am si eu aplicatia de mai bine de un an si e ok. Mai avea loc de imbunatatiri, dar mi se pare cea mai buna.
Tu te chinui sa ajungi la 1200, eu ma stradui sa nu trec de acel nr.
Variante alimentare sunt,vorba lui fluturas : grasimile bune ar trebui sa iti fie aliAte. Studiaza putin problema, fa combinatiile potrivite si va fi perfect!
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui alina_neamt:
curly.light (28 mai 2017)
  #129 (permalink)  
Vechi 28 mai 2017, 17:38:47
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Eu cred ca nu calculezi corect. Proteine 50-60g max, carbo (zaharuri, nu fibre) intre50 si 100, restul grasimi oricate, fara limita pana la nr de cal pe care ti-l doresti. Niste unt peste legumele la aburi, parmezan in omleta, masline, nuci, alune, seminte crude, sa aduni calorii nu e greu. Ai citit cartile pe care le-am citit si eu, stii lucrurile astea, de ce nu incerci? Nucile sunt hrana pentru creier, maslinele fac bine la piele, combinatia de licopen cu grasimi face de asemenea minuni si ca antioxidant si ca frumusete. Go for it! Ciocolata 75-85 %, nu energizant din sticla, alte calirii bune! Nici nu imi mai vine acum in cap... carmen bruma avea niste meniuri de 1200-1400 cal faine, daca vrei iti aduc cartea sau iti fac poze si iti trimit. Erau pe forum la un momentdat alina82 si supermire care au tinut dieta cu 1200 cal si au slabit vreo 30 kg, cauta jurnalele lor poate gasesti ceva interesant. Vezi in gasca monti ne puneam toate meniurile, si de acolo poti lua idei.
Mersi tare mult!
Cred ca problema e ca in ultimul an amestecat prea multe tipuri de diete, si de la fiecare am ramas cu niste alimente care "nu sunt bune". Azi mi-a iesit ok cat de cat numarul de calorii, am un steamer cu care ma mai joc de-a gatitul din cand in cand, si am reusit sa fac un sos pe langa legume. A mai suplimentat si numarul de calori, si a iesit si super super bun. Of, daca stiam sa gatesc mai bine, simpla era viata mea . Cand o sa ma mut intr-un loc cu conditii.. imi setez asta prioritate.

Mi-ar placea sa citesc si cartea ei intr-o zi, cand mai scot capul dintre examene. Te voi ruga sa mi-o imprumuti probabil. Si voi cauta si jurnalele de care mi-ai zis, mersi de sugestii.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
butterfly30 (28 mai 2017)
  #130 (permalink)  
Vechi 28 mai 2017, 17:46:54
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Curly.light, am si eu aplicatia de mai bine de un an si e ok. Mai avea loc de imbunatatiri, dar mi se pare cea mai buna.
Tu te chinui sa ajungi la 1200, eu ma stradui sa nu trec de acel nr.
Variante alimentare sunt,vorba lui fluturas : grasimile bune ar trebui sa iti fie aliAte. Studiaza putin problema, fa combinatiile potrivite si va fi perfect!
Si mie imi place mult aplicatia! Am mai incercat-o in urma cu cativa ani, dar m-am lasat pentru ca nu gaseam produsele de la noi. si nu aveam rabdare sa stau sa introduc eu in baza de date valori nutritionale si coduri de bare. Dar acum, wow, au super multe produse de la noi de pe rafturi, am gasit pana si pulberile pe care le adaug in smoothie-uri. Au si aproape toate mancuarurile traditionale romanesti din cate am vazut.. bine, la mancaruri e aproximativ, depinde de fiecare ce si cat pune, dar tot mi se pare super

Si da, de acum ma straduiesc sa imi fac meniuri mai bune, fara foame ca sa previn excesele!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
alina_neamt (28 mai 2017)
 

Informatii despre slabit
asta, calorii, capat, data, dieta, inceput, jurnale, nou, pana, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi! alexandra123 Arhiva jurnale slabit 250 27 ian 2015 22:57:34
Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!! ancutzyka Arhiva jurnale slabit 14 05 mai 2013 06:49:06
Jurnal Helen - de data asta pot!!! Helen Arhiva jurnale slabit 36 02 sep 2011 10:06:11
de data asta nu renunt:) Alecsa Arhiva jurnale slabit 29 30 dec 2009 19:47:25
trebuie de data asta:) alinush Arhiva jurnale slabit 25 11 nov 2009 13:40:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole